Jezus jako Słowo

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

tropiciel pisze:A czy nie zaznaczyłem przypadkiem, że to nie mój pogląd ? Twój post był dosyć interesujący, więc w dyskusji go wykorzystałem. Ale poglądy w nim wyrażone nie są chyba twoim odkryciem. A jeśli już o tym mowa to przy okazji wspomnij od kogo zaczerpnęłaś ten pogląd ?
Pytam bo to bardzo interesujący temat.
Napisałeś, że znalazłeś go "gdzieś w internecie". A na pewno dobrze go wiesz, gdzie go znalazłeś i kto był jego autorem.

Mój oryginalny post

Twoja kopia ze zmienionym słowem Pan na Jehowa
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

ShadowLady86

A jak miałem napisać skoro nie znam twego imienia i nazwiska ? Podaj mi swoje nazwisko lub imię a ja wejdę na stronę i dokonam poprawki jeśli sobie życzysz. Nie podawalem twojego nicku bo jest trochę niepoważny ( sorry, ale chyba nie tylko ja to tak odbieram ).
Tak że nie ma sprawy. Mam nadzieję że nie jest zbrodnią wprowadzenie Imienia Bożego tam gdzie powinno się znajdować.

Nie odpowiedziałaś mi na pytanie od kogo zaczerpnęłaś ów pomysł opisany w poruszonym temacie. Byłbym wdzięczny, gdybyś podała.

_____________________________________

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Tropiciel-
Takie zachowanie,przywłaszczania sobie kogoś postów jest niemoralne,ale kiedy jest oczywiste,odkryto takie praktyki,to co najmniej należy w pokorze,przeprosić,a nie dziwnie się wykręcać.
Na forach podpisem jest ''nik''-jeżeli ktoś nie stosuje swego imienia.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 26 gru 2015, 17:49 przez chryzolit, łącznie zmieniany 1 raz.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Chryzolit-napisał.
Cytat:
Zapisy te sa proste i nie mają żadnych podstaw do zanegowania ich wiarygodności.
Cytat:
1Kor.10;1-4.
''A chcę bracia,abyście dobrze wiedzieli,że Ojcowie nasi wszyscy byli pod obłokiem i wszyscy przez morze przeszli.I wszyscy w Mojżesza zostali ochrzczeni w obłoku i morzu i wszyscy ten sam duchowy pokarm jedli,i wszyscy ten sam napój duchowy pili,pili bowiem z duchowej skały,która im towarzyszyła,a skałą ta był Chrystus.''
Tropiciel-odpisał.

Owszem zapisy są proste, ale do użytkownika chryzolit nic kompletnie nie dociera ! Wielokrotnie pisałem, że nawet Towarzystwo Strażnica, które obstaje ( jak na razie ) przy preegzystencji nie uznaje tego wersetu za dowód preegzystencji Syna Bożego. A dlaczego ? Ponieważ Jezus stał się Chrystusem dopiero podczas chrztu w Jordanie i ponieważ wcześniej ( a więc w czasach Mojżesza ) Bóg nie przemawiał przez swego Syna - o czym informuje list do Hebrajczyków 1 : 2.
Ap.Paweł,kiedy pisał te słowa,to Chrystus ponownie był w chwale u Ojca,siedząc po jego prawicy.Dlatego Paweł,kiedy pisze ''Chrystus'',opisując historie wyjścia Izraela z Egiptu-o Jego obecności w tej historii-to dokładnie wiedział co robi,w tym czasie kiedy to pisze,to Jezus,ten tytuł [określenie]już posiadał.
Ale zastanów się - Tropicielu-kim jesteś?,[w stosunku do autorytetu Apostolskiego],aby negować jednoznaczne zapisy.
Ew.Jana.16;28.
''Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat,znowu opuszczam świat i idę do Ojca.'['

Tropiciel - ponownie pytam,kim jesteś?,aby podważać,jednoznaczne zapisy z wypowiedziami Pana Jezusa.
Czy Twój autorytet,jest większy?.
Czym jest takie zachowanie,kiedy równocześnie powołujesz się na autorytet Biblii.[Pozornie].

Powołujesz,sie na Heb.1;2.
Gdzie wyraznie pisze,że stworzenie miało miejsce przez Jezusa,co ap.Paweł,wielokrotnie powtarza w innych wypowiedziach.
Dlatego jest jednoznaczne,że był,przy stwarzaniu.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

użytkownik chryzolit napisał :
Tropiciel-
Takie zachowanie,przywłaszczania sobie kogoś postów jest niemoralne,ale kiedy jest oczywiste,odkryto takie praktyki,to co najmniej należy w pokorze,przeprosić,a nie dziwnie się wykręcać.
Na forach podpisem jest ''nik''-jeżeli ktoś nie stosuje swego imienia.
Niczego sobie nie przywlaszczyłem ! lepiej niech użytkownik chryzolit zaprzestanie swych oszczerstw ! A ponadto lepiej niech się nie wtrąca znowu !

______________________________
Ostatnio zmieniony 26 gru 2015, 18:20 przez tropiciel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

użytkownik chryzolit napisał :
Ap.Paweł,kiedy pisał te słowa,to Chrystus ponownie był w chwale u Ojca,siedząc po jego prawicy.Dlatego Paweł,kiedy pisze ''Chrystus'',opisując historie wyjścia Izraela z Egiptu-o Jego obecności w tej historii-to dokładnie wiedział co robi,w tym czasie kiedy to pisze,to Jezus,ten tytuł [określenie]już posiadał.
Z tego widać, że użytkownik chryzolit wie lepiej nawet niż Towarzysto Strażnica ! Kim więc jest i za kogo się uważa ?
Z pewnością apostol Paweł nie byl kosmonautą ani nie pochodził z Polski i dobrze wiedział co pisze !
Ale zastanów się - Tropicielu-kim jesteś?,[w stosunku do autorytetu Apostolskiego],aby negować jednoznaczne zapisy.
Oj lepiej niech się użytkownik chryzolit zastanowi kogo tutaj na forum treprezentuje !
Ew.Jana.16;28.
''Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat,znowu opuszczam świat i idę do Ojca.'['
Tropiciel - ponownie pytam,kim jesteś?,aby podważać,jednoznaczne zapisy z wypowiedziami Pana Jezusa.
Czy Twój autorytet,jest większy?.
A kim jest użytkownik chryzolit ??? nie potrafi jak dotąd odpowiedzieć na kilka prostych pytań, które postawiłem !
Czym jest takie zachowanie,kiedy równocześnie powołujesz się na autorytet Biblii.[Pozornie].
Niech użytkownik chryzolit pilnuje swojego zachowania !
Powołujesz,sie na Heb.1;2.
Gdzie wyraznie pisze,że stworzenie miało miejsce przez Jezusa,co ap.Paweł,wielokrotnie powtarza w innych wypowiedziach.
Dlatego jest jednoznaczne,że był,przy stwarzaniu.
Nie ma czegoś takiego w tekście greckim ! Oszustwo i ściemę może wciskać użytkownik chryzolit, ale nie tym, którzy mają dostęp do tekstu greckiego i słowników greckich !

____________________________________________

http://focusonthekingdom.org/Polish.pdf

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Chryzolit-napisał.
Cytat:
Powołujesz,sie na Heb.1;2.
Gdzie wyraznie pisze,że stworzenie miało miejsce przez Jezusa,co ap.Paweł,wielokrotnie powtarza w innych wypowiedziach.
Dlatego jest jednoznaczne,że był,przy stwarzaniu.
Tropiciel-odpisał.

Nie ma czegoś takiego w tekście greckim ! Oszustwo i ściemę może wciskać użytkownik chryzolit, ale nie tym, którzy mają dostęp do tekstu greckiego i słowników greckich !
To znaczy,że nie znasz języka greckiego,kiedy nie wiesz co jest napisane w tekście greckim.
Natomiast Ci którzy maja dostęp do tekstu greckiego i słowników greckich i chcą z nich korzystać,to wiedzą,że czytelnik Biblii w języku greckim,niezależnych wydań Biblii i różnych innych,przeczyta przekaz taki sam,lub prawie taki sam jak czytelnik w języku polskim.
Do Fil.2;5-8.
''Takiego bądzcie względem siebie usposobienia,jakie było w Chrystusie Jezusie,który chociaż był w postaci Bożej,nie upierał się zachłannie przy tym,aby być równym Bogu,lecz wyparł się samego siebie,przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom.itd.''
Ap.Paweł Jezusa,kiedy jeszcze był w postaci Bożej,nazwał Chrystusem i miał do tego prawo,oraz pełnie wiedzy w tym temacie,ponieważ,otrzymał ja od samego Jezusa.
Tropiciel,czy zechcesz napisać ściema a może oszustwo?. Lub że nie ma tego w j.greckim?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

tropiciel pisze:A jak miałem napisać skoro nie znam twego imienia i nazwiska ? Podaj mi swoje nazwisko lub imię a ja wejdę na stronę i dokonam poprawki jeśli sobie życzysz. Nie podawalem twojego nicku bo jest trochę niepoważny ( sorry, ale chyba nie tylko ja to tak odbieram ).
Tak że nie ma sprawy. Mam nadzieję że nie jest zbrodnią wprowadzenie Imienia Bożego tam gdzie powinno się znajdować.

Nie odpowiedziałaś mi na pytanie od kogo zaczerpnęłaś ów pomysł opisany w poruszonym temacie. Byłbym wdzięczny, gdybyś podała.
Wystarczyło podać odnośnik do postu, który skopiowałeś. Poza tym co to za tłumaczenie, że nie podoba Ci się mój nick to go nie podasz. Na TYM forum, gdzie również skopiowano mój post, jakoś użytkownik mógł podać, że autorem jest ShadowLady86.

Mój post napisałam sama, a wszelkie źródła, z których czerpałam, są w poście zacytowane.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

ShadowLady86 pisze:
tropiciel pisze:A jak miałem napisać skoro nie znam twego imienia i nazwiska ? Podaj mi swoje nazwisko lub imię a ja wejdę na stronę i dokonam poprawki jeśli sobie życzysz. Nie podawalem twojego nicku bo jest trochę niepoważny ( sorry, ale chyba nie tylko ja to tak odbieram ).
Tak że nie ma sprawy. Mam nadzieję że nie jest zbrodnią wprowadzenie Imienia Bożego tam gdzie powinno się znajdować.

Nie odpowiedziałaś mi na pytanie od kogo zaczerpnęłaś ów pomysł opisany w poruszonym temacie. Byłbym wdzięczny, gdybyś podała.
Wystarczyło podać odnośnik do postu, który skopiowałeś. Poza tym co to za tłumaczenie, że nie podoba Ci się mój nick to go nie podasz. Na TYM forum, gdzie również skopiowano mój post, jakoś użytkownik mógł podać, że autorem jest ShadowLady86.

Mój post napisałam sama, a wszelkie źródła, z których czerpałam, są w poście zacytowane.
No widzisz ShadowLady, baba nie może napisać mądrego postu, to nie możliwe ! Tylko facet może ! A jeśli intelektualnie facet jest nie zdolny , to się podszyje pod czyjś i będzie ukrywał autora !
Kiedyś już tak było, że kobiety, aby wydawać swoje książki musiały używać męskich imion i nazwisk, ale nie wiem jak by się user o imieniu i nazwisku "tropiciel" starał te czasy nie powrócą !
Tropicielu ! Jeśli kopiujesz czyjś post, to nie masz PRAWA nic w nim zmieniać ! A jak Ci się nie podoba nick, to masz zrezygnować z cytowania ! Jesteś nieuczciwy !
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Masz tupet,tropicielu :-D A na powaznie-teraz juz calkiem wypadles z dyskusji.Jakiejkolwiek.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Tropicielu, a czy tutaj przypadkiem też nie skopiowałeś mojego postu Historycy.otg

Tutaj nawet nie ma zająknięcia, że post jest skopiowany.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

ShadowLady86 pisze:Tropicielu, a czy tutaj przypadkiem też nie skopiowałeś mojego postu Historycy.otg

Tutaj nawet nie ma zająknięcia, że post jest skopiowany.
Faktycznie :-D
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Akurat nie wiem, kim jest user Janek.

Jednak jego post to już wersja "tropicielowa", bo ma słowo Jehowah zamiast słowa Pan.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

chryzolit pisze:Chryzolit-napisał.
Cytat:
Zapisy te sa proste i nie mają żadnych podstaw do zanegowania ich wiarygodności.
Cytat:
1Kor.10;1-4.
''A chcę bracia,abyście dobrze wiedzieli,że Ojcowie nasi wszyscy byli pod obłokiem i wszyscy przez morze przeszli.I wszyscy w Mojżesza zostali ochrzczeni w obłoku i morzu i wszyscy ten sam duchowy pokarm jedli,i wszyscy ten sam napój duchowy pili,pili bowiem z duchowej skały,która im towarzyszyła,a skałą ta był Chrystus.''
Tropiciel-odpisał.

Owszem zapisy są proste, ale do użytkownika chryzolit nic kompletnie nie dociera ! Wielokrotnie pisałem, że nawet Towarzystwo Strażnica, które obstaje ( jak na razie ) przy preegzystencji nie uznaje tego wersetu za dowód preegzystencji Syna Bożego. A dlaczego ? Ponieważ Jezus stał się Chrystusem dopiero podczas chrztu w Jordanie i ponieważ wcześniej ( a więc w czasach Mojżesza ) Bóg nie przemawiał przez swego Syna - o czym informuje list do Hebrajczyków 1 : 2.
Ap.Paweł,kiedy pisał te słowa,to Chrystus ponownie był w chwale u Ojca,siedząc po jego prawicy.Dlatego Paweł,kiedy pisze ''Chrystus'',opisując historie wyjścia Izraela z Egiptu-o Jego obecności w tej historii-to dokładnie wiedział co robi,w tym czasie kiedy to pisze,to Jezus,ten tytuł [określenie]już posiadał.
Ale zastanów się - Tropicielu-kim jesteś?,[w stosunku do autorytetu Apostolskiego],aby negować jednoznaczne zapisy.
Ew.Jana.16;28.
''Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat,znowu opuszczam świat i idę do Ojca.'['

Tropiciel - ponownie pytam,kim jesteś?,aby podważać,jednoznaczne zapisy z wypowiedziami Pana Jezusa.
Czy Twój autorytet,jest większy?.
Czym jest takie zachowanie,kiedy równocześnie powołujesz się na autorytet Biblii.[Pozornie].

Powołujesz,sie na Heb.1;2.
Gdzie wyraznie pisze,że stworzenie miało miejsce przez Jezusa,co ap.Paweł,wielokrotnie powtarza w innych wypowiedziach.
Dlatego jest jednoznaczne,że był,przy stwarzaniu.
Pozdrawiam.
Jezus przed narodzinami był wyłącznie w PLANIE BOGA..Masz błędne zrozumienie biblii.
Piotr wyraźnie pisze że Jezus objawił się w ostatnich czasach. W Rodzaju nie ma wzmianki że Jezus stwarza, za to wiele razy pisze że Stwórca stwarzał SAM (np.Iz. 44:24)
W Kol. pisze o stwarzaniu przez Jezusa ale to stwarzanie rządu niebiańskiego, po jego zmartwychwstaniu..Trzeba tez rzeczy rozgraniczać a nie pisać bzdury.

1 Piotra 1:20

On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata, dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił ze względu na was
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”