Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jedynie słuszny
Autor Wiadomość
izraelita 
www.unitarianie.pl

Wiek: 52
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 1245
Wysłany: 2010-01-19, 14:09   

Cóż więcej powiedzieć możesz skoro katoliccy bibliści, nawet sam obecny papież piszą, że:
"... obecnie teologowie biblijni przyjmują, że formuła trynitarna ma charakter redakcyjny,
stanowi odbicie praktyki Kościoła Pierwotnego.
Jezus miał najprawdopodobniej zaznaczyć jedynie:
"udzielajcie im chrztu w imię moje" to znaczy na mój rozkaz, z mojej mocy,
by odróżnić swój chrzest od chrztu Jana Chrzciciela."

"należy odróżnić autentyczne, pierwotne słowa Pana (ipsissima verba Jesu) od elementów interpretacyjno-redakcyjnych".

" - że formuła trynitarna jest tworem nieco późniejszym..." (Romaniuk K. "Sakramentologia biblijna"

Jezus tych słów nie wypowiedział.

Tak piszą katoliccy bibliści.
The Catholic Encyclopedia, II, page 263:
"The baptismal formula was changed from the name of Jesus Christ to the words Father, Son, and Holy Spirit by the Catholic Church in the second century."

The Jerusalem Bible, a scholarly Catholic work, states:
"It may be that this formula, (Triune Matthew 28:19) so far as the fullness of its expression is concerned, is a reflection of the (Man-made) liturgical usage established later in the primitive (Catholic) community. It will be remembered that Acts speaks of baptizing "in the name of Jesus,"..."

Catholic Cardinal Joseph Ratzinger:
"The basic form of our (Matthew 28:19 Trinitarian) profession of faith took shape during the course of the second and third centuries in connection with the ceremony of baptism. So far as its place of origin is concerned, the text (Matthew 28:19) came from the city of Rome."

The Catholic University of America in Washington, D. C. 1923, New Testament Studies Number 5:
"Is it possible to reconcile these facts with the belief that Christ commanded his disciples to baptize in the triune form? Had Christ given such a command, it is urged, the Apostolic Church would have followed him, and we should have some trace of this obedience in the New Testament. No such trace can be found. The only explanation of this silence, according to the anti-traditional view, is this the short christological (Jesus Name) formula was (the) original, and the longer trine formula was a later development."

Czyli to nie są słowa Jezusa Pana.
Ostatnio zmieniony przez wit 2010-01-25, 09:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-01-19, 14:27   

I dalej podważasz natchnienie tego fragmentu Pisma Świętego. Wykreśliłeś go już ze swoich egzemplarzy Biblii?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
izraelita 
www.unitarianie.pl

Wiek: 52
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 1245
Wysłany: 2010-01-19, 14:57   

Yarpen Zirgin napisał/a:
I dalej podważasz natchnienie tego fragmentu Pisma Świętego. Wykreśliłeś go już ze swoich egzemplarzy Biblii?


Czy to są słowa Jezusa?

Proste pytanie.
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-01-19, 15:01   

Odpowiedz najpierw na moje.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
izraelita 
www.unitarianie.pl

Wiek: 52
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 1245
Wysłany: 2010-01-19, 15:55   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Odpowiedz najpierw na moje.


Słowa te sa oczywiście nienatchnione bo nie pochodza z ust Jezusa a jemu są przypisane.
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-01-19, 15:58   

I je wykreśliłeś z Biblii. Ok.

To teraz posłuchaj mnie uważnie, bo nie będę powtarzał:

Mimo, że to prawdopodobnie (bo nikt nie powiedział "na pewno") jest późniejszy dopisek, to ja, tak samo jak cały Kościół (i autorzy, na których się powoływałeś), uznaję je za natchnione i obowiązujące Słowo Boże.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
krzych67 

Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 580
Wysłany: 2010-01-19, 16:02   

Yarpen Zirgin napisał/a:
I dalej podważasz natchnienie tego fragmentu Pisma Świętego. Wykreśliłeś go już ze swoich egzemplarzy Biblii?


Wyjątkowo prymitywna sugestia, na poziomie forów "nasza klasa"

Autorytety katolickie piszą, że to jest dopisek a on swoje :roll:
Ostatnio zmieniony przez krzych67 2010-01-19, 16:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
izraelita 
www.unitarianie.pl

Wiek: 52
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 1245
Wysłany: 2010-01-19, 16:02   

Yarpen Zirgin napisał/a:
I je wykreśliłeś z Biblii. Ok.

To teraz posłuchaj mnie uważnie, bo nie będę powtarzał:

Mimo, że to prawdopodobnie (bo nikt nie powiedział "na pewno") jest późniejszy dopisek, to ja, tak samo jak cały Kościół (i autorzy, na których się powoływałeś), uznaję je za natchnione i obowiązujące Słowo Boże.


Alez oczywiście cię rozumiem gdyż:
"Kapłan to drugi Chrystus. Otrzymaliście w tej chwili straszliwą władzę. To jest władza nie tylko nad szatanem, nie tylko nad znakami sakramentalnymi, ale przede wszystkim nad samym Bogiem!" S.Wyszyński
więc zapewne fałszerze też taką straszliwą władzę mają, aby wkładać w usta Jezusa slowa których nie wypowiedział.
Ty twierdzisz, ze Jezus nie wypowiedział tych słów ale jednak je wypowiedział. Ciekawe
Białe jest białe ale jednak czarne.
 
 
 
izraelita 
www.unitarianie.pl

Wiek: 52
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 1245
Wysłany: 2010-01-19, 16:04   

Yarpen Zirgin napisał/a:
I je wykreśliłeś z Biblii. Ok.



Czy wykresliłeś ze swojej odpowiedni fragment listu jana?
 
 
 
krzych67 

Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 580
Wysłany: 2010-01-19, 16:07   

Yarpen Zirgin!
Czemu nie ustosunkujesz się do moich wypowiedzi na temat kontaków w KUL?
Rozumiem, że obstajesz za tymi psychomanipulacjami i milczysz.

Pamiętam, jak dziwnie się czułem kiedy dowiedziałm się, że biskup który mnie "bierzmował" okazał się pedofilem.
Wiem...
Za nim też obstajesz.
Więc nie wspomnę o księdzu który rozpijał ministrantów na biwaku, a dziewczynom ze scholi strzelał na biustonoszach ( z tyłu)
To przecież Twój jedynie słuszny Kościół.
 
 
krzych67 

Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 580
Wysłany: 2010-01-19, 16:41   

Kościół Katolicki naucza że w Eucharystii zawiera się prawdziwe, rzeczywiste i substancjalne ciało i krew Jezusa Chrystusa, wraz z Jego duszą i Bóstwem. Dzieje się to na mocy przemienienia, czyli Transsubstancjacji. O tym mówi ksiądz Granat, w swojej „Dogmatyce” na stronie 198. Również Sobór Trydencki z 1570 roku dogmatyzuje pojęcie Eucharystii i mówi: „Jeśliby ktoś zaprzeczał że w sakramencie Najświętszej Eucharystii zawiera się prawdziwe, rzeczywiste i substancjalne ciało i krew, razem z duszą i Bóstwem Pana naszego Jezusa Chrystusa, a więc i cały Chrystus, lecz mówił że jest w nim tylko w znaku, figurze lub mocy, niech będzie wyklęty”
Można powiedzieć że kapłan na mocy Transsubstancjacji staje się właściwym stwórcą samego Stworzyciela. Uważa się że kapłan przy ołtarzu jest zastępcą Chrystusa. W tym wypadku stanowisko kapłana przewyższa Syna Bożego, gdyż stwarza Boga, a Chrystus staje się posłuszny jego sakramentalnej woli. Przeistoczenie jest to jakby nowe wcielenie Chrystusa i ustawiczne powtarzanie narodzin Syna Bożego. O tym mówi Grzegorz Wielki, mówi następującą rzecz, zacytujmy fragment tego papieża: „W chwili przemienienia otwierają się na słowo kapłana obłoki niebieskie i zstępuje Chrystus Pan otoczony orszakiem chórów anielskich, którzy towarzyszą Panu i władcy swojemu.”
Święty Tomasz z Akwinu powiedział: „W chwili przemienienia zstępuje Chrystus z nieba, tak szybko jak oko które się otworzy, nagle i najodleglejsze widzi przedmioty”
Kapłani katoliccy mają więc ogromna władzę, dlatego że przez swoje słowa mogą sprawić, że Chrystus Pan wraz z orszakiem anielskim, znajdzie się przez właśnie ich słowa w tym opłatku który trzyma w swoich rękach kapłan, a potem w kielichu wina znajdzie się krew Chrystusa, na mocy tylko tych słów.

Pan Bóg to dopiero jest pokorny.
Zstępuje na zawołanie pedofila. To nic, że ksiądz jest pijakiem i wszetecznikiem.
Jest święty i ma ducha, bo dostał go od innego pedofila przez nałożenie rąk.
To wielka tajemnica i mnie heretykowi nie dane jet to zrozumieć.
Gdzie się podziały tamte stosy i koła do łamania...

Święty Augustyn mówi: „Niepojęte dostojeństwo kapłanów, w rękach ich jak w łonie niepokalanej dziewicy, sam Bóg Syn Boży, staje się wcieleniem. Zaprawdę wielka jest władza kapłana. Język jego tworzy Boga z kawałka chleba. Jest to więcej niż stworzenie świata. Błogosławiona Maryja nie jest nawet w stanie sprowadzić Boskiego Syna w postaci Hostii. Dokonuje tego kapłan chociaż jest zwykłym człowiekiem”
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-19, 16:49   

Naprawdę tak jak wielka jest głupota Katolików,to nie ma nic większego przewyższają swą głupota najwyższe budynki :mrgreen:
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-19, 17:04   

Uwazam że te ostrzezenie któe dostałem,jest zabawne no ale co tam niech już będzie :mrgreen:
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
IzajaszSobotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-19, 17:07   

bartek212701 napisał/a:
Uwazam że te ostrzezenie któe dostałem,jest zabawne no ale co tam niech już będzie :mrgreen:


@bartku, proszę się opanować. Dziękuję.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-19, 17:17   

No dobrze dobrze :) postaram się opanowac,choc cięzko w takich wypadkach jak czytam takie rzeczy wg mnie Yarpan Zirgin juz za swoje teksty 10 ostrzezen powinien zarobic tak Uniża BOGU tymi wywodami:/ ze szok
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11