Głoszenie Ewangelii

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1276
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
23 lis 2022, 12:42
Nie pisaliśmy o tym, że Pan Jezus jest odbiciem chwały Boga. Znowu zmieniasz temat.

A kim jest ... Bogiem? "(...) o Chrystusie, który jest obrazem Boga" (2 Kor 4:4)
Czy "obraz" może być pierwowzorem? Zawsze będzie tylko "obrazem"!

"On jest obrazem niewidzialnego Boga, pierwszym spośród całego stworzenia" (Kol 1:15)

Zatem i chwała Jezusa jest "obrazem", "odbiciem" chwały samego Boga Jehowy, Jego Ojca!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Nieziem
Posty: 873
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
24 lis 2022, 6:42
Nieziem pisze:
23 lis 2022, 12:42
Nie pisaliśmy o tym, że Pan Jezus jest odbiciem chwały Boga. Znowu zmieniasz temat.
A kim jest ... Bogiem? "(...) o Chrystusie, który jest obrazem Boga" (2 Kor 4:4)
Czy "obraz" może być pierwowzorem? Zawsze będzie tylko "obrazem"!
"On jest obrazem niewidzialnego Boga, pierwszym spośród całego stworzenia" (Kol 1:15)
Zatem i chwała Jezusa jest "obrazem", "odbiciem" chwały samego Boga Jehowy, Jego Ojca!
...On jest obrazem niewidzialnego Boga.
Jeśli Pan Jezus jest obrazem Boga niewidzialnego, to ci, którzy Boga widzieli, musieli widzieć kogoś innego, niż Tego, którego Pan objawił. I nie ma znaczenie, że widzieli tylko plecy, a nie całe oblicze, że widzieli nie w pełni, ale tylko w cząstce. Widzieli nie Boga Ojca. O tym pisałem, a nie o byciu obrazem Boga, bo nie o tym jest wątek.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1276
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
24 lis 2022, 11:38
DonCicio pisze:
24 lis 2022, 6:42
Nieziem pisze:
23 lis 2022, 12:42
Nie pisaliśmy o tym, że Pan Jezus jest odbiciem chwały Boga. Znowu zmieniasz temat.
A kim jest ... Bogiem? "(...) o Chrystusie, który jest obrazem Boga" (2 Kor 4:4)
Czy "obraz" może być pierwowzorem? Zawsze będzie tylko "obrazem"!
"On jest obrazem niewidzialnego Boga, pierwszym spośród całego stworzenia" (Kol 1:15)
Zatem i chwała Jezusa jest "obrazem", "odbiciem" chwały samego Boga Jehowy, Jego Ojca!
...On jest obrazem niewidzialnego Boga.
Jeśli Pan Jezus jest obrazem Boga niewidzialnego, to ci, którzy Boga widzieli, musieli widzieć kogoś innego, niż Tego, którego Pan objawił.

A Ty ciągle swoje. Gdybyś czytał Biblię ze zrozumieniem i kodował w swoim umyśle co tam jest napisane, nie błądził byś w niewiedzy. Zakoduj raz na zawsze poniższe wersety i nie dorabiaj swojej, prywatnej, Nieziemskiej teorii:
Biblia pisze: "Żaden człowiek nigdy nie widział Boga. Ale jednorodzony bóg, który zajmuje miejsce u boku Ojca, wyjaśnił, jaki On jest" (Jan 1:18)
Jeżeli Biblia mówi, że "żaden człowiek" nigdy Boga nie widział, to znaczy, że "żaden człowiek nigdy nie widział Boga". I po co na siłę forsować swoje wypaczone wizje i nauki? Ty ciągle sprzeciwiasz się Słowu Bożemu!


Biblia pisze:"Dodał jednak: 'Nie możesz zobaczyć mojej twarzy, bo żaden człowiek nie może mnie zobaczyć i pozostać przy życiu'" (Wyj 33:20)
Jeżeli Bóg mówi "Nie możesz zobaczyć mojej twarzy", to znaczy że "nie możesz" ... rozumiesz?


Biblia pisze:"Nikt nigdy nie widział Boga. Jeżeli dalej kochamy jedni drugich, to Bóg w nas pozostaje, a Jego miłość zostaje w nas wydoskonalona" (1 Jan 4:12)
Wiesz co oznaczają słowa "Nikt nigdy nie widział Boga"? To znaczy, że "Nikt nigdy nie widział Boga" i dyskutowanie, że było inaczej jest tym samym, co zrobił szatan w Edenie, który podważył słowo Boga (Rodz 3:1-5). Ci, którzy sprzeciwiają się Słowu Bożemu nie mogą być "dziećmi Bożymi" (Dzie 17:29). Tacy mają innego ojca (Jan 8:44).


Biblia pisze:"Nie znaczy to, że ktoś widział Ojca. Widział Go tylko ten, który od Niego przyszedł" (Jan 6:46)
Boga można zobaczyć tylko w dziedzinie duchowej, mając ciało duchowe, a takie miał Jezus, zanim przyszedł na ziemię (Jan 17:5).
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: booris »

DonCicio pisze:Biblia pisze:
"Dodał jednak: 'Nie możesz zobaczyć mojej twarzy, bo żaden człowiek nie może mnie zobaczyć i pozostać przy życiu'" (Wyj 33:20)
Jeżeli Bóg mówi "Nie możesz zobaczyć mojej twarzy", to znaczy że "nie możesz" ... rozumiesz?
Alez rozumiem,bo "Nie możesz zobaczyć mojej twarzy" znaczy ze nie mozesz zobaczyc twarzy.Tym bardziej ze wers 23 brzmi:

"(23) Potem cofnę swą dłoń i zobaczysz mnie z tylu. Lecz mego oblicza nie można zobaczyć".

W calym Starym Testamencie nie ma ani jednego wersu,ktory mowilby,ze Boga nie mozna zobaczyc.Wersy z Ksiegi Wyjscia mowia wyraznie,ze czlowiek nie moze zobaczyc twarzy Boga,natomiast mozna zobaczyc go z tylu.Sugerujesz ze osoba Boga to tylko twarz? Czy tez ze Bog widziany "z tylu" to nie jest Bog?

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1276
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: DonCicio »

booris pisze:
25 lis 2022, 13:48
Sugerujesz ze osoba Boga to tylko twarz? Czy tez ze Bog widziany "z tylu" to nie jest Bog?

Sugeruję, że Boga można "zobaczyć" tylko w jeden sposób, jeżeli On komuś to umożliwi. Zobacz proszę, co Bóg powiedział o Hiobie zanim Szatan przystąpił do ataku na niego: "Jehowa rzekł więc do Szatana: 'Czy zwróciłeś uwagę na mojego sługę Hioba? Nie ma na ziemi nikogo takiego jak on. Postępuje nieskazitelnie i szlachetnie. Boi się Boga i wystrzega się tego, co złe'"

Cóż za opinia wystawiona przez Prawdziwego Boga. Któżby nie chciał otrzymać takiej laurki od Wszechmocnego ... a jednak, jak się okazało, Hiob nie znał Boga w takim stopniu, jak poznał Go dopiero po próbach. Dopiero potem "zobaczył Boga na własne oczy":

"Wtedy Hiob odpowiedział Jehowie: 'Teraz wiem, że Ty możesz zrobić wszystko i że nic, co zamierzasz uczynić, nie jest dla Ciebie niemożliwe. Zapytałeś: 'Któż to kwestionuje mój sposób działania, nie mając wiedzy?'. Widzę więc, że mówiłem — ale bez zrozumienia — o rzeczach, które są dla mnie zbyt zdumiewające i nieznane. Powiedziałeś: 'Słuchaj, proszę, a ja będę mówił. Będę cię pytał, a ty mi wyjaśnij'. Kiedyś jedynie o Tobie słyszałem, ale teraz widzę Cię na własne oczy" (Hiob 42:1-5)

Zatem, "zobaczyć Boga na własne oczy", to otrzymać od Niego zrozumienie kim naprawdę jest, ale to zrozumienie nie przychodzi z własnej woli czy własnej mądrości. To zrozumienie może dać jedynie Bóg i o tym właśnie mówił Jezus wypowiadając słowa:

"I dodał: 'Właśnie dlatego wam powiedziałem, że nikt nie może przyjść do mnie, jeśli nie pozwoli mu na to Ojciec'" (Jan 6:65)

"Ale za was, bracia, których Jehowa pokochał, zawsze powinniśmy dziękować Bogu, ponieważ On już na początku was wybrał, żebyście zostali wybawieni. Uświęcił was swoim duchem, bo uwierzyliście w prawdę" (2 Tes 2:13)

Wtedy dopiero możesz "zobaczyć Niewidzialnego" (Heb 11:27). Człowiek codziennie widzi "chwałę Boga", ale jej nie dostrzega, tylko dlatego, ponieważ żyje w niewiedzy. Ta chwała Jehowy Boga otacza nas zewsząd w Jego genialnym świecie tętniącym życiem ... dostrzegasz to? Widzisz to, co widział Dawid 3000 lat temu?

"Bo Ty utworzyłeś moje nerki, osłaniałeś mnie w łonie matki. Wysławiam Cię, bo cudownie mnie uczyniłeś i wzbudza to mój lęk i podziw. Twoje dzieła są zdumiewające, wiem o tym bardzo dobrze. Gdy powstawałem w ukryciu, gdy rozwijałem się w łonie matki, moje kości nie były przed Tobą ukryte. Twoje oczy widziały mnie nawet wtedy, gdy byłem zarodkiem. W Twojej księdze były zapisane dni, w których miały się kształtować wszystkie jego cząstki, i to zanim jeszcze którakolwiek z nich się pojawiła" (Ps 139 13-16)

Jemu było dane dostrzec nawet to, co odkryto dopiero w naszym stuleciu ... DNA, nazwany przez wielu światłych tego świata "Księgą życia". To znaczy widzieć Boga, być świadomym tego kim jest i znać o nim prawdę.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1276
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: DonCicio »

booris pisze:
25 lis 2022, 13:48
W calym Starym Testamencie nie ma ani jednego wersu,ktory mowilby,ze Boga nie mozna zobaczyc.

W całym Starym Testamencie nie ma też wzmianki, że Szatan toczył bój o ciało Mojżesza. Dowiedzieliśmy się o tym dopiero 1600 lat później: "Tymczasem kiedy archanioł Michał spierał się z Diabłem o ciało Mojżesza, nie śmiał go osądzić ani wyrazić się o nim obraźliwie, ale powiedział: 'Niech cię zgani Jehowa'" (Judy 9)

Świadczy to tylko o jednym, że "Całe Pismo jest natchnione przez Boga (...)" (2 Tym 3:16) i tylko jako całość daje odpowiedzi na wszystkie pytania. Ci, którzy odrzucają Pisma Hebrajskie tak naprawdę ograbiają się z wiedzy i błądzą po omacku.

"Dodał jednak: 'Nie możesz zobaczyć mojej twarzy, bo żaden człowiek nie może mnie zobaczyć i pozostać przy życiu'" (Wyj 33:20)

"Nikt nigdy nie widział Boga (...)" (1 Jan 4:12)
Ostatnio zmieniony 27 lis 2022, 8:09 przez DonCicio, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: booris »

DonCicio,mam wielka ochote na odpowiedz w Twoim "stylu",ale sie powstrzymam. :-D Niemniej jednak dziekuje za przyznanie mi racji,iz Boga mozna zobaczyc.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1276
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: DonCicio »

booris pisze:
27 lis 2022, 8:07
DonCicio,mam wielka ochote na odpowiedz w Twoim "stylu",ale sie powstrzymam. :-D Niemniej jednak dziekuje za przyznanie mi racji,iz Boga mozna zobaczyc.
A jednak patrzysz nie widząc :-(
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: booris »

Byc moze.Mimo wszystko jednak widze jak uciekasz od tematu,wrzucajac nie zwiazane z nim watki.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: Albertus »

Stary Testament czytamy w świetle Nowego Testamentu.Późnjsze, pełne objawienie wyjaśnia wcześniejsze i niepełne.To proste jak budowa cepa.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: booris »

Albertus pisze:
27 lis 2022, 9:03
Stary Testament czytamy w świetle Nowego Testamentu.Późnjsze, pełne objawienie wyjaśnia wcześniejsze i niepełne.To proste jak budowa cepa.
No i? Nie widze zwiazku.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: Albertus »

booris pisze:
27 lis 2022, 9:25
Albertus pisze:
27 lis 2022, 9:03
Stary Testament czytamy w świetle Nowego Testamentu.Późnjsze, pełne objawienie wyjaśnia wcześniejsze i niepełne.To proste jak budowa cepa.
No i? Nie widze zwiazku.
NT wyjaśnia że nikt w ST tak naprawdę nie widział Boga.

Jeśli nadal tego nie widzisz albo udajesz że nie widzisz to trudno.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: booris »

Albertus pisze:NT wyjaśnia że nikt w ST tak naprawdę nie widział Boga.

Jeśli nadal tego nie widzisz albo udajesz że nie widzisz to trudno.
Albertusie,pozwolisz ze jeszcze raz przytocze wersy z Ksiegi Liczb:

" (6) rzekł: Słuchajcie słów moich: Jeśli jest u was prorok, objawię mu się przez widzenia, w snach będę mówił do niego. (7) Lecz nie tak jest ze sługą moim, Mojżeszem. Uznany jest za wiernego w całym moim domu. (8) Twarzą w twarz mówię do niego - w sposób jawny, a nie przez wyrazy ukryte. On też postać Pana ogląda. Czemu ośmielacie się przeciwko memu słudze, przeciwko Mojżeszowi, źle mówić? "

Zakladajac,ze jest tak jak piszesz,to albo te wersy to nieprawda,co podwaza wiarygodnosc ST,albo ten ktory Aaronowi i Miriam wyjasnil swoja relacje z Mojzeszem podszywal sie pod Boga o ktorym glosil Jezus.A moze faktycznie nie widze,zatem bylbym wdzieczny,gdybys podal mi w ktorym miejscu NT wyjasnia powyzsza sytuacje.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: Albertus »

booris pisze:
27 lis 2022, 16:43
Albertus pisze:NT wyjaśnia że nikt w ST tak naprawdę nie widział Boga.

Jeśli nadal tego nie widzisz albo udajesz że nie widzisz to trudno.
Albertusie,pozwolisz ze jeszcze raz przytocze wersy z Ksiegi Liczb:

" (6) rzekł: Słuchajcie słów moich: Jeśli jest u was prorok, objawię mu się przez widzenia, w snach będę mówił do niego. (7) Lecz nie tak jest ze sługą moim, Mojżeszem. Uznany jest za wiernego w całym moim domu. (8) Twarzą w twarz mówię do niego - w sposób jawny, a nie przez wyrazy ukryte. On też postać Pana ogląda. Czemu ośmielacie się przeciwko memu słudze, przeciwko Mojżeszowi, źle mówić? "

Zakladajac,ze jest tak jak piszesz,to albo te wersy to nieprawda,co podwaza wiarygodnosc ST,albo ten ktory Aaronowi i Miriam wyjasnil swoja relacje z Mojzeszem podszywal sie pod Boga o ktorym glosil Jezus.A moze faktycznie nie widze,zatem bylbym wdzieczny,gdybys podal mi w ktorym miejscu NT wyjasnia powyzsza sytuacje.
Nic z tych rzeczy.

Po prostu NT wyjaśnia to co było napisane w ST i objawia że to co pisało w ST nie było pełnym duchowym widzeniem Boga.

To trochę podobnie jak NT wyjaśnia że obrzezanie napletka które w ST było koniecznym znakiem przymierza z Bogiem nie jest prawdziwym obrzezaniem o które chodzi Bogu bo tym prawdziwym obrzezaniem jest obrzezanie serca

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: booris »

Albertus pisze:Po prostu NT wyjaśnia to co było napisane w ST i objawia że to co pisało w ST nie było pełnym duchowym widzeniem Boga.
No wlasnie nie wyjasnia.W NT sa tylko lakoniczne wzmianki mowiace o tym,ze Boga nikt nie widzial.Przynajmniej ja tylko takie znalazlem.Dlatego poprosilem bys mi przytoczyl w ktorym miejscu NT sa takie wyjasnienia.

Obrzezanie z kolei to juz calkiem inna historia i fakt ze chrzescijanie "z pogan" nie musieli sie obrzezywac,wynika z kompromisu zawartego pomiedzy Pawlem,a bratem Jezusa,Jakubem na tzw. soborze jerozolimskim.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”