Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mity protestanckie
Autor Wiadomość
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-01-27, 13:17   

Axanna napisał/a:
I dlaczegoż to ja "koniecznie muszę czytać" wasze wymagania?

Ponieważ to jedyny sposób, abyś przestała wierzyć w protestanckie mity na temat procesu kanonizacyjnego.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Grzesieks 

Wiek: 52
Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 131
Wysłany: 2009-01-27, 13:38   

Odnośnie 10-ciu przykazań Bożych.
Pan Jezus nie zmienił ani nie usunął ani jednego z przykazań. – „Zaprawdę bowiem powiadam wam. Dopóki niebo z ziemią nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni” Mateusz 5,18.

Jezus ganił duchowych, którzy dopuścili się zmian w Prawie Bożym. – „… I tak ze względu na waszą tradycję znieśliście przykazanie Boże. Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz: Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi” Mateusz 15,6-9.

Jeżeli ludzie nauczają czegoś, co jest niezgodne ze Słowem Bożym należy wspomnieć na słowa apostołów, że - „trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” Dz. Apostolskie 5,29.
_________________
Bóg jest Miłością
 
 
Grzesieks 

Wiek: 52
Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 131
Wysłany: 2009-01-27, 13:49   

Post na temat duszy został przeniesiony do wątku: Nieśmiertelność duszy - YZ
_________________
Bóg jest Miłością
Ostatnio zmieniony przez Yarpen Zirgin 2009-01-27, 13:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-01-27, 14:17   Mity protestackie?

Witam i zapodaję.
Mt 22:36-40
36. Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?
37. On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem.
38. To jest największe i pierwsze przykazanie.
39. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego.
40. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.
(BT)


Po cóż zatem naśladować Żydów,będących pod zakonem?
 
 
jaros71 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 701
Wysłany: 2009-04-19, 10:21   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Pamiętaj: Choćby ci powtarzano, że oddajemy Marii cześć należną Bogu, to nie daj sobie tego wmówić. Ona jest naprawdę inna... :-)

Ponieważ wydaje mi się że bardzo dobrze znasz nauki KK, chciałbym Ci zadać pytanie.
Otóż czytając Pismo Św. natrafiłem na taki fragment
"Niech nie znajdzie sie u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoja córkę
przez ogień, ani wrózbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej, ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych. Gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą" (5 Mojż. 18:10-12 BW).
Skoro Maria jak każdy człowiek umarła, to dlaczego katolicy ją wzywają, skoro praktyka taka została zakazana w Piśmie Św.?
_________________
https://drive.google.com/file/d/0ByB6PkBp-rptd2hQSWJVVEVhWGFUOVRTSm45V3BGOEphR0Zn/view
W Poszukiwaniu Chrześcijańskiej Wolności
 
 
Yonn Dreck

Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 18
Wysłany: 2009-06-29, 16:56   

No coś tu nie gra rzeczywiście. Biblia zmarłych zakazuje wzywać. Ciekawi mnie, czemu Yarpen nie odnosi się do tego, przecież to ważna sprawa, a ten gość no, jest zorientowany w KK. (jestem nowicjuszem na tym forum i w zasadzie ten cały temat przeczytałem)

dyskusja ciekawa, tylko się coś urwała
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-06-29, 17:08   

Yonn Dreck napisał/a:
No coś tu nie gra rzeczywiście. Biblia zmarłych zakazuje wzywać. Ciekawi mnie, czemu Yarpen nie odnosi się do tego, przecież to ważna sprawa, a ten gość no, jest zorientowany w KK.

Pismo Święte zakazuje spirytyzmu, a nie proszenia zmarłych przebywających w niebie o wstawiennictwo u Boga.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Esther 


Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 2532
Wysłany: 2009-06-29, 18:35   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Pismo Święte zakazuje spirytyzmu, a nie proszenia zmarłych przebywających w niebie o wstawiennictwo u Boga.

a kiedy ktokolwiek z uczniów Jezusa prosił zmarłych o wstawiennictwo :shock: ??
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-06-29, 18:38   

A czy Dzieje Apostolskie opisują 100% wydażeń z życia Apostołów? Zastanów się nad tym, zanim zadasz takie pytanie jak swoje. :-D
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Esther 


Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 2532
Wysłany: 2009-06-29, 18:44   

nie potrafisz mi odpowiewiedzieć?
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-06-29, 18:49   

Esther napisał/a:
nie potrafisz mi odpowiewiedzieć?

Odpowiedziałem, Esther, ale nie tak, jak byś chciała usłyszeć. :-D

Jednakże, abyś była happy, to polecam Ap 7,14. I naprawdę bardzo mocno przemyśl to co napisałem na temat Dziejów.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Esther 


Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 2532
Wysłany: 2009-06-29, 18:52   

wiesz... na tej podstawie to można by stworzyć dokrynę na temat konszachtów apostołów z kosmitami... to Ty Yarpen zastanów się nad tym, dlaczego ktoś przez lata namnożył doktryn/dogmatów, które nie mają żadnych podstaw w nauce Jezusa czy apostołów..
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-06-29, 18:57   

Błąd, Esther. One nie mają żadnych podstaw wyłącznie nauczaniu protestanckim, a nie Chrystusa i Apostołów, a to zdecydowana różnica. :-D
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-29, 20:13   

nie podoba mi się termin -mity protestanckie
sugeruje wielobóstwo
mity są to bowiem opowieści o bogach i ludziach.
jeżeli ten termin ma pasować do denominacji mającej w nazwie chrześcijaństwo to pasuje jedynie do kk
i może do cerkwi prawosławnej
w obu aż roi się o opowiastek o mniej lub bardziej prawdziwych bohaterach zwanych świętymi
o ich kontaktach ze zjawami przypominającym z nazwy aniołów Boga .
natomiast do protestantów słowo mit nie pasuje -chyba że YZ zakłada że Biblia to książka w rzetelności przypominająca apokryfy np o panu Krzysztofie ,który wcale nie istniał - a nie objawione Słowo Boga
ale ponieważ YZ tytuł wymyślił -niech mu będzie
tyle
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-06-29, 21:01   

Płaskowicki Rys napisał/a:
nie podoba mi się termin -mity protestanckie
sugeruje wielobóstwo
mity są to bowiem opowieści o bogach i ludziach.

Ryszard, mógłbyś czasem wykazać mniej fundamentalizmu, a więcej czytania ze zrozumieniem:
mit
1. «opowieść o bogach, demonach, legendarnych bohaterach i nadnaturalnych wydarzeniach, będąca próbą wyjaśnienia odwiecznych zagadnień bytu, świata, życia i śmierci, dobra i zła oraz przeznaczenia człowieka»
2. «ubarwiona wymyślonymi szczegółami historia o jakiejś postaci lub o jakimś wydarzeniu»
3. «fałszywe mniemanie o kimś lub o czymś uznawane bez dowodu»
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12