Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wczoraj dziś Ten Sam i na wieki
Autor Wiadomość
sewen 
sewen

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 122
Wysłany: 2011-01-27, 22:08   

Ariusie .Niech każdy zostanie przy swoim zdaniu.
Ja będę modlił się o chorych i uzdrawiał w Imieniu Jezusa Chrystusa,a Ty będziesz opowiadał chorym "radosną nowinę" ,że uzdrowienia przeminęły wraz ze śmiercią ostatniego apostoła.

Demensjo- "Daremne żale próżny trud"
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2011-01-27, 22:16   

sewen napisał/a:
Ariusie .Niech każdy zostanie przy swoim zdaniu.
Ja będę modlił się o chorych i uzdrawiał w Imieniu Jezusa Chrystusa,a Ty będziesz opowiadał chorym "radosną nowinę" ,że uzdrowienia przeminęły wraz ze śmiercią ostatniego apostoła.

Demensjo- "Daremne żale próżny trud"



Nie rozumiem możesz jaśniej ? :-D
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2011-01-27, 22:33   

sewen napisał/a:
Ariusie .Niech każdy zostanie przy swoim zdaniu.
Ja będę modlił się o chorych i uzdrawiał w Imieniu Jezusa Chrystusa,a Ty będziesz opowiadał chorym "radosną nowinę" ,że uzdrowienia przeminęły wraz ze śmiercią ostatniego apostoła.


Ja będę pokazywał w Biblii, że obecnie dary ustały gdyż spełniły swoje zadanie, a obecnie po różnych 'cudach' można rozpoznać CZYNICIELA BEZPRAWIA, oraz będę głosił DOBRĄ i RADOSNĄ NOWINĘ o KRÓLESTWIE JEHOWY BOGA, w którym dokonane zostaną PRAWDZIWE CUDA, wtedy ludzie będą zmartwychwstawać, nie będą już umierali ani chorowali, a dokona tego wszystkiego prawdziwy lekarz, JEHOWA BÓG poprzez swojego syna Jezusa.

Cytat:
9 Ale obecność owego czyniciela bezprawia odpowiada działaniu Szatana z wszelkim potężnym dziełem oraz kłamliwymi znakami i proroczymi cudami,
10 i z wszelkim nieprawym zwodzeniem wobec tych, którzy giną, otrzymując zapłatę za to, że nie przyjęli miłości do prawdy, by dostąpić wybawienia.
11 Dlatego też Bóg dopuszcza do oddziaływania na nich błędu, żeby uwierzyli kłamstwu,
12 tak by oni wszyscy zostali osądzeni, ponieważ nie uwierzyli prawdzie, lecz znajdowali upodobanie w nieprawości.
(2 Thess. 2:9-12 PNS)

2 Zanim ustawa cokolwiek zrodzi, nim dzień uleci jak plewa, zanim na was przyjdzie płonący gniew Jehowy, zanim na was przyjdzie dzień gniewu Jehowy–
3 szukajcie Jehowy, wszyscy potulni ziemi, którzyście wprowadzili w czyn jego sądownicze rozstrzygnięcie. Szukajcie prawości, szukajcie potulności. Zapewne będziecie mogli zostać ukryci w dniu gniewu Jehowy.
(Zeph. 2:2-3 PNS)

3 To znaczy życie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, [Jehowy], oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa. (Jn. 17:3 PNS)


Cytat:
PNS Revelation 21:1 I ujrzałem nowe niebo i nową ziemię; bo poprzednie niebo i poprzednia ziemia przeminęły i morza już nie ma.
2 Ujrzałem też miasto święte– Nową Jerozolimę, zstępującą z nieba od Boga i przygotowaną jako oblubienica przyozdobiona dla swego małżonka.
3 Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: "Oto namiot Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać z nimi, a oni będą jego ludami. I będzie z nimi sam Bóg.
4 I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło".
5 I Zasiadający na tronie rzekł: "Oto czynię wszystko nowe". Mówi też: "Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe".
(Rev. 21:1-5 PNS)
 
 
sewen 
sewen

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 122
Wysłany: 2011-01-28, 09:16   

Dymensjo
Takie osoby jak Arius zostały skrzywione publikacjami typu "Przebudźcie się czy Strażnica.
Dlatego m.in. w ich wypowiedziach brzmi Jehowa, a nie Jezus Chrystus, w którego Imieniu mamy wszystko . Zatem dyskusja z tymi osobami jest daremna. Chyba ,że sam Duch Św zechce to uczynić w jakiś swoisty sposób. Nie nasza to jednak sprawa a Boża.
Tego rodzaju ludzie odnosząc się do istnienia Darów i znaków Ducha Św dziś, zaprzeczając im wychwalają szatana twierdząc ,że on to czyni w swej mocy.
Czyimi zatem są wyznawcami?
Finish.
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2011-01-28, 09:19   

sewen napisał/a:
Dymensjo
Takie osoby jak Arius zostały skrzywione publikacjami typu "Przebudźcie się czy Strażnica.
Dlatego m.in. w ich wypowiedziach brzmi Jehowa, a nie Jezus Chrystus, w którego Imieniu mamy wszystko . Zatem dyskusja z tymi osobami jest daremna. Chyba ,że sam Duch Św zechce to uczynić w jakiś swoisty sposób. Nie nasza to jednak sprawa a Boża.
Tego rodzaju ludzie odnosząc się do istnienia Darów i znaków Ducha Św dziś, zaprzeczając im wychwalają szatana twierdząc ,że on to czyni w swej mocy.
Czyimi zatem są wyznawcami?
Finish.



Dziękuję teraz zrozumiałem. :-D
 
 
MilaMi 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 98
Skąd: Nie ważne skąd. Ważne dokąd. I - którędy.
Wysłany: 2011-01-28, 10:04   

Jest na prawdę wspaniałe, że są osoby, które nadal bezgranicznie ufają Prawdziwemu Bogu... I choć, jak mówi Słowo Boże:
Czy są dary prorokowania — zostaną usunięte, czy języki — ustaną, czy poznanie — będzie usunięte. Mamy bowiem częściowe poznanie i po części prorokujemy, ale gdy nadejdzie to, co zupełne, wówczas to, co częściowe, zostanie usunięte” (1 Koryntian 13:8-10)

My mamy pewność, że " jeżeli prosimy w imię Jezusa Chrystusa", "z wiarą, w nic nie wątpiąc" i "zgodnie z Jego wolą" - "otrzymamy to, o co prosimy".

Kto nie wierzy, że Bóg posiada moc uzdrawiania, ten tak na prawdę nie wierzy Biblii.

Więc "wcale nie osądzajmy" , lecz raczej "przyjdźmy przed Jego osobę z dziękczynieniem"(Psalm 95:2) i "módlmy się jedni za drugich" (Jakuba 5:16), aby dobry Bóg Jehowa razem ze swoim Synem, naszym królem, sprowadził na wszystkich kochających Go "uleczenie i zdrowie, i (...) objawił obfitość pokoju i prawdę" (Jeremiasza 33:6), "bowiem wszyscy zgrzeszyli i brakuje im chwały Bożej. I jest to wspaniałomyślny dar, że zostają uznani za prawych dzięki Jego niezasłużonej życzliwości, poprzez uwolnienie na podstawie okupu zapłaconego przez Chrystusa Jezusa" (Rzymian 3:23-24)
_________________
Rozpoznacie ich po owocach (Mt 7:20)...
Owocem Ducha jest miłość, radość, pokój, wielkoduszna cierpliwość, życzliwość, dobroć, wiara, łagodność, panowanie nad sobą... (Gal 5:22)
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2011-01-28, 10:27   

Jeśli chcesz popisać na temat darów to w temacie o darach, ale najpierw dla każdego co nie wierzy w to, powinien najpierw zacząć od nowego narodzenia, a potem już nie ma nie wiary. :-D
 
 
MilaMi 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 98
Skąd: Nie ważne skąd. Ważne dokąd. I - którędy.
Wysłany: 2011-01-28, 11:02   

Dymensjo, Sewenie, nie wypowiadam się za Ariusa, o którym nie wiem nic, nawet tego czy jest świadkiem bożym. Przepraszam Ariusie, nie osądzam Cię.
Lecz w imieniu swoim i kilkuset świadków, których w ciągu mojej służby spotkałam i z którymi wielbiłam Jehowę za cuda i dary, które daje nam przez swojego Syna oraz ducha...
I wierzcie, świadkowie Jehowy nie zaprzeczają Jego darom ani znakom. Wiele razy sama doświadczyłam, w jak cudowny sposób działa, wiele razy doświadczyłam Jego niewyobrażalnej, cudownej mocy i z płaczem i śpiewem składałam dzięki. Wiele też razy wykonywałam wolę Jezusa Chrystusa naśladując go ze wszystkich sił mimo sprzeciwu bezbożnych. I wiele razy będąc pod wpływem ducha Jehowy nauczałam i uzdrawiałam, co poczytuję sobie za niezasłużoną łaskę...

Gdy pytał nas apostoł: "Czyż WSZYSCY jesteśmy prorokami? Czyż WSZYSCY jesteśmy nauczycielami? Czyż wszyscy dokonują potężnych dzieł?" ( 1 Kor. 12:28-30) - co chciał nam przekazać? Czy nie to, że nie wszyscy naśladowcy Chrystusa otrzymują takie same dary i umiejętności?
Lecz Jezus powiedział: "Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, JEŻELI BĘDZIE WŚRÓD WAS MIŁOŚĆ". Czy jest - każdy odpowie w swoim sercu...

Dymensjo, Sewenie, czemu przypisujecie Prawdziwemu Bogu niegodziwość? Czy dlatego, że zgorszył Was ktoś, kto TWIERDZI, że Go zna?

Czyż świadcząc o Stworzycielu nie świadczymy o Jezusie, i czy nie czynimy to Jego mocą? Czy Wy, świadcząc o Jezusie, nie świadczycie o Jego Ojcu?

Przecież On sam powiedział: " A o cokolwiek poprosicie w imię moje, ja to uczynię, ŻEBY OJCIEC BYŁ OTOCZONY CHWAŁĄ w związku z synem".

Czy pamiętacie, jak wołali ludzie na widok Jezusa? "Błogosławiony, który przychodzi jako Król W IMIENIU Jehowy!" (Łukasza 19:38)

A sam Jezus? " To, czego nauczam, NIE JEST MOJE, lecz należy DO TEGO, KTÓRY MNIE POSŁAŁ. Jeżeli ktoś pragnie wykonywać JEGO wolę, będzie wiedział, czy ta nauka jest od Boga, czy też ja mówię sam z siebie" (Jana 7:16-17)

Czemuż więc mówicie: "Przemawia przez niego Jehowa, A NIE Jezus", czyniąc z tego zarzut?
Powiedzcie raczej: Jeśli nie ma w nim miłości, nie będziemy go słuchać, bo mówi od siebie, nie od Boga.

Nie miejcie mi proszę za złe, jeśli kogoś uraziłam w wierze bądź uczuciach...
_________________
Rozpoznacie ich po owocach (Mt 7:20)...
Owocem Ducha jest miłość, radość, pokój, wielkoduszna cierpliwość, życzliwość, dobroć, wiara, łagodność, panowanie nad sobą... (Gal 5:22)
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2011-01-28, 11:56   

Nie martw się mnie nie uraziłaś, nie ma takiej opcji. :mrgreen:

Niczego nie przypisuję, ale się ucieszyłem jak przeczytałem co napisałaś, Niech Pan Ci błogosławi ! :-D
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2011-01-28, 21:03   

sewen napisał/a:
Dymensjo
Takie osoby jak Arius zostały skrzywione publikacjami typu "Przebudźcie się czy Strażnica.
Dlatego m.in. w ich wypowiedziach brzmi Jehowa, a nie Jezus Chrystus, w którego Imieniu mamy wszystko . Zatem dyskusja z tymi osobami jest daremna. Chyba ,że sam Duch Św zechce to uczynić w jakiś swoisty sposób. Nie nasza to jednak sprawa a Boża.
Tego rodzaju ludzie odnosząc się do istnienia Darów i znaków Ducha Św dziś, zaprzeczając im wychwalają szatana twierdząc ,że on to czyni w swej mocy.
Czyimi zatem są wyznawcami?
Finish.


Cytat:
6 Szukajcie Jehowy, dopóki można go znaleźć. Wzywajcie go, dopóki jest blisko.
7 Niech niegodziwiec porzuci swą drogę, a krzywdziciel– swe myśli; i niech się nawróci do Jehowy, który się nad nim zmiłuje, oraz do naszego Boga, gdyż hojnie przebaczy. (Isa. 55:6-7 PNS)


Cytat:
2 Zanim ustawa cokolwiek zrodzi, nim dzień uleci jak plewa, zanim na was przyjdzie płonący gniew Jehowy, zanim na was przyjdzie dzień gniewu Jehowy–
3 szukajcie Jehowy, wszyscy potulni ziemi, którzyście wprowadzili w czyn jego sądownicze rozstrzygnięcie. Szukajcie prawości, szukajcie potulności. Zapewne będziecie mogli zostać ukryci w dniu gniewu Jehowy. (Zeph. 2:2-3 PNS)


Potulni znajdą Jehowę :-)
 
 
asd 


Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-04-27, 00:31   

sewen napisał/a:

Zastanawiam się czy Twoje wątpliwości to efekt działania któregoś z kościołów głoszących ,że dary i znaki przeminęły, czy nie spotkałes się jeszcze twarzą w twarz z Chrystusem?
To świadectwo jest jednym z wielu wydarzeń jakie Bóg pozwolił nam doznać w przeciągu ponad 20 lat.
Jezus naprawdę jest wczoraj dziś Ten Sam i na wieki.


Moje wątpliwości to efekt tego, że nie widzę sensu upatrywania w życiu codziennym znaków mitologicznych postaci, wszystko da się wytłumaczyć, a jeśli nie to należy poczekać aż będziemy w stanie to wytłumaczyć. Gdyby wszyscy ludzie działali na takich zasadach jakie Ty wyznajesz, czyli wszystko Bóg, więc tylko się pomodlę i będzie ok, to dalej byśmy wierzyli, że pioruny to gniew bogów i polowali na zwierzęta chowając się w jaskiniach.
_________________
Myślenie nie boli.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-05-03, 20:28   

niewierzących jest jak piasku morskiego, wierzących jak gwiazd na niebie
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
AQQ

Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 52
Wysłany: 2011-05-27, 14:00   

Arius napisał/a:
7 Niech niegodziwiec porzuci swą drogę, a krzywdziciel– swe myśli; i niech się nawróci do Jehowy, który się nad nim zmiłuje, oraz do naszego Boga, gdyż hojnie przebaczy. (Isa. 55:6-7 PNS)

To macie jeszcze jednego boga oprócz Jehowy???? wow, to niesamowite.....:))))
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2011-05-27, 14:18   

Czepiasz się? Łącznik 'oraz' przecież nie musi oznaczać, że chodzi o dwie różne osoby. Podobnie jak w zdaniu: Prezydent jest głową państwa oraz kochającym mężem swojej żony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10