Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Jezus istniał naprawdę?
Autor Wiadomość
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2017-04-25, 11:52   Czy Jezus istniał naprawdę?

Archeologowie przebadali grób Piusa I, prawdopodobnie oficjalnego pierwszego papieża w historii. To co znaleźli w środku sugeruje, że Jezus nigdy nie istniał.

Pius I – święty Kościoła katolickiego, a właściwie jego zwłoki, to jedne z najlepiej zachowanych na świecie mumii. Nie został on zabalsamowany, a do procesu mumifikacji doszło w sposób naturalny przez okres ok. 1700 lat. Biskup narodził się w Akwilei i tam również został pochowany w jednej z katedr. W 1789 roku doszło do rozbiórki katedry i otwarcia trumny z Piusem I, ku zaskoczeniu wszystkich mumia była w idealnym stanie. Jego zwłoki zostały przeniesione do innej kaplicy i nie były dokładnie badane do 2010 roku. Szczątki prawdopodobnie pierwszego oficjalnego papieża były wielkim naukowym odkryciem. Pius I chorował na wiele chorób sercowo-naczyniowych ale również na cukrzycę, gruźlicę, próchnicę czy kamienie żółciowe. Te wszystkie choroby zostały zdiagnozowane, ponieważ organy wewnętrzne również uległy bardzo dobremu zakonserwowaniu. Przeprowadzone później badania podają kilka najważniejszych powodów tego stanu rzeczy. Przede wszystkim listopadowe i grudniowe zimne powietrze przyczyniło się do tak dobrej konserwacji, ale również duża wilgotność wewnątrz krypty i roślinność znajdująca się wewnątrz. Poduszka i materac na których spoczywał biskup, były wypełnione jagodami jałowca, szyszkami chmielowymi, lawendą, miętą a to wszystko po to aby zamaskować zapach rozkładu.

Najbardziej zaskakującym znaleziskiem nie jest sama mumia Piusa I, a dokumenty znalezione wewnątrz trumny. Dokumenty zawierają wiele różnych wersji o rzekomym życiu Jezusa z Nazaretu. Odkrycie sugeruje, że starsi przywódcy kościoła katolickiego ukrywali dowody, które potwierdzają fakt, że historia Mesjasza, Jezusa z Nazaretu została wymyślona na potrzeby pewnych postanowień kościoła. Wśród dokumentów można znaleźć historię setek innych proroków uderzająco podobnych do historii Jezusa z Nazaretu. Do najbardziej rozpoznawalnych należeliby np. Dionizos, Mitra, Kriszna czy Horus. Naukowcy twierdzą, że nie ma żadnych dowodów na istnienie Syna Bożego, a sama kreacja Jezusa to najprawdopodobniej pomieszanie historii wielu innych bóstw innych religii stworzone na potrzeby instytucji kościoła wieki temu.
Nie należy jednakże mieszać spraw wiary z nauką. Nie jest to pierwszy raz, kiedy naukowcy podważają istnienie postaci Jezusa z Nazaretu i zapewne nie ostatni. Teza postawiona przez naukowców jakoby znalezione dokumenty miały sugerować brak istnienia postaci syna Bożego jest jedynie tezą, a nie potwierdzeniem tego faktu, ponieważ na podstawie znalezionych w krypcie dokumentów nie można jednoznacznie stwierdzić takiego faktu.
http://historykon.pl/czy-...eza-w-historii/
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-04-25, 20:45   

Byłbym skłonny się zgodzić.
To podobna sytuacja, jak z istnieniem Lecha Kaczyńskiego.
Lech Kaczyński oczywiście istniał, ale nie istniał Wielki Mąż Stanu i Wybitny Prezydent Lech Kaczyński.
Ten nieistniejący jest jednak elementem centralnym religii smoleńskiej, co dowodzi, że religie mogą być oparte o zjawiska nieistniejące.
W zasadzie może nawet być tak, że nie ma innych religii, jak oparte o fikcję :animrumru:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2017-04-28, 11:32   

BoaDusiciel napisał/a:
W zasadzie może nawet być tak, że nie ma innych religii, jak oparte o fikcję :animrumru:

To coś na zasadzie:
Nie ma kogoś takiego jak BoaDusiciel. Jest tylko w necie taki nick. Czy ktoś realny się kryje za tym nickiem?
Jak ktoś mi to udowodni to oddam mu swoje akwarium z rybkami (zdechłymi, bo czytałem na głos boorisa).
Natomiast nawet jeśli jakiś człowiek rzeczywiście kryje się za BoaDusicielem, to nie ma kogoś takiego jak inteligentny, poczciwy i szczery dyskutant o nicku BoaDusiciel. Wpisy temu przeczą.
Jak z kolei to ktoś mi udowodni, oddam mojego chomika. Też zdechłego, bo rzucił okiem na wpis Manny... (dziwne, że niby z nieba)
:-D :-P
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-04-28, 13:43   

Napisane jest w Piśmie, aby zmarłych pogrzebać, a nie obdarowywać nimi innych.
Prawdopodobnie dotyczy to też chomików i rybek, bo nie jest napisane, że nie dotyczy.
Stosuj się do Pisma, Bobo, bo zazdrosny Jehowa zrobi ci kuku :->
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2017-04-28, 15:06   

BoaDusiciel napisał/a:
Napisane jest w Piśmie, aby zmarłych pogrzebać, a nie obdarowywać nimi innych.

Co do Chomika' zgoda! Jednak nie słyszałem, żeby ktoś grzebał rybki. Jak zdechłą rybkę można zakopać... w wodzie? To tak, jakby zmarłego kosmonautę pogrzebać... wysyłając jego ciało w kosmos.
Znaczenie słowa słowa: grzebać na zdaje się inny sens.
No ale to zapewne kolejna sprawa z miliona, których nie rozumiesz, jak zresztą pokazujesz w prostszych tematach na forum :-D
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-04-28, 16:44   

To prawda, wielu spraw nie rozumiem.
- Nie rozumiem czemu kamień jezusowego grobu był odsunięty, skoro na pewno Jezus poradziłby sobie bez odsuwania kamienia.
- Nie rozumiem dlaczego Jezus miał ślady po ranach, skoro potrafił pokonać śmierć, będącą skutkiem ran.
- Nie rozumiem czemu po zmartwychwstaniu Jezus nie został na Ziemi.
No, ale skoro nikt mi nie chce tego wytłumaczyć, to trudno :-|
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2017-04-28, 17:11   

BoaDusiciel napisał/a:
To prawda, wielu spraw nie rozumiem.
- Nie rozumiem czemu kamień jezusowego grobu był odsunięty, skoro na pewno Jezus poradziłby sobie bez odsuwania kamienia.
- Nie rozumiem dlaczego Jezus miał ślady po ranach, skoro potrafił pokonać śmierć, będącą skutkiem ran.
- Nie rozumiem czemu po zmartwychwstaniu Jezus nie został na Ziemi.
No, ale skoro nikt mi nie chce tego wytłumaczyć, to trudno :-|

A domyślasz się skąd ta niechęć? Bo to widać gołym okiem! :-D
Nie płacz, żeś taki nieszczęśliwy, przecież wiadomo, że za każdym takim wpisem zacierasz rączki z uciechy, że znów mogłeś sobie ponaigrywać z wierzących.
Zauważyłeś, że od roku czasu NIKT już poważnie ci nie odpowiada? NIKT.
Czasem Bobo coś skrobnie ale nie liczę na poważne potraktowanie, bo to nie u Ciebie. Nie wiem po co jesteś tu na tym forum, ale... to chyba jakiś sposób dla Ciebie na rozrywkę, którą nazwałbym: Podokuczam im! A co! :-P

Moje odpowiedzi na twoje pytania są takie:
Cytat:

- Nie rozumiem czemu kamień jezusowego grobu był odsunięty, skoro na pewno Jezus poradziłby sobie bez odsuwania kamienia.


Ale Piotr i inni, którzy przybiegli do grobu jednak by sobie nie poradzili. Jak więc sprawdzić, że Jezusa tam nie ma? Ułatwił to IM a nie, że coś sam mógł lub nie mógł.
Są i inne wyjaśnienia. Ale to cię przerośnie, więc je pominę.
Cytat:

- Nie rozumiem dlaczego Jezus miał ślady po ranach, skoro potrafił pokonać śmierć, będącą skutkiem ran.

Rany to nie dowód, że nie pokonał śmierci, ale dowód, że to ON. Ktoś z takimi ranami raczej by nie chodził wśród nich. Ale skoro pomimo ran, pojawiał się wśród uczniów i miał się dobrze, raczej wskazuje na coś zgoła innego, niż sugerujesz.
Cytat:

- Nie rozumiem czemu po zmartwychwstaniu Jezus nie został na Ziemi.

Bo nie znasz życiorysu Jezusa (tego z Biblii oczywiście).
Jezus wrócił TAM skąd przyszedł, czyli z nieba. Tu na ziemi wykonał swoją misję i wrócił z powrotem do nieba. Celem Jego przyjścia na ziemię nie było żyć sobie na ziemi tylko umrzeć jako człowiek.
To kolejna nauka (nauka o okupie), którą zapewne nie pojmiesz, więc dla szacunku dla niej nawet z Tobą jej nie podejmuję tu i teraz.
Jeśli pojechałeś do Anglii, aby pomóc swojemu przyjacielowi, to po udzieleniu tej pomocy, zwykle wracasz do domu i rodziny, która za Tobą tęskni. To dość proste, tylko czy dla BoaDusiciela...?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-04-28, 19:17   

Nie przekonuje mnie to, bowiem:
- odsunięcie kamienia ( i brak ciała w grobie ) nie świadczy o zmartwychwstaniu, a jedynie o tym, że ciało zniknęło z grobu.
- skoro nastąpiło wskrzeszenie ciała, to - tak mi się zdaje - ciało powinno być doskonałe.
Uważasz Bobo, że ci, którzy zmartwychwstaną będą mieli ślady po ranach, od których zmarli ? :shock:
- gdyby Jezus pozostał parę lat na Ziemi, to być może większa liczba ludzi uwierzyłaby w zmartwychwstanie.
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2017-04-28, 19:32   

BoaDusiciel

BoaDusiciel napisał/a:
To prawda, wielu spraw nie rozumiem.
- Nie rozumiem czemu kamień jezusowego grobu był odsunięty, skoro na pewno Jezus poradziłby sobie bez odsuwania kamienia.
- Nie rozumiem dlaczego Jezus miał ślady po ranach, skoro potrafił pokonać śmierć, będącą skutkiem ran.
- Nie rozumiem czemu po zmartwychwstaniu Jezus nie został na Ziemi.
No, ale skoro nikt mi nie chce tego wytłumaczyć, to trudno :-|

Chrystus zmartwychwstał w duchu,a nie w ciele fizycznym

W 1989 r ukazał się w wersji książkowej ponad 1300 stronicowy przekaz Chrystusa do s.Gabrieli:

To jest Moje Słowo.Alfa i Omega.Ewangelia Jezusa.Objawienie Chrystusowe,jakie znają już prawdziwi chrześcijanie na całym świecie.

Anowi napisała temat:"To jest Moje Słowo..." http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=8122

W tym przekazie Chrystus wyjaśnił,sprostował i pogłębił sprawy związane z Jego życiem i nauczaniem,kiedy przebywał w ciele fizycznym na Ziemi.

-Umarło ciało fizyczne,ale nie umarł Chrystus,Syn Boży,który jako duch w nim zamieszkiwał.
-Chrystus zmartwychwstał w duchu,a nie w ciele fizycznym.Co oznacza zmartwychwstanie napisałem w poście:Jest bowiem zmartwychwstanie (duszy)z ciała i zmartwychwstanie (duszy w ciało) na stronie:http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=8122
-Kamień odsunął Anioł,ale nie jest napisane z jakiego powodu.
-Po śmierci fizycznego ciała,Chrystus jako duch przebywał w swoim ciele duchowym.Ciało fizyczne uczynił niewidocznym i przez 40 dni ulegało ono przemianie,aż zamieniło się w energię.
-Chrystus przyszedł z Nieba na Ziemię jako duch i zamieszkał w fizycznym ciele dla wykonania swojej misji Nowego Przymierza Ducha.Po jej zakończeniu powrócił jako duch do Nieba,a Jego nauki po pewnym czasie,zostały w większości świadomie i nieświadomie wypaczone i przeinaczone.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2017-04-28, 20:28   

BoaDusiciel napisał/a:
- skoro nastąpiło wskrzeszenie ciała, to - tak mi się zdaje - ciało powinno być doskonałe.
Uważasz Bobo, że ci, którzy zmartwychwstaną będą mieli ślady po ranach, od których zmarli ?


Przecież Bobo już tobie odpowiedział.

Ślady po ranach mają jakiekolwiek znaczenie w ocenie doskonałości ciała tym bardziej że to CIAŁO ma cudowne właściwości fizyczne?

Nie wiem po co uprawiasz błazenadę.
Że też nikt nie może tego przerwać.
No ale forum pasie się samo więc są tego takie skutki.

Ku przestrodze:
Gal. 6:7
7. Nie błądźcie; Bóg się nie da z siebie naśmiewać; albowiem cobykolwiek siał człowiek, to też żąć będzie.
(BG)
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-04-28, 20:57   

Kolega też uważa, że po zmartwychwstaniu ludzie będą mieli ślady po ranach od których zmarli ? :shock:
Jeśli ktoś zmarł w wyniku poparzenia, to będzie miał blizny oparzeniowe ?
Np. takie ?
http://www.marekwasiluk.p...ziwe-przypadki/
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2017-04-28, 21:04   

Nie jesteśmy kolegami.
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-04-28, 21:07   

Bardzo mi przykro, ale forma Kolega/Koleżanka obowiązuje na forach.
Już to tłumaczyłem. Ileż można ...
Ale mogę zwracać się inaczej. Proszę określić jak :->
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
veteran

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 789
Wysłany: 2017-04-28, 21:10   

Najlepiej zamilcz.
_________________
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-04-28, 21:29   

Dziękujemy za wyrażenie opinii.
Zostanie ona wzięta pod uwagę bez zbędnej zwłoki :-)
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11