Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
,,PAMIETAJ ....,,
Autor Wiadomość
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2016-12-27, 16:02   

Eutychus napisał/a:

Zakon był, jest i będzie dobry i święty, bo Pan Bóg jest Święty. ON go nadał i nie może być inaczej.

Rozumiem.
Paweł powiedział ,że zakon jest dobry i tym samym go odrzucił. :-D

Zatem Paweł wprowadza nas w błąd.
Paweł przy rozważaniach o zakonie napisał,że zakon JEST święty.
Nie ,że był lecz jest w czasie teraźniejszym.
Zatem jest też święty w chwili pisania.

To jest pierwszy powód dla którego odrzucam Twoją interpretację. ;-)

Paweł nie mógłby napisać o prawie ,które nie obowiązuje ,że jest święte,że nadal mu służy umysłem.

Jeżeli twierdzi ,że jest święte to w obliczu takiego wykładu Pawła OBEJMUJE SŁUCHACZY TEGO WYKŁADU.


Ty starasz się mi wmówić ,że pisał o prawie ,które J E S T w rozumieniu ,że go nie ma.

Eutychus napisał/a:
Zakon był, jest i będzie dobry i święty, bo Pan Bóg jest Święty.



No to zdecyduj się.
Zakon jest dzisiaj ,czy go nie ma???
Skoro jest święty to obowiązuje nadal.

Czy piszesz o zakonie KTÓREGO NIE MA ,że JEST święty ???


Napisałeś ,że Jezus zakon przybił do krzyża.
Czy coś co zostało przybite istnieje jako dobre i święte?
A B S U R D

Skoro zakon JEST TO JEST i ,proszę Cię , nie mów mi ,że go nie ma.
Dla mnie jest to jest.
Dla Ciebie jest - to nie ma. :-)


Eutychus napisał/a:
Ale Pan Bóg z góry wiedział że niedoskonali ludzie po grzechu Adama nie byli, nie są i nie będą w stanie go wypełniać.

?
Czyli Bóg dał prawo ,którego nie można było wypełniać ???

Powiedz mi jaki jest cel prawa ,którego nie można wypełniać i dlaczego o takim prawie Bóg Jahwe powiedział Tak :

"Przepisów moich i praw moich przestrzegajcie. Człowiek, który je wykonuje, żyje przez nie; Jam jest Pan!"Kapł 18,5

Czy oszukał ich?

Prawo Mojżesza zakładało to ,że jeżeli zgrzeszyłeś przyprowadzałeś baranka ,którego zabijał kapłan.
Po dokonaniu ofiary nadal byłeś doskonały.Tak ,jakbyś grzechu nie popełnił.
Prawo było doskonałe i zakładało grzech ,który ELIMINOWAŁO.
Dlatego Mojżesz powiedział ,że kto go wypełni przezeń żyje.
Powiedz mi ,czy skłamał wiedząc,że i tak nikt go nie wypełni ???

" Był mąż w ziemi Uz imieniem Job; a mąż ten był nienaganny i prawy, bogobojny i stroniący od złego. " Job 1,1
Można było?Można.


Problemem nie było prawo ,lecz grzech ,który się posłużył prawem.
Problemem była presja ,która zaślepiała Żyda tak ,że nie mógł wypełniać prawa.
Był tak przejęty wykonywaniem prawa ,że przez to łamał je ponieważ na nim się skupiał:

" Albowiem gdy byliśmy w ciele, grzeszne namiętności rozbudzone przez zakon były czynne w członkach naszych, aby rodzić owoce śmierci"Rz 7,5

... i dalej:

"lecz teraz zostaliśmy uwolnieni od zakonu, gdy umarliśmy temu, przez co byliśmy opanowani(...)"w.6

Jeżeli czytasz uważnie Rz 7 widzisz ,że Paweł użył stwierdzenia :

"lecz teraz zostaliśmy uwolnieni od zakonu gdy umarliśmy temu, przez co byliśmy opanowani" nie w odniesieniu do porzucenia zakonu lecz w odniesieniu do tego ,że zakon nad nami nie panuje.

To ,że zakon nad nami nie panuje nie oznacza ,że nie mamy go przestrzegać.

Jeżeli nie wierzysz czytaj dalej ten sam wers 6
" tak iż służymy w nowości ducha, a nie według przestarzałej litery."

Paweł mówi ,że pozbywszy się presji dalej służymy zakonowi ale "na luzie".

Nie możesz twierdzić ,że uwolnienie od zakonu jest równe jego porzuceniu ponieważ Paweł w w. 6 mówi ,że uwolniony dalej służy zakonowi.Potwierdza to w wersie 25.
Ostatnio zmieniony przez adzient 2016-12-27, 16:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2016-12-27, 16:15   

Eutychus napisał/a:

Był TYLKO JEDEN Człowiek, Syn Człowieczy, Logos w przedludzkim istnieniu, który był w stanie i wypełnił doskonale Zakon. Wypełnił i "przybił do krzyża".


Ja widzę ,że ten sam Jezus powiedział coś ZUPEŁNIE ODMIENNEGO:

"(...)Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie. Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios. "Mat 5,18-19

Zastanów się czy o Tobie nie jest tu napisane. :mrgreen:

Eutychus napisał/a:
Uwolnił więc swoich naśladowców od Prawa (dobrego i świętego), którego NIKT nie jest w stanie wypełnić. I tylko i wyłącznie w tym sensie można powiedzieć że,

Uwolnił od prawa czyli wprowadził bezprawie. :mrgreen:
To tak ,jak szatan chciał w niebie uwolnić aniołów od prawa.

Nie do końca rozumiesz na czym polega uwolnienie od zaokonu.
Paweł mówi ,że będąc uwolnionymi dalej mu służymy przestrzegając go "(...)tak iż służymy w nowości ducha, a nie według przestarzałej litery."

Eutychus napisał/a:
"motywem przewodnim" Rzym 7 jest "Zakon Mojżesza" (wersety 7-23).

To już jakiś postęp w Twoim wydaniu.


Eutychus,
Poproszę o uważne czytanie poniższego aby nie było zbędnych powtórzeń.
Sprawa jest bajecznie prosta.


Eutychus napisał/a:
Nie dopuszczasz do siebie jednoznacznej wymowy wersetów 1-6 które, przez odwołanie do małżeństwa,

Dlaczego mam niby nie dopuszczać?


wers 1-"Czyż nie wiecie, bracia - mówię przecież do tych, którzy zakon znają - że zakon panuje nad człowiekiem, dopóki on żyje?"w1

Zakon oskarża nas.
Jego zapis wymaga śmierci nawet za jeden grzech (niesprostanie prawu)
Paweł powiedział później : "Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć(...)"Rz 6,23
''(…)i nas ,którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem, łaską zbawieni jesteście..'' Efez.2;5.
.

wers 4-"Przeto, bracia moi, i wy umarliście dla zakonu(...)"

Co to znaczy ,że ja umarłem?
Oznacza to tyle ,że prawo mnie potępia ponieważ zgrzeszyłem i oczekuje ode mnie zadośćuczynienia - czyli śmierci.
Paweł mówi ,że umarliśmy.W jaki sposób?:

"(...)przez ciało Chrystusowe" dalej ten sam wers

Ja w Nim umarłem.
Zatem tę śmierć poniósł za mnie Chrystus.
Prawo już mnie nie może oskarżyć ponieważ kara została nałożona.
Na kogo innego ale w moim imieniu.

Czytajmy dalej wers 4:
" (...)by należeć do innego, do tego, który został wzbudzony z martwych, abyśmy owoc wydawali dla Boga."

Zwróć uwagę na słowa "abyśmy owoc wydawali dla Boga"

Jedyny sposób na wydawanie owocu jest przestrzeganiem prawa.
Owoc ten wydasz jeżeli prawo nie będzie Cię zmuszało i o tym pisał Paweł.O presji i zmuszaniu w I Przymierzu


Zatem Paweł nie mówi ,że umarliśmy dla prawa i mamy to prawo lekceważyć ale to prawo nas już nie potępia ponieważ zapłatę poniósł za nas Chrystus.

JEDNAK W CAŁYM ROZDZIALE SIÓDMYM PAWEŁ NAWOŁUJE NAS DO ZACHOWANIA PRAWA JEDNOCZEŚNIE MÓWIĄC ABYŚMY NIE BYLI POD PRAWEM.

Nie jestem pod prawem ponieważ ono nie ma mocy oskarżycielskiej nade mną.
Tzn. jego są nadal słuszne:

"(...) aby słuszne żądania zakonu wykonały się na nas, którzy nie według ciała postępujemy, lecz według Ducha. "Rz 8,4

...ale są odpierane przez Chrystusa.



wers 4 -„ lecz teraz zostaliśmy uwolnieni od zakonu, gdy umarliśmy temu, przez co byliśmy opanowani, tak iż służymy w nowości ducha, a nie według przestarzałej litery.

Powyżej Paweł mówił ,że uwolnieni od prawa nadal mu służymy.
Uwolnienie nie zwalnia nas z przestrzegania prawa ale nas do tego jeszcze bardziej obliguje:

(…) Tak więc ja sam służę umysłem zakonowi Bożemu” wersy 6-7.25


To tak,jak z uniewinnionym zabójcą.
Jeżeli zostaje uniewinniony to jasne jest ,że nie idzie i nie zabija dalej.
Tak my uniewinnieni mamy iść i wypełniać prawo.


5-"Albowiem gdy byliśmy w ciele, grzeszne namiętności rozbudzone przez zakon były czynne w członkach naszych, aby rodzić owoce śmierci;"

To są ważne słowa. Co to znaczy byli w ciele? Koncentrowali się na uczynkach zakonu.
Paweł pisze tu, że wtedy właśnie pojawiły się grzeszne namiętności ,które były rozbudzone właśnie przez koncentrowanie się na przykazaniu.
I to zapatrywanie się w literę prawa nie dość, że nie rodziło dobrych uczynków ,a nawet rodziło owoce śmierci.
Cóż to były za owoce śmierci? Koncentracja na zakonie powodowała wykonywanie prawa na pokaz z przymusu.
Okazało się , że nikt nie może wypełnić go przez własne wysiłki.
Stale zapatrzeni w zakon , widzący swoje braki ,Żydzi w rzeczywistości byli dalecy od istoty i sensu prawa.
Prawo nie powodowało nowo narodzenia serca.
To jest w stanie tylko uczynić II Przymierze (Hebr 7,18-19;9,9).

8-„ Lecz grzech przez przykazanie otrzymał bodziec i wzbudził we mnie wszelką pożądliwość...”

Koncentracja na zakonie powodowała odmienne rezultaty.

10-„okazało się, że to przykazanie, które miało mi być ku żywotowi, było ku śmierci.”




6-„lecz teraz zostaliśmy uwolnieni od zakonu...”

Uwolnieni od presji zmuszającej nas za wszelką cenę wypełnić zakon.
To właśnie ta presja była powodem nieudanych prób dojścia do własnej doskonałości.
My jesteśmy z tego uwolnieni. Pytanie - w jaki sposób:

6-”...gdy umarliśmy temu, przez co byliśmy opanowani,...”

I teraz najważniejsza myśl:

6-„.. tak iż służymy w nowości ducha, a nie według przestarzałej litery.....”


„tym, którzy przez trwanie w dobrym uczynku dążą do chwały i czci, i nieśmiertelności, da żywot wiecznyRz 2,7
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2016-12-29, 00:30   

adzient

Cytat:
Zatem Paweł wprowadza nas w błąd.
Paweł przy rozważaniach o zakonie napisał,że zakon JEST święty.
Nie ,że był lecz jest w czasie teraźniejszym.
Zatem jest też święty w chwili pisania.


Bardzo słuszne spostrzeżenie. Zwłaszcza powinni na to zwrócić uwagę ci, którym się wydaje, że wszystko wiedzą. Ich przywódca Charles Taze Russell ewidentnie propagował kult niedzieli o czym świadczy poniższy fragment.
W tomie VI a wykładzie VIII swoich pism napisał :
"Nie występujemy tu przeciwko obchodzeniu i święceniu pierwszego dnia w tygodniu. Przeciwnie, cieszy nas to, że z opatrzności Boskiej, dzień ten jest tak ogólnie święcony w całym cywilizowanym świecie. Przez takie ogólne święcenie dnia tego, nieliczni poświęceni ludzie Pańscy mają specjalną korzyść i przywileje, jakich nie mieliby, gdyby święcenie tego dnia było mniej ogólnym. Nowe Stworzenie powinno się radować z tego faktu, że ma sposobność odłożenia sobie jednego dnia w tygodniu specjalnie na służbę Bożą, na duchowe zebrania, itp. Gdyby dzień ten zaprzestano tak powszechnie święcić po całym świecie, to napewno byłaby to poważna strata dla wiernych ludzi Bożych. Choćby z tego jednego powodu przystoi, aby wszystek lud Pański nie tylko święcił ten dzień z powagą, uroczystością i w ćwiczeniach duchowych, lecz nadto, aby dokładał wszelkich swych wpływów w celu popierania obchodzenia tego dnia w sposób świąteczny - aby ani przez słowa, ani przez uczynki, nie odwodzić świata od jego święcenia. "

Tymczasem Biblia mówi coś zupełnie innego. Lud Pański miał szanować dzień szabatu nawet na Nowej Ziemi - o czym świadczy Izaj. 66 : 22 - 23. Jeśli ktoś nie chce w ten dzień dostosować się do wymogów Ludu Bożego, to będzie wymyślał bajeczki, że Jezus zniósł Prawo. Jednak Jezus wręcz odwrotnie zaznaczył, że nie przeszedł znieść Prawa - Mt. 5 : 17 i podobnie twierdzili apostołowie - Dz. Ap.21 : 20.


_____________________________________

http://Biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
 
Wnikliwy


Pomógł: 133 razy
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 3205
Wysłany: 2016-12-29, 09:38   

Cytat:
Po śmierci Jezusa jego apostołowie nigdy nie nakazali obchodzenia sabatu. Nie wymieniono go wśród wymagań obowiązujących chrześcijan ani w Dziejach 15:28, 29, ani później. Nie ustanowiono też nowego sabatu, „dnia Pańskiego”. Choć Jezus zmartwychwstał w dniu nazywanym dziś niedzielą, Biblia nigdzie nie wskazuje, by ten dzień miał być upamiętniany jako „nowy sabat” albo w jakikolwiek inny sposób. Niektórzy usiłują uzasadnić świętowanie niedzieli wersetami z 1 Koryntian 16:2 i Dziejów 20:7. Ale w liście do Koryntian Paweł jedynie zachęcił chrześcijan, by każdego pierwszego dnia tygodnia odkładali w swych domach pewną sumę na potrzeby braci w Jerozolimie. Pieniędzy tych nie mieli przekazywać w miejscu zebrań; należało je zatrzymać do przyjazdu apostoła. A spotkanie Pawła z braćmi z Troady w pierwszym dniu tygodnia, opisane w Dziejach Apostolskich, nie mogło się odbyć kiedy indziej, skoro następnego dnia udawał się on w dalszą podróż.
Jak widać, pierwsi chrześcijanie nie obchodzili ani dni, ani lat sabatowych. Dopiero w 321r. cesarz Konstantyn postanowił, że niedziela (łac. dies Solis [„dzień Słońca”], starodawna nazwa związana z astrologią i kultem słońca, anie sabbatum [„sabat”] ani dies Domini [„dzień Pański”]) ma być dniem odpoczynku dla wszystkich z wyjątkiem rolników



Chociaż Chrystus został wskrzeszony w pierwszym dniu tygodnia (zwanym obecnie niedzielą), to jednak Biblia nie nakazuje uznawać tego dnia za święty.
„Nadana cotygodniowemu świętu chrześcijańskiemu staropogańska nazwa ‚Dies Solis’, czyli ‚dzień Słońca’ [po polsku niedziela, ale po angielsku Sunday, apo niemiecku Sonntag], przetrwała w znacznej mierze dzięki stopieniu się wierzeń pogańskich z[tak zwanymi] odczuciami chrześcijańskimi, wobec czego Konstantyn [w edykcie z roku 321n.e.] nakazał swym poddanym — zarówno poganom, jak i chrześcijanom — uznawać pierwszy dzień tygodnia za ‚czcigodny dzień Słońca’. (...) Przez wprowadzenie wspólnego zwyczaju chciał zbliżyć skłócone religie swego imperium” (A. P.Stanley, Lectures on the History of the Eastern Church, Nowy Jork 1871, s.291).
_________________

 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2016-12-29, 15:48   

Cytat:
Chociaż Chrystus został wskrzeszony w pierwszym dniu tygodnia (zwanym obecnie niedzielą), to jednak Biblia nie nakazuje uznawać tego dnia za święty.


Dies Solis to bałwochwalstwo. Jeśli ktoś świętuje w tym dniu, albo go wyróżnia od innych dni to jest winien bałwochwalstwa.
Nie jest wcale takie pewne czy Jezus zmartwychwstał z niedzielę rano. Mógł równie dobrze zmartwychwstać, gdy kończył się szabat poprzedniego dnia. Jest sporo argumentów za tym przemawiających.

______________________________
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-12-29, 16:05   

Łuk. 24:1
1. A pierwszego dnia po sabacie bardzo rano przyszły do grobu, niosąc rzeczy wonne, które były nagotowały i niektóre inne z niemi;
(BG)

Jan. 20:1
1. A pierwszego dnia po sabacie Maryja Magdalena przyszła rano do grobu, gdy jeszcze było ciemno, i ujrzała kamień odwalony od grobu.
(BG)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2016-12-29, 22:20   

Pierwszy dzień po szabacie zaczynał się według pogańskiego kalendarza w sobotę po zachodzie słońca. Czas odwiedzenia grobu przez niewiasty nie musi być czasem zmartwychwstania Jezusa.

______________________________
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2016-12-30, 10:39   

tropiciel,


Cytat:
Pierwszy dzień po szabacie zaczynał się według pogańskiego kalendarza w sobotę po zachodzie słońca.


Kiedy według hebrajskiego kalendarza zaczyna się pierwszy dzień po Szabacie ?
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-12-30, 10:44   

Tez mialem zapytac tropiciela,czy zydowski kalendarz jest kalendarzem poganskim.I bardzo chetnie przeczytam odpowiedz.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2016-12-30, 20:24   

W temacie ekspertem jest ShadowLady86, wiec jej oddaję głos :-)

______________________
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-12-31, 03:43   

tropiciel napisał/a:
Pierwszy dzień po szabacie zaczynał się według pogańskiego kalendarza w sobotę po zachodzie słońca.

To przeciez twoje slowa,a nie ShadowLady.Nawet w tak oczywistej sytuacji,nie potrafisz sie przyznac do popelnionego bledu.Zenada. :-D
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-12-31, 19:29   

tropiciel napisał/a:
ekspertem jest ShadowLady86

Potwierdzam,ze wykład Lady86 jest bardzo prosty i godny polecenia w sprawie dnia biblijnego świtania na pierwszy dzień tygodnia i określenia dnia powstania z martwych Jezusa.

Lady86 na podstawie NT wykłada jasno te sprawy.
Tora proroczo potwierdza,że Jezus powstał z martwych przed końcem cotygodniowego szabatu.

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2017-01-03, 16:50   

Listek.
Dwa zdania,i dwa zdania wzajemnie się wykluczające.
Cały czas podobnie.
Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-01-04, 13:33   

Izajasz 56,2
Cytat:
Szczęśliwy człowiek, który to czyni, a syn Adama, który trzyma się tego, który przestrzega szabatu, aby go nie znieważył, a strzeże ręki swojej, aby nie spełniła nic złego.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2017-01-05, 18:43   

Na temat zmartwychwstania Jezusa w sobotę prowadziłam już dyskusje w kilku tematach. Żeby nie wklejać wszystkich postów tutaj, zrobię krótkie podsumowanie wraz z odnośnikami.


  1. Uważam, że Jezus umarł w środę, a Zmartwychwstał w sobotę. Pisałam o tym parą lat temu TUTAJ. Kobiety musiały mieć czas, by zakupić i przygotować wonności. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy między dwoma sabatami (uroczystym i codziennym) jest jeden dzień zwykły. Nie handlowano bowiem w nocy POST

  2. Słowo "świtało na pierwszy dzień tygodnia" oznacza według żydowskiej rachuby czasu, że mamy do czynienia z sobotą wieczorem. Nowy dzień zaczynał się według żydów po zachodzie słońca, gdy widać było gwiazdy. Szczegóły w TYM poście.

  3. Ewangelia Mateusza w tłumaczeniach WULGATY i PESZITY, HEBRAJSKIEGO NT a także WUJKA wyraźnie mówi, że kobiety przyszły odwiedzić grób Jezusa wtedy, kiedy zachodziło Słońca. Jezusa już w grobie nie było.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11