Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: radek »

Bobo pisze:
11 paź 2021, 12:57
Jakby nie było, Biblia uczy, że jest wielu synów Bożych.
Ja temu nie zaprzeczam, ale Biblia uczy też, że Bóg nie jest do niczego zobowiązany względem tych, którzy Go nie szanują

Iz 50:1 BT5 "Tak mówi Pan: Gdzie ten list rozwodowy waszej matki, na mocy którego ją odprawiłem? Albo któryż to jest z moich wierzycieli, któremu was zaprzedałem? Oto za wasze winy zostaliście sprzedani i za wasze zbrodnie odesłana wasza matka."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: Bobo »

Zmieniasz temat. Czy syn nie służy Ojcu? Dziwne twory filozoficzne tworzysz.
Jezus był synem Boga a czy mu nie służył?
Podobnie jak aniołowie. Adam też był synem Boga i co... nie służył mu? Nie miał realizować Jego woli i zamierzenia? Jeśli jako syn mu nie służył to skąd te konsekwencje jakie wyciąga się od sługi, nawet jeśli jest jego synem?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: Queza »

Bobo pisze:
11 paź 2021, 10:58
A dlaczego anioł nie może być synem Bożym? Jaka jest przeszkoda?
Anioł to anioł, byt duchowy, który nie ma Ojca, Syn ma Ojca.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: radek »

Bobo pisze:
11 paź 2021, 13:29
Zmieniasz temat. Czy syn nie służy Ojcu? Dziwne twory filozoficzne tworzysz.
Jezus był synem Boga a czy mu nie służył?
Podobnie jak aniołowie. Adam też był synem Boga i co... nie służył mu? Nie miał realizować Jego woli i zamierzenia? Jeśli jako syn mu nie służył to skąd te konsekwencje jakie wyciąga się od sługi, nawet jeśli jest jego synem?
Piszę Bobo o dzieciach zrodzonych z Woli Bożej, która to Wola została później znieważona. Bóg nie popełnił błędu płodząc, ale ludzie powinni uszanować Wolę Bożą

J 14:6 BT5 "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie."

Hbr 10:26 BT5 "Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy,"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: Bobo »

radek... na pewno nie rozmawiam z wariatem? Dlaczego anioł nie może być zrodzony z woli Bożej? No to jak powstały te stworzenia duchowe? Z czyjej woli? Domyślam się że uległeś filozoficznej propagandzie, która rozgranicza pojęcia: stworzyć od zrodzić, co jest bezsensowne.
Adam został stworzony czy zrodzony? Odpowiesz? Tylko konkretnie.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: Bobo »

Queza pisze:Anioł to anioł, byt duchowy, który nie ma Ojca, Syn ma Ojca.
To jakaś twoja osobista wykładnia. Zdecydowanie nie biblijna.
Biblia jednak utożsamia aniołów z synami Bożymi. Oto biblijny przykład:

Na to on odrzekł: „Ale ja widzę czterech mężczyzn, którzy chodzą swobodnie w środku ognia i nie doznają żadnej szkody, a czwarty wygląda jak syn bogów”.
26 Nabuchodonozor zbliżył się do drzwi rozpalonego pieca i zawołał: „Szadrachu, Meszachu i Abed-Nego, słudzy Boga Najwyższego, wyjdźcie i podejdźcie tutaj!”. Wtedy oni wyszli z ognia. 27 A zgromadzeni satrapowie, zarządcy, namiestnicy oraz wysocy urzędnicy królewscy zobaczyli, że ogień nie wyrządził im żadnej szkody. Żaden włos na ich głowie się nie nadpalił, również ich ubrania pozostały nietknięte, nie przeszły nawet zapachem spalenizny.
28 Wtedy Nabuchodonozor oświadczył: „Chwała niech będzie Bogu Szadracha, Meszacha i Abed-Nega, bo posłał anioła i wyratował swoich sług
(Daniela 3:25-28)
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: Queza »

Bobo pisze:
11 paź 2021, 14:28
Queza pisze:Anioł to anioł, byt duchowy, który nie ma Ojca, Syn ma Ojca.
To jakaś twoja osobista wykładnia. Zdecydowanie nie biblijna.
Biblia jednak utożsamia aniołów z synami Bożymi. Oto biblijny przykład:

Na to on odrzekł: „Ale ja widzę czterech mężczyzn, którzy chodzą swobodnie w środku ognia i nie doznają żadnej szkody, a czwarty wygląda jak syn bogów”.
26 Nabuchodonozor zbliżył się do drzwi rozpalonego pieca i zawołał: „Szadrachu, Meszachu i Abed-Nego, słudzy Boga Najwyższego, wyjdźcie i podejdźcie tutaj!”. Wtedy oni wyszli z ognia. 27 A zgromadzeni satrapowie, zarządcy, namiestnicy oraz wysocy urzędnicy królewscy zobaczyli, że ogień nie wyrządził im żadnej szkody. Żaden włos na ich głowie się nie nadpalił, również ich ubrania pozostały nietknięte, nie przeszły nawet zapachem spalenizny.
28 Wtedy Nabuchodonozor oświadczył: „Chwała niech będzie Bogu Szadracha, Meszacha i Abed-Nega, bo posłał anioła i wyratował swoich sług
(Daniela 3:25-28)
Wygląda jak ... syn bogów, to znaczy przypomina... czyli nie do końca wiadomo kim jest, czy synem? ... niewiadomo... napewno aniołem, bo pisze posłał anioła. Ja to rozumiem, że ktoś może nie wiedzieć co to jest za twór duchowy, czy syn, czy anioł, człowiek też może przypominać anioła a być człowiekiem.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: Bobo »

No... i filozofia ci się włącza... :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: radek »

Bobo pisze:
11 paź 2021, 13:58
radek... na pewno nie rozmawiam z wariatem? Dlaczego anioł nie może być zrodzony z woli Bożej? No to jak powstały te stworzenia duchowe? Z czyjej woli? Domyślam się że uległeś filozoficznej propagandzie, która rozgranicza pojęcia: stworzyć od zrodzić, co jest bezsensowne.
Adam został stworzony czy zrodzony? Odpowiesz? Tylko konkretnie.
Dzieci Boże to, Ci którzy zrodzili się z woli Boga i wierzą w dane im Jego Słowo

J 1:10-13 BT5 "Na świecie było [Słowo], a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. (11) Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. (12) Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego - (13) którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili."

Aniołami są Ci, którzy głoszą Jego chwałę z rozsądku oddając Mu siebie, dzięki czemu otrzymują przynależność do Jego Królestwa. Istota Duchowa, to osoba, która wykazuje wyższość Ducha nad ciałem i czyni tylko to, co widzi, że czyni Bóg. Jako szanujący Boga rzeczywiście wyglądają jak Jego synowie, podobnie jak anioł, którego widziano w ogniu z towarzyszami Daniela

Mat 19:12 BT5 "Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są także bezżenni, którzy ze względu na królestwo niebieskie sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!"

Mat 11:11 BT5 "Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on."

Ap 14:4 BT5 "To ci, którzy obcowaniem z kobietami się nie splamili: bo są dziewiczy; ci, którzy Barankowi towarzyszą, dokądkolwiek idzie; ci spośród ludzi zostali wykupieni na pierwociny dla Boga i dla Baranka,"

Adam otrzymał imię od Boga i nie będzie ono cofnięte

Iz 55:10-11 BT5 "Zaiste, podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, (11) tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: Queza »

Bobo pisze:
11 paź 2021, 14:42
No... i filozofia ci się włącza... :-D
Hehe... no bo te byty duchowe są takie nieokreślone, żadnego nie widziałam, poza światłem, które wnikło w moje ciało, więc nie wiem jak wyglądają, słyszałam pogląd, że aniołowie wcale nie muszą mieć skrzydeł tak jak to przedstawiają to obrazy, bo anioły to osoby.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
11 paź 2021, 10:41
DonCicio pisze:
11 paź 2021, 6:41
Queza pisze:
10 paź 2021, 10:51

Bardzo dobrze Ci odpowiedziałam, Syn to nie Anioł, a Anioł to nie Syn. Syn Boży - Jezus był człowiekiem a nie Aniołem.

Zatem odpowiedz na pytanie: "do którego z aniołów Bóg kiedykolwiek powiedział: „Jesteś moim synem" (...)" Heb 1:5

... do którego z aniołów tak powiedział? Tylko "odpowiedz bardzo dobrze"!

Już Ci odpowiedziałam, że do żadnego tak nie powiedział

To znaczy, że Biblia kłamie? Czy Ty nie widzisz tego co tam napisano. Jest bardzo wyraźne stwierdzenie połączone z pytaniem: "do którego z aniołów Bóg kiedykolwiek powiedział:„Jesteś moim synem"?

Może zabierz te ręce z oczu i nie udawaj, że nie widzisz ...
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: Queza »

DonCicio pisze:
11 paź 2021, 19:40
Queza pisze:
11 paź 2021, 10:41
DonCicio pisze:
11 paź 2021, 6:41



Zatem odpowiedz na pytanie: "do którego z aniołów Bóg kiedykolwiek powiedział: „Jesteś moim synem" (...)" Heb 1:5

... do którego z aniołów tak powiedział? Tylko "odpowiedz bardzo dobrze"!

Już Ci odpowiedziałam, że do żadnego tak nie powiedział

To znaczy, że Biblia kłamie? Czy Ty nie widzisz tego co tam napisano. Jest bardzo wyraźne stwierdzenie połączone z pytaniem: "do którego z aniołów Bóg kiedykolwiek powiedział:„Jesteś moim synem"?

Może zabierz te ręce z oczu i nie udawaj, że nie widzisz ...
Ale to jest pytanie, nie stwierdzenie, czy jak się zapytam: "do którego z bratanków kiedykolwiek powiedziałam, jesteś moim synem? to znaczy, że synowie mojego brata są również moimi synami? Nie, ja to tak rozumiem, a Ty inaczej.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Nieziem
Posty: 888
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: Nieziem »

Queza pisze:
08 paź 2021, 9:26
DonCicio pisze:
08 paź 2021, 7:57
Zagadka ... "do którego z aniołów Bóg kiedykolwiek powiedział: Jesteś moim synem, dzisiaj zostałem twoim ojcem” albo „Stanę się dla niego ojcem, a on stanie się dla mnie synem?

... do którego z aniołów to powiedział? (Heb 1:5)
Do żadnego, Jezus jest Synem Bożym. Dla mnie to nie zmienia faktu, że Aniołowie są wielcy i mocni.
Nie powiedział tego do żadnego anioła, ale powiedział to do Syna. Pytanie jest a.) retoryczne albo b.) podchwytliwe.
Rozumiem natomiast to, że ktoś może uznawać Jezusa za anioła, ja odczytuję jednak inaczej, jak napisałem powyżej, i jak napisała Queza.
Inaczej można byłoby to przekazać w taki sposób: tylko do Syna tak powiedział, a nie powiedział tak do żadnego anioła.
"Do którego anioła? Do żadnego."
Gdyby było napisane: "do którego z innych aniołów powiedział..." ale tak nie jest, dlatego lepiej nie dopowiadać sobie czegoś, czego nie ma.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
12 paź 2021, 0:24
Queza pisze:
08 paź 2021, 9:26
DonCicio pisze:
08 paź 2021, 7:57
Zagadka ... "do którego z aniołów Bóg kiedykolwiek powiedział: Jesteś moim synem, dzisiaj zostałem twoim ojcem” albo „Stanę się dla niego ojcem, a on stanie się dla mnie synem?

... do którego z aniołów to powiedział? (Heb 1:5)
Do żadnego, Jezus jest Synem Bożym. Dla mnie to nie zmienia faktu, że Aniołowie są wielcy i mocni.
Nie powiedział tego do żadnego anioła, ale powiedział to do Syna. Pytanie jest a.) retoryczne albo b.) podchwytliwe.

Jak zatem rozumiesz wypowiedź z Psalmu 89:6?

Ps 89:6 "Bo kto w niebie może się równać z Jehową? Kto wśród synów Bożych jest jak Jehowa?" (Łuk 1:32)

Kim są synowie Boży? Czy w Biblii jest podział na Synów Bożych i aniołów? NIE! Wszyscy aniołowie są synami Boga. Mało tego! Nawet Szatan, jako anioł, jest nazwany synem Boga (2 Kor 11:14 / Gal 1:8):

Hiob 1:6 "Tymczasem nadszedł dzień, gdy synowie prawdziwego Boga stawili się przed Jehową. Wśród nich przybył też Szatan"

Jedynym w swoim rodzaju aniołem jest Michał. Tylko On jest nazwany archaniołem, czyli inaczej „naczelnym aniołem”. Przedrostek „arch-” oznacza „główny” lub „naczelny”.

Stoi On na czele wszystkich Synów Bożych, chociaż jest jednym z nich:

1 Król 22:19 "Michajasz powiedział jeszcze: 'Dlatego wysłuchaj słowa Jehowy. Widziałem, jak Jehowa siedział na swoim tronie, a całe wojsko niebiańskie stało przy Nim, po Jego prawej i lewej stronie'"

Czy widzisz gdzieś Jezusa po prawicy Ojca? NIE! Całe "wojsko Jehowy", z archaniołem na czele, stoi w tej wizji blisko tronu Boga. Tylko do jednego z nich powie za jakiś czas:

Heb 1:13,14 "o którym z aniołów kiedykolwiek powiedział: 'Zasiadaj po mojej prawej stronie, aż położę twoich wrogów jako podnóżek dla twoich nóg'? Czy oni wszyscy nie są duchami pełniącymi świętą służbę, posyłanymi, żeby usługiwać tym, którzy mają odziedziczyć wybawienie?"


Aniołowie są duchami "posyłanymi" przez Boga, żeby "usługiwać" ludziom. Sprawdźmy, co w tej kwestii powiedział Jezus:

Jezus pisze:Łuk 4:43 "On jednak im powiedział: „Również innym miastom muszę głosić dobrą nowinę o Królestwie Bożym, bo po to zostałem posłany"

Mat 20:28 "Podobnie Syn Człowieczy nie przyszedł, żeby mu usługiwano, ale żeby usługiwać i dać swoje życie jako okup w zamian za wielu"

Łuk 4:8 "Na to Jezus rzekł do niego: 'Jest napisane: ‚To Jehowę, swojego Boga, masz czcić i tylko dla Niego masz pełnić świętą służbę’”

"Czy oni wszyscy nie są duchami pełniącymi świętą służbę, posyłanymi, żeby usługiwać tym, którzy mają odziedziczyć wybawienie?" Heb 1:14
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: wybrana »

DonCicio, czczenie Jezusa jest równoznaczne z czczeniem Boga Ojca
Jezus na ziemi gdy się narodził był w pełni człowiekiem i w pełni Bogiem.
Człowiekiem był z ciała ziemskich rodziców Marii i Józefa.
Ten człowiek Jezus został obdarzony pełnią Ducha Bożego.
Bóg Ojciec, który jest Duchem poprzez duchowe wcielenie w człowieka objawił nam siebie w swoim Synu Jezusie.
Duch Boży zjednoczył się z duszą człowieka.
Jezus po opuszczeniu ciała ziemskiego, po krzyżowej śmierci żyje w duchowej jedności z Bogiem jako jedność.
Bóg jest Duchem, więc mógł objawić siebie by człowiek go poznał i usłyszał w drugim człowieku. Poznając Jezusa poznajemy Ojca. Wielbiąc Jezusa wielbimy Boga Ojca, bo tylko przez Jezusa poznaliśmy prawdziwego Ojca. Ojciec dał Jezusowi wszelką władzę i wszelkie uprawnienia.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”