Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: EMET »

EMET
Lapidarnie i na temat => 1 do Koryntian 8:4b - 6

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Henryk »

EMET pisze:
13 wrz 2021, 16:50
Lapidarnie i na temat => 1 do Koryntian 8:4b - 6
No to mamy impas Emecie...
1Kor 8:5-6 BW "Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów, (6) Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy."

Sam apostoł mówi, że bogowie istnieją w niebiosach, a także na ziemi.
A w następnym zdaniu mówi, że istnieje tylko jeden. :roll:

Spróbujemy jakoś pogodzić myśli apostoła?
Wiem, że jest to możliwe!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
13 wrz 2021, 20:59
EMET pisze:
13 wrz 2021, 16:50
Lapidarnie i na temat => 1 do Koryntian 8:4b - 6
No to mamy impas Emecie...
1Kor 8:5-6 BW "Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów, (6) Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy."

Sam apostoł mówi, że bogowie istnieją w niebiosach, a także na ziemi.
A w następnym zdaniu mówi, że istnieje tylko jeden. :roll:

Spróbujemy jakoś pogodzić myśli apostoła?
Wiem, że jest to możliwe!

W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie: "Nasze polskie słowo "Bóg" oznacza nic innego jak "potężna istota". Dopiero kontekst lub imię precyzuje, kogo mamy na myśli. Dla mnie nawet taki Pan Duda jest swego rodzaju bogiem. On może dużo, ja niewiele".

W takim sensie, każde duchowe stworzenie zamieszkujące niebiosa jest dla nas elohim, bogiem, przewyższając nas mocą. "One mogą dużo, my niewiele". Doświadczył tego sam Jezusa, kiedy będąc na ziemi przestał był elohim:

Heb 2:9 "Widzimy natomiast Jezusa, którego uczyniono trochę niższym od aniołów, a teraz ukoronowano chwałą i szacunkiem za to, że cierpiał i umarł. Z racji niezasłużonej życzliwości Bożej zakosztował śmierci za każdego człowieka"

Łuk 7:28 "Mówię wam, że wśród ludzi nie ma nikogo większego niż Jan, ale najmniejszy w Królestwie Bożym jest większy niż on"


Natomiast ha-Elohim istnieje tylko Jeden! Tylko Jehowa Bóg ma prawo być tak określany - Bóg Wszechmocny.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: EMET »

Henryk pisze:
13 wrz 2021, 20:59
EMET pisze:
13 wrz 2021, 16:50
Lapidarnie i na temat => 1 do Koryntian 8:4b - 6
No to mamy impas Emecie...
1Kor 8:5-6 BW "Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów, (6) Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy."

Sam apostoł mówi, że bogowie istnieją w niebiosach, a także na ziemi.
A w następnym zdaniu mówi, że istnieje tylko jeden. :roll:

Spróbujemy jakoś pogodzić myśli apostoła?
Wiem, że jest to możliwe!
EMET:
Wystarczy lektura wg Jana 10:31 - 36; znamiennie w wer. 35...

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Henryk »

EMET pisze:
14 wrz 2021, 13:36
Wystarczy lektura wg Jana 10:31 - 36; znamiennie w wer. 35...
Chyba nie o takich "bogach" pisaliśmy...
Nawet nie o tych istniejących jedynie w umysłach pogan.
1Kor 8:5-6 BW "Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów, (6) Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy."

Ci "bogowie" z Jana 10:35, zostali nawani tak jedynie "zaliczkowo"- oni w przyszłości będą Bogami!
Teraz, w dzisiejszym świecie nic nie znaczyli i nic nie znaczą.
1Kor 1:26 BR "Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Według oceny ludzkiej niewielu tam mędrców, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
15 wrz 2021, 8:06

Ci "bogowie" z Jana 10:35, zostali nawani tak jedynie "zaliczkowo"- oni w przyszłości będą Bogami!
Teraz, w dzisiejszym świecie nic nie znaczyli i nic nie znaczą.
1Kor 1:26 BR "Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Według oceny ludzkiej niewielu tam mędrców, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych."

Psalm 82 nie mówi o "przyszłych Bogach", bo to jest niemożliwe, ale o złych "sędziach" w dawnym Izraelu, którzy sądzili niesprawiedliwie, chociaż Bóg im zaufał, powierzając osąd nad ludzki życiem:

Ps 82:1 "Bóg zasiada w świętym zgromadzeniu, sądzi pośród bogów i mówi:"

Ps 82:6 "Powiedziałem: ‚Jesteście bogami, wszyscy jesteście synami Najwyższego'"


Czy o "przyszłych Bogach", prawdziwy Bóg powiedziałby, że upadną?:

Ps 82:7 "Ale umrzecie jak zwykli ludzie, upadniecie jak wszyscy książęta!"

Jan 10:35 "Bóg więc nazwał ‚bogami’ tych, przeciw którym sam się wypowiadał — a przecież Pism nie można unieważnić"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wybrana »

Paweł używa terminu człowiek wewnętrzny kilkukrotnie w swoich listach (2 Koryntian 4.16; Efezjan 3.16). Rzymian 7.22-23 mówi, "bo według człowieka wewnętrznego mam upodobanie w zakonie Bożym. A w członkach swoich dostrzegam inny zakon, który walczy przeciwko zakonowi, uznanemu przez mój rozum i bierze mnie w niewolę zakonu grzechu, który jest w członkach moich." "Człowiek wewnętrzny" jest innym sposobem określenie duchowego aspektu życia człowieka. "Człowiek zewnętrzny" w przeciwieństwie, będzie widocznym, zewnętrznym aspektem życia człowieka.

Ludzie zostali stworzeni przez Boga z duchem, duszą i ciałem (1 Ks. Mojżeszowa 1.27; 1 Tesaloniczan 5.23). Powiedziane jest, że nie jesteśmy ciałami z duszami; jesteśmy duszami które mają ciała. Ciało- nasz "człowiek zewnętrzny"- jest naszym fizycznym domostwem poprzez które doświadczamy świat zewnętrzny. Nasze ciała funkcjonują głównie poprzez pięć zmysłów oraz poprzez zaspokajanie tych wewnętrznych potrzeb, które pobudzają nas do jedzenia, picia czy snu. Nasze ciała nie są złe, są darami od Boga. Jego pragnieniem jest to, abyśmy oddawali te ciała jako żywe świątynie dla niego (Rzymian 12.1-2). Gdy akceptujemy Boży dar zbawienia poprzez Chrystusa, nasze ciała stają się świątynią Ducha Świętego (1 Koryntian 6.19-20; 3.16).

Nasze dusze są centrami osobowości z którego nasz umysł, wola i emocje są kierowane. Naszymi duszami wybieramy to czy słuchamy i jesteśmy posłuszni pragnieniom naszego ciała czy raczej pragnieniom Ducha Świętego (Galacjan 5.16-17; Rzymian 8.9; Ew. Marka 14.38). Dusza człowieka jest salą sądową gdzie podejmowane są decyzje życiowe. To jest siedziba życia i źródło, z którego pochodzą cechy charakteru, takie jak pewność siebie, użalanie się nad sobą, poszukiwanie siebie i afirmacja siebie.

Nasz duch zawiera człowieka wewnętrznego o którym mówi Pismo Święte. Nasz duch jest miejscem w którym Duch Boży w nas przebywa. Jezus powiedział, "Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie" (Ew. Jana 4.24). To w naszym duchu doświadczamy nowonarodzenia (Ew. Jana 3.3-6). "Człowiek wewnętrzny" posiada sumienie, które Duch Święty może poruszyć i przekonać o grzechu (Ew. Jana 16.8; Dzieje Apostolskie 24.16). Nasz duch jest częścią nas, tak jak Bóg, z wewnętrzną wiedzą tego co dobre a co złe (Rzymian 2.14-15). 1 Koryntian 2.11 mówi, "Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży. "

Rzymian 12.1-2 nawołuje nas, abyśmy nie dostosowywali się do sposobu myślenia tego świata; a raczej aby nasz wewnętrzny człowiek przemieniał się przez „odnowienie naszych umysłów." To odnowienie naszego umysłu przychodzi gdy Duch Święty rządzi naszym "człowiekiem wewnętrznym." On rozpoczyna zmianę naszych działań i pragnień, aby pasowały do jego. Rzymian 8.13-14 mówi, "Jeśli bowiem według ciała żyjecie, umrzecie; ale jeśli Duchem sprawy ciała umartwiacie, żyć będziecie. Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi."

Rzymian rozdział 7 podaje szczegóły częstej bolesnej walki pomiędzy naszym ciałem i duchem. Nasz duch, narodzony na nowo z mocy Bożej, tęskni za tym, aby być posłusznym i naśladować Jezusa. Ale cielesność nie umiera w łatwy sposób. Rzymian rozdział 6 wyjaśnia to jak możemy sprawić, aby człowiek wewnętrzny odnosił zwycięstwo nad ciałem. Wersety 6 oraz 7 mówią, "wiedząc to, że nasz stary człowiek został wespół z nim ukrzyżowany, aby grzeszne ciało zostało unicestwione, byśmy już nadal nie służyli grzechowi; kto bowiem umarł, uwolniony jest od grzechu." Aż do czasu gdy nie uznamy siebie za "ukrzyżowanego z Chrystusem" (Galacjan 2.20), dusza i ciało walczą z duchem o władzę. Trwamy w stanie pokonania do czasu gdy nie umrzemy dla samego siebie i nie oddamy Duchowi Świętemu pełnej kontroli nad każdym aspektem naszego życia, zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego człowieka.

To jest Boże pragnienie i przeznaczenie dla człowieka, abyśmy zawsze żyli prowadzeni przez odrodzoną duchowo naturę, która działa zgodnie z Bożym Duchem. Jednak nasza upadła natura chce rządzić, i z tego powodu dochodzi do duchowych bitew. Rzymian 7.24 zawiera pytanie jakie każdy oddany naśladowca Chrystusa sobie zadaje: "Któż mnie wybawi z tego ciała śmierci?" Werset 25 odpowiada na to pytanie: "Bogu niech będą dzięki przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego! Zakres, w jakim oddajemy tego wewnętrznego człowieka pod kontrolę Ducha Świętego, jest stopniem, w jakim chodzimy w ciągłym zwycięstwie nad naszym upadłym ciałem.

Źródło:
https://www.gotquestions.org/Polski/wew ... owiek.html
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
29 wrz 2021, 22:43
Ludzie zostali stworzeni przez Boga z duchem, duszą i ciałem (1 Ks. Mojżeszowa 1.27 [chyba chodziło o 1 Moj 2:7]; 1 Tesaloniczan 5.23).

Powiedziane jest, że nie jesteśmy ciałami z duszami; jesteśmy duszami które mają ciała.

Artykuł w żadnej mierze nie udowadnia, że dusza jest nieśmiertelna. Przeciwnie. Stwierdza, że "nie jesteśmy ciałami z duszą", lecz sami, jako żywe ciało, tworzymy duszę, co jest zgodne z Biblią (Rodz 2:7 / Ez 18:4 / 1 Kor 15:45)

1 Tes 5:23 "Oby Bóg pokoju sam w pełni was uświęcił. I oby wasz duch, duszaciało, bracia, były pod każdym względem zdrowe - tak by podczas obecności naszego Pana, Jezusa Chrystusa, wciąż pozostawały bez skazy"

"Co miał na myśli apostoł Paweł, gdy się modlił, aby ‛były zachowane duch i dusza, i ciało braci’?
Paweł pisał tu o duchu, duszy i ciele całego zboru chrześcijańskiego, w skład którego wchodzili też namaszczeni duchem Tesaloniczanie. Nie modlił się ogólnikowo o zachowanie zboru. Prosił konkretnie o zachowanie „ducha” zboru (odpowiedniego nastawienia umysłu), „duszy” (życia, istnienia zboru) oraz zachowanie „ciała” składającego się z namaszczonych chrześcijan (1 Kor. 12:12, 13). Modlitwa Pawła ukazuje więc jego głęboką troskę o pomyślność zboru" (cytat z objaśnienia wersetu 23).
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: efroni »

11) I ponieważ przeznaczona jest człowiekowi śmierć, jak my mówiliśmy wyżej okazuje się, że to połączenie duszy i ciała powinno rozłączyć się na określony czas i potem ponownie połączyć się. W czasie tego rozdzielenia powinno być miejsce dla duszy i dla ciała odpowiadające celowi tego rozdzielenia. Niezbędnym jest, żeby ciało powróciło do swojej podstawy, żeby rozłożyła się jego struktura i zniszczyła się forma. Ponieważ ciało było stworzone z prochu i do niego powróci. Jak powiedział Błogosławiony człowiekowi w Bereszit ,” bowiem prochem ty jesteś i w proch się obrócisz”. Ale duszy godnej tego, poprzez swoje, czyny niczego nie pozostanie czynić oprócz jak czekać, dopóki z ciałem wydarzy się to, co powinno się wydarzyć. Ono powinno na początku rozłożyć się i zniszczyć się i pozostawać w prochu odpowiedni, potrzebny czas, i następnie powinno być ponownie zbudowanym do tego czasu, kiedy dusza ponownie wejdzie w niego. Jednak niezbędnym jest, żeby istniało w oczekiwaniu tego miejsce dla duszy. I dla tego celu rzeczywiście przygotowany jest świat dusz, dokąd wejdą czyste dusze po wyjściu ich z ciała i będą tam przebywać w miejscu spokoju cały czas, dopóki ciało przechodzi tego, co jest przygotowane dla niego do przejścia. I cały ten czas dusze będą przebywać w godności i nasłodzeniu podobnym do tego, co będzie im dane po tym w czasie, wyżej wspomnianego, prawdziwego obdarowania i wynagrodzenia. Bowiem także i poziom obdarowania w świecie dusz będzie oczywiście wymierzany zgodnie z czynami człowieka jak i też poziom wynagrodzenia i obdarowania po wskrzeszeniu. Ale prawdziwa doskonałość przeznaczona dla tych, którzy będą jej godni, będzie osiągnięta i przez ciało, i przez duszę tylko przy połączeniu ich za drugim razem, po wskrzeszeniu.

(RaMCHaL - Derech HaSzem) tj. "Droga Stwórcy"
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Bobo »

Czegoż to rabini nie wymyślą... :aaa:
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

efroni pisze:
14 paź 2021, 10:11
” bowiem prochem ty jesteś i w proch się obrócisz”. Ale duszy godnej tego, poprzez swoje, czyny niczego nie pozostanie czynić oprócz jak czekać, dopóki z ciałem wydarzy się to, co powinno się wydarzyć

Zatem Adam, w "nagrodę", że uśmiercił swych potomnych, serwując im ból i cierpienia dnia codziennego, czeka gdzieś jako "dusza" i odlicza czas, aż Bóg znowu powoła go do ludzkiej postaci. Tak?

Zatem Bóg kłamał, mówiąc "na pewno umrzesz"? A Szatan miał rację, mówiąc na pewno nie umrzesz"?

Ja wybieram opcję Stwórcy ... nie stworzenia!

W tym konkretnym momencie szatan zaczął lansować kłamstwo o nieśmiertelnej duszy, którym mami po dziś dzień!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
14 paź 2021, 12:14
efroni pisze:
14 paź 2021, 10:11
” bowiem prochem ty jesteś i w proch się obrócisz”. Ale duszy godnej tego, poprzez swoje, czyny niczego nie pozostanie czynić oprócz jak czekać, dopóki z ciałem wydarzy się to, co powinno się wydarzyć

Zatem Adam, w "nagrodę", że uśmiercił swych potomnych, serwując im ból i cierpienia dnia codziennego, czeka gdzieś jako "dusza" i odlicza czas, aż Bóg znowu powoła go do ludzkiej postaci. Tak?

Zatem Bóg kłamał, mówiąc "na pewno umrzesz"? A Szatan miał rację, mówiąc na pewno nie umrzesz"?

Ja wybieram opcję Stwórcy ... nie stworzenia!

W tym konkretnym momencie szatan zaczął lansować kłamstwo o nieśmiertelnej duszy, którym mami po dziś dzień!
Jest tu mowa o śmierci duchowej a nie śmierci ciała.
Szatan oszukał, bo piersi ludzie utracili duchowe życie wieczne.
Dopiero Jezus dał ludziom ponownie życie wieczne.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
14 paź 2021, 14:03
DonCicio pisze:
14 paź 2021, 12:14
efroni pisze:
14 paź 2021, 10:11
” bowiem prochem ty jesteś i w proch się obrócisz”. Ale duszy godnej tego, poprzez swoje, czyny niczego nie pozostanie czynić oprócz jak czekać, dopóki z ciałem wydarzy się to, co powinno się wydarzyć

Zatem Adam, w "nagrodę", że uśmiercił swych potomnych, serwując im ból i cierpienia dnia codziennego, czeka gdzieś jako "dusza" i odlicza czas, aż Bóg znowu powoła go do ludzkiej postaci. Tak?

Zatem Bóg kłamał, mówiąc "na pewno umrzesz"? A Szatan miał rację, mówiąc na pewno nie umrzesz"?

Ja wybieram opcję Stwórcy ... nie stworzenia!

W tym konkretnym momencie szatan zaczął lansować kłamstwo o nieśmiertelnej duszy, którym mami po dziś dzień!
Jest tu mowa o śmierci duchowej a nie śmierci ciała.
Szatan oszukał, bo piersi ludzie utracili duchowe życie wieczne.
Dopiero Jezus dał ludziom ponownie życie wieczne.

Jeżeli "jest tu mowa o śmierci duchowej a nie cielesnej", to znaczy że Adam żyje?!

I znowu powiedzą, że DonCicio się czepia! Słusznie, czy niesłusznie? Czy Wybrana wyraziła się jasno, czy się "przejęzyczyła"? ... ja po prostu uważnie czytam, co kto pisze, żeby zrozumieć Jego punkt widzenia.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2021, 15:59 przez DonCicio, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
14 paź 2021, 14:03

Szatan oszukał, bo piersi ludzie utracili ...
No nie całkiem, bo kobiety zazwyczaj mają piersi.
Być może Adam miał piersi, które za karę utracił... :roll:
(A mnie się zdaje, że wobec bredni jest to odpowiedni poziom dyskusji :mrgreen: )
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: DonCicio »

BoaDusiciel pisze:
14 paź 2021, 15:58
wybrana pisze:
14 paź 2021, 14:03

Szatan oszukał, bo piersi ludzie utracili ...
No nie całkiem, bo kobiety zazwyczaj mają piersi.
Być może Adam miał piersi, które za karę utracił... :roll:
(A mnie się zdaje, że wobec bredni jest to odpowiedni poziom dyskusji :mrgreen: )

Wężu ... mężczyźni też mają piersi, tyle, że mniejsze. Co prawda narodu tym nie wykarmim, alem ci je mam!

... a, byłbym zapomniał rzucić uśmieszkiem :xhehe:
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”