Objawienie Boga Ojca

Tutaj nie polemizujemy, tutaj dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Objawienie Boga Ojca

Post autor: Lukian »

Jedyne prywatne objawienie Boga Ojca:
http://www.armatabianca.org/pl/bog-ojciec
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Takie rzeczy tylko w KRK..
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

daglezja77 pisze:Takie rzeczy tylko w KRK..
w rzeczy samej
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

No bo Biblia mówi:

Jan. 1:18
18. Boga nikt nigdy nie widział: on jednorodzony syn, który jest w łonie ojcowskiem, ten nam opowiedział.
(BG)
I żeby było jasne,nigdzie w zgodzie z oryginałem ,nie ma określenia "jednorodzony bóg"
Ostatnio zmieniony 11 gru 2015, 23:44 przez Jachu, łącznie zmieniany 1 raz.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Dn 7:9 pau "Patrzyłem, jak postawiono trony i usiadł Przedwieczny. Jego szaty były białe jak śnieg, włosy na Jego głowie jak czysta wełna. Jego tron był z ognistych płomieni, a koła u tronu - to ogień płonący."
Ostatnio zmieniony 11 gru 2015, 23:42 przez Lukian, łącznie zmieniany 1 raz.
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Lukjan:
Dn 7:9 pau "Patrzyłem, jak postawiono trony i usiadł Przedwieczny. Jego szaty były białe jak śnieg, włosy na Jego głowie jak czysta wełna. Jego tron był z ognistych płomieni, a koła u tronu - to ogień płonący."


Ale w nagłówku Daniel podał:

Dan. 7:1
1. W pierwszym roku Belsazara, króla babilońskiego, miał Daniel sen, a to co widział, leżąc na swoim łóżku, zaniepokoiło go. Potem spisał sen, a oto jego treść:
(BW

Wizję bierzesz za rzeczywistość ???
Ostatnio zmieniony 11 gru 2015, 23:42 przez Jachu, łącznie zmieniany 1 raz.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Zwiastun
Posty: 315
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:54

Post autor: Zwiastun »

Lukian pisze:Dn 7:9 pau Jego szaty były białe jak śnieg, włosy na Jego głowie jak czysta wełna.
No niektórzy tak właśnie czytają biblię, tak ją interpretują i nauczają innych chcąc być mędrkami i nauczycielami a potem same problemy :prosze: :aaa: :roll:


Daniela 7:9:
„Odzienie jego było białe jak śnieg, a włosy na jego głowie — jak czysta wełna”.

Biel symbolizuje prawość i czystość. Naturalna wełna zwykle jest jasna, niekiedy wręcz biała. Stąd też włosy przypominające wełnę musiały być białe. :-)

Można sobie wyobrazić co widział Daniel: Sędziego o białych włosach, przyodzianego w jakąś śnieżnobiałą szatę - Te obrazy słowne dobitnie potwierdzają, że wyroki Jehowy są sprawiedliwe i mądre.
Jest On Sędzią, który zasługuje na najgłębsze zaufanie i szacunek.


Jachu pisze:Jan. 1:18
Boga nikt nigdy nie widział
Krótko zwięźle i na temat. Bóg nie jest człowiekiem żeby go sobie namalować czy ujrzeć.

„Bóg jest Duchem, a ci, którzy go czczą, muszą oddawać cześć duchem i prawdą”
(JANA 4:24)


Wyjścia 33:20
Jana 1:18
1 Tymoteusza 1:17



:-)
Ostatnio zmieniony 11 gru 2015, 23:42 przez Zwiastun, łącznie zmieniany 1 raz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Wj 33:18-20
18. I rzekł Mojżesz: Spraw, abym ujrzał Twoją chwałę.
19. Pan odpowiedział: Ja ukażę ci mój majestat i ogłoszę przed tobą imię Pana, gdyż Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, komu Mi się podoba.
20. I znowu rzekł: Nie będziesz mógł oglądać mojego oblicza, gdyż żaden człowiek nie może oglądać mojego oblicza i pozostać przy życiu.

(BT)
Ostatnio zmieniony 11 gru 2015, 23:40 przez Jachu, łącznie zmieniany 1 raz.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Iz 6:5 bt4 "I powiedziałem: Biada mi! Jestem zgubiony! Wszak jestem mężem o nieczystych wargach i mieszkam pośród ludu o nieczystych wargach, a oczy moje oglądały Króla, Pana Zastępów!"

3. W przypadku posługiwania się cytatami należy podać źródło przytaczanego materiału i wyraźne zaznaczyć cytowany tekst kursywą, kolorem lub za pomocą funkcji
. Anna01 :-)
Ostatnio zmieniony 11 gru 2015, 23:39 przez Lukian, łącznie zmieniany 1 raz.
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Powinniście panowie odwiedzić temat o sprzecznościach KLIK Bo w końcu oglądano tego Boga czy nie oglądano? I na to i na to są wersety.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Do Tematu.
Rozumię iż nie ma sprzeczności w kwestii oglądania,czy widzenia Boga.
Fizycznie człowiek nie może go widzieć,ponieważ różnica natur,tym samym chwały jest tak duża,ze człowiek nie przeżyje takiego kontaktu.
Natomiast może oglądać Boga,ale jak czytajmy.
Efez.1;18.
''i oświecił oczy serca waszego,abyście wiedzieli,jaka jest nadzieja,do której was powołał i jakie bogactwo chwały jest udziałem świętych w dziedzictwie jego.''
Tak.można w tematach duchowych widzieć sercem,lepiej dalej i skuteczniej.
Na innym miejscu pisał,abyśmy patrzyli na Jezusa dokończyciela wiary,i my patrzymy i widzimy,ale nie fizycznymi oczyma.
Pozdrawiam.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Nawet śmiertelnemu,mniej czy bardziej ułomnemu człowiekowi,gdy otworzy się możliwość zrozumienia/pojęcia jakiegoś problemu/zagadnienia,to ów nieraz powie" o teraz to widzę,-rozumiem"
Są ludzie,którzy nie chcą,boją się widzieć. Bo co bliscy,znajomi,współwyznawcy dotychczasowi powiedzą. Lepiej być w kokonie,ciepło i przytulnie.Nieprawdaż???
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Jachu pisze:No bo Biblia mówi:

Jan. 1:18
18. Boga nikt nigdy nie widział: on jednorodzony syn, który jest w łonie ojcowskiem, ten nam opowiedział.
(BG)
I żeby było jasne,nigdzie w zgodzie z oryginałem ,nie ma określenia "jednorodzony bóg"
Jako pierwsi widzieli go Adam i Ewa.Potem Mojzesz rozmawia z nim twarza w twarz.No i jeszcze tych 70 ...

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

chryzolit pisze:Do Tematu.
Rozumię iż nie ma sprzeczności w kwestii oglądania,czy widzenia Boga.
Fizycznie człowiek nie może go widzieć,ponieważ różnica natur,tym samym chwały jest tak duża,ze człowiek nie przeżyje takiego kontaktu.
Natomiast może oglądać Boga,ale jak czytajmy.
Efez.1;18.
''i oświecił oczy serca waszego,abyście wiedzieli,jaka jest nadzieja,do której was powołał i jakie bogactwo chwały jest udziałem świętych w dziedzictwie jego.''
Tak.można w tematach duchowych widzieć sercem,lepiej dalej i skuteczniej.
Na innym miejscu pisał,abyśmy patrzyli na Jezusa dokończyciela wiary,i my patrzymy i widzimy,ale nie fizycznymi oczyma.
Pozdrawiam.
Chryzolicie, ja czytam, że można nie tylko widzieć boga, ale i się z nim bić i spokojnie sobie żyć dalej. Mało tego ! Człowiek wygrywa z bogiem i ZMUSZA boga do pewnych czynności.

25) Gdy zaś wrócił i został sam jeden, ktoś zmagał się z nim aż do wschodu jutrzenki, (26) a widząc, że nie może go pokonać, dotknął jego stawu biodrowego i wywichnął Jakubowi ten staw podczas zmagania się z nim. (27) A wreszcie rzekł: Puść mnie, bo już wschodzi zorza! Jakub odpowiedział: Nie puszczę cię, dopóki mi nie pobłogosławisz! (28) Wtedy [tamten] go zapytał: Jakie masz imię? On zaś rzekł: Jakub. (29) Powiedział: Odtąd nie będziesz się zwał Jakub, lecz Izrael, bo walczyłeś z Bogiem i z ludźmi, i zwyciężyłeś. (30) Potem Jakub rzekł: Powiedz mi, proszę, jakie jest Twe imię? Ale on odpowiedział: Czemu pytasz mnie o imię? - i pobłogosławił go na owym miejscu. (31) Jakub dał temu miejscu nazwę Penuel, mówiąc: Mimo że widziałem Boga twarzą w twarz, jednak ocaliłem me życie.

Czy Jakub był innej niż wszyscy ludzie natury ? Jakiejś specjalnej ? Boskiej ?
A może ten "ktoś" nie był bogiem ?
I czy to możliwe, żeby bóg nie znał imienia syna Izaaka ???!!!
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Czy Jakub był innej niż wszyscy ludzie natury ? Jakiejś specjalnej ? Boskiej ?
A może ten "ktoś" nie był bogiem ?
I czy to możliwe, żeby bóg nie znał imienia syna Izaaka ???!!!
Wtrącę się.
Jakub wszedł w posiadanie znanych nam prerogatyw duchowych w sposób wątpliwy moralnie. Izaak i Ezaw nie zaakceptowali tej sytuacji, w której Jakub zawłaszczył pałeczkę duchowego dziedzictwa. Aby wybryk Jakuba miał jakikolwiek sens, Jakub musiał uzyskać akceptację Boga. Autor przedstawia to jako walkę Jakuba z Bogiem. Walka toczyła się o to, aby Bóg zaakceptował to, iż Jakub wszedł w posiadanie określonych walorów.
Czy Bóg nie znał imienia Jakuba? Oczywiście znał. Chodzi o to, że Jakub posiał coś, co nie było połączone z jego imieniem. Inaczej, Bóg pyta, jak to jest, że wszedłeś w posiadanie wartości, które nie są związane z twoją osobą, z twoim imieniem. Z takim schematem literackim spotykamy się również w Dz. Ap. w opisie, kiedy jacyś ludzie w nieuprawniony duchowo sposób posługiwali się imieniem Jezusa i zostali pobici. To, że Jakub przemógł Boga oznacza po protu, że Bóg zaakceptował Jakuba w roli duchowego dziedzica przymierza. Nadanie nowego imienia to po prostu pełna akceptacja dla Jakuba ze strony Boga. Z tym nowym imieniem uzyskał błogosławieństwo Boga, które należy rozumieć tak, że teraz otrzymał imię, które było duchową autoryzacją dla prerogatyw, w których posiadanie wszedł w sposób nieuprawniony, kiedy jeszcze nosił imię Jakub.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”