Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Yarpen Zirgin
2008-02-19, 13:46
Czy Jezus modlił się do papieża?
Autor Wiadomość
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-08, 22:41   Czy Jezus modlił się do papieża?

Jan. 17:11
11. I już nie jestem na świecie, lecz oni są na świecie, a Ja do ciebie idę.
Ojcze święty, zachowaj w imieniu twoim tych, których mi dałeś,
aby byli jedno, jak my.
(BW)
 
 
Gwardian
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-09, 22:55   Re: Czy Jezus modlił się do papieża?

Lucyfer napisał/a:
Jan. 17:11
11. I już nie jestem na świecie, lecz oni są na świecie, a Ja do ciebie idę.
Ojcze święty, zachowaj w imieniu twoim tych, których mi dałeś,
aby byli jedno, jak my.
(BW)

Najciekawszym jest to, że Jezusowi zwanemu Chrystusem nie przyszło do głowy obwołać się papieżem i ogłosić ten fakt publicznie?!
Brytyjski "Guardian" z 5 kwietnia br. przytoczył wypowiedź katolickiego pisarza Grahama Greene’a, który powiedział kiedyś, że przyśniło mu się, iż gazety doniosły w swoich nagłówkach: "Jan Paweł II kanonizował Jezusa Chrystusa".
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-10, 20:14   Re: Czy Jezus modlił się do papieża?

Gwardian napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Jan. 17:11
11. I już nie jestem na świecie, lecz oni są na świecie, a Ja do ciebie idę.
Ojcze święty, zachowaj w imieniu twoim tych, których mi dałeś,
aby byli jedno, jak my.
(BW)

Najciekawszym jest to, że Jezusowi zwanemu Chrystusem nie przyszło do głowy obwołać się papieżem i ogłosić ten fakt publicznie?!
Brytyjski "Guardian" z 5 kwietnia br. przytoczył wypowiedź katolickiego pisarza Grahama Greene’a, który powiedział kiedyś, że przyśniło mu się, iż gazety doniosły w swoich nagłówkach: "Jan Paweł II kanonizował Jezusa Chrystusa".
A co powiedzieć na to że przywódcy religijni czekają aż papież obecny obwoła Wojtyłę świętym i będą mogli się modlić do Ojca świętego w niebie? Ciekawe ilu tych ojców świętych jest w niebie?
 
 
Gwardian
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-11, 10:54   Re: Czy Jezus modlił się do papieża?

Lucyfer
Cytat:
A co powiedzieć na to że przywódcy religijni czekają aż papież obecny obwoła Wojtyłę świętym i będą mogli się modlić do Ojca świętego w niebie? Ciekawe ilu tych ojców świętych jest w niebie?

W Boskiej komedii Dante Alighieri już w XIV wieku mial proroczo-alegoryczną wizję gdzie jest miejsce dla ówczesnych tak zwanych "ojców świętych". Jak wskazuje kryminalna historia Kościoła z pewnością wizja ta ziścila się i większość tych świętobliwych obłudników i ogłupiaczy gawiedzi popadła w piekielne czeluście. Oczywiscie za wyjątkiem naszego Wielkiego JP II który pofrunał prosto na łono Abrahama - nawet ominął czyściec.
„Z potu i krwi chłopa rosła w zawrotnym tempie fortuna następców Chrystusa, którzy na nogi włożyli złote sandały, a na głowę potrójną złotą koronę i przekreślili jego słowa: „Królestwo moje nie jest z tego świata”.
Królestwo Boże, nie jest być może z tego świata, ale królestwo Kościoła rzymskiego jest jak najbardziej z tego.
 
 
Prorok 
:-|

Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 112
Skąd: Glinianka w niebie ;)
Wysłany: 2008-02-19, 11:28   

Przeciez jezus modlil sie do ojca w niebie a nie do papieza przeciez wtedy zadnego papieza niebylo i nikomu do glowy nie rzeszlo zeby sobie papieza zrobic
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2441
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2008-02-19, 11:37   

No tak,temat ten to lekkie przegiecie. :lol:
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2008-02-19, 11:50   

Owszem, ale z tej przyczyny, że nikt się do papieża nie modli, więc pytanie jest pozbawione "sensu fizycznego". :-)
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2441
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2008-02-19, 12:25   

Yarpen Zirgin napisał/a:
więc pytanie jest pozbawione "sensu fizycznego".


Z tego wlasnie powodu proponuje zamknac ten watek.
Zrobilbym to sam gdybym mial tu stosowne uprawnienia.
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13625
Wysłany: 2008-02-19, 12:29   

Yarpen
Cytat:
Owszem, ale z tej przyczyny, że nikt się do papieża nie modli, więc pytanie jest poznawione "sensu fizycznego".

Jak to nikt? A Dominikanie?

Cytuję newsa :-D
Cytat:
[Gdańsk, 20:36 18-05-2005]
Modlitwa do Jana Pawła II pod pomnikiem Trzech Krzyży
Pod pomnikiem Trzech Krzyży w Gdańsku modliło się do Jana Pawła II kilkaset osób. Spotkania organizowane są przez ojców dominikanów. Pierwsze odbyło się w dzień śmierci Jana Pawła II. Kolejne mają się odbywać każdego 16. dnia miesiąca, tj. w Dni Papieskie.

"Tym razem, pierwszy raz w historii naszych spotkań, podczas których staramy się zachować naukę Jana Pawła II, modlimy się do Jana Pawła II. Nie za niego, ale do niego. Wszak papież Benedykt XVI oficjalnie potwierdził, że proces beatyfikacyjny będzie przyspieszony" - mówił podczas nabożeństwa o. Jacek Krzysztofowicz, przeor gdańskich dominikanów.

Jak zaznaczał o. Krzysztofowicz, iż mimo że z każdym spotkaniem na pewno liczba wiernych przychodzących pod Trzy Krzyże będzie maleć, to dominikanie nie zrezygnują z organizacji modlitw pod pomnikiem.

Cytat ze oficjalnej strony Dominikanów: http://www.dominikanie.pl...alnosci&news=85

A tu kolejny przykład modlitwy do JPII:
Cytat:
Młody mieszkaniec Salerno na południu Włoch z niewytłumaczalnych z medycznego punktu widzenia powodów wyzdrowiał z raka płuc po tym jak jego żona modliła się do Jana Pawła II - ogłosił arcybiskup tamtejszej diecezji Gerardo Pierro podczas mszy w uroczystość Wszystkich Świętych.

Fragment ze strony: http://wiadomosci.wp.pl/k...ml?ticaid=15635

A tu kolejny kwiatek:
Cytat:
To nie będzie wydarzenie muzyczne, ale modlitwa do Jana Pawła II, aby nadal modlił się za nas i za to, by świat był lepszy - powiedział Placido Domingo (na zdjęciu) w sobotę na konferencji prasowej zorganizowanej przed koncertem "Jan Paweł II in Memoriam", który odbędzie się w niedzielę, 2 kwietnia w Warszawie.

Za stroną: http://www.biznesnet.pl/a...a,pawla,ii.html

A tu takie info o ktorym nie ma pojęcia Yarpen:
Cytat:
41% Polaków już modli się do Papieża

61% Polaków chce, by Jan Paweł II został od razu ogłoszony świętym, a nie, jak wymagają tego kościelne procedury, najpierw błogosławionym – wynika z sondażu Pentora przeprowadzonego na zlecenie „Wprost”. Aż 41% Polaków deklaruje, że modliło się już do Jana Pawła II tak, jakby już był wyniesiony na ołtarze.

Przeciwnego zdania jest 18% badanych. Na pytanie o ocenę tempa procesu beatyfikacyjnego polskiego papieża, 30% odpowiada, że toczy się on „zbyt wolno”. Odpowiedzi „zbyt szybko” udzieliło 7% ankietowanych, a dla 53% proces toczy się „w odpowiednim tempie”.
49,5% ankietowanych odpowiada, że nie modliło się jeszcze za wstawiennictwem Karola Wojtyły. Wielu z nas chciałoby się modlić do Jana Pawła II i ustawiać w ołtarzach jego figury i portrety. Nie ma w tym nic dziwnego, a prywatna modlitwa przez wstawiennictwo kandydata na ołtarze jest wręcz konieczna do beatyfikacji – komentuje ks. Kazimierz Sowa, publicysta katolicki.

Marcin Dzierżanowski

Link: http://wiadomosci.wp.pl/k...,wiadomosc.html
41% to robi a Yarpen tego nie wie...? No bo, że kansyheniek przebywający w Niemczech, rozumie, że może nie wiedzieć...

Ciekawe, co Yarpen na to... ;-)
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2008-02-19, 12:56   

Bobo napisał/a:
Ciekawe, co Yarpen na to... ;-)

Ano to, że zapomniałeś o tym, iż papieżem jest Benedykt XVI a nie Jan Paweł II. :)
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13625
Wysłany: 2008-02-19, 13:14   

Yarpen
Cytat:
Ano to, że zapomniałeś o tym, iż papieżem jest Benedykt XVI a nie Jan Paweł II. :)

Jakżesz bym śmiał zapomnieć :-)
Tylko co z tym fantem zrobisz ty?
Temat niekoniecznie dotyczy akurat JPII ale w ogóle papieży. Rozumiem, że po ich smierci modlitwy do nich są OK? Nawet jeśli KK jeszcze ich nie beatyfikowano? No i czy np. JPII po śmierci przestał już być papieżem?
Więc modlą się ludzie do papieży czy nie?
Odpowiedź jest prosta tylko ludzkie serca zawiłe...
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2441
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2008-02-19, 13:21   

Na temat "swietosci",ze tak powiem ludzkiej,juz sie wypowiadalem i nie bede sie powtarzal.
Skoro mowa w tym temacie o modlitwach do JP II nalezaloby zmienic pytanie tego watku.

Co nie co z tej kwestii poruszylismy juz w temacie "Ojciec Swiety" o ile mnie pamiec nie myli.

Pozdrawiam :-)
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13625
Wysłany: 2008-02-19, 13:40   

Kansyheńku...
Myślę, że ani pytania tego wątku zmieniac nie trzeba ani zamykać.
Lucyfer poruszył temat w oparciu o wypowiedź Jezusa, ktory modląc się do Boga użył zwrot: 'Ojcze święty'. Mając teraz JPII w niebie i innych papieży, modląc się musielibyśmy używać tego samego tytułu i zwracać się do nich: 'Ojcze święty'.
Rozumiem, że takie zachowania modlących się wprawiają w konsternację bo nie tylko, że modlitwa do byłego człowieka to jeszcze podobne tytuły...
Kansy... niechcę się spierać ale... nie poruszamy tutaj kwesti świętości. A w temacie 'Ojciec święty' poruszaliśmy raczej kwestie tytułu 'Ojciec'.
Tutaj jednak inny aspekt: czy modlić się do papieża.
Może chciałbyś się jednak wypowiedzieć.
Czy stosowne są modlitwy do papieża jeszcze nie beatyfikowanego?
No i czy oprócz Boga mamy jeszcze do kogoś te modlitwy kierować...?
Nie chcę sporów tylko wymiany osobistych odczuć, bo oficjalne stanowisko Kościoła znam...
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13625
Wysłany: 2008-02-19, 13:43   

A za pozdrowienia dzięki, a jak! :-D nawzajem! :-D
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2008-02-19, 13:45   

Bobo napisał/a:
Temat niekoniecznie dotyczy akurat JPII ale w ogóle papieży. Rozumiem, że po ich smierci modlitwy do nich są OK?

Bobo, masz jakiś problem z postrzeganiem continuum czasoprzestrzennego?
Jan Paweł II nie jest już papieżem (tak jak i inne osoby, które w przeszłości piastowały ten urząd). Papież jest jeden i obecnie jest nim Benedykt XVI. :)
Achaś, jeśli chcesz pogadać o modlitwach do świętych, to załóż inny wątek.
Ten zaś zamykam z racji na brak "sensu fizycznego" - czyli oparcie na dziwnym pomyśle, a nie rzeczywistości.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11