Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Patriotyzm a Chrzescijanstwo ....
Autor Wiadomość
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2017-11-19, 12:16   

tom68 napisał/a:
https://youtu.be/cGlzyThuYjE

Nie wiem tom83, czy ktokolwiek odsłuchuje to, co nam tu reklamujesz?
Ja, w każdym bądź razie nie dysponuje wolnym czasem w nadmiarze.
Mógłbyś wysilić się, i przedstawić jaki szczegół (wątek?) chcesz nam przekazać, a który jest ukryty w godzinnym wykładzie?

Patriotyzm to także stawianie interesów własnego narodu ponad interesy innych.
Także ponad interesem naśladowców Jezusa z innych krajów.
Napiszecie, że można i tak i tak…
Nie. Nie można służyć dwom panom!
Odpowiednią opinię Jezusa w tym temacie znacie z kart Ewangelii.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-11-19, 12:54   

Henryk napisał/a:
Oświeć mnie, i wyjaśnij gdzie w liście do Rzymian pisze o patriotyzmie?

Oswiec mnie w takim razie,czym dla Ciebie jest patriotyzm.Bo chyba nie "wymachiwaniem szabelka".A patriotyzm jest wlasciwie w calym rozdziale 13 listu.Nawet tam,gdzie jest mowa o podatkach i cle.Uczciwe placenie podatkow to tez patriotyzm.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2017-11-19, 13:23   

Każda wymówka jest dobra gdy się nie chce być przekonanym do czegoś czego się nie chce poznać ... może zacznij świecić sabat będziesz miał więcej czasu na sprawy Boże :-P
_________________
tom68
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2017-11-19, 14:43   

booris napisał/a:
Oswiec mnie w takim razie,czym dla Ciebie jest patriotyzm.Bo chyba nie "wymachiwaniem szabelka".A patriotyzm jest wlasciwie w calym rozdziale 13 listu.Nawet tam,gdzie jest mowa o podatkach i cle.Uczciwe placenie podatkow to tez patriotyzm.

Definicję patriotyzmu znajdziesz w Internecie. Nic trudnego przecież- nawet dla Ciebie!
To, co pisze apostoł, to nie patriotyzm, a zwykła ludzka uczciwość.
Jeśli chcę jeździć dobrymi drogami, to należy łożyć na nie.
Jeśli chcę iść do lekarza, to trzeba dać im na chleb i dach nad głową. Podobnie z nauczycielami, policjantami, strażakami, itp…
I choć mam świadomość, że nawet czwarta część wymuszonych na mnie danin, nie wróci do mnie w formie różnorakich świadczeń, to godzę się na nie.

Podobnie jak na wymuszony fundusz emerytalny, gdzie zgromadzona na moim koncie kwota, winna wystarczyć mi do około 110-go roku beztroskiego życia.
A statystyczny Polak pobiera emeryturę (według GUS-u)około 250 miesięcy…
Liczeni są tu także czterdziestoletni emeryci mundurowi, górnicy...

Choć każda forma władzy jest lepsza od anarchii- bezprawia, to jednak mam poważny problem z czczeniem prezydenta, premiera, ministrów….
1Pe 2:17 bt2 " Wszystkich szanujcie, braci miłujcie, Boga się bójcie, czcijcie króla!"
Nie mam natomiast problemu z czcią dla Boga i jego Syna.

Tom83 pisze:
Cytat:
może zacznij świecić sabat będziesz miał więcej czasu na sprawy Boże :-P

Wybacz, ale naprawdę nie mam czasu na jeszcze jeden dzień leniuchowania!
Żydzi, chcący przestrzegać prawa przekazanego przez Mojżesza świętują przecież tylko jeden dzień.
Pracujesz w niedzielę? Czy w ogóle pracujesz na swój chleb? :shock:
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2017-11-19, 15:10   

Henryk napisał/a:
tom68 napisał/a:
https://youtu.be/cGlzyThuYjE

Nie wiem tom83, czy ktokolwiek odsłuchuje to, co nam tu reklamujesz?
Ja, w każdym bądź razie nie dysponuje wolnym czasem w nadmiarze.
Mógłbyś wysilić się, i przedstawić jaki szczegół (wątek?) chcesz nam przekazać, a który jest ukryty w godzinnym wykładzie?

Patriotyzm to także stawianie interesów własnego narodu ponad interesy innych.
Także ponad interesem naśladowców Jezusa z innych krajów.
Napiszecie, że można i tak i tak…
Nie. Nie można służyć dwom panom!
Odpowiednią opinię Jezusa w tym temacie znacie z kart Ewangelii.


EMET:
Istotę sprawy przedłożyłeś, Userze o nicku 'Henryk'. :->

Co tu dużo gadać: nawet w obrębie jednego Państwa - np. Polski - patriotyzm jest różnie pojmowany. Odmienne pojmowanie owego tak nazwanego 'patriotyzmu' - to "odsądzanie od czci i wiary" oponentów. Ktoś bowiem chciałby jakby dla siebie zawarować pewne tzw. treści i wartości. I wtedy mamy zjawisko zwane... polityka.

Czyż na tym tutaj Forum nie mieliśmy przedłożenia niemal kultu dla 'Żołnierzy Wyklętych' przy retorsji wobec...
W polityce -- nie prawda i bezstronność są nadrzędne i dominujące; chyba, że ktoś jest naiwny i cofnął się do czasu bycia w kołysce. :bardzo_smutny:

I teraz, kiedy mamy rozmaite 'patriotyzmy', rozmaite 'Ojczyzny', rozmaite 'Partie' i 'Ugrupowania' [żeby dalej nie wymieniać...] w tychże różnych Państwach, to... jak się zachować mają chrystianie o proweniencji jezusowo-apostolskiej -- w owych rozmaitych państwach mieszkający -- pryncypialnie wg wytycznych jezusowo-apostolskich czy... :aaa:
A mamy niewymyślony dylemat typu: >jakiś brat w wierze zabija innego brata w wierze<, skoro lojalnie - wobec rozporządzeń władz - zasila szeregi armii, czyli zbrojnego ramienia. :aaa:

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2017-11-19, 15:33   

EMET napisał/a:

Istotę sprawy przedłożyłeś, Userze o nicku 'Henryk'. :->

Ciesze się, że nie jestem osamotniony w poglądzie. :-D
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2017-11-19, 16:12   

Większość często się myli choć uważa że ma racje przykład to Jezus a kapłani czy KRK a M Luter :-P
_________________
tom68
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2017-11-19, 16:20   

tom68 napisał/a:
Większość często się myli choć uważa że ma racje przykład to Jezus a kapłani czy KRK a M Luter :-P


EMET:
Akurat imć Luter nie do końca był wierny podejściu, które ideowo na początku przyjął.
Jak uważam, zbytnio idealizuje się osobę M. Lutra oraz owego poglądy.
Nikomu, jednak, nie odbieram zdania odmiennego. :->

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-11-19, 16:24   

Henryk napisał/a:
Definicję patriotyzmu znajdziesz w Internecie. Nic trudnego przecież- nawet dla Ciebie!

Masz racje,nic trudnego nawet dla mnie. :-D I nie musze jej szukac w internecie. :-D Natomiat napisalem wyraznie:oswiec mnie,czym dla Ciebie jest patriotyzm,bo hasla-patriotyzm wg Henryka-w internecie nie znalazlem.
Henryk napisał/a:
To, co pisze apostoł, to nie patriotyzm, a zwykła ludzka uczciwość.

Bycie uczciwym wobec wlasnego panstwa,to tez patriotyzm.
Henryk napisał/a:
Jeśli chcę jeździć dobrymi drogami, to należy łożyć na nie.
Jeśli chcę iść do lekarza, to trzeba dać im na chleb i dach nad głową. Podobnie z nauczycielami, policjantami, strażakami, itp…

To tez jest patriotyzm.
Henryk napisał/a:
A statystyczny Polak pobiera emeryturę (według GUS-u)około 250 miesięcy…
Liczeni są tu także czterdziestoletni emeryci mundurowi, górnicy...

Trzeba bylo zostac mundurowym albo gornikiem,zamiast im wytykac. :-P Ja tam sobie nie wyobrazam policjanta "kraweznika" po szescdziesiatce,w konfrontacji z mlodszym od niego o 30 lat bandziorem.Tak samo jak i gornika w takim wieku,fedrujacego na przodku.
Henryk napisał/a:
Choć każda forma władzy jest lepsza od anarchii- bezprawia(...)

Nie,nie kazda.Na przyklad system totalitarny.A anarchia to nie bezprawie-proponuje poszerzyc horyzonty.

ps.Wiesz kto napisal te slowa?
"Należę do tych, którzy głoszą, że idea ojczyzny powinna zajmować pierwsze miejsce w duszy i sercu człowieka.(...). Ale jednocześnie pierwszym obowiązkiem prawdziwego patrioty jest czuwać nad tym, by idea jego Ojczyzny nie tylko nie stanęła w przeciwieństwie do szczęścia ludzkości, lecz by się stała jedną z jego podstaw. Tylko w tych warunkach istnienie i rozwój Ojczyzny staną się sprawą, na której całej ludzkości zależy. Innymi słowy, hasłem wszystkich patriotów powinno być: przez Ojczyznę do ludzkości, nie zaś: dla Ojczyzny przeciw ludzkości."
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2017-11-19, 17:04   

booris napisał/a:
... hasla-patriotyzm wg Henryka-w internecie nie znalazlem.

Źle szukałeś. :-P
Teoria nigdy nie równa się praktyce.
Patriotyzm w popularnym wykonaniu to najczęściej popieranie swoich, przy jednoczesnym pogardzaniu innymi. Stawianie partykularnych korzyści "swoich", ponad korzyściami innych ludzi czy nacji.
Polskiemu „patriocie” zależy na dobrobycie Niemca, Rosjanina czy Żyda?

Bardzo często patriotyzm utożsamiany jest z faszyzmem. A to już jest naganne dla większości ludzi.
Największymi „patriotami” są ci co wypieli się na Ojczyznę.

Cytat:
Trzeba bylo zostac mundurowym albo gornikiem,zamiast im wytykac. Ja tam sobie nie wyobrazam policjanta "kraweznika" po szescdziesiatce,w konfrontacji z mlodszym od niego o 30 lat bandziorem.Tak samo jak i gornika w takim wieku,fedrujacego na przodku.

Dla wyjaśnienia:
Nie mam nic przeciw górnikowi pracującemu pod ziemią, czy spawaczowi w stoczni w zęzach, hutnikowi przy martenie...
Krew mnie zalewa na „górnika” w białym fartuchu na górze, czy pani kadrowej w Orlenie.
Podobnie komendant za biurkiem, czy wystawiający mandaty za brak świateł w dzień, po piętnastu latach pracy jest strasznie „wyeksploatowany”?
„Krawężnik” nie goni przestępców, ani bandytów. Od tego są kryminalni. Odpowiednio wyszkoleni, wyselekcjonowani w sztuce unieszkodliwiania ludzi na wszelkie sposoby.
A murarz na rusztowaniu? A pan usuwający w zimie awarię CO, pracujący łopatą, ? Elektryk usuwający powalone słupy po wichurze? Rybak na kutrze? Nie zasłużyli na wcześniejszy wypoczynek z powodu wyeksploatowania organizmu bardziej niż „krawężnik”?

Nigdy jeszcze nie było sprawiedliwie. Zawsze byli wyzyskiwani i wyzyskujący. Ci, co służyli rządzącym i reszta "wyrobników".
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2017-11-19, 17:44   

Mamy kochać bliźnich oraz Boga a wiec można kochać Królestwo Niebieskie oraz ziemskie ojczyzny i mamy dbać o pomyślność obu tych krain bo np Prorok Daniel czy syn Jakuba Izraela Józef dbając o sprawę Boża nie zapominali dbać o pomyślność swojego narodu oraz państw gdzie mieszkali a dobry chrześcijanin robi podobnie np płacić podatki i głosuje w wyborach jeśli żyje w demokracji tak by ludziom żyło się lepiej oraz by można było głosić ewangelie bo dobry chrześcijanin przestrzega prawa Bożego i państwowego jeśli to tylko możliwe a jedyny przypadek gdy nie mamy słuchać władzy ziemskiej jest wtedy gdy władza każe nam łamać prawo Boże .... tak uczy ap Paweł i ap Piotr w swoich listach a jeśli jest inaczej to tylko pokazuje że są niby chrześcijanie którzy w życiu nie trzymają się Biblii choć dużo o niej piszą lub mówią :-P
_________________
tom68
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2017-11-19, 18:09   

tom68 napisał/a:
można kochać Królestwo Niebieskie oraz ziemskie ojczyzny i mamy dbać o pomyślność obu tych krain

Kurcze, to jest właśnie dokładnie TO, czego nie lubię u Adwentystów D7. Jakaś próba połączenia, aby z jednej strony nie być 'częścią tego świata' a z drugiej strony zarazem brać udział w polityce tego świata.
tom68 nie rób 'siary' z chrystianizmu! :-(
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2017-11-19, 18:18   

Bobo napisał/a:
aby z jednej strony nie być 'częścią tego świata' a z drugiej strony zarazem brać udział w polityce tego świata.

Ekumenia przecież zobowiązuje. :-(
Iz 4:1 bw "W owym dniu uchwyci się siedem kobiet jednego mężczyzny, mówiąc: Swój własny chleb będziemy jadły i swoim własnym odzieniem będziemy się przyodziewały, niech tylko twoim imieniem się nazywamy, zdejmij z nas naszą hańbę!"
Panu bogu świeczkę, a i ogarka szkoda tak zwyczajnie wyrzucić- mozna przecież komuś podarować. Choćby tak "na wszelki wypadek". :-D
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2017-11-20, 12:41   

ŚJ itp niby biblijni chrześcijanie a dla mnie gorsi niż poganie choćby muzułmanie ekumenia przecież was zobowiązuje niedziela alkohol świnia :-P
_________________
tom68
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2017-11-20, 16:08   

tom68 napisał/a:
ŚJ itp niby biblijni chrześcijanie a dla mnie gorsi niż poganie choćby muzułmanie ekumenia przecież was zobowiązuje niedziela alkohol świnia :-P

Cóż, nie jestem ŚJ, ale dla mnie jesteś jedynie zagubionym chrześcijaninem.
Wcale nie gorszym od katolika.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10