List do Kolosan

Od Księgi Rodzaju do Apokalipsy, informacje o datach i miejscach powstania poszczególnych ksiąg i ich autorach

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

List do Kolosan

Post autor: wuka »

kl
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:29 przez wuka, łącznie zmieniany 2 razy.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: List do Kolosan

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
10 paź 2021, 13:19
Ten List jest zlepkiem różnych listów i nauk. Niemniej to, oprócz Jana, to mój ulubiony (do wersetu 3,17; potem to już odjazd :mrgreen: ).
Jednak nijak nie mogę pojąć, co Paweł miał na myśli tu: 1:24
"Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za ciało jego, którym jest Kościół."
No niechże mi ktoś z autorytetem wyjaśni, jakich to udręk Chrystusowi zabrakło, że Paweł musi je dopełniać?
Myślę, że Paweł miał tu na myśli prześladowania jakie doświadczył świadcząc o Jezusie.
Dobrze to wyjaśniają nauki z
E.Jana
Jezus zapowiada prześladowania
16:1
To wam powiedziałem, abyście się nie zgorszyli.
16:2
Wyłączać was będą z synagog, więcej, nadchodzi godzina, gdy każdy, kto was zabije, będzie mniemał, że spełnia służbę Bożą.
16:3
A to będą czynić dlatego, że nie poznali Ojca ani mnie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: List do Kolosan

Post autor: wuka »

]
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:29 przez wuka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: List do Kolosan

Post autor: radek »

wuka pisze:
10 paź 2021, 13:19
Ten List jest zlepkiem różnych listów i nauk. Niemniej to, oprócz Jana, to mój ulubiony (do wersetu 3,17; potem to już odjazd :mrgreen: ).
Jednak nijak nie mogę pojąć, co Paweł miał na myśli tu: 1:24
"Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za ciało jego, którym jest Kościół."
No niechże mi ktoś z autorytetem wyjaśni, jakich to udręk Chrystusowi zabrakło, że Paweł musi je dopełniać?
Paweł cieszył się z procesu służby. Doświadczania, które przed Jego nawróceniem były w Jego opinii przykre, po nawróceniu, gdy ich doświadczał były lekkie na drodze wiary którą ostatecznie podąża. Wybrana słusznie zacytowała słowa, w których Jezus pokrzepia uczniów, choć zrozumieli to dopiero po zstąpieniu na nich Ducha. Kluczem jest interpretacja doznań w świetle wiary. Bez wiary wszystko jest trudne, z wiarą do wszystkiego się rwiemy

Mat 11:29-30 BT5 "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. (30) Albowiem słodkie jest moje jarzmo, a moje brzemię lekkie."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: List do Kolosan

Post autor: wuka »

n
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:29 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: List do Kolosan

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
10 paź 2021, 14:23
Takie wyjaśnienie nie zgadza się z naukami, że Ofiara Chrystusa była wystarczająca, pełna, nie wymagająca żadnych dodatków.
W takim razie można twierdzić, że męczennicy, co więcej, cierpiący ludzie muszą dopełniać/uzupełniać i brać czynny udział w męce Jezusa.
Może za głupia jestem, aby jakoś połączyć te dwie sprawy, aby mnie wewnętrznie przekonały.
No niestety ale trwający przy Jezusie tez się stają ofiarami.
Bo kłamstwo chce ich zniszczyć. Szatan posługuje się swoimi zwiedzionymi duszami, by czynili zło.
Szczególnie świadczy o tym cierpienie pierwszych chrześcijan, którzy byli masowo mordowani za wiarę. Ich potomkowie również.
Cierpiący ludzie nie muszą dopełniać męki Jezusa ale dopełniają.
Żebyśmy się źle nie zrozumieli, to ofiara Jezusa była za nasze dusze i była wystarczającą. Jezus umarł, byśmy my wyzwolili się z mocy szatana - z jego kłamstwa. Ta prawda nie kosztuje nas utraty życia wiecznego naszych dusz ale utraty zycia ziemskiego może kosztować.
Jednak tej ofiary nie można porównywać, bo ofiara poprzez utratę życia ziemskiego dla Jezusa - była dla wielu chlubą, bo to co wieczne, co najlepsze i najpiękniejsze- życie wieczne było ich nagrodą.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: List do Kolosan

Post autor: wuka »

n
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:29 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: List do Kolosan

Post autor: wybrana »

Po pierwsze bunt szatana przeciwko prawom miłości.
Po drugie pierwsi ludzie stworzeni na obraz duchowy Boga - zgrzeszyli.
Dlatego człowiek jest taki i tak wygląda jego ziemskie życie.
Ziemia to padół cierpienia i łez.
Dlaczego? Bo ludzie wolą służyć złu i wolą to zło tworzyć.
Jesteśmy stworzeni w Duchu Bożym dla życia wiecznego.
Ziemianie w większości chodzą w mocy niegodziwca, więc jak może być dobrze?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: List do Kolosan

Post autor: radek »

wybrana pisze:
10 paź 2021, 17:39
Ziemianie w większości chodzą w mocy niegodziwca, więc jak może być dobrze?
Dobrze będzie dopiero, gdy ludzie zaczną chodzić we własnej mocy potwierdzonej pieczęcią Miłości Bożej

J 8:36 BT5 "Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni."

Lecz, żeby rozpoznali Świat jako własny, muszą zaakceptować to co zostało im przedstawione do tej pory

Łk 16:12 BT5 "Jeśli w zarządzaniu cudzym dobrem nie okazaliście się wierni, to któż wam da wasze?"

Przychylność dla Świata Bożego jest ważniejsza niż pragnienie dowolnego Jego elementu z osobna i owocuje bardziej, choć niespodziewanie

Mar 10:29-30 BT5 "Jezus odpowiedział: Zaprawdę, powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu, braci, sióstr, matki, ojca, dzieci lub pól (30) z powodu Mnie i z powodu Ewangelii, żeby nie otrzymał stokroć więcej teraz, w tym czasie, domów, braci, sióstr, matek, dzieci i pól, wśród prześladowań, a życia wiecznego w czasie przyszłym."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: List do Kolosan

Post autor: Bobo »

Dobrze będzie dopiero, gdy ludzie zaczną chodzić we własnej mocy potwierdzonej pieczęcią Miłości Bożej
Idzie jesień, co...?. 🥴🤕💀😱
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: List do Kolosan

Post autor: radek »

Bobo pisze:
10 paź 2021, 19:54
Dobrze będzie dopiero, gdy ludzie zaczną chodzić we własnej mocy potwierdzonej pieczęcią Miłości Bożej
Idzie jesień, co...?. 🥴🤕💀😱
Szanuje Cię Bobo bo masz ładny brązowy kolor, ale po pierwsze jesień raczej nie ma nóg, a po drugie gdzie Ci się ta jesień urodziła? Jeśli jednak pytasz, czy Twój kalendarz jest solidnie ugruntowany, to warto przypomnieć wers

Jr 33:25-26 BT5 "Tak mówi Pan: Jeżeli nie istnieje moje przymierze z dniem i nocą, jeśli nie ustaliłem praw nieba i ziemi, (26) wtedy będę mógł odrzucić potomstwo Jakuba i Dawida, mojego sługi, nie biorąc z jego rodu panujących nad potomkami Abrahama, Izaaka i Jakuba. Przecież odmienię ich los i zlituję się nad nimi."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: List do Kolosan

Post autor: wuka »

z
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:29 przez wuka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: List do Kolosan

Post autor: Bobo »

Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: List do Kolosan

Post autor: wuka »

z
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:30 przez wuka, łącznie zmieniany 2 razy.

annajandyna
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2021, 23:53
Lokalizacja: Nowy York

Re: List do Kolosan

Post autor: annajandyna »

wuka pisze:
10 paź 2021, 20:37
Bobo pisze:
10 paź 2021, 20:24
Jesień i uczestnicy forum...
https://nazdrowie.pl/jesien-i-zima-ciez ... ychicznie/
Czyli jestem zdrowa 😮🤣Jesienią czuję się najlepiej, a jeszcze lepiej niż najlepiej czuję się wtedy, gdy pada deszcz i jest szar-buro-ponuro. Szukaj dalej, może mnie zdiagnozujesz nareszcie? ;-)
https://seriale.best/https://radaryonline.pl/radar-opadow/
Tak Zdrowa fizycznie i duchowo. Mimo wszystko dużo zdrowia!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księgi”