Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: wybrana »

BoaDusiciel pisze:
12 paź 2021, 12:51
wybrana pisze:
12 paź 2021, 8:31
Ojciec dał Jezusowi wszelką władzę i wszelkie uprawnienia.
Skąd to wiadomo, oprócz słów samego Jezusa ?
Ja też mogę twierdzić, że mam wszelką władzę, ale jej nie używam ... bo nie :lol:
Bo ja nazywam się chrześcijanka i dlatego ufam Jezusowi.
Ty w kwestii duchowej nie masz żadnej władzy a co najwyżej możesz uzyskać władzę świecką.
W kwestii duchowej będziesz wypełniał wolę Bożą lub wolę szatana. Są tylko dwie opcje i innej nie ma. Tylko dwie drogi po której masz wybór by iść.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: wuka »

v
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:26 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1276
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: DonCicio »

Wuka, Wybrana, nie zamierzam z Wami dyskutować i w nieskończoność ciągle tłumaczyć, ponieważ Wasze silnie obwarowane niebiblijne nauki o nieśmiertelności duszy czy Trójcy były tyle razy wyjaśniane i obnażane ze względu na ich odstępstwo o tego, czego uczy Biblia, że szkoda dalej marnować czasu.

Jeżeli dotąd tego nie pojęłyście, to znaczy, że Prawda, z powodu zatwardziałości Waszych serca, jest przed Wami zakryta, pomimo tego, że ją dziennie słyszycie. Jest to absolutnie zgodne z tym, co powiedział Jezus:

Mat 13:13,14 „Właśnie dlatego mówię do nich za pomocą przykładów. Bo gdy patrzą — patrzą na próżno. Gdy słuchają — słuchają na próżno. I nie pojmują sensu. Spełnia się na nich proroctwo Izajasza: ‚Będziecie słuchać, ale na pewno nie pojmiecie sensu, i będziecie patrzeć, ale na pewno nie zobaczycie

I jeszcze jedna przykra wiadomość dla Was, przeciwników Jehowy Boga. Czy wiecie, że nikt nigdy nie przystąpi do Jezusa, jeżeli nie pozwoli na to Ojciec? … no to posłuchajcie Jezusa:

Jan 6:44 „Nikt nie może przyjść do mnie, jeśli Ojciec, który mnie posłał, go nie pociągnie, a ja go wskrzeszę w dniu ostatnim”

Jeżeli ktoś idzie w zaparte, twierdząc, że Jezus jest jego Bogiem zamkniętym w babilońskiej Trójcy, to czy może liczyć, że pociągnie go prawdziwy Bóg Jehowa?

Ps 83:18 „Niech ludzie wiedzą, że Ty, który masz na imię Jehowa, sam jesteś Najwyższy nad całą ziemią”

„sam jesteś Najwyższy nad całą ziemią”

Jan 6:65 „I dodał: 'Właśnie dlatego wam powiedziałem, że nikt nie może przyjść do mnie, jeśli nie pozwoli mu na to Ojciec'”

Jeżeli jest tu głoszona 'Dobra Nowina' o nadchodzącym Królestwie Bożym, to dwom grupom ludzi. Jednym na świadectwo, żeby nie było, że nie ostrzegaliśmy przed tym co nastąpi:

Dzie 2:40 „I Piotr powiedział im jeszcze wiele innych rzeczy. Dawał im dokładne świadectwo i wciąż ich usilnie zachęcał: 'Ratujcie się spośród tego zepsutego pokolenia'”

… ale innym, żeby podjęli odpowiednie działania i wnikali w nauki zawarte w Biblii:

Dzie 2:41,42 „Ci więc, którzy żywo zareagowali na jego słowa, zostali ochrzczeni. Tego dnia przyłączyło się do uczniów około 3000 osób. I dalej wnikali w nauki apostołów, razem spędzając czas, wspólnie jedząc posiłki i się modląc”

Do tego właśnie zachęcam tych, którzy obserwują to forum, szukając 'Prawdy', która jest fascynująca. Przyszłość, opisana w Biblii, którą obiecuje prawdziwy Bóg Jehowa, jest wiarygodna i prawdziwa. Wystarczy ją poznać i poszukać biblijnych dowodów, że Ten, który to obiecuje, jest prawdomówny i ma moc, żeby to wkrótce zrealizować:

Jak zapewnić sobie bezpieczną przyszłość?
https://www.jw.org/finder?srcid=jwlshar ... sue=202109
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: wuka »

v
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:26 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
13 paź 2021, 8:16
Wuka, Wybrana, nie zamierzam z Wami dyskutować i w nieskończoność ciągle tłumaczyć, ponieważ Wasze silnie obwarowane niebiblijne nauki o nieśmiertelności duszy czy Trójcy były tyle razy wyjaśniane i obnażane ze względu na ich odstępstwo o tego, czego uczy Biblia, że szkoda dalej marnować czasu.

Jeżeli dotąd tego nie pojęłyście, to znaczy, że Prawda, z powodu zatwardziałości Waszych serca, jest przed Wami zakryta, pomimo tego, że ją dziennie słyszycie. Jest to absolutnie zgodne z tym, co powiedział Jezus:

Mat 13:13,14 „Właśnie dlatego mówię do nich za pomocą przykładów. Bo gdy patrzą — patrzą na próżno. Gdy słuchają — słuchają na próżno. I nie pojmują sensu. Spełnia się na nich proroctwo Izajasza: ‚Będziecie słuchać, ale na pewno nie pojmiecie sensu, i będziecie patrzeć, ale na pewno nie zobaczycie

I jeszcze jedna przykra wiadomość dla Was, przeciwników Jehowy Boga. Czy wiecie, że nikt nigdy nie przystąpi do Jezusa, jeżeli nie pozwoli na to Ojciec? … no to posłuchajcie Jezusa:

Jan 6:44 „Nikt nie może przyjść do mnie, jeśli Ojciec, który mnie posłał, go nie pociągnie, a ja go wskrzeszę w dniu ostatnim”

Jeżeli ktoś idzie w zaparte, twierdząc, że Jezus jest jego Bogiem zamkniętym w babilońskiej Trójcy, to czy może liczyć, że pociągnie go prawdziwy Bóg Jehowa?

Ps 83:18 „Niech ludzie wiedzą, że Ty, który masz na imię Jehowa, sam jesteś Najwyższy nad całą ziemią”

„sam jesteś Najwyższy nad całą ziemią”

Jan 6:65 „I dodał: 'Właśnie dlatego wam powiedziałem, że nikt nie może przyjść do mnie, jeśli nie pozwoli mu na to Ojciec'”

Jeżeli jest tu głoszona 'Dobra Nowina' o nadchodzącym Królestwie Bożym, to dwom grupom ludzi. Jednym na świadectwo, żeby nie było, że nie ostrzegaliśmy przed tym co nastąpi:

Dzie 2:40 „I Piotr powiedział im jeszcze wiele innych rzeczy. Dawał im dokładne świadectwo i wciąż ich usilnie zachęcał: 'Ratujcie się spośród tego zepsutego pokolenia'”

… ale innym, żeby podjęli odpowiednie działania i wnikali w nauki zawarte w Biblii:

Dzie 2:41,42 „Ci więc, którzy żywo zareagowali na jego słowa, zostali ochrzczeni. Tego dnia przyłączyło się do uczniów około 3000 osób. I dalej wnikali w nauki apostołów, razem spędzając czas, wspólnie jedząc posiłki i się modląc”

Do tego właśnie zachęcam tych, którzy obserwują to forum, szukając 'Prawdy', która jest fascynująca. Przyszłość, opisana w Biblii, którą obiecuje prawdziwy Bóg Jehowa, jest wiarygodna i prawdziwa. Wystarczy ją poznać i poszukać biblijnych dowodów, że Ten, który to obiecuje, jest prawdomówny i ma moc, żeby to wkrótce zrealizować:

Jak zapewnić sobie bezpieczną przyszłość?
https://www.jw.org/finder?srcid=jwlshar ... sue=202109
Może te słowa nauki pomogą Ci coś zrozumieć.
Czytaj z uwagą i że zrozumieniem.
Ewangelia Jana:

Droga do Ojca

14:1
Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie!
14:2
W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.
14:3
A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.
14:4
I dokąd Ja idę, wiecie, i drogę znacie.
14:5
Rzekł do niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz, jakże możemy znać drogę?
14:6
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
14:7
Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go.
14:8
Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
14:9
Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
14:10
Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.
14:11

Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie.
14:12
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będzie; bo Ja idę do Ojca.
14:13
I o cokolwiek prosić będziecie w imieniu moim, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony w Synu.
14:14
Jeśli o co prosić będziecie w imieniu moim, spełnię to.
14:15
Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie.

Jezus obiecuje uczniom Pocieszyciela, Ducha prawdy

14:16
Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki -
14:17
Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.
14:18
Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was.
14:19
Jeszcze tylko krótki czas i świat mnie oglądać nie będzie; lecz wy oglądać mnie będziecie, bo Ja żyję i wy żyć będziecie.
14:20
Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was.
14:21
Kto ma przykazania moje i przestrzega ich, ten mnie miłuje; a kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.
14:22
Rzekł mu Judasz, nie Iskariota: Panie, cóż się stało, że masz się nam objawić, a nie światu?
14:23
Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy.
14:24
Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega, a przecież słowo, które słyszycie, nie jest moim słowem, lecz Ojca, który mnie posłał.
14:25
To wam powiedziałem z wami przebywając.
14:26
Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.
14:27
Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka.
14:28
Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja.
14:29
Teraz powiedziałem wam, zanim się to stanie, abyście uwierzyli, gdy się to stanie.
14:30
Już wiele nie będę mówił z wami, nadchodzi bowiem władca świata, ale nie ma on nic do mnie;
14:31
Lecz świat musi poznać, że miłuję Ojca i że tak czynię, jak mi polecił Ojciec. Wstańcie, pójdźmy stąd.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1276
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: DonCicio »

wuka pisze:
13 paź 2021, 8:21
Mam smutna wiadomosc dla ciebie. Jestes w wielkim bledzie. Posluchales ludzi, nie Boga. Zatwardzialosc twojego serca i zindokrynowanie umyslu jest powalajace. Kto nie czci Syna nie czci Ojca. Chocbys pol twojej biblii przepisal nic ci to nie da. Nie masz Syna - nie masz ojca. Pa.
O

Jeżeli Bóg otworzy im serca, to inni zrozumieją!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1276
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
13 paź 2021, 8:24

Może te słowa nauki pomogą Ci coś zrozumieć.

Nadzwyczaj szybko odpowiedziałaś. Czy w ogóle czytałaś mój tekst? Wklejasz równie szybko jak czytasz?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
13 paź 2021, 8:28
wybrana pisze:
13 paź 2021, 8:24

Może te słowa nauki pomogą Ci coś zrozumieć.

Nadzwyczaj szybko odpowiedziałaś. Czy w ogóle czytałaś mój tekst? Wklejasz równie szybko jak czytasz?
Jak zwykle nic nie zrozumiałeś.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1276
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
13 paź 2021, 11:23
DonCicio pisze:
13 paź 2021, 8:28
Nadzwyczaj szybko odpowiedziałaś. Czy w ogóle czytałaś mój tekst? Wklejasz równie szybko jak czytasz?
Jak zwykle nic nie zrozumiałeś.

Naprawdę się ubawiłem :lol:

Odpowiadasz na mój post w parę chwil, wklejając cały elaborat ... jesteś szybsza od najszybszego Pentium, ale czy tu chodzi i szybką ripostę, czy o zastanowienie się nad argumentacją popartą biblijnymi wersetami? Tym sposobem umyka Ci to, co istotne.

Odnieś się do zapodanej argumentacji, a nie wklejaniem całych fragmentów Biblii bez jakiegokolwiek komentarza.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: radek »

DonCicio pisze:
13 paź 2021, 12:05
Naprawdę się ubawiłem :lol:
Mar 14:6 BT5 "Lecz Jezus rzekł: Zostawcie ją; czemu sprawiacie jej przykrość? Spełniła dobry uczynek względem Mnie."

Ml 2:2 BT5 "Jeśli nie usłuchacie i nie weźmiecie sobie do serca tego, iż macie oddawać cześć memu imieniu, mówi Pan Zastępów, to rzucę na was przekleństwo i przeklnę wasze błogosławieństwo, a przeklnę je dlatego, że sobie nic nie bierzecie do serca."

Mat 12:36 BT5 "A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu."
Obrazek

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1276
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
13 paź 2021, 13:35
DonCicio pisze:
13 paź 2021, 12:05
Naprawdę się ubawiłem :lol:
Mar 14:6 BT5 "Lecz Jezus rzekł: Zostawcie ją; czemu sprawiacie jej przykrość? Spełniła dobry uczynek względem Mnie."

Ml 2:2 BT5 "Jeśli nie usłuchacie i nie weźmiecie sobie do serca tego, iż macie oddawać cześć memu imieniu, mówi Pan Zastępów, to rzucę na was przekleństwo i przeklnę wasze błogosławieństwo, a przeklnę je dlatego, że sobie nic nie bierzecie do serca."

Mat 12:36 BT5 "A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu."

Jakiś komentarz do zapodanych wersetów?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: radek »

DonCicio pisze:
13 paź 2021, 20:51
radek pisze:
13 paź 2021, 13:35
DonCicio pisze:
13 paź 2021, 12:05
Naprawdę się ubawiłem :lol:
Mar 14:6 BT5 "Lecz Jezus rzekł: Zostawcie ją; czemu sprawiacie jej przykrość? Spełniła dobry uczynek względem Mnie."

Ml 2:2 BT5 "Jeśli nie usłuchacie i nie weźmiecie sobie do serca tego, iż macie oddawać cześć memu imieniu, mówi Pan Zastępów, to rzucę na was przekleństwo i przeklnę wasze błogosławieństwo, a przeklnę je dlatego, że sobie nic nie bierzecie do serca."

Mat 12:36 BT5 "A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu."

Jakiś komentarz do zapodanych wersetów?
Mat 13:14 BT5 "Tak spełnia się na nich przepowiednia Izajasza: Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie."

Ap 3:18 BT5 "Radzę ci nabyć u mnie złota w ogniu oczyszczonego, abyś się wzbogacił, i białe szaty, abyś się przyodział, i by nie ujawniła się haniebna twa nagość, oraz balsamu do namaszczenia twych oczu, byś widział."
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: Bobo »

Kosmos... radek, kosmos ...
To co wypisujesz jest tak odlotowe, że aż żal...🤕💀
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: radek »

Bobo, intencja piszącego, kiedy kipi od jadu pomiędzy literami, przegra przed każdym dociekliwym sądem. Nawet Ty zwróciłeś uwagę DonCicio. Jego pisanie jest anty ewangelizacyjne, przynajmniej na tym forum. Zniechęca ludzi do ŚJ

Mat 7:15-20 BT5 "Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. (16) Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. (19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, zostaje wycięte i wrzucone w ogień. (20) A więc: poznacie ich po ich owocach."

Czy waszym priorytetem jest nauka recytacji Biblii, czy bardziej oferowanie Ducha Bożego bliźnim

Mat 18:6 BT5 "Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza."

Od Tych, którzy mają wiedzę wymaga się więcej

Łk 12:48 BT5 "Ten zaś, który nie poznał jego woli, a uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele powierzono, tym więcej od niego żądać będą."

Chcesz wiedzieć czego brakuje DonCicio. Łapie za słówka, które nieprawidłowo interpretuje, bo nie bierze pod uwagę ich kontekstu. Ja uważam, że każdy na forum pisze szczerze i dlatego nie dążę do konfliktu, lecz staram się dodać coś od siebie. Postawa polegająca na potępianiu jakiejkolwiek wiedzy, bez wzięcia pod uwagę kontekstu, zwłaszcza gdy adresat pozytywnie wyraża się o Jezusie jest delikatnie mówiąc ryzykowna

1Kor 12:3 BT5 "Otóż zapewniam was, że nikt, pozostając pod natchnieniem Ducha Bożego, nie może mówić: [Niech] Jezus [będzie] przeklęty. Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: Panem jest Jezus."
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: Bobo »

radek pisze:Bobo, intencja piszącego, kiedy kipi od jadu pomiędzy literami, przegra przed każdym dociekliwym sądem. Nawet Ty zwróciłeś uwagę DonCicio. Jego pisanie jest anty ewangelizacyjne, przynajmniej na tym forum. Zniechęca ludzi do ŚJ
Dla jasności. Każdy na forum pisze we własnym imieniu. DonCicio też. Wcale nie reprezentuje ŚJ tylko siebie i swój prywatny sposób przekazu. Oficjalny przekaz ŚJ masz tu: jw.org
Czy waszym priorytetem jest nauka recytacji Biblii,
Przepraszam... ale jakim 'waszym'? Czy ja, jako ŚJ recytuję wersety biblijne? Nie uogólniaj bo to krzywdzące.
Jeśli razi cię to u DonCicio, pisz do NIEGO! a nie do ŚJ.
Postawa polegająca na potępianiu jakiejkolwiek wiedzy, bez wzięcia pod uwagę kontekstu, zwłaszcza gdy adresat pozytywnie wyraża się o Jezusie jest delikatnie mówiąc ryzykowna
Co ryzykuję? Coś stracę? A co ryzykują, ci, co w ogóle śmieją się na forum z Jezusa jako syna Bożego? Robią durne przyśmiechy?
ŚJ biorą pod uwagę kontekst wypowiedzi. Lepiej niż inni.
Z drugiej strony, weź pod uwagę też to, że ostatnio na forum piszą ludzie ze schizami... jaki kontekst jest wtedy wskazany?
Tablety... tabletki, tableteczki... tabletuczenieczki... inaczej nie ma z kim rozmawiać... ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”