Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2013-11-22, 14:41
Indywidualne wnioski z poznawania Biblii.
Autor Wiadomość
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-11-22, 11:56   

bonhart napisał/a:

Ato ! Osobiście uważam że jesteś lekko (+/-) zmanierowana – właśnie przez jakąś (religię) lub jak wolisz ‘wyznanie wiary’ .

To co piszesz w (...) odpowiedziach, świadczy właśnie o tym – dyskusja z ‘Tobą’ jest poza tematem choćby właśnie tego wątku. Trudno jest polemizować z osobą już utwierdzoną (gdzieś) ---- nie reagującą na konkretne argumenty.

Tylko prosta zasłonka 'miłością ewangeliczną' sorry, ale to nie tędy droga do POZNANIA prawdy, jakakolwiek ona by niebyła.
Wierz mi – chciałbym się mylić.


bonharcie nie obraz sie..ale to samo moge powiedziec o Tobie jak i o innych..forumowiczach..ktorzy rowniez bronia tylko swych racji..;)

chyba nie zanegujesz,,iz tyle ile forumowiczow tutaj,,tyle jedynie slusznych prawd..:)

podejrzewam nawet,,iz gdybys nie uznawal tylko swoich racji..bylbys dzis zdenominowany..a jednak nie jestes.>?

wiec nie robmy przytykow innym tam..gdzie sami z danymi problemami sie jeszcze nie uporalismy .. ;-)

zobacz ile roznic miedzy tylko badaczami..a swiadkami.. ;-)

a kazdy glowe da sobie uciac ,,ze to ich wyznanie ma patent na prawde..:)

Bobo..oczywiscie zaraz wytknie mi te "glowe".. ;-)

poza tym..jest taki fragment w N.T.:

Kor 2:14 br

"Człowiek zmysłowy bowiem nie pojmuje tego, co jest z Bożego Ducha. Głupstwem mu się to wydaje i nie jest zdolny pojąć, bo tylko Duchem można to zrozumieć.


i to zaden przytyk..do kogokolwiek..po prostu Bog wyraznie nam Mowi,,ze nie wszystko moga pojac Ci,,ktorzy kieruja sie jedynie cielesnymi zmyslami..a wiec w tym i logika..;)

poza tym..zapewniam Cie [b]bonharcie
..ze gdy bedziesz wierzyl w Jezusa i kochal swych bliznich,,Bog jako sprawiedliwy,,nie potepi Cie za brak innych rzeczy..jak np..brak znajomosci czasow ;-)

Jezus i Milosc sa to dwie najwazniejsze rzeczy..aby podobac sie Bogu..a wiec byc zbawionym.. [/b] :-D

mamy czic Go w duchu i prawdzie..:)

Amen.. ;-)
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-11-22, 12:02   

BoaDusiciel napisał/a:
No może i coś objawił, ale - niestety - dość niejednoznacznie.
Brak jedności chrześcijan nie jest efektem osobistych odczuć, lecz tej właśnie niejednoznaczności.
Gdybym ja był wszechmogącym Bogiem, to bym objawił jednoznacznie.
Ewentualnie wpadałbym czasem z gościnną wizytą, żeby ujednoznacznić.
Wpadanie raz na 2000 lat nie liczy się :mrgreen:


Ale skoro tak, to mozna wysnuc jeszcze inne wnioski: Bóg celowo wprowadzil niejednoznacznosci i nie ma zamiaru tego zmieniać.
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-11-22, 12:10   

ata333 napisał/a:
bonharcie nie obraz sie..ale to samo moge powiedziec o Tobie jak i o innych..forumowiczach..ktorzy rowniez bronia tylko swych racji..;)


Właśnie! Dlatego przewyższam wszystkich bo bronie nie tylko swoich racji :mrgreen:

ata333 napisał/a:
a kazdy glowe da sobie uciac ,,ze to ich wyznanie ma patent na prawde..:)


Ja tam sobie niczego nie będę dawał ucinać... :-P
A Ty ato dasz sobie głowę uciąć? Oj, coś czuję, że tak ;-)
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-11-22, 12:16   

AEliot napisał/a:
Właśnie! Dlatego przewyższam wszystkich bo bronie nie tylko swoich racji


zupelnie nie zrozumiales o czym pisalam...na pewno nie o tym..

ale to pewnie moja wina... ;-)

wiec wielkie sorry..
AEliot napisał/a:
Ja tam sobie niczego nie będę dawał ucinać...
A Ty ato dasz sobie głowę uciąć? Oj, coś czuję, że tak
:-D

oczywiscie,,ze nie dasz sobie uciac... :-P

bo juz nieraz przekonales sie ,,ze nie warto.. :-D

ja dam sobie glowe uciac za Jezusa i za Milosc..bo to jedynie dwie rzeczy,,ktore sa PRAWDA..

biblia pisze najwyrazniej w siwecie ..JEZUS jest PRAWDA..a wiec i DROGA.. i ZYCIEM...
mowi tez ,,ze jest STWORCA i ZBAWICIELEM..
mnie to wystarcza..a Jego Ojcu jak wynika z Bibli tez..gdyz pisze:
kto ma Syna ma i Ojca.. :-P
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2013-11-22, 12:20   

AEliot napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
No może i coś objawił, ale - niestety - dość niejednoznacznie.
Brak jedności chrześcijan nie jest efektem osobistych odczuć, lecz tej właśnie niejednoznaczności.
Gdybym ja był wszechmogącym Bogiem, to bym objawił jednoznacznie.
Ewentualnie wpadałbym czasem z gościnną wizytą, żeby ujednoznacznić.
Wpadanie raz na 2000 lat nie liczy się :mrgreen:


Ale skoro tak, to mozna wysnuc jeszcze inne wnioski: Bóg celowo wprowadzil niejednoznacznosci i nie ma zamiaru tego zmieniać.


Tak, można.
A jaki to cel ?? :->
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-11-22, 12:32   

Dzieki temu Bog jest wiecznie żywy wsrod ludzi, bo nigdy im sie nie znudzi dociekanie kim On jest - non stop to uzgadniamy ;-)
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-11-22, 12:38   

AEliot napisał/a:
Dzieki temu Bog jest wiecznie żywy wsrod ludzi, bo nigdy im sie nie znudzi dociekanie kim On jest - non stop to uzgadniamy


co nie zmienia faktu,,iz w Milosci ( w Jezusie) widac Go najpelnej..

tam gdzie Milosc ..tam Jego Natura,,czyli On sam..:)

ten kto zna Jezusa i kocha..bliznich ..czyniac sobie ich te miloscia..nie musi juz niczego sie obawiac..;)

gdyz Bog kocha,,tych,,ktorzy tak wypelniaja Jego Zakon..(Pawel-rzym. i gal.)... :-D
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2013-11-22, 12:56   

AEliot napisał/a:
Dzieki temu Bog jest wiecznie żywy wsrod ludzi, bo nigdy im sie nie znudzi dociekanie kim On jest - non stop to uzgadniamy ;-)


Istnieje opcja, że kiedyś uzgodnicie ?
Bo jeśli nie, to może szkoda czasu :crazy:
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-11-22, 13:14   

BoaDusiciel napisał/a:
Bo jeśli nie, to może szkoda czasu


nie uzgodnimy..bo jest to niemozlwe..nie pozwala na to ludzka ego(istyczna) natura.. ;-)

jednosc moze istniec tylko na poziomie Milosci...wtedy bowiem duch zwycieza cialo..:)

prawda oczywista,,a niestety niedoceniana.... :-D

poznawanie Boga w Slowie Bozym.. oznacza przede wszystkim rozkminianie Jego Natury..czyli Jego doskonalego DOBRA i Milosierdzia..a nie na rozkminianiu rzeczy drugorzednych jak np.. czasow..na ktorych juz niejedni sie rozjechali.. :-P
_________________
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-11-22, 13:20   

jeszcze dodam,,iz Starozytni Izraelici,,tez nie zaczeli od sedna Tory czyli Milosci..i dlatego poszli w religianctwo...w martwa religie,,nie mogaca nikogo do sprawiedliwosci przywiesc..

bo wazniejsze niz Milosc,,bylo legalistyczne podejscie do Prawa..

tez mysleli ,,ze najwieksza Chwale oddaza Bogu poprzez legalizm i rozkminianie Jego wielkosci poprzez budowanie wizji Boga strachu... i pomsty..

gdyby zaczeli od fundamentu ..jakim jest Bog..w swej naturze,,pelnej dobroci..i milosierdzia..sprawy potoczylyby sie zupelnie inaczej..;)

widzac w Bogu DOBRO..zobaczyliby dobro w drugim czlowieku..

a widzac w nim tylko Sile , Zadze Zemsty i Legalistyczna Sprawiedliwosc..utracili swoje czlowieczenstwo ..ktore budowane musi byc,, na milosierdziu wzgledem blizniego..

serca ich skamienialy..dlatego nie doszli do poznania Prawdy... ;-)

chrzescijanstwo powiela niestety ten sam blad..idac za poznaniem legalistycznym..bez wglebienia sie w istote Boga i Jego praw..

stad jego niechwalebna historia.. ;-)

owszem Milosc gdzies tam jest...ale czy na pewno na pierwszym miejscu..?

sami musimy zrobic rachunek sumienia... ;-)
Ostatnio zmieniony przez ata333 2013-11-22, 13:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
papi777
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-22, 13:26   

obawiam sie ze marne szanse :)
oj szkoda,szkoda :-P
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-11-22, 14:19   

ata333 napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
Bo jeśli nie, to może szkoda czasu


nie uzgodnimy..bo jest to niemozlwe..nie pozwala na to ludzka ego(istyczna) natura.. ;-)

jednosc moze istniec tylko na poziomie Milosci...wtedy bowiem duch zwycieza cialo..:)



Też twierdzę, że nie uzgodnimy. Ale tu nie chodzi o to żeby złapać króliczka tylko o to żeby go gonić.

ata, czy Ty też masz taką ludzka egoistyczną naturę? Niemożliwe, żebyś nie miała, bo tylko człowiekiem jesteś. Ale co Ty uważasz?
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2013-11-22, 14:22   

ata333 napisał/a:
chrzescijanstwo powiela niestety ten sam blad..idac za poznaniem legalistycznym..bez wglebienia sie w istote Boga i Jego praw..


Bez urazy, ato, ale po lekturze Twoich postów odnoszę wrażenie, że dla Ciebie prawa Boże też nie mają znaczenia. Prócz miłości rzecz jasna...
Czyżbym miał otrzymać odpowiedź: w miłości wszystko sie streszcza i stosując się do miłości stosujesz się do wszystkich praw?
Czuję, że będzie coś w tym stylu ;-)
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-22, 16:14   

Bobo napisał/a:


Oczywiście, że zmieniają. Nawet powinny się zmienić: ze swoich na biblijne ;-)
Zmiana optyki oznacza odrzucenie Biblii. Wraz z nią należy odrzucić chrześcijański światopogląd.

Bobo, to właśnie chrześcijański światopogląd, filozofia chrześcijańska, idea chrześcijańska zmienia tą optykę !
Cytat:
Brak jedności u chrześcijan wynika min. właśnie z tego, że każdy ma inne odczucia i woli nimi się sugerować niż tym, co objawił w Biblii Bóg. Ata333 jest tego klasycznym przykładem. Pisze i mówi o miłości ale... patrząc, jak ważne są dla niej jej osobiste odczucia, po prostu... wątpię aby potrafiła ową jedność uzyskać... gdziekolwiek i z kimkolwiek. To z kolei powoduje chęć odcięcia się od społeczności. Tak oto powstają osobiste, jednoosobowe religie.

Moim zdaniem wiara jest czymś BARDZO osobistym i nie może być narzucana w ten sposób "bo większość tak myśli, to większość ma rację".
Cały problem polega na tym, że Ty Bobo (masz do tego prawo !) uważasz, że to co znajduje się w ST objawił Bóg i akceptujesz właśnie takiego starotestamentowego Boga, oddajesz mu cześć i chwałę, bronisz jego dobrego imienia i oki - ja Ci tego, nie wyrzucam (zabrakło mi adekwatnego słowa :-) )
Natomiast ja czytając ST doszłam do wniosku, że ST jest "kopalnią" wiedzy historycznej, społecznej, stosunków i układów politycznych etc. i przykładem jak można ..... manipulować ludźmi i SAMYM BOGIEM !!! I ja też (i ata333 tak mi się wydaje) bronię dobrego imienia Boga ! Uważam, że pisarze, "prorocy" wykorzystywali autorytet Boga mówiąc, pisząc " To ja Pan wam nakazuję" itp. Uzurpowali sobie prawo do ziem i dowódcy rękami Boga chcieli ją zdobyć, a ziemia, to i władza, podporządkowanie sobie innych, zagrabienie ich mienia, kobiet, złota i bydła. Prawdziwy Bóg dla mnie nie toczy wojen o ziemie, o złoto, nie każe zbijać niemowlęta i brać dziewice w niewole ! Bóg jest Bogiem z boskimi przymiotami, a nie ludzkimi. Inaczej niczym nie różni się od zdobywców takich jak np. Aleksander Macedoński czy Napoleon.
Jest wiele fragmentów w ST świadczących o tym, że nawet wtedy ludzie mieli przeciwstawne wyobrażenie Prawdziwego Boga.
Prawdziwego Boga-Ojca objawił nam dopiero Jezus i za to zginął.
Ty Bobo możesz własne zdanie i ja też. Ja Ci nie odbieram prawa do Twoich interpretacji i do widzianej przez Ciebie Prawdy, więc Ty również nie odbieraj mi mojej.
Nie odbieraj mi prawa bycia chrześcijanką, gdy ja się nią czuję, staram się wdrażać w moje życie chrześcijańskie wartości i nauki Jezusa, a do tego nie potrzeba ani organizacji, ani ... religii.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-22, 16:29   

AEliot napisał/a:
ata333 napisał/a:
chrzescijanstwo powiela niestety ten sam blad..idac za poznaniem legalistycznym..bez wglebienia sie w istote Boga i Jego praw..


Bez urazy, ato, ale po lekturze Twoich postów odnoszę wrażenie, że dla Ciebie prawa Boże też nie mają znaczenia. Prócz miłości rzecz jasna...
Czyżbym miał otrzymać odpowiedź: w miłości wszystko sie streszcza i stosując się do miłości stosujesz się do wszystkich praw?
Czuję, że będzie coś w tym stylu ;-)


Masz Miłość w sobie będziesz stosował się do wszystkich praw.
Będziesz cierpliwy, nie zrobisz nikomu krzywdy, nie okłamiesz, nie ukradniesz, będziesz kochał bliźniego, będziesz mu pomagał, będziesz mu wybaczał błędy itd. Czego Ty AEliocie nie rozumiesz ???
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13