Relacje między Ojcem a Synem

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Relacje między Ojcem a Synem

Post autor: Wiedźmin123 »

Gdyby Jezus był równy albo większy od Boga Ojca to nie pełnił by jego woli jak był na ziemi tylko robił by co chciał według własnego uznania. Sam nawet przecież powiedział ,że w niebie jest większy od mnie.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Relacje między Ojcem a Synem

Post autor: wybrana »

Wiedźmin123 pisze:
15 paź 2022, 10:43
Gdyby Jezus był równy albo większy od Boga Ojca to nie pełnił by jego woli jak był na ziemi tylko robił by co chciał według własnego uznania. Sam nawet przecież powiedział ,że w niebie jest większy od mnie.
Czynił wolę Bożą jako człowiek, bo z ciała był człowiekiem.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Relacje między Ojcem a Synem

Post autor: Wiedźmin123 »

Był jednocześnie człowiekiem i Bogiem , czynił wolę Ojca z nieba więc był i jest od niego mniejszy i tak jest potężny bo jest królem wszechświata w którym obecnie żyjemy ale z Bogiem Ojcem się nie równa.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Relacje między Ojcem a Synem

Post autor: wybrana »

Wiedźmin123 pisze:
15 paź 2022, 11:39
Był jednocześnie człowiekiem i Bogiem , czynił wolę Ojca z nieba więc był i jest od niego mniejszy i tak jest potężny bo jest królem wszechświata w którym obecnie żyjemy ale z Bogiem Ojcem się nie równa.
Tak, masz rację. Jezus jest Królem wszechświata i duchową jednością z Bogiem Ojcem
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Relacje między Ojcem a Synem

Post autor: Wiedźmin123 »

To że jest duchową jednością z Bogiem Ojcem to nie znaczy ,ze jest mu równy pod względem mocy.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Relacje między Ojcem a Synem

Post autor: wybrana »

Wiedźmin123 pisze:
15 paź 2022, 12:24
To że jest duchową jednością z Bogiem Ojcem to nie znaczy ,ze jest mu równy pod względem mocy.
Niech moją odpowiedzią będą słowa, które czytamy w Ewangelii Jana:
Jezus wyjaśnia swą zależność od Ojca
5:19
Tedy Jezus odezwał się i rzekł im: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, nie może Syn sam od siebie nic czynić, tylko to, co widzi, że Ojciec czyni; co bowiem On czyni, to samo i Syn czyni.
5:20
Ojciec bowiem miłuje Syna i ukazuje mu wszystko, co sam czyni, i ukaże mu jeszcze większe dzieła niż te, abyście się dziwili.
5:21
Albowiem jak Ojciec wzbudza z martwych i ożywia, tak i Syn ożywia tych, których chce.
5:22
Bo i Ojciec nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi,
5:23
Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał.
5:24
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł ze śmierci do żywota.
5:25
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, zbliża się godzina, owszem już nadeszła, kiedy umarli usłyszą głos Syna Bożego i ci, co usłyszą, żyć będą.
5:26
Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi, by miał żywot sam w sobie.
5:27
I dał mu władzę sądzenia, bo jest Synem Człowieczym.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Relacje między Ojcem a Synem

Post autor: Bobo »

Ale tu nie ma nic o równości :aaa:
Oszołomstwu mówię NIE!

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Relacje między Ojcem a Synem

Post autor: Wiedźmin123 »

Bóg Ojciec był zanim jeszcze cokolwiek było, on już był, i dlatego pozostawił sobie palmę pierwszeństwa z racji tego, jest większy od swojego syna Jezusa Chrystusa o czym sam Jezus mówił.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Relacje między Ojcem a Synem

Post autor: Albertus »

Wiedźmin123 pisze:
15 paź 2022, 19:10
Bóg Ojciec był zanim jeszcze cokolwiek było, on już był, i dlatego pozostawił sobie palmę pierwszeństwa z racji tego, jest większy od swojego syna Jezusa Chrystusa o czym sam Jezus mówił.
Jezus mówił o tym w czasie swojego samouniżenia które trwało do jego śmierci na Krzyżu:

Flp2:

6 On, istniejąc w postaci2 Bożej,
nie skorzystał ze sposobności2,
aby na równi2 być z Bogiem,
7 lecz ogołocił3 samego siebie,
przyjąwszy postać sługi3,
stawszy się podobnym do ludzi.
A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,
8 uniżył samego siebie,
stawszy się posłusznym aż do śmierci -

i to śmierci krzyżowej4.
9 Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył5
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię5,
10 aby na imię Jezusa
zgięło się każde kolano6
istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
11 I aby wszelki język wyznał7,
że Jezus Chrystus jest PANEM7 -
ku chwale Boga Ojca7.

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Relacje między Ojcem a Synem

Post autor: Wiedźmin123 »

Nie było preegzystencji mesjasza Jezusa Chrystusa, Jezus urodził się w czasie a nie poza nim.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Relacje między Ojcem a Synem

Post autor: Albertus »

Wiedźmin123 pisze:
14 lis 2022, 19:04
Nie było preegzystencji mesjasza Jezusa Chrystusa, Jezus urodził się w czasie a nie poza nim.

To o kim pisze św Paweł?

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Relacje między Ojcem a Synem

Post autor: DonCicio »

Wiedźmin123 pisze:
14 lis 2022, 19:04
Nie było preegzystencji mesjasza Jezusa Chrystusa, Jezus urodził się w czasie a nie poza nim.

"Kto wstąpił do nieba, a potem z niego zstąpił? Kto zebrał wiatr w obie dłonie? Kto owinął wody swoją szatą? Kto założył wszystkie krańce ziemi? Jakie jest jego imię i imię jego syna? Powiedz, jeśli wiesz" (Prz 30:4 / Jan 1:3)

Znasz imię Tego o kim proroczo pisano 1000 lat przed Jego przyjściem na ziemię? Wiem że znasz!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Relacje między Ojcem a Synem

Post autor: teska »

Jana 5:23
Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał.To według przekładu BT

W oryginale jest tutaj słowo szacunek a nie cześć.

Jezus nauczał,że cześć należy się tylko Ojcu.W Mateusza 4:9,10 zacytował tutaj Powtórzonego Prawa 10:20,21

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Relacje między Ojcem a Synem

Post autor: EMET »

teska pisze:
17 mar 2023, 17:53
Jana 5:23
Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał.To według przekładu BT

W oryginale jest tutaj słowo szacunek a nie cześć.

Jezus nauczał,że cześć należy się tylko Ojcu.W Mateusza 4:9,10 zacytował tutaj Powtórzonego Prawa 10:20,21
EMET:
O ile piszesz "w oryginale...", o tyle powinnaś zapodać wyrażenie greckie wprost bądź dać zapis w transkrypcji. W 'greckim Nowym Przymierzu' odnośny termin na "cześć/szacunek" [obydwie formy do przyjęcia] jest względny: odnosi się czy to Boga JHVH, czy to do Jezusa, czy to do ludzi, czy to... Gdyby chciało się dać zapis wartościujący, wówczas bardziej w odniesieniu do Boga [tylko do Boga i do tych, którzy za boga/ów/ są uważani przez odnośnych chwalców] mamy termin typu "wielbić, uwielbienie" czy tp. Były już o tym post/y/ na tym tutaj Forum dyskusyjnym.
Przykładowo: rodziców ,mamy czcić', co nie znaczy ,wielbić'. Jak piszę: odnośny termin jest WZGLĘDNY!

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Relacje między Ojcem a Synem

Post autor: wybrana »

Wiedźmin123 pisze:
15 paź 2022, 19:10
Bóg Ojciec był zanim jeszcze cokolwiek było, on już był, i dlatego pozostawił sobie palmę pierwszeństwa z racji tego, jest większy od swojego syna Jezusa Chrystusa o czym sam Jezus mówił.
Jezus jest obrazem Boga Ojca. Jaki jest Jezus taki jest Bóg. Jezus nie mówił od siebie jako od człowieka ale mówił tak, jak Ojciec Mu przekazał. Reprezentował prawdę Boga Ojca.
Bóg jest Duchem, więc ukazał prawdę o sobie w swoim Synu(człowieku) Jezusie. Jak Jezus głosił i wykonywał by wolę Ojca, gdyby nie miał z Ojcem duchowej więzi.
Ta więź była poprzez to, że Ojciec udzielał swojemu wybranemu Synowi(człowiekowi) swojego Ducha bez miary.
Była to więź duchową. My po śmierci Jezusa również tą więź otrzymaliśmy przez Uświęcenie Duchem Świętym. Jest to nasze duchowe pojednanie z Bogiem Ojcem.
E.Jana:
10:14
Ja jestem dobry pasterz i znam swoje owce, i moje mnie znają.
10:15
Jak Ojciec mnie zna i Ja znam Ojca i życie swoje kładę za owce.
10:17
Dlatego Ojciec miłuje mnie, iż Ja kładę życie swoje, aby je znowu wziąć.
10:18
Nikt mi go nie odbiera, ale Ja kładę je z własnej woli. Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać; taki rozkaz wziąłem od Ojca mego.
10:19
Tedy znowu powstał rozłam między Żydami z powodu tych słów.
10:20
I wielu z nich mówiło: Demona ma i szaleje. Dlaczego go słuchacie?
10:21
Inni mówili: To nie są słowa opętanego przez demona. Czyż demon może otwierać ślepym oczy?
Jezus na uroczystości poświęcenia świątyni w Jerozolimie
10:24
Wtedy Żydzi obstąpili go i rzekli mu: Jak długo trzymać będziesz dusze nasze w napięciu? Jeżeli jesteś Chrystusem, powiedz nam wyraźnie.
10:25
Odpowiedział im Jezus: Powiedziałem wam, a nie wierzycie; dzieła, które Ja wykonuję w imieniu Ojca mojego, świadczą o mnie;
10:26
Lecz wy nie wierzycie, bo nie jesteście z owiec moich.
10:27
Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną.
10:28
I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej.
10:29
Ojciec mój, który mi je dał, jest większy nad wszystkich i nikt nie może wydrzeć ich z ręki Ojca.
10:30
Ja i Ojciec jedno jesteśmy.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”