Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: booris »

:-D Ani to pomysl,ani postanowienie.Zwykla informacja. :-D

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
26 paź 2022, 19:28
Żydzi mieli prawo Mojżeszowe. Nie było ono od początku, ale zostało dodane. Ten dodatek to jest śmiertelna sprawa.

No patrz, a ja myślałem, że to grzech był przyczyną śmierci ...

"Grzech pojawił się na świecie przez jednego człowieka, a przez grzech — śmierć. I w taki sposób śmierć rozprzestrzeniła się na wszystkich ludzi, bo wszyscy stali się grzeszni" (Rzym 5:12)

... a to nie grzech?!, tylko, jak twierdzisz "prawo Mojżeszowe ... ten dodatek - to jest śmiertelna sprawa". Teraz rozumiem ... tylko, jeśli można, gdzie o tym mówi Biblia?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Nieziem
Posty: 872
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: Nieziem »

W wersie następującym po tym, który zacytowałeś, z listu do Rzymian:
Grzech przecież był na świecie zanim wprowadzono Prawo, choć grzechu się nie liczy, dopóki nie ma Prawa.
Albo w Ewangelii Jana:
Odpowiedzieli mu Żydzi: «My mamy Prawo, a według Prawa powinien On umrzeć.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
03 gru 2022, 12:37
W wersie następującym po tym, który zacytowałeś, z listu do Rzymian:
Grzech przecież był na świecie zanim wprowadzono Prawo, choć grzechu się nie liczy, dopóki nie ma Prawa.

Sam sobie odpowiedziałeś wersetem, że grzech, a więc też śmierć, był "zanim wprowadzono Prawo"!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
05 gru 2022, 7:16
Nieziem pisze:
03 gru 2022, 12:37
W wersie następującym po tym, który zacytowałeś, z listu do Rzymian:
Grzech przecież był na świecie zanim wprowadzono Prawo, choć grzechu się nie liczy, dopóki nie ma Prawa.

Sam sobie odpowiedziałeś wersetem, że grzech, a więc też śmierć, był "zanim wprowadzono Prawo"!
Głupoty piszesz.
Prawo Boże jest pierwsze I odwieczne.
Na podstawie tego prawa pierwsi ludzie musieli opuścić Ogród i została zerwana więź z Bogiem.
Ten werset mówi o prawie Mojżeszowym ustalonym przez jego Zakon.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Nieziem
Posty: 872
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
05 gru 2022, 7:16
Nieziem pisze:
03 gru 2022, 12:37
W wersie następującym po tym, który zacytowałeś, z listu do Rzymian:
Grzech przecież był na świecie zanim wprowadzono Prawo, choć grzechu się nie liczy, dopóki nie ma Prawa.
Sam sobie odpowiedziałeś wersetem, że grzech, a więc też śmierć, był "zanim wprowadzono Prawo"!
Grzech był na świecie przed dodaniem Prawa, natomiast jak powiada Pismo, grzech liczy od tego Prawa dodania.
Odnośnie fragmentu z Ewangelii Jana:
Odpowiedzieli mu Żydzi: «My mamy Prawo, a według Prawa powinien On umrzeć.
Wyraźnie Żydzi powiadają, dlaczego Jezus powinien umrzeć: z powodu Prawa! Nie dlatego, że zgrzeszył (bo wiemy, że nie zgrzeszył), ale dlatego, że takie było wymaganie Prawa. Dlatego napisałem, że Prawo to jest śmiertelna sprawa.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
05 gru 2022, 11:48
DonCicio pisze:
05 gru 2022, 7:16
Nieziem pisze:
03 gru 2022, 12:37
W wersie następującym po tym, który zacytowałeś, z listu do Rzymian:
Grzech przecież był na świecie zanim wprowadzono Prawo, choć grzechu się nie liczy, dopóki nie ma Prawa.
Sam sobie odpowiedziałeś wersetem, że grzech, a więc też śmierć, był "zanim wprowadzono Prawo"!

Grzech był na świecie przed dodaniem Prawa, natomiast jak powiada Pismo, grzech liczy od tego Prawa dodania.

Nieprawda! Grzech i śmierć liczy się od jego pojawienia, od buntu Adama, a nie od nadania Prawa:

"Grzech pojawił się na świecie przez jednego człowieka, a przez grzech — śmierć. I w taki sposób śmierć rozprzestrzeniła się na wszystkich ludzi, bo wszyscy stali się grzeszni. Grzech był na świecie jeszcze przed nadaniem Prawa. A gdy nie ma prawa, nikogo nie rozlicza się z grzechu" (Rzym 5:12,13)

"Bo skoro śmierć przyszła przez człowieka, to i zmartwychwstanie przyjdzie dzięki człowiekowi. Jak przez Adama wszyscy umierają, tak dzięki Chrystusowi wszyscy powrócą do życia" (1 Kor 15:21,22)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: booris »

DonCicio,podziwiam.Zarzucasz Nieziemowi nieprawde,a jako uzasadnienie wklejasz wers potwierdzajacy jego (Nieziema) slowa.Genialne. :-D

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: DonCicio »

booris pisze:
06 gru 2022, 10:37
DonCicio,podziwiam.Zarzucasz Nieziemowi nieprawde,a jako uzasadnienie wklejasz wers potwierdzajacy jego (Nieziema) slowa.Genialne. :-D
Nie. Dla Nieziema "grzech liczy od tego Prawa dodania". Według Niego to Prawo ukazało grzech i śmierć - nie Adam.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: wuka »

booris pisze:
06 gru 2022, 10:37
DonCicio,podziwiam.Zarzucasz Nieziemowi nieprawde,a jako uzasadnienie wklejasz wers potwierdzajacy jego (Nieziema) slowa.Genialne. :-D
Ten człowiek jest zdrowy inaczej. Nie da się go czytać i podziwiam was. Manipulant w dodatku ślepy i głuchy. Okropna postawa, niegodna dyskutanta.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
26 paź 2022, 19:28
Żydzi mieli prawo Mojżeszowe. Nie było ono od początku, ale zostało dodane. Ten dodatek to jest śmiertelna sprawa.

No patrz, a ja myślałem, że to grzech był przyczyną śmierci ... a to, według Ciebie "dodatek", "prawo Mojżeszowe"!

"Prawo Jehowy jest doskonałe, przywraca siły. Przypomnienia od Jehowy są godne zaufania, niedoświadczonego czynią mądrym" (Ps 19:7)

Dawid chyba nie widział o czym pisze ... co Nieziem? Doskonała "śmiertelna sprawa"!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: booris »

DonCicio pisze:No patrz, a ja myślałem, że to grzech był przyczyną śmierci ...
To zle myslales.Adam juz od momentu stworzenia byl istota smiertelna.

Nieziem
Posty: 872
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
07 gru 2022, 6:55
Nieziem pisze:
26 paź 2022, 19:28
Żydzi mieli prawo Mojżeszowe. Nie było ono od początku, ale zostało dodane. Ten dodatek to jest śmiertelna sprawa.

No patrz, a ja myślałem, że to grzech był przyczyną śmierci ... a to, według Ciebie "dodatek", "prawo Mojżeszowe"!

"Prawo Jehowy jest doskonałe, przywraca siły. Przypomnienia od Jehowy są godne zaufania, niedoświadczonego czynią mądrym" (Ps 19:7)

Dawid chyba nie widział o czym pisze ... co Nieziem? Doskonała "śmiertelna sprawa"!
Dawid wiedział (w przeciwieństwie do Ciebie) co pisał. Żydzi uważali, że Prawo, które dał im Jehowa przez Mojżesza, było doskonałe. Jak już pisałem, ponadto uważali, że według tego Prawa, Jezus powinien umrzeć. Zaprawdę doskonałe to Prawo, co każe zabić Pomazańca. Ja się nie chlubię takim Prawem, i takim Jehową, bo moją chlubą jest Pan Jezus, i Bóg Ojciec w Niebie. I nie pytaj jakie jest Jego imię. Pisałem o tym, a Ty nie pojmujesz tych spraw. Myśl sobie co chcesz, pozwól innym mieć swoje zrozumienie.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: DonCicio »

booris pisze:
07 gru 2022, 11:41
DonCicio pisze:No patrz, a ja myślałem, że to grzech był przyczyną śmierci ...
To zle myslales.Adam juz od momentu stworzenia byl istota smiertelna.

Czyżby? No to prześledźmy wypowiedź Stwórcy:

"Jehowa Bóg dał też człowiekowi taki nakaz: „Możesz jeść do syta owoce ze wszystkich drzew ogrodu. Tylko owoców z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo w dniu, w którym z niego zjesz, z całą pewnością umrzesz" (Rodz 2:16,17)

Pytanie dla bystrych: Co by się stało, gdyby Adam nie zjadł owocu?

a.) z całą pewnością by żył
b.) z całą pewnością by umarł
c.) z całą pewnością by ... co?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Bóg uczy ludzi empatii i współczucia? Joz 20:1-4

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
07 gru 2022, 12:02
Ja się nie chlubię takim Prawem, i takim Jehową, bo moją chlubą jest Pan Jezus, i Bóg Ojciec w Niebie. I nie pytaj jakie jest Jego imię. Pisałem o tym (...)

Gdzie pisałeś jakie jest imię Ojca? Nie wymigasz się z tego! Jakie jest imię Ojca? ... bo przecież Bóg i Ojciec Jezusa musi mieć imię!

"Gdy byłem z nimi, sam nad nimi czuwałem ze względu na Twoje imię, które mi dałeś (...)" (Jan 17:12)

Pytanie dla bystrych: Jakie imię Bóg dał Jehoszúaʽ ... czyli Jezusowi? ... Co Ono oznacza?

Nieziem pisze:
07 gru 2022, 12:02
Ja się nie chlubię (...) takim Jehową, bo moją chlubą jest Pan Jezus (...)

To brzmi jak hipokryzja do potęgi entej! Jezus chlubił się imieniem swojego Ojca Jehowy, nosił Jego imię wpisane w swoje imię, czuwał nad uczniami "ze względu na Jego imię", a Nieziem, samozwańczy, jednoosobowy byt własnego jednoosobowego Kościoła nienawidzi tego, którego imię każdego dnia wypowiada lub pisze: "Jezus" ... Jehoszúaʽ, czyli "Jehowa jest wybawieniem". Czy to nie Nieziemskie kuriozum?

Biblia pisze: "Jehowo, szczęśliwi są ludzie, którzy radośnie Cię wysławiają. Cieszą się Twoim uznaniem. Przez cały dzień radują się Twoim imieniem i dzięki Twojej prawości zostają wywyższeni" (Ps 89:15,16)

"(...) Jezus nie wstydzi się nazywać ich „braćmi”, gdy mówi: „Będę oznajmiał Twoje imię swoim braciom, będę Cię pieśnią wysławiał w zborze" (Heb 2:11,12)

"Wyjawiłem Twoje imię ludziom, których mi dałeś ze świata ... Dałem im poznać Twoje imię i dalej będę to robił" (Jan 17:6,26)

Pytanie: Jeżeli, jak mówi powyższy Psalm, "wywyższeni będą ci, którzy radują się imieniem Jehowy", to co stanie się z tymi, którzy mają w pogardzie Jego imię? (Iz 83:1-3 / Nahuma 1:3)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”