Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Papież (Ojciec Święty)?
Autor Wiadomość
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-08-20, 21:05   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Salomon napisał/a:
Mam takie pytanie- dlaczego Głowa Kościoła czyli Papież nazywany jest Ojcem i do tego Świętym?

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym miejscu:
Dlaczego następcę Piotra nazywamy Ojcem Świętym?
odpowiedź powinna brzmieć w tym linku"Bo nie znamy Pisma i czcimy człowieka,całujemy go w pierścien i klękamy przed nim,bo jest od nas lepszy i może nas uratować"
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-08-20, 21:08   

bartek212701 napisał/a:
odpowiedź powinna brzmieć w tym linku"Bo nie znamy Pisma i czcimy człowieka,całujemy go w pierścien i klękamy przed nim,bo jest od nas lepszy i może nas uratować"

Bartek, a może najpierw przeczytasz ten artykuł, a dopiero potem się wypowiesz na temat tego, co się w nim powinno znaleźć?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Paul

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 155
Wysłany: 2011-08-20, 21:35   

Jan 17:11 Nie jestem już na świecie, ale oni są na świecie. Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty,

Ojcem Świętym jest tylko wyłącznie Jedyny prawdziwy JHWH Bóg. Każdy kto z ludzi nazywa się Ojcem Świętym czyni się sam bogiem i neguje władzę która należy się Jedynemu, prawdziwemu Ojcu Świętemu który stworzył świat.


Mat 23:12
A kto się będzie wywyższał, będzie poniżony, a kto się będzie uniżał, ten będzie wywyższony.
__________________________________________________________________________
Mic 5:3
I powstanie, i będzie rządził w mocy Jahwe, w majestacie Imienia Jahwe, Boga swego; będą mieszkać bezpieczenie, bo odtąd On okaże swą wielkość aż po krańce ziemi.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-08-20, 21:41   

Jak dla mnie ten artykuł jest śmieszny :-) jedyny raz użyte w piśmie określenie Ojciec Święty i to jeszcze w tak nadzwyczajny sposób,przypisuje się zwykłemu grzesznikowi :shock: bo co ? Bo ktoś tak chciał i uważał,że można heh,może niech ten ktoś poczyta Pismo bez katechizmów i wspomagaczy katolickich.Bo to się zwie brakiem obiektywizmu
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
neóphytos
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-21, 13:23   

Papież jest następcą świętego Piotra i jest dlatego nazwany Ojcem ponieważ jest ojcem wszystkich katolików.Jeśli ktoś nie jest katolikiem to po co się tym zajmuje?Co komu do tego,że katolicy nazywają papieża Ojcem Świętym?
Normalnie ja tego nie pojmuję?
Brak słów na głupotę!
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2011-08-21, 14:28   

EMET;

Jako kuriozalne uważam wnioski zawarte w post -
http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#193310

Papież jest następcą świętego Piotra i jest dlatego nazwany Ojcem ponieważ jest ojcem wszystkich katolików.Jeśli ktoś nie jest katolikiem to po co się tym zajmuje?Co komu do tego,że katolicy nazywają papieża Ojcem Świętym?
Normalnie ja tego nie pojmuję?
Brak słów na głupotę!


E.:
Ostatnie zdanie jest wręcz obraźliwe, uważam. :bardzo_smutny:

Mamy tutaj Forum dyskusyjne i dyskutowanie nie jest 'objawem głupoty'.
Na podobnej zasadzie typu: "Co komu do domu, jak dom nie jego?" - ciekawe, czy odniesiono by do wszystkich Nacji Rel., czy jedynie 'uderza się po paluszkach' tych, którzy wypowiadają się krytycznie o Krzk i wynikające? :-(


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Salomon 
Salomon

Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 30
Wysłany: 2011-08-21, 16:34   

Lesco napisałeś:
Cytat:
„A człowieka który cię spłodził jak nazywasz?
Pomogę ci: OJCIEC - "


Lesco Dzięki że mi pomogłeś.
A co do człowieka który mnie spłodził- to do tego człowieka zwracałem się Tato i nie przypominam sobie z tego co pamiętam to ,to że nie zwracałem się do niego Ojcze Święty i nie musiałem przed nim klękać ani też całować go po rękach.
Super Tata, co nie ? był na tyle dobry i wyrozumiały że nawet nie kazał mi się do siebie zwracać Ojcze Święty.

A co do piątego przykazania - „Czcij ojca swego i matkę swoją”-to oczywiście że Czczę Ojca, tego
Który jest w Niebie, a jest nim sam Bóg Ojciec. Jak na pewno pamiętasz to w Modlitwie Pańskiej
zaczynamy od - „Ojcze nasz, któryś jest w niebie” a jak zaczynamy Modlitwie Pańską od „Ojcze nasz” to chyba jasne, jest to że jest Ojcem nas wszystkich i to Bogu Ojcu należy w pierwszej kolejności oddawać cześć .
Jeśli chodzi o moją Matkę to ja ją szanuję i nie muszę jej czczić, ani też nie klękam przed nią, i pokłonów jej też nie oddaje.
Sam Jezus chyba nie czcził swojej rodzonej Matki aż tak, Jezus ja miłował jako swoją Matkę:

A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: Nie mają już wina.Jezus Jej odpowiedział: Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja? Ew. Jana 2:3-5 Biblia Tysiąclecia

Gdy On to mówił, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś. Lecz On rzekł: Owszem, ale przecież błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je. Ew. Łukasza 11:2;28, Biblia Tysiąclecia

Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. Ktoś rzekł do Niego: Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą. Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi? I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką. Ew. Mateusza 12:46-50, Biblia Tysiąclecia
_________________
„Śmiało więc mówić możemy: Pan jest wspomożycielem moim, nie ulęknę się, bo cóż może mi uczynić człowiek?“- (Heb)13:6
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2011-08-22, 19:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Chcę wierzyć 

Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 94
Wysłany: 2011-08-22, 11:45   

Paweł mówiąc o sobie używa w liście takiego określenia „ja was zrodziłem”

1 Korynt 4:15 - Bo choćbyście mieli dziesięć tysięcy nauczycieli w Chrystusie, to jednak ojców macie niewielu; wszak ja was zrodziłem przez ewangelię w Chrystusie Jezusie.
Nigdzie w DA i w listach nie czytamy aby Piotra czy któregoś z apostołów tytułowano „Ojciec Święty”
_________________
http://chcewierzyc.blogspot.com
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2011-08-22, 19:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-08-22, 11:52   

Chcę wierzyć napisał/a:
Nigdzie w DA i w listach nie czytamy aby Piotra czy któregoś z apostołów tytułowano „Ojciec Święty”

I nie musi być tam zapisane.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Chcę wierzyć 

Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 94
Wysłany: 2011-08-22, 13:12   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Chcę wierzyć napisał/a:
Nigdzie w DA i w listach nie czytamy aby Piotra czy któregoś z apostołów tytułowano „Ojciec Święty”

I nie musi być tam zapisane.


Skoro nie musi być zapisane to pewnie też nie należy wszystkiego przestrzegać?

23:8 - Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi.
23:9 - Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.

Wszyscy chrześcijanie/apostołowie są braćmi a nie Ojcami/Matkami.
_________________
http://chcewierzyc.blogspot.com
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-08-22, 18:31   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Chcę wierzyć napisał/a:
Nigdzie w DA i w listach nie czytamy aby Piotra czy któregoś z apostołów tytułowano „Ojciec Święty”

I nie musi być tam zapisane.

Bo dla KrK Biblia nie ma takiej wartości jak Niekatolików
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-22, 19:44   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Chcę wierzyć napisał/a:
Nigdzie w DA i w listach nie czytamy aby Piotra czy któregoś z apostołów tytułowano „Ojciec Święty”

I nie musi być tam zapisane.


Jeśli TAM nie musi to gdzie musi być zapisane ?
Przecież papież musi wiedzieć na jakiej podstawie Bóg pozwolił go w ten sposób tytułować ? Czy Duch Święty uczestniczący w konklawe oddaje papieżowi tytuł ? Czy się z nim tylko dzieli ?
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-08-23, 09:31   

Chcę wierzyć napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Chcę wierzyć napisał/a:
Nigdzie w DA i w listach nie czytamy aby Piotra czy któregoś z apostołów tytułowano „Ojciec Święty”

I nie musi być tam zapisane.


Skoro nie musi być zapisane to pewnie też nie należy wszystkiego przestrzegać?

23:8 - Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi.
23:9 - Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.

Wszyscy chrześcijanie/apostołowie są braćmi a nie Ojcami/Matkami.

To by tłumaczyło dlaczego św. Paweł uważał chrześcijan za swoje dzieci (1 Kor 4,14). :-D
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-08-23, 09:45   

bartek212701 napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Chcę wierzyć napisał/a:
Nigdzie w DA i w listach nie czytamy aby Piotra czy któregoś z apostołów tytułowano „Ojciec Święty”

I nie musi być tam zapisane.

Bo dla KrK Biblia nie ma takiej wartości jak Niekatolików

Katolicy, idąc za nauczaniem Chrystusa i Apostołów, wierzą Bogu, że filarem i podporą prawdy jest Kościół.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-08-23, 09:48   

Anna01 napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Chcę wierzyć napisał/a:
Nigdzie w DA i w listach nie czytamy aby Piotra czy któregoś z apostołów tytułowano „Ojciec Święty”

I nie musi być tam zapisane.


Jeśli TAM nie musi to gdzie musi być zapisane ?

Nigdzie.

Cytat:
Przecież papież musi wiedzieć na jakiej podstawie Bóg pozwolił go w ten sposób tytułować ? Czy Duch Święty uczestniczący w konklawe oddaje papieżowi tytuł ? Czy się z nim tylko dzieli ?

Kościół, prowadzony przez Ducha Świętego, to wie.

Zrozum, Anno, że cały ten bunt przeciwko temu tytułowi papieża bierze się z przede wszystkim z faktu, że przeciwnicy KK nie zadają sobie trudu zastanowienia się (ew. przyjęcia do wiadomości), co się pod nim w Kościele katolickim rozumie w odniesieniu do papieża.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13