Książki,które warto przeczytać...

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: wuka »

d
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:57 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: wuka »

x
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:50 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: Bobo »

To w pdf?
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: wuka »

x
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:51 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: wuka »

r
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:44 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: wuka »

x
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:45 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
27 wrz 2021, 13:52
Dalej chcę Was zachęcić do sięgnięcia po tą książkę. Rozdział 5 nosi tytuł "Ciemność" i jest perełką w temacie rozważań o tej sprawie. Bogactwo treści, jakie wynika z dyskusji dwóch autorów, przypomnę: biolog i były dominikanin, jest zdumiewające. Ale jeśli myślicie, że pokuszę się o wyciąganie wniosków i dokonam streszczeń, to ... nic z tego. TO trzeba samemu po prostu przeczytać, a właściwie przeżyć. :-)
A możesz trochę strescic?
Tak odrobinę 😉
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: wuka »

x
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:45 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
27 wrz 2021, 14:30
wybrana pisze:
27 wrz 2021, 14:09
wuka pisze:
27 wrz 2021, 13:52
Dalej chcę Was zachęcić do sięgnięcia po tą książkę. Rozdział 5 nosi tytuł "Ciemność" i jest perełką w temacie rozważań o tej sprawie. Bogactwo treści, jakie wynika z dyskusji dwóch autorów, przypomnę: biolog i były dominikanin, jest zdumiewające. Ale jeśli myślicie, że pokuszę się o wyciąganie wniosków i dokonam streszczeń, to ... nic z tego. TO trzeba samemu po prostu przeczytać, a właściwie przeżyć. :-)
A możesz trochę strescic?
Tak odrobinę 😉
:hehe: Jak tu ci odmówić? - to se ne da, panocku.
W rozdziale sporo mówi się o snach, ale w takim szerokim znaczeniu, poruszając kwestię świadomości i nieświadomości, jako jasności i ciemności.
Każda jasność zawiera w sobie ciemność, po prostu jedno bez drugiego nie istnieje - te sprawy wyjaśnia naukowo biolog. Jasno tłumaczy na przykład na podstawie oka, jego budowy oraz aparatu fotograficznego. Podaje rysunki itp.materiały. Co ciekawe, a tego nie wiedziałam, że w jasności (w bieli) jest procentowo tyle samo czerni! Wyjaśnia to dokładnie i obszernie.
Oczywiście jest też sporo o Chrystusie, Jego śmierci i powstaniu z martwych. Jest o Bogu, jest o mistykach dawnych, którzy pisali w swoich kazaniach i poematach dokładnie to, co dziś fizyka kwantowa odkryła i wyjasnia naukowo.
Jest o potrzebie wchodzenia w ciszę i ciemność, do jaskini dosłownie! Przywołano wiele przykładów zarówno z prehistorii, czasów historycznych po współczesne potrzeby ludzi. Jest o...telewizorach, jako zastępczych (w złym kontekście) kominkach i ogniskach (pozytyw). A także całe mnóstwo innych spraw.
Czy choć trochę zaciekawiłam ;-)
Dziękuję.
Czy w wersji elektronicznej też można pobrać ta książkę?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: wuka »

x
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:46 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

gnostyk

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: gnostyk »

wuka pisze:
27 wrz 2021, 14:30



:hehe: Jak tu ci odmówić? - to se ne da, panocku.
W rozdziale sporo mówi się o snach, ale w takim szerokim znaczeniu, poruszając kwestię świadomości i nieświadomości, jako jasności i ciemności.
Każda jasność zawiera w sobie ciemność, po prostu jedno bez drugiego nie istnieje - te sprawy wyjaśnia naukowo biolog. Jasno tłumaczy na przykład na podstawie oka, jego budowy oraz aparatu fotograficznego. Podaje rysunki itp.materiały. Co ciekawe, a tego nie wiedziałam, że w jasności (w bieli) jest procentowo tyle samo czerni! Wyjaśnia to dokładnie i obszernie.
Oczywiście jest też sporo o Chrystusie, Jego śmierci i powstaniu z martwych. Jest o Bogu, jest o mistykach dawnych, którzy pisali w swoich kazaniach i poematach dokładnie to, co dziś fizyka kwantowa odkryła i wyjasnia naukowo.
Jest o potrzebie wchodzenia w ciszę i ciemność, do jaskini dosłownie! Przywołano wiele przykładów zarówno z prehistorii, czasów historycznych po współczesne potrzeby ludzi. Jest o...telewizorach, jako zastępczych (w złym kontekście) kominkach i ogniskach (pozytyw). A także całe mnóstwo innych spraw.
Czy choć trochę zaciekawiłam ;-)
Zaciekawiłaś.
Bo z moich informacji, wiem że światło przepuszczone przez pryzmat rozprasza się na kolory.
I ten zwrot, że jasność jest bielą. Musiałbym to przeanalizować z ową książką...bo w pierwszym impulsie myślowym miałem zgrzyt :P

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: wuka »

x
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:46 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: wuka »

c
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:42 przez wuka, łącznie zmieniany 2 razy.

gnostyk

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: gnostyk »

wuka pisze:
01 paź 2021, 17:05
Usunelam, bo nie warto tu pisac.
Nie wiem co pisało, ale mam wrażenie że post był następstwem mojego wpisu.
wuka - umieszczając ten wcześniejszy post nie mialem na myśli żadnych złośliwości w Twoim kierunku, jak i w kierunku książki, przez Ciebie prezentowanej.
To chciałem tylko oficjalnie wyjaśnić ;-)

A żeby nie było spamu, to powiem że przeczytałem Mahabharate :)
Osobiście mi się podobała, ale mam pewien niedosyt i już tłumacze dlaczego.
Przez pierwsze 400sta stron poznajemy losy bohaterów i ich najróżniejsze przygody.
Na następnych 400stu stronach są opisane działania wojene jak i sama bitwa...a sama śmierć całej szóstki bohaterów opisana jest na dwóch stronach :shock:

Myślałem, że ten wątek będzie bardziej rozbudowany, zwłaszcza w tak obszernym eposie.
Ale na szczescie, finalnie wszyscy spotykają sie u Indry i ogólnie wszystko dobrze się kończy :)

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Książki,które warto przeczytać...

Post autor: wuka »

c
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:43 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”