Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sunna - terroryzm, wojna, jeńcy
Autor Wiadomość
BLyy 


Pomógł: 176 razy
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 2989
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-11-20, 21:13   Sunna - terroryzm, wojna, jeńcy

TERRORYZM, WOJNA ORAZ JEŃCY WEDŁUG SUNNY

Niedawno nawiedziła wielka tragedia w Paryżu. Zginęło ponad 120 osób z rąk muzułmańskich terrorystów. Wielu ludzi zadaje sobie pytanie "dlaczego". Wielu tych co broni islamu, twierdzi, że to nie ma nic wspólnego z islamem. Jednak jak terroryści przekonują muzułmanów to samobójczych ataków? Też islamem, pouczając, że ich wersja islamu jest prawdziwa. Jakimi więc źródłami islamu terroryści mogą się posługiwać w celu przyciągnięcia do siebie muzułmanów? Cytatami z Sunny. Na początek:

"Prorok rzekł: Są (...) rzeczy będące korzeniem naszej wiary: (...) trwać w dżihadzie w sposób ciągły, od dnia, gdy Bóg wysłał mnie jako proroka, aż do dnia, kiedy ostatni członek mojej społeczności będzie walczyć z Antychrystem."
Abu Dawud; Księga 14, Hadis 2526 (1)


- muzułmanie są w ciągłym stanie wojny z niemuzułmanami. Taki jest religijny nakaz Mahometa. Pokojowy muzułmanin może nie chcieć walczyć, ale ten agresywny, terrorysta może tak zrobić a to dlatego, że takie postępowanie zaleca wprost Mahomet. Powodem walki z niemuzułmanami jest to, że są niemuzułmanami:

"Rozkazano mi walczyć przeciwko ludzkości, tak długo, dopóki nie powiedzą, że nie ma boga prócz Allaha, a kto tak wyznaje, ten ma zagwarantowaną ochronę mienia i życia w moim imieniu (...)"
Sahih Muslim; Księga 1, Hadis 30 (2)


- Muzułmanie są w ciągłym stanie wojny (hadis 1) i mają walczyć z niemuzułmanami tylko dlatego, że są niemuzułmanami (hadis 2) - chyba, że nawrócą się na islam. Taki los spotkał Persów:

"Gdy dotarliśmy na ziemię nieprzyjaciela, wyszło przeciw nam 40 tysięcy wojowników Chosroesa (Persja). Wystąpił przed nimi tłumacz i przemówił: "Niech jeden z was porozmawia ze mną" Al-Mughira przemówił: (...) "Wysłannik naszego Pana, nakazał nam walczyć z wami, dopóki nie zaczniecie wyznawać Allaha jedynego lub nie będziecie nam płacić dżizji. Prorok pouczył nas, że Allah rzekł: Kto z nas zginie śmiercią męczeńską, trafi do raju, w którym będzie wiódł tak dostatnie życie, jakiego nigdy nie widział, a kto z nas przeżyje, będzie nad wami panować (...)".
Sahih Bukhari; Vol. 4, Księga 53, Hadis 386 (3)


- dlatego muzułmanie byli wstanie dojść jako najeźdźcy przez Persję do Indii, a w drugą stronę przez całą Afrykę Północną aż do Hiszpanii. Byli w religijnym szale, który zapewniał wojownikom islamskim niebywałą wytrzymałość i wysokie morale do walki z niewiernymi. Była to obietnica raju jeśli zginą oraz bogactw jeśli przeżyją. Podczas gdy wśród zaratusztriańskich Persów oraz chrześcijańskiego Bizancjum główną motywacją był żołd. Takie czynniki psychiczne działały więc na korzyść arabskich najeźdźców. Można to przyrównać do wikingów, którzy byli znani ze swej niebywałej bitności na którą w dużej mierze wpływ miała motywacja. Jak zginą w walce, trafią do Walhalli. Podobną motywację dziś ma wielu terrorystów. By pozostać terrorystą-samobójcą trzeba mieć nie lada motywację, by chcieć poświęcić swe życie. Tacy wierzą, że stając się męczennikami, otrzymają od Allah raj o jakim marzą, pełen seksu z dziewicami.

Muzułmanie mogą okłamywać niewiernych, jak zezwala im na to Allah:
"(...) Kłamstwa nie ma w trzech przypadkach [gdy stosuje się je]: w walce, w pojednaniu ludzi oraz pogodzenia żony z mężem"
Sahih Muslim; Księga 32, Hadis 6303 (4)

Dlatego też jeden z terrorystów przypłynął do Grecji jako imigrant. Udawał, by móc dostać się do Europy spokojnie i siać terror. W czasie wojny może kłamać, a na wojnie jest dopóki istnieją niemuzułmanie nie będący pod islamską władzą.

Jakie jednak zalecenia znajdują się w Sunnie odnośne prowadzenia takiej wojny? Wolno mu zabijać dzieci i kobiety? Następujące dwa hadisy tak przedstawiają sprawę:

Proroka zapytano, czy dopuszczalne było zaatakować pogańskich wojowników w nocy, wtedy gdy prawdopodobnie narazilibyśmy ich kobiety i dzieci na niebezpieczeństwo. Prorok odpowiedział: "Oni (tzn. kobiety i dzieci) należą do nich (czyli pogan).
Sahih Bukhari; Vol. 4, Księga 52, Hadis 256(5)


oraz:
"Wysłanniku Allaha, zabijamy dzieci politeistów podczas nocnych wypadów". A on rzekł: "One należą do nich".
Sahih Muslim; Księga 19, Hadis 4322 (6)


Obrońca Mahometa pod względem zaleceń do mordowania dzieci może próbować się tylko wybronić argumentem, że te hadisy odnoszą się do dzieci politeistów, a więc nie do żydów i chrześcijan. Współcześnie te hadisy można zastosować między innymi do Hindusów, którzy są przecież politeistami. Mordowanie hinduskich dzieci jest więc dozwolone. Inny hadis przedstawia zupełnie inaczej, nie czyniąc rozróżnienia między politeistycznym dzieckiem, a chrześcijańskim lub żydowskim:

"Apostoł Allaha nie zabijał dzieci, więc i ty ich nie zabijaj. Istnieje jednak wyjątek: że wiecie, to co Khadir wiedział o dziecku, które zabił albo gdy jesteście wstanie rozróżnić dziecko, które może wyrosnąć na muzułmanina (a które może wyrosnąć na niemuzułmanina), tak, że zabijesz (przyszłego) niemuzułmanina, a przyszłego muzułmanina pozostawisz przy życiu."
Sahih Muslim; Księga 19, Hadis 4457(7)


Historię Khadira przedstawia Koran (jako ciekawostka):
"(Khadir i Mojżesz) wyruszyli w drogę.
Aż kiedy spotkali pewnego chłopca,
on (Khadir) go zabił.
Powiedział Mojżesz:
"Czy zabiłeś człowieka,
który nie był winien żadnego zabójstwa?
Popełniłeś rzecz niegodziwą!"

On rzekł:
"Czyż nie powiedziałem ci,
że nie potrafisz być cierpliwym przy mnie?"

Rzekł Mojżesz:
"Jeśli odtąd jeszcze cię o coś zapytam,
to nie uważaj mnie już za swojego towarzysza;
ale z góry się na to godzę!"

A co się tyczy tego chłopca,
to jego rodzice byli wierzącymi
i obawialiśmy się,
że on narzuci im bunt i niewiarę;

otóż chcieliśmy, aby ich Pan
dał im na to miejsce lepszego od niego
i bardziej czystego,
i bliższego uczuciem miłosierdzia."
Koran 18, 74-81 (8)

Nie będę omawiał przypadku Khadira, niech każdy sam sobie zinterpretuje te fragmenty. Bardziej dla tematu interesujące jest to, że na wojnie można zabić każde niemuzułmańskie dziecko, w którym nie widzi się szans, że może zostać muzułmaninem. Tak robią właśnie terroryści, zabijają nie ważne czy mężczyznę, kobietę czy dziecko - ważne, by zginął niewierny. Sunna niejako potwierdza, że należy zgładzić Żydów:

"Ostatnia godzina nie nadejdzie, chyba że muzułmanie będą walczyć z Żydami. Muzułmanie będą ich zabijać, a Żydzi poukrywają się za kamieniem lub drzewem, a kamień lub drzewo powie: "Muzułmaninie, czy tam sługo Allaha, Żyd jest za mną, przybądź i zabij go. Ale drzewo kolcowój nie powie, bo to drzewo Żydów."
Sahih Muslim, Book 41, Hadith 6985 (9)


Ten hadis niestety zachęca wręcz do Holocaustu. Hadisów w podobnym tonie jest znacznie więcej, które mówią o zabijaniu Żydów z motywem gadającego drzewa i kamienia.

Jednak czy istnieją jakieś wyjątki, które mogłyby ocalić kobiety i dzieci? Istnieją. W przypadku chłopców warunkiem było posiadanie włosów łonowych. Jeśli mu rosły, wtedy zabijano jeńca:

"Byłem wśród jeńców Banu Qurayzah. Oni (Towarzysze) sprawdzali nas, ci, którym zaczęły rosnąć włosy łonowe zostali zgładzeni, a ci, którym jeszcze nie urosły, oszczędzono. Byłem wśród tych, którym nie urosły jeszcze włosy."
Abu Dawud; Księga 39, Hadis 4390 (10)


Tak było wśród jeńców żydowskich, których można było ocalić jak szukało się niewolników. Warunkiem do przeżycia były jednak włosy łonowe, bo kogoś takiego uważano za kogoś kogo można wychować na świetnego i posłusznego niewolnika, a także na kogoś kogo można jeszcze nawrócić.

A co Mahomet i muzułmanie byli zwykli robić z kobietami i małymi dziewczynkami? Czynili z nich swe niewolnice seksualnego, które legalnie mogli gwałcić zgodnie z nakazem religijnym:

"Apostoł Allaha wysłał ekspedycję wojskową do Awtas z okazji bitwy pod Hunain. Walczyli z wrogiem, z którym się zetknęli. Pokonali ich i wzięli do niewoli. Niektórzy z towarzyszy Apostoła Allaha byli jednak niechętni do seksu z kobietami z pośród jeńców ze względu na ich pogańskich mężów. Tak Allah zesłał wzniosły werset Koranu: "kobiety zamężne (chronione, muhsana) są zabronione, z wyjątkiem tych (niewolnice), którymi zawładnęły wasze prawice." Oznacza to, że jest to dozwolone wobec tych, które miesiączkują."
Abu Dawud; Księga 11, Hadis 2150 (11)


- Jeśli facet jest na wojnie to przez długi czas nie widzi się ze swoją żoną. Taki ktoś może dać opust swoim żądzom na kobietach i dziewczynkach, które były jeńcami - pod warunkiem, że miesiączkują. Taki ktoś nawet jak ma żonę, może sobie brać seksualne niewolnice, z którymi może współżyć (poza żoną). Hadis ten niejako jest komentarzem do Koranu, bo znajduje się w nim właśnie cytat z tej księgi, przedstawiając kontekst i wyjaśnienie. Tak brzmi cytat z Koranu 4, 23-24.

Inny hadis przedstawiający los seks-niewolnic:
"Abu Sirma rzekł do Abu Saida al Khurdi: "O Abu Saidzie, słyszałeś może słowa Apostoła Allaha na temat stosunku przerywanego"? On odpowiedział: "Tak", i dodał: "Wyruszyliśmy z Apostołem Allaha na wyprawę do Mustaliq. Wziął on do niewoli kilka wspaniałych arabskich kobiet; a my je potrzebowaliśmy, gdyż cierpieliśmy z powodu braku naszych żon, (ale w tym samym czasie) także z potrzeby okupu za nie. Dlatego zdecydowaliśmy się na stosunek seksualny z nimi, ale przerywany. Powiedzieliśmy: "Czynimy tak nawet, gdy Apostoł Allaha jest obok nas, dlaczego więc z nim o tym nie porozmawiamy"? Zapytaliśmy więc Apostoła Allaha, a on rzekł: "Nie ma znaczenia jak to zrobicie. Każda dusza, która ma się urodzić do Dnia Zmartwychwstania, urodzi się"."
Sahih Muslim, Księga 8, Hadis 3371 (12)


Dlatego też ISIS posiada swoje sex-niewolnice, bo na to pozwala im Sunna, a także Koran (13).

(1) http://sunnah.com/abudawud/15
(2) http://sunnah.com/muslim/1
(3) http://sunnah.com/bukhari/58/3
(4) http://sunnah.com/muslim/45/130 (więcej o kłamstwie w części "ZAMACH NA CHARLIE HEBDO A SUNNA")
(5) http://sunnah.com/bukhari/56/221
(6) http://sunnah.com/muslim/32
(7) http://sunnah.com/muslim/32/167
(8) http://www.planetaislam.com/koran_bielawski.html
(9) http://sunnah.com/muslim/54/105
(10) http://sunnah.com/abudawud/40/54
(11) http://sunnah.com/abudawud/12/110
(12) http://sunnah.com/muslim/16/147
(13) http://www.kresy.pl/wydar...-seksualnych-2#
_________________
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5
 
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13739
Wysłany: 2015-11-20, 21:50   

Cokolwiek podobnego by się nie wydarzyło, zawsze potwierdzi to ciąg prawdy biblijnej:

Diabeł zaprowadził go więc wysoko iwjednej chwili pokazał mu wszystkie królestwa ( w tym muzułmańskie - przypis Bobo) zamieszkanej ziemi,  irzekł do niego: „Dam ci całą tę władzę oraz ich chwałę, gdyż została mi przekazana idaję ją, komu chcę. (Łuk. 4:5.6)

Komu ją dał skoro Jezus jej nie chciał?

Będziecie słyszeć owojnach, atakże wieści wojenne; baczcie, żebyście się nie przerazili. Bo to musi nastąpić, ale to jeszcze nie koniec. Powstanie bowiem naród przeciw narodowi ikrólestwo przeciw królestwu (Mat 24:6,7).

Wydarzenia a Paryżu i nie tylko potwierdzają tylko to, że żyjemy w czasie 'obecności Jezusa'. A to oznacza dla nas 'dni ostatnie'.

CO Z TĄ INFORMACJĄ ZROBISZ? Ty decydujesz... ;-)
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 64
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2104
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2015-11-21, 21:33   

Bobo napisał/a:

Wydarzenia a Paryżu i nie tylko potwierdzają tylko to, że żyjemy w czasie 'obecności Jezusa'.

Napisz proszę gdzie ten Jezus.
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2015-11-21, 22:07   

Bobo napisał/a:
Cokolwiek podobnego by się nie wydarzyło, zawsze potwierdzi to ciąg prawdy biblijnej:

Diabeł zaprowadził go więc wysoko iwjednej chwili pokazał mu wszystkie królestwa ( w tym muzułmańskie - przypis Bobo) zamieszkanej ziemi,  irzekł do niego: „Dam ci całą tę władzę oraz ich chwałę, gdyż została mi przekazana idaję ją, komu chcę. (Łuk. 4:5.6)

Komu ją dał skoro Jezus jej nie chciał?

Będziecie słyszeć owojnach, atakże wieści wojenne; baczcie, żebyście się nie przerazili. Bo to musi nastąpić, ale to jeszcze nie koniec. Powstanie bowiem naród przeciw narodowi ikrólestwo przeciw królestwu (Mat 24:6,7).

Wydarzenia a Paryżu i nie tylko potwierdzają tylko to, że żyjemy w czasie 'obecności Jezusa'. A to oznacza dla nas 'dni ostatnie'.

CO Z TĄ INFORMACJĄ ZROBISZ? Ty decydujesz... ;-)


Żaden z tych wersetów nie mówi jakoby owe wojny miały oznaczać Jego "Obecność". Choć jak sięgnąć po szerszy kontekst Biblijny to powiedziałeś prawdę. Wojny i powstawanie narodów ma miejsce od zawsze i niestety dalej będą a Jezus obiecał: Mat 28,20 A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Jest on z Nami cały czas!

CO Z TĄ INFORMACJĄ ZROBISZ? Ty decydujesz...
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 3002
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-05-04, 16:38   

Wg Sunny Mahometa hadżdż jest ważniejsza od dżihadu

Al-Buchari 2.15.86

Mahomet powiedział: "Żaden dobry postępek w czasie całego roku nie może być lepszy niż wyruszenie w Hadżdż". Część jego towarzyszy zapytała: "A co z dżihadem?". Mahomet odpowiedział: "Nawet dżihad nie jest temu równy, chyba że mężczyzna świadomie ryzykuje i traci życie oraz majątek dla sprawy Allaha".

50000 letnie wznoszenie się do Boga zgodnie ze Świętym Pismem Islamu jest najwyższym dowodem wierności pielgrzymujących

Sura 70:1-7

Zapytał żądający wyjaśnienia o karę spadającą
na niewiernych
- której nikt oddalić nie potrafi -
pochodzącą od Boga, władcy stopni.
Aniołowie i Duch wznoszą się ku Niemu
w dniu, którego wielkość
pięćdziesiąt tysięcy lat.
Bądź więc cierpliwy cierpliwością piękną!
Oni myślą, że ona jest daleka,
lecz my sądzimy, że jest bliska.
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11