Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: nike »

Bobo pisze:
10 lis 2021, 13:03
nike, rzucasz się i rzucasz, coraz częściej rzucasz słowa: kłamstwo, jesteś porąbany, rozmowa z tobą to ohyda itp. itp.

Jeśli tak jest to dziwię się, że wchodzisz w dyskusję z kimś kogo za takiego uważasz. Odpuść sobie, grzecznie się pożegnaj i wojuj na swoim forum.
Pazury, jak widzę, znowu wychodzą... :-/
A czytałeś post który do mnie skierował Ciuocio/ dokładnie chyba dwa posty, to poczytaj a potem zwracaj uwagę oki.
I nie mów,ze to ja się rzucam posta mam skopiowane.

Ja weszłam w rozmowę z DonCicio o Jozuem , bo zauważyłam, że źle mówi, i dowiedziałam się od niego kim jestem, wiec ja też mam uczucia, czy nie?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Bobo »

Spróbuję wyjaśnić. Maniakalny przeciwnik ŚJ, czyli Krystian zaczął od tego, że w manuskryptach NT nie ma imienia Bożego. Zakwestionowałem to, gdyż ono jest w aklamacji Alleluja w ks. Objawienia 19:1-6 (4x) i występuje tam w formie skróconej JAH.
Na to wtrąca się nike, która nie widzi tam JAH bo grecka transkrypcja nie zawiera tam literki H na końcu.
To tak w skrócie. Jednak muszę przyznać rację Boa, sam też kiedyś o tym wspominałem, że Imię Jehowa kojarzy się dzisiaj ze Świadkami Jehowy a Badacze raczej szczerze nienawidzą z różnych powodów to wyznanie (co wyraźnie pokazują tu na forum). Stąd też sprzeciwy. O dziwo, nie dotyczą one sprawy zasadniczej, czy Bóg ma czy nie ma imienia, tylko faktu, że napisał to ŚJ. A jak ŚJ coś mówi, to z założenia musi to być kłamstwo i ohyda.
Nawet jak ma rację. Tak oto pewni userzy (nie tylko Badacze) dają upust uprzedzeniom, złośliwościom, zajadłości i kąśliwości. Stąd spór.
Powtórzę to jeszcze raz... jeśli ktoś chce, aby rozkręcić forum, to niech wpuści na nie ŚJ. A wtedy robale powyłażą ze szpar i zacznie się jatka :-D
Czy takie wyjaśnienie Boa pasuje?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Bobo »

ja też mam uczucia, czy nie?
Masz. Są to złe uczucia od których strzeż mnie Boże. Pojawiasz się i wywołujesz drakę!
Zauważ, że wuki tu nawet nie ma, żeby na nią zwalić. Czujesz co wnosisz swoimi wtrąceniami?
Na swoim forum to ty taka cacy, cacy nigdy sobie nie pozwolisz na jakieś 'ohydy', ale w cudze gniazdo to narobić ci nie szkodzi.
OKI? :xdiabel:
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: BoaDusiciel »

Bobo pisze:
10 lis 2021, 13:34

Na to wtrąca się nike, która nie widzi tam JAH bo grecka transkrypcja nie zawiera tam literki H na końcu.
...
Czy takie wyjaśnienie Boa pasuje?
Podziękował :-)
Teraz proponuję dyskusję czy łacińskie "Deus" i greckie "Θεός" (Theos) oznacza to samo, czy nie :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Bobo »

Obawiam się że to nie będzie możliwe, przecież zawzięcie piszemy tu o ... duszy 😃🙃😂
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: BoaDusiciel »

No więc czy łacińskie "anima" to to samo co greckie "ψυχή" (psychi) ?
No chyba nie, bo nie dość, że inaczej się wymawia, to jeszcze litery całkiem inne :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Bobo »

Nie każde słowo tłumaczone na inny język jest transkrypcją lub transliteracją. W twoim przypadku to słowo o znaczeniu najbliższym to tłumaczonego. W ten sposób osoba czytająca lub słysząca to słowo ma na myśli dokładnie, lub prawie dokładnie ten sam sens. Czasem nie można tłumaczyć słowo w słowo, gdyż gubi się sens. Oki?
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: BoaDusiciel »

Dla mnie to oczywiste, poprzedni post był ironiczny ;-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Bobo »

Jakbym nie wiedział 😜
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Trawa
Posty: 145
Rejestracja: 11 paź 2012, 20:17

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Trawa »

Oczywiście że dusza ludzka jest śmiertelna. Bóg ją stworzył i Bóg może ją uśmiercić.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: radek »

Życie to światło ludzi

J 1:4 BT5 "W Nim było życie, a życie było światłością ludzi,"

Przychylnie patrząc na człowieka, okazujemy mądre spojrzenie. Choć niekiedy potrzebny jest ku temu pewien wysiłek umysłowy, to jednak za to podnosi się częstotliwość wibracji Miłości cząsteczek ciała nas patrzących. Więc warto patrzeć przychylnie

Mat 6:22 BT5 "Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie rozświetlone."

To w jaki sposób różni ludzie interpretują świat na bierząco, predestynuje ich metody patrzenia na świat w przyszłości. Świadomość jest konstruktem fizycznym zależnym w pewnym stopniu od Stwórcy. Natomiast ciało ludzkie podlega świadomości, jak można wywnioskować z wersu powyżej

Jr 1:5 BT5 "Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię, prorokiem dla narodów ustanowiłem cię."

Człowiek nie umiera wraz ze śmiercią ciała, lecz trwa w pamięci Bożej lecz i w pamięci żyjących ludzi. Więc dusza ma możliwość postrzegania po śmierci ciała zgodnie z prawami fizyki, a jakość życia zależy od tego jak traktujemy się nawzajem. Najlepiej jest więc zaskarbić sobie przychylność między Aniołami

Łk 16:9 BT5 "Ja też wam powiadam: Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy [wszystko] się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków."

Mat 18:10 BT5 "Baczcie, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie."
Obrazek

lapsoid
Posty: 26
Rejestracja: 28 cze 2022, 15:13

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: lapsoid »

Dusza etymologicznie jest powiązana z oddychaniem (dusza '/ dusić itd.) więc chodzi o życie fizyczne, bo kto nie oddycha nie żyje.



_________________
https://zdrowypakiet.pl/blog/pakiety-me ... m-korzysci

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Bobo »

Czy Bóg ma duszę? Oddycha?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Queza »

Bobo pisze:
09 sie 2022, 14:23
Czy Bóg ma duszę? Oddycha?
Bóg jest energią koloru neonowego. Nie taki jak słońce, taki jak światła w nocy w aucie nowej generacji.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Dusza ludzka - śmiertelna czy nieśmiertelna?

Post autor: Bobo »

Wow! czyli Bóg jest BIO!
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”