Piękna prawda o życiu...

Tutaj dzielimy się tym, co przyniesie zachetę, pocieszenie, umocnienie w wierze, co pobudzi do działania i pomoże rozwinąć skrzydła wierzącemu. Będzie tu miejsce dla poezji, rozważania fragmentów Słowa Bożego, dzielenia się tym co Bóg do nas mówi poprzez swoje Słowo, sny i wizje oraz okoliczności codziennego życia.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
faraon
Posty: 91
Rejestracja: 09 sty 2009, 16:32

Piękna prawda o życiu...

Post autor: faraon »

Natrafiłem na słowa będące dla mnie przepiękną prawdą o życiu. Proste, jasne i przynoszące prawdziwe spojrzenie. Zawarte w tym krótkim filmie zdania niczego nie komplikują, niczym nie mamią i w żaden sposób nie oszukują. Polecam.

Link: http://www.youtube.com/watch?v=XjjxNxep ... re=related

dzwoneczek
Posty: 6
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:07

Post autor: dzwoneczek »

Prawda o zyciu wcale nie jest taka piekna,
z powodu grzechu istnieje tylko szczatkowa moralnosc
a to wystarczajacy powod do smutku.
Jedynie natura w swojej roznorodnosci stworzenia przypomina o
pieknej prawdzie o zyciu.
Pozdrawiam
dzwoneczek

Kefaz
Posty: 121
Rejestracja: 08 cze 2012, 8:54
Kontakt:

Post autor: Kefaz »

Biblia nazywa Boga szczęśliwym - 1 Tymoteusza 1:11 "zgodnej z chwalebną dobrą nowiną szczęśliwego Boga," na pewno pragnie abyśmy i my byli szczęśliwi. na pewno patrząc na dzieła stwórcze odczuwamy radość, ale radość i uczucie szczęścia może też dać nam wiara i nadzieja jaką mamy dzięki temu co uczynił dla nas Bóg (Jana 3:16) „Albowiem Bóg tak bardzo umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby nikt, kto w niego wierzy, nie został zgładzony, lecz miał życie wieczne, dlatego apostoł Paweł nawoływał : „Zawsze radujcie się w Panu. Raz jeszcze chcę powiedzieć: Radujcie się!” (Filipian 4:4)

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Kefaz pisze:Biblia nazywa Boga szczęśliwym - 1 Tymoteusza 1:11 "zgodnej z chwalebną dobrą nowiną szczęśliwego Boga,"
zgodnej z chwalebną dobrą nowiną szczęśliwego Boga
Co to za przekład?
Takiego jeszcze nie znam. :-(

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Kefaz pisze:Biblia nazywa Boga szczęśliwym - 1 Tymoteusza 1:11 "zgodnej z chwalebną dobrą nowiną szczęśliwego Boga," na pewno pragnie abyśmy i my byli szczęśliwi. na pewno patrząc na dzieła stwórcze odczuwamy radość, ale radość i uczucie szczęścia może też dać nam wiara i nadzieja jaką mamy dzięki temu co uczynił dla nas Bóg (Jana 3:16) „Albowiem Bóg tak bardzo umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby nikt, kto w niego wierzy, nie został zgładzony, lecz miał życie wieczne, dlatego apostoł Paweł nawoływał : „Zawsze radujcie się w Panu. Raz jeszcze chcę powiedzieć: Radujcie się!” (Filipian 4:4)

EMET:
1 do Tymoteusza 1:11, PNŚ: "11 zgodnej z chwalebną dobrą nowiną szczęśliwego Boga, którą mi powierzono.".

Oto oddanie 'Interlinii Vocatio': "1,11 według — dobrej_nowiny — chwały** — szczęśliwego*** Boga, którą mam_powierzoną_ja.".
Przypisy: "1,11** Możliwe, że jest tu genetivus obiectivus: "o chwale".
1,11*** Teologicznie poprawniej: "błogosławionego".
" -- strona 987, ed. 1993r.

B. Lubelska oraz KUL-Pallottinum: "11 zgodną z Ewangelią chwały błogosławionego Boga, która została mi powierzona." - tłum. H. Langkammer i Jan Stępień.

Arcybiskup Symon [ed. 1915] tak oddał: "zawartej w chwalebnej Ewangelii błogosławionego Boga, która mnie jest zwierzona." - Kraków, Drukarnia "Głos Narodu".- strona 170, dz. cyt.


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

życie wieczne

Post autor: radek »

J 11:25-26 nwt-pl "(25) Jezus rzekł do niej: "Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, ten choćby nawet umarł, ożyje, (26) a każdy, kto żyje i we mnie wierzy, przenigdy nie umrze. Czy w to wierzysz?""

Żyje się dla Kogoś, a sposobem w jaki się żyje jest Jezus, więc mając Ducha Jezusowego oraz Oblubienicę można żyć wiecznie.

Rev 22:17 nwt-pl "(17) A duchy i oblubienica bezustannie mówią: "Przyjdź!" I każdy, kto słyszy, niech powie: "Przyjdź!" I każdy, kto jest spragniony, niech przyjdzie; każdy, kto chce, niech bierze wodę życia darmo."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Rodzice

Post autor: radek »

Rodzicami są Ci, co oddali całych siebie swoim dzieciom. Pierwszym zadaniem dzieci jest potwierdzenie słuszności zachowania rodziców

Rev 12:5 eib "(5) Ona zaś urodziła Syna, Mężczyznę, który żelaznym berłem ma rządzić wszystkimi narodami. Jej dziecko zostało porwane do Boga i do Jego tronu,"

Łk 8:10 eib "Wtedy im wyjaśnił: Wam dano poznać tajemnice Królestwa Bożego, do pozostałych jednak mówi się w przypowieściach, aby patrząc, nie widzieli, a słuchając, nie rozumieli."

Mat 3:11 eib "(11) Ja, gdy chrzczę, zanurzam was w wodzie ze względu na opamiętanie. Za mną jednak idzie mocniejszy niż ja. Nie jestem godzien nosić Mu sandałów. On was będzie chrzcił, zanurzając w Duchu Świętym i ogniu."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Prawo powinno być ładniejsze i precyzyjniejsze w wyrazie od podległych mu problemów, aby ludzie woleli trwać w Prawie, niż w chaosie. Prawo powinno być wartością dodaną

Rz 3:27-31 eib "(27) Gdzie zatem powód do chluby? Wykluczony! Przez które prawo? Uczynków? Nie! Przez prawo wiary. (28) Oto, co głosimy: Człowiek dostępuje usprawiedliwienia przez wiarę, niezależnie od tego, czy przestrzega Prawa, czy nie. (29) Czy Bóg jest tylko Bogiem Żydów? Czy pogan już nie? Oczywiście, jest On Bogiem również pogan. (30) Jeden jest zatem Bóg. On usprawiedliwi obrzezanych na podstawie wiary, a nieobrzezanych &#8212; dzięki wierze. (31) Czy więc przez wiarę unieważniamy Prawo? W żadnym razie! Wręcz przeciwnie, podtrzymujemy je."

Mat 7:12 eib "Wszystko zatem, co byście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie. Do tego bowiem sprowadza się Prawo i Prorocy."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Nie można świadomie pomóc żadnej osobie nie znając jej w zupełności

J 14:26 eib "Natomiast Opiekun, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

radek pisze: On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem."
Duch Boży poprowadzi człowieka do Biblii, do słowa Boga i wskaże potrzebne do poprawy wersety.


1Kor 2:11
"Kto zaś z ludzi zna to, co ludzkie, jeżeli nie duch, który jest w człowieku? Podobnie i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Piękna prawda o życiu...

Post autor: radek »

Ap 14:1-3 EIB "Na górze Syjon zobaczyłem Baranka. Stało z Nim sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy mieli na czole wypisane Jego imię oraz imię Jego Ojca. (2) Z nieba natomiast rozległ się głos. Brzmiał jak szum nieprzebranych wód, jak odgłos potężnego grzmotu. Na jego tle usłyszałem melodię. Miałem wrażenie, jakby to harfiarze grali na swoich harfach. (3) Śpiewali oni jakby nową pieśń. Rozbrzmiewała ona przed tronem, przed czterema istotami i przed starszymi. Nikt nie mógł się tej pieśni nauczyć oprócz stu czterdziestu czterech tysięcy tych, którzy zostali wykupieni z ziemi."

J 14:12 EIB "Ręczę i zapewniam, kto wierzy we Mnie, będzie również dokonywał takich dzieł, jakich Ja dokonuję, i dokona większych niż te, gdyż Ja idę do Ojca."

Koran 48:18-21
Spodobali się Bogu wierni, kiedy złożyli tobie przysięgę na
wierność pod drzewem. On poznał, co było w ich sercach, i zesłał na
nich spokój bezpieczeństwa, i dał im w nagrodę bliskie zwycięstwo
i mnóstwo łupów, które mieli zabrać. Bóg jest potężny, mądry!
Bóg obiecał wam liczne łupy, które weźmiecie. On przyspieszył to
dla was, a powstrzymał ręce ludzi od was, aby to było znakiem dla
wiernych i aby On poprowadził was drogą prostą.
I jeszcze inne rzeczy, którymi wy nie zdołaliście zawładnąć; Bóg
już je objął, bo Bóg jest nad każdą rzeczą wszechwładny!


Grzech powoduje śmierć, ale życie poświęcone dla Bożego Prawa jest źródłem remedium na problem grzechu. Zbawienie osiągnie pełnię gdy serce nie będzie sądzić źle lecz gdy ze swej obfitej mądrości spłaci dług Zła nieobłudnie ofiarowując Dobro i zdobywając zadowolenie Boga

Rz 5:12-17 EIB "Dlatego jak przez jednego człowieka wszedł na świat grzech, a jako skutek grzechu śmierć, tak też śmierć dotknęła wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli. (13) Grzech przecież był na świecie, zanim wprowadzono Prawo, choć póki nie ma Prawa, grzechu się nie liczy. (14) Śmierć jednak panowała od Adama do Mojżesza nawet nad tymi, którzy nie zgrzeszyli w podobny sposób jak Adam, będący odpowiednikiem Tego, którego przyjście miało dopiero nastąpić. (15) Jednak z darem łaski jest inaczej niż z upadkiem. O ile jeden upadek ściągnął śmierć na wielu ludzi, o tyle łaska Boża i dar tej łaski wyjednany przez jednego człowieka, Jezusa Chrystusa, wielu ludziom przyniosły obfitość dobrodziejstw. (16) Inaczej też niż w przypadku tego jednego, który zgrzeszył, jest ze wspomnianym darem. O ile wyrok za jeden upadek ściągnął potępienie, o tyle dar łaski niesie usprawiedliwienie z powodu wielu upadków. (17) Bo jeśli przez jednego, z powodu jego upadku, zapanowała śmierć, tym bardziej przez jednego, Jezusa Chrystusa, w tych, którzy dostępują ogromu łaski i otrzymują dar sprawiedliwości, zapanuje życie."

Iz 58:12 EIB "Twoi ludzie odbudują odwieczne ruiny, podźwigniesz fundamenty poprzednich pokoleń i nazwą cię naprawiającym wyłomy, odnowicielem ścieżek do przystani wytchnienia."

Koran 9:72
Obiecał Bóg wierzącym, mężczyznom i kobietom, Ogrody, gdzie w dole
płyną strumyki - oni tam będą przebywać na wieki - i mieszkania
przyjemne w Ogrodach Edenu. A zadowolenie Boga jest jeszcze czymś
większym od tego! To jest osiągnięcie ogromne!


Co do obietnicy odbudowy zapisanych w pamięci Życia, to nowe przymierze z Bogiem nie unieważnia starego, ale je wzmacnia i budzi. Sześcioro niebios świeci pełną zgodnością i trwaniem w umowie z Bogiem. Ponieważ Adamowy siódmy czas życia niebios potrzebował wzmocnienia, to nastąpiło przymierze z Abrahamem co do ósmego dnia. O przejmowaniu zobowiązań nawet Jezus mówi

Mat 21:42-43 EIB "Wtedy Jezus zapytał: Czy nigdy nie czytaliście w Pismach: Kamień, który budujący uznali za nieprzydatny, ten właśnie stał się kamieniem węgielnym. Pan to sprawił i to budzi podziw w naszych oczach? (43) Dlatego mówię wam, że Królestwo Boże zostanie wam zabrane. Otrzyma je naród, który wyda jego owoce."

Mat 5:17 EIB "Nie sądźcie, że przyszedłem unieważnić Prawo lub Proroków. Nie przyszedłem unieważnić, ale wypełnić."

Koran 45:16
Daliśmy synom Izraela Księgę, mądrość i proroctwo. Zaopatrzyliśmy
ich we wspaniałe rzeczy i wynieśliśmy ich ponad światy.
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Słowa, które przynoszą życie”