Głos rozsądku

Tematy NIEZWIĄZANE z Biblią, wiarą i religią, a nie pasujące do poniższych działów.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Głos rozsądku

Post autor: wuka »

Waham się, czy podać, czy nie, bo treść mocna, porażająca. Dr Kulińska mówi jak jest, a dokument z 1990 roku, który omawia pod koniec wykładu powinien w każdym Polaku dzwon alarmowy włączyć.
"Wojna na Ukrainie a bezpieczeństwo Polski "
https://www.youtube.com/watch?v=erA-j0Ny4M4

==============
Na telegramie kilka dni temu całkiem przypadkiem oglądałam krótkie video z ... obcinania przyrodzenia jeńcowi rosyjskiemu przez :bardzo_smutny: ...trudno powiedzieć - człowieka. Raczej przez bestię w mundurze, a druga bestia to nagrywała. Tak mną to wstrząsnęło, że ciągle o tym myślę. Chłopaka położono na brzuchu z zawiązanymi na plecach rękami, zerwano ubranie od pasa w dół, spenetrowano odbyt, a następnie wyciągnięto całe genitalia do tyłu i małym nożykiem (takim do obierania ziemniaków) powolutku, po małym kawałku odcinano wszystko. Nie mogłam oderwać oczu od ekranu, nie mogłam wykonać ruchu ręką, aby to wyłączyć, ogarnął mną totalny paraliż! Do teraz zatyka mnie, gdy o tym piszę. Dlaczego o tym piszę? Mam nadzieję, ze jak obrócę to w słowa, wypowiem, podzielę się, to w jakiś sposób się uwolnię od tego porażającego widoku, który mam cały czas w głowie. Przepraszam was, ale czy mogę prosić, abyśmy pomodlili się w sprawie ludzi, którzy cierpią (z obu stron) i którzy są wykonawcami takich niepojętych tortur.
Cierpią wszyscy, żołnierze, matki, żony, bracia i siostry...
No nie mogę. :bardzo_smutny:

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Głos rozsądku

Post autor: wuka »

W ramach tematu pragnę zachęcić do wysłuchania kolejnego głosu rozsądku. Wywiad pt; "Prof. Grzegorz W. Kołodko (Akademia Leona Koźmińskiego): Wojny - ideologia i interesy..."
Do posłuchania: https://www.youtube.com/watch?v=JBXR_bl ... WL&index=7

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Głos rozsądku

Post autor: wuka »

Trzy minuty o tym, co Amerykanie myślą o naszym rządzie.
https://www.youtube.com/watch?v=bjU2P72e530
Douglas Macgregor o polityce polskiego rządu

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Głos rozsądku

Post autor: booris »

wuka pisze:
06 mar 2023, 19:46
Trzy minuty o tym, co Amerykanie myślą o naszym rządzie.
https://www.youtube.com/watch?v=bjU2P72e530
Douglas Macgregor o polityce polskiego rządu
To nie Amerykanie tak mysla,a Macgregor.Ciekawsze natomiast jest co Amerykanie mysla o Macgregorze i dlaczego jego nominacja na ambasadora w Niemczech zostala odrzucona.
Wiem,wiem.Znowu sie czepiam.Dlatego tez nie wklejam tu opinii o pulkowniku tylko proponuje bys sama sie tym zainteresowala.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Głos rozsądku

Post autor: wuka »

No tak. Kochac usa i ukrow, isc na wojne, wymazac rosjan, chwala banderze i amen.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Głos rozsądku

Post autor: booris »

wuka pisze:
07 mar 2023, 23:33
No tak. Kochac usa i ukrow, isc na wojne, wymazac rosjan, chwala banderze i amen.
Nie bardzo rozumiem co to ma wspolnego z wypowiedzia Macgregora i z tym co ja napisalem w tym konkretnym temacie.Zaproponowalem,bys sie zapoznala z "tworczoscia" pana pulkownika.Zrobilas to? Jezeli rasista,antyislamista i czlowiek uwazajacy,ze do nielegalnych imigrantow z Meksyku powinno sie strzelac juz na granicy jest dla Ciebie autorytetem i do tego sugerujesz w swoim poscie,ze Amerykanie mysla tak jak on,to jest nam zdecydowanie nie po drodze.
Nota bene tresc Twojego posta w odniesieniu do mojej osoby jest co najmniej niesmaczna.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Głos rozsądku

Post autor: wuka »

booris pisze:
08 mar 2023, 1:40
wuka pisze:
07 mar 2023, 23:33
No tak. Kochac usa i ukrow, isc na wojne, wymazac rosjan, chwala banderze i amen.
Nota bene tresc Twojego posta w odniesieniu do mojej osoby jest co najmniej niesmaczna.
:aaa: Ani słowem nie odniosłam się do ciebie. Piszę o retoryce, jaka obowiązuje obecnie. Znam tylko jedno forum, gdzie można się swobodnie wypowiadać w tych sprawach. Niestety, tu jest kontrowana każda myśl inna niż głównościekowe media gdaczą, a nasz nierząd nakazuje.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Głos rozsądku

Post autor: booris »

wuka pisze:Ani słowem nie odniosłam się do ciebie
Umiescilas swoj tekst pod moim postem,wiec zrozumialem go jako odpowiedz.Czasem piszesz nieprecyzyjnie i stad czesto wynikaja nieporozumienia.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Re: Głos rozsądku

Post autor: kansyheniek »

booris pisze:
08 mar 2023, 23:12
wuka pisze:Ani słowem nie odniosłam się do ciebie
Umiescilas swoj tekst pod moim postem,wiec zrozumialem go jako odpowiedz.Czasem piszesz nieprecyzyjnie i stad czesto wynikaja nieporozumienia.
Czasem nieporozumienie to ktoś a nie coś :lol:
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne forum dyskusyjne”