Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SPRZECZNOŚCI W WYPOWIEDZIACH JEZUSA
Autor Wiadomość
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5123
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-10-10, 03:24   

Rozpoczynam pisanie rozszerzonej odpowiedzi do nike, o którą prosiła mnie Anna 01.
To co będę podawał poniżej, będzie wykazaniem sprzeczności w mowach Jezusa.
Jednak z całym naciskiem zaznaczam, że w obliczu tak niekonsekwentnych mów ( które zacytuje ), nie daje wiary, lub po prostu nie wiem, czy ten Jezus kiedykolwiek takie rzeczy mówił.
Te sprzeczności będą nie tyle sprzecznościami Jezusa, lecz ( co jest pewne ) będą sprzecznościami, których dopuścili się pisarze biblijni.



Jezus zabrania dotykania i zachęca do dotykania siebie po zmartwychwstaniu


Ewangelia Jana 20. 17. BIZTB.

"Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego."

Ewangelia Łukasza 24. 39. BIZTB.

"Spójrzcie na ręce moje i nogi moje, że to Ja jestem. Dotknijcie mnie i popatrzcie: Wszak duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam."

Jezus mówi o Janie Chrzcicielu jako o Eliaszu. Jan Chrzciciel zaprzecza że jest Eliaszem

Ewangelia Mateusza 17. 12 - 13. BIZTB

"Lecz powiadam wam, że Eliasz już przyszedł i nie poznali go, ale zrobili z nim, co chcieli. Tak i Syn Człowieczy ucierpi od nich. Wtedy zrozumieli uczniowie, że mówił do nich o Janie Chrzcicielu''

Ewangelia Jana 1. 21. BIZTB

"I zapytali go ( Jana Chrzciciela ): Kim więc? Eliaszem jesteś? A on odrzekł: Nie jestem. Prorokiem jesteś? I odpowiedział: Nie."
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
Ostatnio zmieniony przez RN 2015-10-10, 05:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5123
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-10-10, 03:40   

Jezus zabrania nazywania kogokolwiek ojcem, a sam w ten sposób się zwraca.

Ewangelia Mateusza 23. 9 BIZTB.

"Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie."

Ewangelia Łukasza 14. 26. BIZTB

"Jeśli kto przychodzi do mnie, a nie ma w nienawiści ojca swego i matki, i żony, i dzieci, i braci, i sióstr, a nawet i życia swego, nie może być uczniem moim."

Jezus przestrzega, aby nie mówiono głupcze, a sam tak nazywa Żydów

Ewangelia Mateusza 5. 22. BIZTB

"A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień piekielny."

Ewangelia Mateusza 23. 17. BIZTB

"Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest większe? Złoto czy świątynia, która uświęca złoto?"
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5123
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-10-10, 04:03   

Jezus każe miłować nieprzyjaciół, a jednocześnie daje przypowieść o zabiciu nieprzyjaciół

Ewangelia Mateusza 5. 44. BIZTB

"A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,"

Ewangelia Łukasza 19. 27. BIZTB.

"Ale tych nieprzyjaciół moich, którzy nie chcieli, bym ja królował nad nimi, przyprowadźcie tutaj i zabijcie ich na moich oczach."

Jezus przestrzega, że ani jedna jota nie przeminie z prawa dopóki trwa ziemia. Dalej ostrzega, że kto by się odważył rozwiązać chociaż jedno z przykazań, będzie najmniejszy w Królestwie. Jednocześnie sam dokonuje zmian.

Ewangelia Mateusza 5. 18. BIZTB

"Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie. Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios"

Ewangelia Mateusza 5. 27. BIZTB.

''Słyszeliście, iż powiedziano ; Nie będziesz cudzołozył. A ja wam powiadam......''

Podobnie jest z wieloma innymi nakazami, które zmienia.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5123
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-10-10, 04:20   

Jezus uczy, że błogosławieni są pokój czyniący, a jednocześnie oświadcza, że nie przyszedł przynieść pokoju tylko miecz

Ewangelia Mateusza 5. 9. BIZTB

"Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani."

Ewangelia Mateusza 10. 34. BIZTB

"Nie mniemajcie, że przyszedłem, przynieść pokój na ziemię; nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz."[/

Jezus zaleca zgodnie z przykazaniem czcić ojca i matkę, a jednocześnie aby być Jego uczniem, każe ich mieć w nienawiści, co jest ewidentnym pogwałceniem przykazania.

Ewangelia Mateusza 15. 4. BIZTB

"Wszak Bóg powiedział: Czcij ojca i matkę, oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech poniesie śmierć."

Ewangelia Łukasza 14. 26. BIZTB

"Jeśli kto przychodzi do mnie, a nie ma w nienawiści ojca swego i matki, i żony, i dzieci, i braci, i sióstr, a nawet i życia swego, nie może być uczniem moim."
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5123
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-10-10, 04:34   

Jezus naucza, żeby uczniowie nie bali się tych którzy chcą ich zabić, a jednocześnie unika Żydów przed tym samym

Ewangelia Łukasza 12. 4. BIZTB

"Powiadam zaś wam, przyjaciołom moim, nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nie mają już nic do zrobienia."

Ewangelia Jana 7. 1. BIZTB

"A potem chodził Jezus po Galilei; nie chciał bowiem iść do Judei, bo Żydzi zamierzali go zabić."

Jezus naucza, że jest On i Ojciec to jedno, a jednocześnie naucza, że Ojciec jest większy od Niego.

Ewangelia Jana 10. 30. BIZTB

"Ja i Ojciec jedno jesteśmy."

Ewangelia Jana 14. 28. BIZTB

"Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja."
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5123
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-10-10, 04:52   

Jezus naucza, że gdyby wydawał świadectwo o sobie wówczas takie świadectwo nie będzie wiarygodne i jednocześnie takie świadectwo wydane o sobie jest wiarygodne.

Ewangelia Jana 5. 31. BIZTB

"Jeżelibym Ja wydawał o sobie świadectwo, świadectwo moje nie byłoby wiarogodne."

Ewangelia Jana 8. 14. BIZTB

"Odpowiedział Jezus i rzekł im: Chociaż Ja sam świadczę o sobie, świadectwo moje jest prawdziwe, bo wiem, skąd przybyłem i dokąd idę; lecz wy nie wiecie, skąd przychodzę i dokąd idę."

Jezus naucza że przyszedł na ten świat na sąd, a jednocześnie uczy, że nie przyszedł sądzić

Ewangelia Jana 9. 39. BIZTB

"I rzekł Jezus: Przyszedłem na ten świat na sąd, aby ci, którzy nie widzą, widzieli, a ci, którzy widzą, stali się ślepymi."

Ewangelia Jana 12. 47. BIZTB.

"A jeśliby kto słuchał słów moich, a nie przestrzegał ich, Ja go nie sądzę; nie przyszedłem bowiem sądzić świata, ale świat zbawić."
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5123
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-10-10, 05:12   

Jezus każe się litować, nadstawiać drugi policzek, nie przeciwstawiać się złu, a jednocześnie dla nieposłusznych przewiduje kążń, i to wieczną.

Ewangelia Mateusza 5. 39. BIZTB

"A Ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi."

Ewangelia Mateusza 25. 46. BIZTB

"I odejdą ci na kaźń wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego."

Każń wieczna ma być za zwykłe, błahe wykroczenia, jak np. ktoś nie dał pić łaknącemu itp.

Jezus oświadcza, że jest Mu dana wszelka władza na ziemi, a jednocześnie nie może zdziałać pewnych cudów.

Ewangelia Mateusza 28. 18. BIZTB

"A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Ewangelia Mateusza 13. 58. BIZTB


"I nie uczynił tam wielu cudów z powodu ich niewiary."
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5123
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-10-10, 05:31   

Czy ziarno gorczycy jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Jezus twierdzi, że tak, a to nie jest prawdą.

Ewangelia Marka 4. 31. BIZTB

"Jest jak ziarno gorczyczne, które, gdy zostanie zasiane do ziemi, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi."

Mniejsze nasiona od gorczycy ma np. orchidea.

http://czywiesz.polki.pl/...ze-nasiona.html

Jezus nie chce, aby nazywano Go dobrym, bo twierdzi, że dobry jest tylko Bóg. W innym miejscu daje przykład o słudze dobrym, który wydobywa z serca dobro, a nawet Siebie nazywa dobrym pasterzem

Ewangelia Łukasza 18. 19. BIZTB.

"Rzekł do niego Jezus: Dlaczego zwiesz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg."

Ewangelia Łukasza 6. 45. BIZTB.

"Człowiek dobry z dobrego skarbca serca wydobywa dobro''

Ewangelia Jana 10. 14. BIZTB.

"Ja jestem dobry pasterz''
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5123
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-10-10, 05:59   

Jezus uczy, że kto się wywyższa będzie poniżony, a jednocześnie sam wobec siebie to robi.

Ewangelia Łukasza 14. 11. BIZTB

"Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony."

Ewangelia Jana 11. 26. BIZTB.

"A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki.''


Jaki sens ma takie zdanie :?:

Ewangelia Marka 11. 23. BIZTB.

"Zaprawdę powiadam wam: Ktokolwiek by rzekł tej górze: Wznieś się i rzuć się w morze, a nie wątpiłby w sercu swoim, lecz wierzył, że stanie się to, co mówi, spełni mu się."

Albo takie;

Ewangelia Marka 16. 17 - 18. BIZTB

''A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli .......węże brać będą , a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im''
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4583
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-10, 22:25   

RN napisał/a:
Czy ziarno gorczycy jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Jezus twierdzi, że tak, a to nie jest prawdą.

Ewangelia Marka 4. 31. BIZTB

"Jest jak ziarno gorczyczne, które, gdy zostanie zasiane do ziemi, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi."

Mniejsze nasiona od gorczycy ma np. orchidea.

http://czywiesz.polki.pl/...ze-nasiona.html


Powiedział tak o gorczycy, bo była powszechnie znana.
Większość pewnie orchidei na oczy nie widziała.

Nie porównywałbyś czegoś do np. miękkiego futerka królika, tam gdzie żyją pancerniki i jeżozwierze.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5123
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2015-10-10, 22:49   

Anna01 napisał/a:
RN napisał/a:
Czy ziarno gorczycy jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Jezus twierdzi, że tak, a to nie jest prawdą.

Ewangelia Marka 4. 31. BIZTB

"Jest jak ziarno gorczyczne, które, gdy zostanie zasiane do ziemi, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi."

Mniejsze nasiona od gorczycy ma np. orchidea.

http://czywiesz.polki.pl/...ze-nasiona.html


Powiedział tak o gorczycy, bo była powszechnie znana.
Większość pewnie orchidei na oczy nie widziała.

Nie porównywałbyś czegoś do np. miękkiego futerka królika, tam gdzie żyją pancerniki i jeżozwierze.


Ale tutaj chodzi o to, że twierdzi iż nasiona gorczycy są najmniejsze ze wszystkich nasion na świecie,
Nie chodzi o gorczycę jako taką, o jej nasiona, tylko te dwa słowa ''najmniejsze'' ''na świecie''. Reszta nas na razie nie interesuje. Teraz, żeby wykazać sprzeczność sprawdzamy tylko jakie nasiona są najmniejsze na świecie.... i mamy odpowiedż. Tutaj nie chodzi o żadne przesłanie, czy to kto tymi nasionami będzie się żywił :-) Powiedział ''najmniejsze na świecie'', a to nie jest prawdą i .....pozamiatane. Tam zresztą jest więcej nieścisłosci z tą gorczycą, ale kiedy indziej o tym napiszę.

Gdybyś czytała po kolei Biblię i tylko szukała jakiegoś duchowego przesłania, a dodatkowo w głowie ciążyła by Ci nauka o jej nieomylności, to sprzeczności nie znajdziesz żadnej :-D
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4583
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-10, 23:08   

RN napisał/a:
Gdybyś czytała po kolei Biblię i tylko szukała jakiegoś duchowego przesłania, a dodatkowo w głowie ciążyła by Ci nauka o jej nieomylności, to sprzeczności nie znajdziesz żadnej


Staram się podchodzić do wszystkiego racjonalnie.
Po prostu Jezus nie wiedział, że jest jeszcze mniejsze nasionko.
Dla Niego nasiono gorczycy było najmniejsze jakie widział - nie czepiajmy się drobnostek. :-)
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1280
Wysłany: 2015-10-11, 00:05   

Anna01 napisał/a:
RN napisał/a:
Gdybyś czytała po kolei Biblię i tylko szukała jakiegoś duchowego przesłania, a dodatkowo w głowie ciążyła by Ci nauka o jej nieomylności, to sprzeczności nie znajdziesz żadnej


Staram się podchodzić do wszystkiego racjonalnie.
Po prostu Jezus nie wiedział, że jest jeszcze mniejsze nasionko.
Dla Niego nasiono gorczycy było najmniejsze jakie widział - nie czepiajmy się drobnostek. :-)


Takie mam wrażenie Aniu, jakbyś teraz była przywołana do porządku przez RN-a. Jakby między Wami była relacja - że Ty deistka uczennica, a On deista - mistrz. I chciałbym się mylić. A w poprzedniej Twojej wiadomości byłaś bardzo blisko. Wpierw sprawdź przekłady i tekst grecki:

BT
Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi.
BW
Jest jak ziarno gorczyczne, które, gdy zostanie zasiane do ziemi, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi.
BW-P
Otóż jest ono jak ziarno gorczycy: gdy się je rzuca w ziemię, mniejsze jest od wszystkich nasion na ziemi,
BG
Jest jako ziarno gorczyczne; które, gdy wsiane bywa w ziemię, najmniejsze jest ze wszystkich nasion, które są na ziemi.

W tych przekładach mamy wsiane w ziemię i na ziemi.

Mamy tu to samo polskie słowo ziemia. I w greckim jest podobnie, znów to samo słowo.

ὡς κόκκῳ σινάπεως, ὃς ὅταν σπαρῇ ἐπὶ τῆς γῆς, μικρότερον ὂν πάντων τῶν σπερμάτων τῶν ἐπὶ τῆς γῆς,

To chyba wiele już wyjaśnia. Teraz możesz zobaczyć, jakie to słowo przyjmuje znaczenia:
Cytat:

Short Definition: the earth, soil, land - odpowiednio - Ziemia, gleba/grunt, ziemia/kraj/kraina/rola
Definition: the earth, soil, land, region, country, inhabitants of a region. - podobnie jak wyżej



Potem zajrzyj na strony internetowe, które już się zajmowały wyjaśnieniem takich podobnych pozornych sprzeczności. Tu, niestety, o wiele bogatszy jest anglojęzyczny internet. W tym temacie jedna ze stron szeroko komentująca ten werset --> Is the mustard seed the smallest of seeds? Przeczytaj, bo warto.

I tak można praktycznie z każdą z rzekomych sprzeczności, którą RN tu zapodaje. Możesz się dziwić dlaczego ludzie tutaj tego tak nie rozpatrują lub rzadko to robią. Nie dlatego, że nie potrafią. Potrafią, i to o wiele lepiej niż ja. Po prostu mają tego dość. Raz, że trzeba w to trochę wysiłku włożyć: wyszukać, często przetłumaczyć; Dwa - są to dla nich rzeczy podstawowe, na które nie chcą tracić czasu, bo aż niekiedy wstyd to komentować.

Poza tym RN jest w wypisywaniu tych rzekomych sprzeczności nad-wyraz mnogi. I każde wyjaśnienie przykryje dziesięcioma postami nieporozumień. Dlatego ludzie tego tak często nie robią. A pamiętam, że parę lat temu wielu to robiło, ale wówczas było trochę inaczej, inna sytuacja.
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2015-10-11, 10:49   

RN napisał/a:
Jezus uczy, że kto się wywyższa będzie poniżony, a jednocześnie sam wobec siebie to robi.

Ewangelia Łukasza 14. 11. BIZTB

"Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony."

Ewangelia Jana 11. 26. BIZTB.

"A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki.''


Jaki sens ma takie zdanie :?:

Ewangelia Marka 11. 23. BIZTB.

"Zaprawdę powiadam wam: Ktokolwiek by rzekł tej górze: Wznieś się i rzuć się w morze, a nie wątpiłby w sercu swoim, lecz wierzył, że stanie się to, co mówi, spełni mu się."

Albo takie;

Ewangelia Marka 16. 17 - 18. BIZTB

''A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli .......węże brać będą , a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im''


Jezus uczy że kto się wywyższa nad innych będzie poniżony
a cichy i pokorny będzie wywyższony
a kto będzie żyć tak jak żył Jezus i będzie wierzył w jego mesjanizm
ten nie umrze na wieki

Jaki sens ma takie zdanie :?:

To zdanie ma taki sens ,że wiara czyni cuda , że jeżeli ktoś ma wiarę Jezusa ,
choćby tak małą jak ziarnko gorczycy i powie tej górze
przenieś się w inne miejsce , to ona się przeniesie
a gdy powie do chorego który wypił truciznę bądź zdrowy to on wyzdrowieje

,,,,,,,,,,

Jak długo jeszcze ten [b]nadęty egoista , zapatrzony tylko w siebie , będzie drwić
i poniżać innych nie licząc się z ich uczuciami religijnymi ?[/b]


Tobie jako człowiekowi religijnemu nie przystoi takie zachowanie, nieprawdaż? Otrzymujesz ostrzeżenie ustne (pisemne w zasadzie). Jeszcze raz użyte w ten sposób słownictwo będzie inaczej potraktowane.
BLyy
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
Ostatnio zmieniony przez BLyy 2015-10-14, 11:10, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2015-10-11, 11:19   

RN napisał/a:
Czy ziarno gorczycy jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Jezus twierdzi, że tak, a to nie jest prawdą.

Ewangelia Marka 4. 31. BIZTB

"Jest jak ziarno gorczyczne, które, gdy zostanie zasiane do ziemi, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi."

Mniejsze nasiona od gorczycy ma np. orchidea.

http://czywiesz.polki.pl/...ze-nasiona.html

Jezus nie chce, aby nazywano Go dobrym, bo twierdzi, że dobry jest tylko Bóg. W innym miejscu daje przykład o słudze dobrym, który wydobywa z serca dobro, a nawet Siebie nazywa dobrym pasterzem

Ewangelia Łukasza 18. 19. BIZTB.

"Rzekł do niego Jezus: Dlaczego zwiesz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg."

Ewangelia Łukasza 6. 45. BIZTB.

"Człowiek dobry z dobrego skarbca serca wydobywa dobro''

Ewangelia Jana 10. 14. BIZTB.

"Ja jestem dobry pasterz''


"Sprzeczność" związana z ziarnem została wyjaśniona
więc nie ma potrzeby tego powtarzać

Jezus nie chce, aby nazywano Go dobrym, bo twierdzi, że dobry jest tylko Bóg
i słusznie .

Jest miłość człowieka i jest Miłość Boża
i miłość człowieka jest inna niż Miłość Boża
i jak jest z "miłością" tak i jest z "dobrocią"

Jezus to wyjątkowy Człowiek , jedyny w swoim rodzaju
i nie ma drugiego takiego jak On , ale jego dobroć
jest mniejsza niż dobroć Ojca , tak jak On jest niższy nisz Ojciec ,
ale dobroć Jezusa jest o niebo wyższa nisz nasza dobroć
dlatego , dla nas, jest "dobrym pasterzem" i dlatego ze swego dobrego
serca wydobywa dobro .

,,,,,,,,,,,,,,,,,

Jak długo jeszcze ten nadęty egoista , zapatrzony tylko w siebie , będzie drwić
i poniżać innych nie licząc się z ich uczuciami religijnymi ?


Efroni, Regulamin wewnętrzny działu o sprzecznościach brzmi:

1. Dział ten przeznaczony jest do pisania o sprzecznościach Biblijnych. W dziale mogą pisać wszyscy użytkownicy, którzy nie uznają literalnego lub Boskiego natchnienia Biblii oraz użytkownicy, którym dyskusje o sprzecznościach nie przeszkadzają i nie zaburzają ich wiary.

Dlatego za wyraźne złamanie 6 punktu Regulaminu dostaniesz ostrzeżenie.

6. W dyskusji nie wolno nikogo pomawiać, obrażać, obrzucać obelżywymi epitetami i poniżać godności osobistej.
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
Ostatnio zmieniony przez ShadowLady86 2015-10-12, 09:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13