Prawda Objawiona

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

n
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:33 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Prawda Objawiona

Post autor: RN »

wuka pisze:
24 paź 2021, 12:16
Ja od kilku lat nie ogladam tv. Wierzcie mi, zyje sie o wiele lepiej bez tego mlynu w glowie, ktory serwuje to pudlo.
Dlatego to, co napisałem w stopce można również odczytać tak;

''O 19.30 wyłączcie telewizory, a będziecie zdrowsi''.

Tak się zastanawiam na kogo zwalano by swoje nieudaczne rządy, fiaska, zdrady rzekomych przyjaciół , gdyby nie Putin.

Premier czy prezydent Izraela ma do Polski pretensje o holocaust, mówi o polskich obozach - winien jest Putin.
A dlaczego tak się dzieje, tak to się przedstawia :?:
Prawdopodobnie dlatego, że pomijając już ich genetyczną rusofobię, zwyczajnie jest im wstyd, że o to taki strategiczny przyjaciel, okazuje się zwyczajną świnią.

Czesi ( przyjaciel z UE, NATO, Grupy Wyszehradzkiej, Trójmorza itd. ) skarżą nas do UE - winien Putin.

Sroga zima z silnymi mrozami w USA z którymi nie radzi sobie państwo - winien Putin.

Kto namówił Adama i Ewę do zjedzenia zakazanego owocu :?: Putin :-)

Co do tego ostatniego to myślę, ze wielu już ma tak przez propagandę przygotowany umysł, że nie będzie miała większych trudności z zaakceptowaniem tej ''prawdy''.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Prawda Objawiona

Post autor: BoaDusiciel »

wuka pisze:
24 paź 2021, 13:00
Dobrze wiesz, ze chodzi o Nord Stream 2. A jak myslisz, ze to faraon...to uroczyscie cie informuje, ze nie. Tym razem to jeszcze nie faraon
Gdyby chodziło o Nord Stream, to byłoby napisane Nord Stream.
Jeśli jest napisane Nostrit, to zakładam, że chodzi o jakiś Nostrit.
Gdybym zakładał inaczej, to byłby to brak szacunku dla piszącego :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Prawda Objawiona

Post autor: BoaDusiciel »

RN pisze:
24 paź 2021, 13:04
wuka pisze:
24 paź 2021, 12:16
Ja od kilku lat nie ogladam tv. Wierzcie mi, zyje sie o wiele lepiej bez tego mlynu w glowie, ktory serwuje to pudlo.
Dlatego to, co napisałem w stopce można również odczytać tak;

''O 19.30 wyłączcie telewizory, a będziecie zdrowsi''.

Tak się zastanawiam na kogo zwalano by swoje nieudaczne rządy, fiaska, zdrady rzekomych przyjaciół , gdyby nie Putin.

Premier czy prezydent Izraela ma do Polski pretensje o holocaust, mówi o polskich obozach - winien jest Putin.
A dlaczego tak się dzieje, tak to się przedstawia :?:
Prawdopodobnie dlatego, że pomijając już ich genetyczną rusofobię, zwyczajnie jest im wstyd, że o to taki strategiczny przyjaciel, okazuje się zwyczajną świnią.

Czesi ( przyjaciel z UE, NATO, Grupy Wyszehradzkiej, Trójmorza itd. ) skarżą nas do UE - winien Putin.

Sroga zima z silnymi mrozami w USA z którymi nie radzi sobie państwo - winien Putin.

Kto namówił Adama i Ewę do zjedzenia zakazanego owocu :?: Putin :-)

Co do tego ostatniego to myślę, ze wielu już ma tak przez propagandę przygotowany umysł, że nie będzie miała większych trudności z zaakceptowaniem tej ''prawdy''.
Amerykanie - po 20 latach pobytu w Afganistanie - zostawili tam ponad 200 000 współpracowników, którym teraz grozi śmierć.
Zatem licząc na nich można się pomylić.
Natomiast efekty rusofobii są np. takie, że zamiast czerpać korzyści z transportu gazu do Europy Zachodniej, będziemy dostawać stamtąd rosyjski gaz, o ile coś zostanie.
A już widzę jak mieszkańcy Paryża rezygnują o ulicznych ogródków przy kawiarniach (ogrzewanych gazem), żeby dać ten gaz Polakom :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Słuchajcie, te polityczne uwagi piszcie w innym temacie.

Bobo, mam prośbę, usuń te polityczne teksty z tego tematu.
Przenieś do innego właściwego tematu.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Chrześcijaństwo jest ralacją.
Relacja zakłada, że zna się osobę/osoby, których dotyczy. Nie tylko się o nich wiele wie, nie tylko się o nich słyszało, może widziało z daleka. Zakłada, że z ową osobą/osobami coś nas łączy, coś mamy wspólnego : albo więzy krwi, albo więzy małżeńskie, albo więzy przyjaźni czy koleżeństwa z racji wspólnie wykonywanej pracy, wspólnego zamieszkiwania czy wspólnej szkoły.
Bez relacji nie da się żyć. Człowiek rodzi się w relacjach. Do swojej rodziny : matki, ojca, rodzeństwa, dziadków, dalszych krewnych. Wchodzi w relacje z otoczeniem, w relacjach się wychowuje, uczy, dorasta. W relacjach zakłada własną rodzinę, rodzi dzieci, wychowuje je. W ciągu życia te relacje się zmieniają, dojrzewają. To one nadają kolor naszemu życiu, sens, poczucie spełnienia lub wręcz odwrotnie. Gdy ich brak, albo są złe, człowiek jest głęboko nieszczęśliwy.
Religia to zbiór rzeczy. Przepisów, zakazów i nakazów, praw moralnych, rytuałów, rytów i misteriów, liturgii i zasad prawidłowego świętowania, kalendarzy, budynków, budżetów, planów i grafików, ordynacji, doktryn, teologii itp..
Religia to struktury. Pudełko, w którym szczelnie zamyka się to, co dotyczy transcendencji.

Chrześcijaństwo jest relacją. Jest poznaniem osobistym i osobowym Ojca i Tego, którego posłał, Jezusa Chrystusa. Jest doświadczaniem Ojcowskiej Miłości na co dzień, Jego opieki, Jego Słowa, pouczenia, prowadzenia. Jest przebywaniem w towarzystwie Jezusa na co dzień  Jest wzrostem. Miłość Ojca rozlewa się w naszych sercach przez Ducha Świętego, który został nam dany. W Duchu możemy wołać do Ojca Abba, w Duchu wiemy, kim jesteśmy. Możemy kochać samych siebie jako Boże Dzieci, i tą miłością obdarzać innych. Tworzymy z innymi wierzącymi Ciało: żywy organizm, gdzie każdy ma swoje miejsce, zadanie, funkcję. Gdzie są apostołowie, prorocy, ewangeliści, pasterze i nauczyciele. Gdzie objawiają się dary Ducha by uzdrawiać chorych, wskrzeszać umarłych, wypędzać demony, głosić ewangelię Królestwa, świecić i solić.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Prawda Objawiona

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
03 lis 2021, 17:34
Tworzymy z innymi wierzącymi Ciało: żywy organizm, gdzie każdy ma swoje miejsce, zadanie, funkcję. Gdzie są apostołowie, prorocy, ewangeliści, pasterze i nauczyciele. Gdzie objawiają się dary Ducha by uzdrawiać chorych, wskrzeszać umarłych, wypędzać demony, głosić ewangelię Królestwa, świecić i solić.[/b]
Ale już tworzycie ten organizm, czy dopiero macie zamiar ?
Jestem szczególnie zainteresowany sprawą wypędzania demonów i solenia :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Polecam bardzo owocny wykład
https://youtu.be/Utm5lzvnUNQ
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Tu jest mowa o mnie - 10 minut
https://youtu.be/Y7fcC0hV7Dk
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Krystian »

Wybrana, takich głupot, co zapodałaś dawno nie oglądałem.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
15 lis 2021, 17:32
Wybrana, takich głupot, co zapodałaś dawno nie oglądałem.
Mylisz się.
Ten ksiądz w końcu głosi jak prawdziwie brzmi Ewangelia.
Robi coś czemu Kościół na początku zaprzeczył.
Kościół jako instytucja chciał zniewolic i podporządkować swojej władzy ludzi, dlatego w IV wieku ustanowiony przez rzymskiego wodza zniszczył nauki pierwszych chrześcijan.
Nauki o tym, że wiara to indywidualna relacja między człowiekiem a Bogiem przeszkadzały tej instytucyjnej organizacji kościelnej, bo wolał głosić, że człowiek może być zbawiony tylko gdy jest członkiem tej instytucji i jest jej posłuszny uczestnicząc w ich dogmatach i rytuałach.
Jezus nauczał o duchowej indywidualnej więzi człowieka i Boga. Jezus nauczał o Duchu Prawdy jakiego ma otrzymać człowiek wiary.
To czlowiek jest Świątynią Boga, a jego serce jej Ołtarzem.

Kościół Rzymski duchowo zniewolil ludzi i uzależnił jak niewolników. Dlatego wielu, którzy mu się sprzeciwiali byli przez tą instytucje mordowani.

Chrześcijaństwo od czasów Konstantyna zostało wypaczone.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Krystian »

Gdyby głosił, jak napisałaś ksiądz, choć on nie jest księdzem, tylko jakimś zakonnikiem.
To i tak się dziwię, po wała podajesz rzymsko - katolickie myslenia.
Potem', że nienawidzisz KrK.
Zapytam się Boa, czy w Tworkach jest jeszcze jakieś miejsce?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
15 lis 2021, 20:11
Gdyby głosił, jak napisałaś ksiądz, choć on nie jest księdzem, tylko jakimś zakonnikiem.
To i tak się dziwię, po wała podajesz rzymsko - katolickie myslenia.
Potem', że nienawidzisz KrK.
Zapytam się Boa, czy w Tworkach jest jeszcze jakieś miejsce?
Jest księdzem Jezuita.
A dlaczego mam go zle oceniać, jeżeli on mówi prawdę?

Nie jesteś zbyt miły.

Podam również tą naukę, która wyraża prawdę I istotę wiary chrześcijańskiej.
https://youtu.be/-Xf1sJeF_WU
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Prawda Objawiona

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
14 lis 2021, 20:50
Tu jest mowa o mnie - 10 minut
https://youtu.be/Y7fcC0hV7Dk
Ale on mówi, że katolicy są chrześcijanami, a to raczej nieprawda.
Jeszcze nie spotkałem katolika, który potrafiłby sensownie odpowiedzieć na pytanie: kiedy zostałeś chrześcijaninem ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

BoaDusiciel pisze:
16 lis 2021, 7:41
wybrana pisze:
14 lis 2021, 20:50
Tu jest mowa o mnie - 10 minut
https://youtu.be/Y7fcC0hV7Dk
Ale on mówi, że katolicy są chrześcijanami, a to raczej nieprawda.
Jeszcze nie spotkałem katolika, który potrafiłby sensownie odpowiedzieć na pytanie: kiedy zostałeś chrześcijaninem ?
Wszystkich oceniasz jedną miarą?
Katolicy pragną być chrześcijanami i to ma największe znaczenie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”