Trójca Święta

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tessa

Post autor: tessa »

"Nie jakoby ktoś widział Ojca; Ojca widział tylko Ten, który jest od Boga.”

Kto tak naprawdę więc widział Ojca? Te słowa Jezusa przeczą temu ,że ktokolwiek widział Ojca oprócz niego samego./no i aniołów w niebie./


Kod: Zaznacz cały

tessa napisał/a: 
Skoro według ciebie Jezus też jest prawdziwym Bogiem to ilu prawdziwych Bogów mamy?Dwóch.A Biblia uczy ,że istnieje jeden. 

A więc wynika z tego, że Jezus jest tym samym prawdziwym Bogiem co Ojciec! 


Dochodzisz mirku do herezji .

Nigdzie nie pisze ,że Jezus jest tym samym Bogiem co Ojciec.

Kod: Zaznacz cały

tessa napisał/a: 
Zauważ jednak ,że pisze :"i będą go zwać".Zatem jest to tytuł nadany przez Boga Jezusowi. 

Czy tak nazywasz Jezusa? Jeszcze nigdy nie słyszałem tego z ust ŚJ, ale wiele razy słyszałem od nich, że to szatan jest bogiem.  
Ano zobaczmy:

I Koryntian 8:4-8

" A jeśli chodzi o jedzenie pokarmów ofiarowanych bożkom, wiemy, że bożek jest nicością na świecie i że nie ma innego Boga oprócz jednego. 5 Bo chociaż są tacy, których zwą „bogami”, czy to w niebie, czy na ziemi, jako że jest wielu „bogów” i wielu „panów”, 6 dla nas wszakże jest jeden Bóg, Ojciec, z którego jest wszystko, a my dla niego; i jeden jest Pan, Jezus Chrystus, przez którego jest wszystko i my przez niego. "

I pytanie:
1.
jakich "bogów " zwą bogami w niebie według słów Pawła?
2.
Kto był Bogiem dla chrześcijan?

mirek

Post autor: mirek »

tessa pisze:Kto tak naprawdę więc widział Ojca? Te słowa Jezusa przeczą temu ,że ktokolwiek widział Ojca oprócz niego samego./no i aniołów w niebie./
No tak, ŚJ są od diabła, więc Ojca nie widzieli. Chrześcijanie są z Boga więc Ojca widzą! :lol:

3J 1:11 Bw „Umiłowany! Nie naśladuj tego, co złe, ale to, co dobre. Kto czyni dobrze, z Boga jest, kto czyni źle, nie widział Boga.”

tessa pisze:Nigdzie nie pisze ,że Jezus jest tym samym Bogiem co Ojciec.
Wynika to z biblii. Jakoś nigdzie nie pisze, że w Morzu Bałtyckim i Śródziemnym jest taka sama woda, a jednak wiesz o tym, że to oczywiste! Nie ujrzysz tego nigdy jak będziesz czytała Strażnicę!

tessa pisze:Ano zobaczmy:
Pogrubię dla ciebie to czego nie widzisz:

1Kor 8:4-6 Bw „... że nie ma żadnego innego boga, oprócz Jednego.(5) Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów,(6) wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.”

A więc dla Pawła jedynym Bogiem jest Bóg Ojciec i Pan Jezus! Wyraźnie to widac w tym wersecie! Dla nas chrześcijan Bóg Ojciec jest Bogiem i Panem i Pan Jezus jest Bogiem i Panem. Dla tessy Bóg Ojciec jest tylko Bogiem a nie Panem, a Jezus jest archaniołem Michałem a nie Bogiem ani nie Panem. :lol:

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

tessa
za jaką cene chcesz podtrzymac nauke swoich nauczycieli?

><><
Kto widzi a kto nie widzi Boga?



1J 3:6 Br "Każdy, kto trwa w Nim, nie grzeszy, z tych zaś, którzy grzeszą,
nikt nie widział Go ani Go nie poznał."

Ojca widzi TYLKO TEN ,kto jest z Boga/narodzony


J 4:24 BT "Bóg jest DUCHEM ; potrzeba więc,
by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie / a nie w ciele ,bo jesli znalismy
Jezusa w ciele to juz Go takim nie znamy / ZNAMY GO W DUCHU

J 4:23 Bw "Lecz nadchodzi godzina i teraz jest,
kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie;
bo i Ojciec takich szuka
, którzy by mu tak cześć oddawali."
><><
J 7:34 Br "Wy będziecie Mnie szukać, ale Mnie nie znajdziecie, tam zaś, gdzie Ja później będę przebywał, wy wejść nie możecie."

J 7:36 Br "Cóż znaczą wypowiedziane przez Niego słowa: Wy będziecie Mnie szukać, ale Mnie nie znajdziecie, tam zaś, gdzie Ja później będę przebywal, wy wejść nie możecie?"

J 8:21 Br "A kiedy indziej powiedział do nich: Ja już odchodzę. Wy będziecie Mnie szukać i pomrzecie w waszym grzechu. Nie możecie pójść tam, gdzie Ja idę."

J 13:33 Br "Dzieci moje,/nie bracia / już niedługo będę pozostawał z wami. Będziecie Mnie szukać, ale Ja mówię wam - tak jak już przedtem powiedziałem Żydom - tam, dokąd Ja idę, wy nie możecie pójść."
><><
przyjdę do was nie zostawie was sierotami .
Ducha przyjąć nie moga bo GO NIEWIDZA I NIE ZNAJA.

Luke
Posty: 158
Rejestracja: 12 lip 2007, 20:44

Post autor: Luke »

mirek pisze: Jednak istnieją dwa słowa oznaczające jeden: ECHAD i JACHID, więc to coś musi oznaczać. Jeden tydzień zawiera w sobie siedem dni, natomiast jeden człowiek, już takiego podzialu nie zrobisz. Jedno ciało to też nie jedna osoba, tylko dwie. itd...
Wszystko wytłumaczone w ww. linku. Dodam tylko, że wg takiej argumentacji nic nie jest jachid, a wszystko jest echad... Człowiek też jest echad, bo składa się z serca, płuc etc...
W całym wszechświecie jest tylko jedno światło (białe), które rozkłada się na różne kolory, które też nazywamy swiatłem.
Światło, które "wygeneruje" moja lampka nocna, jest tym samym światłem, które np. wyzwoliło się w wyniku Wielkiego Wybuchu? O.o
To był przykład unaoczniający głupotę jaką próbują wyjaśnić antytrynitaryści. Jeśli nie potrafisz wyłapać aluzji, nic na to nie poradzę.
Bo trudno jednoznacznie stwierdzić czym jest Duch Święty. Mocą Boga, Symbolem Jego obecności, samym Bogiem w działaniu... A to czego nie potrafię zrozumieć to Trójca. I upierania się, że Bóg jest trójjedyny, bo jest echad. ;D
Bzdura! Czy tam jest jakaś inna natura wody, inny związek chemiczny niż H2O? To jest ta sama woda, ten sam związek chemiczny i o to tutaj właśnie chodzi!
To ten sam związek chemiczny, ale inna woda...
To co chcesz unaocznić to modalizm, czyli herezja. U trynitarystów jest tak:
(...)
Nie chodziło o modalizm...
Tak jest zbudowany cały wszechświat!
To się pytam o źródło tych teorii...
W NT jest sugestia, że to raczej był Jezus - Syn Boży!
W NT jest sugestia, że to Bóg Ojciec jest jedynym Bogiem.

Awatar użytkownika
Quster
Posty: 3417
Rejestracja: 26 maja 2006, 23:37
Kontakt:

Post autor: Quster »

Luke pisze:
mirek pisze: Jednak istnieją dwa słowa oznaczające jeden: ECHAD i JACHID, więc to coś musi oznaczać. Jeden tydzień zawiera w sobie siedem dni, natomiast jeden człowiek, już takiego podzialu nie zrobisz. Jedno ciało to też nie jedna osoba, tylko dwie. itd...
Wszystko wytłumaczone w ww. linku. Dodam tylko, że wg takiej argumentacji nic nie jest jachid, a wszystko jest echad... Człowiek też jest echad, bo składa się z serca, płuc etc...
ECHAD
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

Obrazek

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli &#8211; wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

Luke
Posty: 158
Rejestracja: 12 lip 2007, 20:44

Post autor: Luke »

quster pisze: ECHAD
Sam podałem ten link mirkowi kilka postów temu...

tessa

Post autor: tessa »

mirek pisze:Kto tak naprawdę więc widział Ojca? Te słowa Jezusa przeczą temu ,że ktokolwiek widział Ojca oprócz niego samego./no i aniołów w niebie./
Ja piszę o widzeniu literalnym ,a ty duchowym.
Jeśli chodzi o widzenie literalne to:

Wyjśia 33:20
"I dodał: &#8222;Nie możesz zobaczyć mego oblicza, gdyż żaden człowiek nie może mnie zobaczyć i pozostać przy życiu&#8221;.

Awatar użytkownika
Esther
Posty: 2524
Rejestracja: 10 lis 2006, 21:55

Post autor: Esther »

kesja pisze:tessa
za jaką cene chcesz podtrzymac nauke swoich nauczycieli?

><><
Kto widzi a kto nie widzi Boga?



1J 3:6 Br "Każdy, kto trwa w Nim, nie grzeszy, z tych zaś, którzy grzeszą,
nikt nie widział Go ani Go nie poznał."

Ojca widzi TYLKO TEN ,kto jest z Boga/narodzony


J 4:24 BT "Bóg jest DUCHEM ; potrzeba więc,
by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie / a nie w ciele ,bo jesli znalismy
Jezusa w ciele to juz Go takim nie znamy / ZNAMY GO W DUCHU

J 4:23 Bw "Lecz nadchodzi godzina i teraz jest,
kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie;
bo i Ojciec takich szuka
, którzy by mu tak cześć oddawali."
><><
J 7:34 Br "Wy będziecie Mnie szukać, ale Mnie nie znajdziecie, tam zaś, gdzie Ja później będę przebywał, wy wejść nie możecie."

J 7:36 Br "Cóż znaczą wypowiedziane przez Niego słowa: Wy będziecie Mnie szukać, ale Mnie nie znajdziecie, tam zaś, gdzie Ja później będę przebywal, wy wejść nie możecie?"

J 8:21 Br "A kiedy indziej powiedział do nich: Ja już odchodzę. Wy będziecie Mnie szukać i pomrzecie w waszym grzechu. Nie możecie pójść tam, gdzie Ja idę."

J 13:33 Br "Dzieci moje,/nie bracia / już niedługo będę pozostawał z wami. Będziecie Mnie szukać, ale Ja mówię wam - tak jak już przedtem powiedziałem Żydom - tam, dokąd Ja idę, wy nie możecie pójść."
><><
przyjdę do was nie zostawie was sierotami .
Ducha przyjąć nie moga bo GO NIEWIDZA I NIE ZNAJA.
podoba mi sie sposób w jaki to wyrażasz kesjo.. :-)

Awatar użytkownika
Quster
Posty: 3417
Rejestracja: 26 maja 2006, 23:37
Kontakt:

Post autor: Quster »

1 Jan. 3:1,2

Patrzcie, jaką miłość okazał nam Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i nimi jesteśmy. Dlatego świat nas nie zna, że jego nie poznał. Umiłowani, teraz dziećmi Bożymi jesteśmy, ale jeszcze się nie objawiło, czym będziemy. Lecz wiemy, że gdy się objawi, będziemy do niego podobni, gdyż ujrzymy go takim, jakim jest.

Mat. 5:8
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

Obrazek

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli &#8211; wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

mirek

Post autor: mirek »

Luke pisze:Światło, które "wygeneruje" moja lampka nocna, jest tym samym światłem, które np. wyzwoliło się w wyniku Wielkiego Wybuchu? O.
Tak, jest to ta sama substancja, ale o różnej mocy oczywiście!

Luke pisze:Bo trudno jednoznacznie stwierdzić czym jest Duch Święty. Mocą Boga, Symbolem Jego obecności, samym Bogiem w działaniu...
Dla mnie jest Bogiem, absolutem, który istniał zanim jeszcze świat powstał! Chyba też się z tym zgadzasz. A skoro Bóg jest jeden, to oznacza, że Duch Święty też nim musi być, w przeciwnym razie byłyby przynajmniej dwa absoluty na początku, co jest przecież nie możliwe!


Luke pisze:A to czego nie potrafię zrozumieć to Trójca. I upierania się, że Bóg jest trójjedyny, bo jest echad. ;D
Ja ci ją wyjaśniam przecież. Ale do tego potrzebna jest jeszcze pokora! Nie tylko ECHAD świadczy o Trójcy!


Luke pisze:To ten sam związek chemiczny, ale inna woda...
Powiem jak na trynitarystę przystało: (Ojciec i Syn) to ten sam Bóg ale inna osoba!
Czy nasze zdania różnią się czymś? Podkresliłem i pogrubiłem podobne frazy, abyś skojarzył podobieństwo. W całej przyrodzie naprawdę można wszędzie zobaczyć trójce!

tessa pisze:"I dodał: &#8222;Nie możesz zobaczyć mego oblicza, gdyż żaden człowiek nie może mnie zobaczyć i pozostać przy życiu&#8221;.
Bóg robił wyjątki od tej reguły. Jest wszechmocny więc może tak zrobić, aby człowiek nie umarł. Przyszedł na przykład osobiście do Abrahama! (Rdz 18:1-33).

Zapraszam do wątku:

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=1456

tam podanych jest więcej przykładów oglądania Boga!

Przy okazji może odpowiesz mi na pytanie: dlaczego Strażnica sfałszowała ten werset?

Hbr 12:14 Bg &#8222;Pokoju naśladujcie ze wszystkimi i świętobliwości, bez której żaden nie ogląda Pana;&#8221;

Hbr 12:14 BT &#8222;Starajcie się o pokój ze wszystkimi i o uświęcenie, bez którego nikt nie zobaczy Pana.&#8221;

Hbr 12:14 Bw &#8222;Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie ujrzy Pana,&#8221;

Hbr 12:14 Bp &#8222;Starajcie się o pokój ze wszystkimi i o uświęcenie, bez którego nikt nie będzie oglądał Boga.&#8221;


Hbr 12:14 NS &#8222;Dążcie do pokoju ze wszystkimi oraz do uświęcenia, bez którego żaden człowiek nie ujrzy Pana,&#8221;

W wersecie tym Strażnica dodała słowo "człowiek", chociaż w oryginale greckim nie ma tego wyrazu. Dlaczego tak uczyniono? Oczywistem jest, że po to, aby szatanowi zrobić furtkę na przebywanie w niebie do 1914 roku, w tym bowiem roku według nauki Strażnicy szatan przebywał w niebie. Z wersetu tego jednak wynika, iż szatan nie może bezpośrednio przebywać przed obliczem Pańskim, bo tekst mówi o tym, że bez pokoju i uświęcenia &#8222;nikt nie zobaczy Pana&#8221;. Inne wersety potwierdzają tę myśl:

Ps 5:5 Bw &#8222;Albowiem Ty nie jesteś Bogiem, który chce niegodziwości, Zły nie może z tobą przebywać.&#8221;

Hi 13:16 Bw &#8222;Już to może być ratunkiem dla mnie, bo żaden niegodziwy nie może stanąć przed nim.&#8221;


To Adam zaraz po popełnieniu grzechu musiał opuścić raj, a szatana przy sobie Bóg miałby tolerować tysiące lat, czekając na wyznaczony przez ŚJ rok 1914 :lol:

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 2946
Rejestracja: 28 maja 2006, 13:01

Post autor: Petroniusz »

mirek pisze: Przy okazji może odpowiesz mi na pytanie: dlaczego Strażnica sfałszowała ten werset?

Hbr 12:14 Bg &#8222;Pokoju naśladujcie ze wszystkimi i świętobliwości, bez której żaden nie ogląda Pana;&#8221;

Hbr 12:14 BT &#8222;Starajcie się o pokój ze wszystkimi i o uświęcenie, bez którego nikt nie zobaczy Pana.&#8221;

Hbr 12:14 Bw &#8222;Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie ujrzy Pana,&#8221;

Hbr 12:14 Bp &#8222;Starajcie się o pokój ze wszystkimi i o uświęcenie, bez którego nikt nie będzie oglądał Boga.&#8221;


Hbr 12:14 NS &#8222;Dążcie do pokoju ze wszystkimi oraz do uświęcenia, bez którego żaden człowiek nie ujrzy Pana,&#8221;

W wersecie tym Strażnica dodała słowo "człowiek", chociaż w oryginale greckim nie ma tego wyrazu. ...
:mrgreen:
Oto jak mireczek oszukuje Moderatora aby przemycic swoje kompleksy. Nie dziwota, ze EMET w koncu postanowil opuscic to gremium. Mirkowi zaczyna sie mylic aktualny "cyfrowy" (trojka) temat z innym, wielocyfrowym (1914). Regulamin swoje, a mirus swoje. :mrgreen:
Petroniusz Arbiter

Awatar użytkownika
Esther
Posty: 2524
Rejestracja: 10 lis 2006, 21:55

Post autor: Esther »

Petroniusz pisze:
mirek pisze: Przy okazji może odpowiesz mi na pytanie: dlaczego Strażnica sfałszowała ten werset?

Hbr 12:14 Bg &#8222;Pokoju naśladujcie ze wszystkimi i świętobliwości, bez której żaden nie ogląda Pana;&#8221;

Hbr 12:14 BT &#8222;Starajcie się o pokój ze wszystkimi i o uświęcenie, bez którego nikt nie zobaczy Pana.&#8221;

Hbr 12:14 Bw &#8222;Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie ujrzy Pana,&#8221;

Hbr 12:14 Bp &#8222;Starajcie się o pokój ze wszystkimi i o uświęcenie, bez którego nikt nie będzie oglądał Boga.&#8221;


Hbr 12:14 NS &#8222;Dążcie do pokoju ze wszystkimi oraz do uświęcenia, bez którego żaden człowiek nie ujrzy Pana,&#8221;

W wersecie tym Strażnica dodała słowo "człowiek", chociaż w oryginale greckim nie ma tego wyrazu. ...
:mrgreen:
Oto jak mireczek oszukuje Moderatora aby przemycic swoje kompleksy. Nie dziwota, ze EMET w koncu postanowil opuscic to gremium. Mirkowi zaczyna sie mylic aktualny "cyfrowy" (trojka) temat z innym, wielocyfrowym (1914). Regulamin swoje, a mirus swoje. :mrgreen:
a Ty już sie nie masz czego przyczepić?

Demetriusz

Post autor: Demetriusz »

mirek pisze:Mnie osobiście o istnieniu Trójcy Świętej przekonuje bardzo troistość otaczającego nas świata. Posłużę się paroma przykładami:

1. W pewien sposób człowiek, stworzony na obraz Boży też jest triadą, ponieważ składa się z ducha, duszy i ciała

1Tes 5:23 Bw &#8222;A sam Bóg pokoju niechaj was w zupełności poświęci, a cały duch wasz i dusza, i ciało niech będą zachowane bez nagany na przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa.&#8221;

Psychologia również potwierdza, że człowiek składa się z trzech elementów: duchowego, psychicznego i materialnego. Jesteśmy czymś więcej niż tylko duchem, czymś więcej niż tylko umysłem i czymś więcej niż tylko ciałem. Gdy więc mówimy, że nie rozumiemy idei Trójcy Świętej, powinniśmy najpierw zapytać, czy rozumiemy samych siebie.

2. Woda jako pierwiastek chemiczny jest też trójcą, ponieważ występuje w przyrodzie w trzech stanach skupienia: woda jako ciecz, lód i para wodna - wszystkie razem są chemicznie wodą, a każdy czynnik z osobna nie jest tym samym.

Osobiscie uważam, że woda jest chyba najlepszym przykładem Trójcy, ponieważ to właśnie ona, jako woda życia, jest w biblii ilustracją Boga.

I tak np. lód może ilustrować nam Boga Ojca z jego niezmiennością i stałością:

Ps 89:14 Bw &#8222;Ramię twoje jest potężne; Mocna jest ręka twoja, A wysoko podniesiona prawica twoja.&#8221;

Woda jako płyn może przypominać nam o Jezusie Chrystusie, który dziś jest dla nas wodą życia:

J 7:37 Bw &#8222;A w ostatnim, wielkim dniu święta stanął Jezus i głośno zawołał: Jeśli kto pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije.&#8221;

A niewidzialna para wodna może słuzyć jako ilustracja Ducha Świętego:

J 16:12-15 Bw &#8222;Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie;(13) lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi.(14) On mnie uwielbi, gdyż z mego weźmie i wam oznajmi.(15) Wszystko, co ma Ojciec, moje jest; dlatego rzekłem, że z mego weźmie i wam oznajmi.&#8221;

3. Myśli, uczucia, sumienie - to również trzy niezależne elementy tworzące w człowieku jedną całość:

Rz 2:15 Bw &#8222;dowodzą też oni, że treść zakonu jest zapisana w ich sercach; wszak świadczy o tym sumienie ich oraz myśli, które nawzajem się oskarżają lub też biorą w obronę;&#8221;

Rz 9:1 Bw &#8222;Prawdę mówię w Chrystusie, nie kłamię, a poświadcza mi to sumienie moje w Duchu Świętym,&#8221;

2Kor 4:2 Bw &#8222;lecz wyrzekliśmy się tego, co ludzie wstydliwie ukrywają, i nie postępujemy przebiegle ani nie fałszujemy Słowa Bożego, ale przez składanie dowodu prawdy polecamy siebie samych sumieniu wszystkich ludzi przed Bogiem.&#8221;


4. Światło białe też jest trójcą ponieważ składa się z trzech podstawowych kolorów: czerwony, zielony, niebieski. Biblia równiez przyrównuje Boga do światła:

1J 1:5 Bw &#8222;A zwiastowanie to, które słyszeliśmy od niego i które wam ogłaszamy, jest takie, że Bóg jest światłością, a nie ma w nim żadnej ciemności.&#8221;

J 8:12 Bw &#8222;A Jezus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota.&#8221;


Trzy podstawowe kolory mogą nam mówić o Bogu. I tak np. żółty - o świętości Ojca, czerwony - o Synu Bożym, który przelał za nas swoją krew, a niebieski - o Duchu Świętym, gdyż niebieski jest kolorem prawdy, a Duch Święty jest Duchem Prawdy.

5. Muzyka o dziwo również jest triadą: są to trzy podstawowe funkcje harmoniczne: tonika, subdominanta i dominanta.

Tak więc patrząc na siebie - widzimy trójcę, pijąc wodę - pijemy trójcę, chodząc w świetle - chodzimy w trójcy, słuchając muzyki - słyszymy trójcę. Ale poniewaz w rzeczywistości rzeczy tych dokładnie nie rozumiemy, więc nie dziwmy się, iż również możemy nie rozumieć Trójcy Świętej. :rolleyes:

A oto jeszcze inne przykłady obrazujące troistośc otaczającego nas wszechświata:

6. rzeczywistość to przestrzeń + materia + czas

7. wymiarem może być długość, szerokość lub wysokość

8. atom, najmniejszy składnik materii składa się z trzech cząstek elementarnych: protonów, neutronów i elektronów

9. Czas to przeszłość, teraźniejszość i przyszłość


Oczywiście powtarzam jeszcze raz: to są tylko przykłady. Mnie osobiście pomagają one zrozumieć ideę Trójcy. Zgadzam się, że te argumenty mogą niektórych nie przykonywać lub też nie zawsze są dobrze dobrane, jednak pokazują, że praktycznie cały świat nas otaczający to jakieś triady obiektów. Dlaczego więc Bóg również nie mógłby być triadą?

[url=http://img426.imageshack.us/img426/6018/beztytuu2qb.th.png]Obrazek[/URL]Obrazek
http://www.glaubensstimme.de/bilder/trinitaet.jpg
Posłuchaj pewnej rzeczywistości nie da sie przyrównac do przykładów. a pozatym lód to jest lód woda to woda a para to para.
nie rozumiem czemu z Boga robią ludzie jaką skąplikowaną trujcę!
-BÓG JAHWE-TO JEDEN BÓG.
-JEZUS JEST PIERWSZYM ANIOŁEM JAKI STWORZYŁ BÓG WIEC JEST ODREBNĄ OSOBĄ.
-A DUCH ŚWIĘTY TO COŚ CO POCHODZI OD BOGA ALE JEST JEGO WEWNĘTRZNĄ SIŁĄ I NAPEWNO NIE JEST OSOBĄ! Apostoł Paweł powiedział:"nie jestem obecny z tobą ciałem ale duchem jestem z tobą" Hioba 34:12-15 " (12) Bo to jest pewne, że Bóg nie popełnia bezprawia i Najwyższy nie łamie prawa. (13) Któż mu poruczył ziemię i kto założył cały okrąg świata? (14) Gdyby wziął z powrotem do siebie swojego ducha i ściągnął w siebie swoje tchnienie, (15) to by od razu zginęło wszelkie ciało i człowiek wróciłby do prochu."
Ztego wersetu wynika ze duch Boży jest w kazdym człowieku i zwierzeciu i we wszystkim dzieki temu wszystko istnieje. jest to coś takiego jak mądrość. Mądrość moze być w kazdym z nas i możemy ją dać innym może ona być uwidoczniona w jakimś naszym dziele które stworzymy. ALE NIE JEST OSOBA I NIE ROBIE Z TEGO KOMPLIKACJI ZE JEST TRÓJCĄ ,JEST CZYMŚ WYŁĄCZNIE MOIM! NIE ROBIE Z TEGO BOGA ALE UMIE UŻYĆ WYOBRAŹNI BY TO JAKOŚ UMYSŁEM POJĄĆ! CZYLI MĄDROŚĆ MOŻE PRZYJŚĆ Z GÓRY OD BOGA.
Tak apropo słowa nie oznaczają RZECZY lecz to ludzie przypisują im znaczenie.
Dlatego Bóg używa pewnych określeń aby je jakoś nazwać dlatego nazwał swoją wewntrzną siłe swoje wewnętrzne ja DUCHEM ŚWIETYM-dlatego nie można zgrzeszyć przeciwko duchowi świętemu bo godzimy w coś co jest własnością wewnetrzną Boga,atym samym w Niego samego. a co ciekawe że przeciw Jezusowi można zgrzeszyc i bedzie wybaczone.Marka 3:28-29 " (28) Zaprawdę powiadam wam: Wszystkie grzechy będą odpuszczone synom ludzkim, nawet bluźnierstwa, ilekroć by je wypowiedzieli. (29) Kto by jednak zbluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, nie dostąpi odpuszczenia na wieki, ale będzie winien grzechu wiekuistego."
NIECH NIKT NIE OBRŻA BOGA JAKĄŚ TRÓJCĄ- JEST TO DOGMAT SZATAŃSKI KTÓRY ZAKRYWA PRAWDZIWE PROSTE PRAWDY BOŻE.
NIE DA SIĘ OKRESLIC FIZYCZNIE CZYM JEST MADROŚĆ,CZAS,GŁUPOTA,PRĄD LUB DUCH ŚWIETY.
ALE MOŻNA URZYĆ TROCHE WYOBRAŻNI: ELEKTROWNIA(BÓG)-PRĄD(DUCH ŚWIETY)-WIATRAKI NAPEDZANE PRĄDEM(ŻYJĄCY LUDZIE I ZWIERZĘTA I WSZYSTKO CO ZYJE)
DLATEGO JEŻELI JEST NAPISANE ŻE DUCH BOŻY STĄPIŁ NA ZIEMIE I LUDZI TO NIE PANIKUJE I NIE SIEJE KŁAMSTW ZE TO JEST TRZECI BÓG W JEDNYM ALE PRĄD DZIEKI KTÓREMU WIATRAK SIĘ KRĘCI...KTO MĄDRY NIECH SŁUCHA I ROZUMIE.
DZIEKUJE BOGU PRZEZ JEZUSA CHRYSTUSA W DUCHU ŚWIĘTYM ZA OBIAWIONĄ MI PRAWDĘ I ZE NIE MUSZE GMATWAĆ NAUK BOŻYCH W POGAŃSKIE NAUKI LUDZI...

Demetriusz

Post autor: Demetriusz »

mirek pisze:Mnie osobiście o istnieniu Trójcy Świętej przekonuje bardzo troistość otaczającego nas świata. Posłużę się paroma przykładami:

1. W pewien sposób człowiek, stworzony na obraz Boży też jest triadą, ponieważ składa się z ducha, duszy i ciała

1Tes 5:23 Bw &#8222;A sam Bóg pokoju niechaj was w zupełności poświęci, a cały duch wasz i dusza, i ciało niech będą zachowane bez nagany na przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa.&#8221;

Psychologia również potwierdza, że człowiek składa się z trzech elementów: duchowego, psychicznego i materialnego. Jesteśmy czymś więcej niż tylko duchem, czymś więcej niż tylko umysłem i czymś więcej niż tylko ciałem. Gdy więc mówimy, że nie rozumiemy idei Trójcy Świętej, powinniśmy najpierw zapytać, czy rozumiemy samych siebie.

2. Woda jako pierwiastek chemiczny jest też trójcą, ponieważ występuje w przyrodzie w trzech stanach skupienia: woda jako ciecz, lód i para wodna - wszystkie razem są chemicznie wodą, a każdy czynnik z osobna nie jest tym samym.

Osobiscie uważam, że woda jest chyba najlepszym przykładem Trójcy, ponieważ to właśnie ona, jako woda życia, jest w biblii ilustracją Boga.

I tak np. lód może ilustrować nam Boga Ojca z jego niezmiennością i stałością:

Ps 89:14 Bw &#8222;Ramię twoje jest potężne; Mocna jest ręka twoja, A wysoko podniesiona prawica twoja.&#8221;

Woda jako płyn może przypominać nam o Jezusie Chrystusie, który dziś jest dla nas wodą życia:

J 7:37 Bw &#8222;A w ostatnim, wielkim dniu święta stanął Jezus i głośno zawołał: Jeśli kto pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije.&#8221;

A niewidzialna para wodna może słuzyć jako ilustracja Ducha Świętego:

J 16:12-15 Bw &#8222;Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie;(13) lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi.(14) On mnie uwielbi, gdyż z mego weźmie i wam oznajmi.(15) Wszystko, co ma Ojciec, moje jest; dlatego rzekłem, że z mego weźmie i wam oznajmi.&#8221;

3. Myśli, uczucia, sumienie - to również trzy niezależne elementy tworzące w człowieku jedną całość:

Rz 2:15 Bw &#8222;dowodzą też oni, że treść zakonu jest zapisana w ich sercach; wszak świadczy o tym sumienie ich oraz myśli, które nawzajem się oskarżają lub też biorą w obronę;&#8221;

Rz 9:1 Bw &#8222;Prawdę mówię w Chrystusie, nie kłamię, a poświadcza mi to sumienie moje w Duchu Świętym,&#8221;

2Kor 4:2 Bw &#8222;lecz wyrzekliśmy się tego, co ludzie wstydliwie ukrywają, i nie postępujemy przebiegle ani nie fałszujemy Słowa Bożego, ale przez składanie dowodu prawdy polecamy siebie samych sumieniu wszystkich ludzi przed Bogiem.&#8221;


4. Światło białe też jest trójcą ponieważ składa się z trzech podstawowych kolorów: czerwony, zielony, niebieski. Biblia równiez przyrównuje Boga do światła:

1J 1:5 Bw &#8222;A zwiastowanie to, które słyszeliśmy od niego i które wam ogłaszamy, jest takie, że Bóg jest światłością, a nie ma w nim żadnej ciemności.&#8221;

J 8:12 Bw &#8222;A Jezus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota.&#8221;


Trzy podstawowe kolory mogą nam mówić o Bogu. I tak np. żółty - o świętości Ojca, czerwony - o Synu Bożym, który przelał za nas swoją krew, a niebieski - o Duchu Świętym, gdyż niebieski jest kolorem prawdy, a Duch Święty jest Duchem Prawdy.

5. Muzyka o dziwo również jest triadą: są to trzy podstawowe funkcje harmoniczne: tonika, subdominanta i dominanta.

Tak więc patrząc na siebie - widzimy trójcę, pijąc wodę - pijemy trójcę, chodząc w świetle - chodzimy w trójcy, słuchając muzyki - słyszymy trójcę. Ale poniewaz w rzeczywistości rzeczy tych dokładnie nie rozumiemy, więc nie dziwmy się, iż również możemy nie rozumieć Trójcy Świętej. :rolleyes:

A oto jeszcze inne przykłady obrazujące troistośc otaczającego nas wszechświata:

6. rzeczywistość to przestrzeń + materia + czas

7. wymiarem może być długość, szerokość lub wysokość

8. atom, najmniejszy składnik materii składa się z trzech cząstek elementarnych: protonów, neutronów i elektronów

9. Czas to przeszłość, teraźniejszość i przyszłość


Oczywiście powtarzam jeszcze raz: to są tylko przykłady. Mnie osobiście pomagają one zrozumieć ideę Trójcy. Zgadzam się, że te argumenty mogą niektórych nie przykonywać lub też nie zawsze są dobrze dobrane, jednak pokazują, że praktycznie cały świat nas otaczający to jakieś triady obiektów. Dlaczego więc Bóg również nie mógłby być triadą?

[url=http://img426.imageshack.us/img426/6018/beztytuu2qb.th.png]Obrazek[/URL]Obrazek
http://www.glaubensstimme.de/bilder/trinitaet.jpg
Posłuchaj pewnej rzeczywistości nie da sie przyrównac do przykładów. a pozatym lód to jest lód woda to woda a para to para.
nie rozumiem czemu z Boga robią ludzie jaką skąplikowaną trujcę!
-BÓG JAHWE-TO JEDEN BÓG.
-JEZUS JEST PIERWSZYM ANIOŁEM JAKI STWORZYŁ BÓG WIEC JEST ODREBNĄ OSOBĄ.
-A DUCH ŚWIĘTY TO COŚ CO POCHODZI OD BOGA ALE JEST JEGO WEWNĘTRZNĄ SIŁĄ I NAPEWNO NIE JEST OSOBĄ! Apostoł Paweł powiedział:"nie jestem obecny z tobą ciałem ale duchem jestem z tobą" Hioba 34:12-15 " (12) Bo to jest pewne, że Bóg nie popełnia bezprawia i Najwyższy nie łamie prawa. (13) Któż mu poruczył ziemię i kto założył cały okrąg świata? (14) Gdyby wziął z powrotem do siebie swojego ducha i ściągnął w siebie swoje tchnienie, (15) to by od razu zginęło wszelkie ciało i człowiek wróciłby do prochu."
Ztego wersetu wynika ze duch Boży jest w kazdym człowieku i zwierzeciu i we wszystkim dzieki temu wszystko istnieje. jest to coś takiego jak mądrość. Mądrość moze być w kazdym z nas i możemy ją dać innym może ona być uwidoczniona w jakimś naszym dziele które stworzymy. ALE NIE JEST OSOBA I NIE ROBIE Z TEGO KOMPLIKACJI ZE JEST TRÓJCĄ ,JEST CZYMŚ WYŁĄCZNIE MOIM! NIE ROBIE Z TEGO BOGA ALE UMIE UŻYĆ WYOBRAŹNI BY TO JAKOŚ UMYSŁEM POJĄĆ! CZYLI MĄDROŚĆ MOŻE PRZYJŚĆ Z GÓRY OD BOGA.
Tak apropo słowa nie oznaczają RZECZY lecz to ludzie przypisują im znaczenie.
Dlatego Bóg używa pewnych określeń aby je jakoś nazwać dlatego nazwał swoją wewntrzną siłe swoje wewnętrzne ja DUCHEM ŚWIETYM-dlatego nie można zgrzeszyć przeciwko duchowi świętemu bo godzimy w coś co jest własnością wewnetrzną Boga,atym samym w Niego samego. a co ciekawe że przeciw Jezusowi można zgrzeszyc i bedzie wybaczone.Marka 3:28-29 " (28) Zaprawdę powiadam wam: Wszystkie grzechy będą odpuszczone synom ludzkim, nawet bluźnierstwa, ilekroć by je wypowiedzieli. (29) Kto by jednak zbluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, nie dostąpi odpuszczenia na wieki, ale będzie winien grzechu wiekuistego."
NIECH NIKT NIE OBRŻA BOGA JAKĄŚ TRÓJCĄ- JEST TO DOGMAT SZATAŃSKI KTÓRY ZAKRYWA PRAWDZIWE PROSTE PRAWDY BOŻE.
NIE DA SIĘ OKRESLIC FIZYCZNIE CZYM JEST MADROŚĆ,CZAS,GŁUPOTA,PRĄD LUB DUCH ŚWIETY.
ALE MOŻNA URZYĆ TROCHE WYOBRAŻNI: ELEKTROWNIA(BÓG)-PRĄD(DUCH ŚWIETY)-WIATRAKI NAPEDZANE PRĄDEM(ŻYJĄCY LUDZIE I ZWIERZĘTA I WSZYSTKO CO ZYJE)
DLATEGO JEŻELI JEST NAPISANE ŻE DUCH BOŻY STĄPIŁ NA ZIEMIE I LUDZI TO NIE PANIKUJE I NIE SIEJE KŁAMSTW ZE TO JEST TRZECI BÓG W JEDNYM ALE PRĄD DZIEKI KTÓREMU WIATRAK SIĘ KRĘCI...KTO MĄDRY NIECH SŁUCHA I ROZUMIE.
DZIEKUJE BOGU PRZEZ JEZUSA CHRYSTUSA W DUCHU ŚWIĘTYM ZA OBIAWIONĄ MI PRAWDĘ I ZE NIE MUSZE GMATWAĆ NAUK BOŻYCH W POGAŃSKIE NAUKI LUDZI...

katolik

Post autor: katolik »

Chciałbym skromnie zaapelować wszystkim,którzy nie wierzą w Boga w Trójcy Świętej,aby starali się nie wypowiadać w sposób lekceważący,pogardliwy czy arogancki na temat tego dogmatu, ponieważ to boli tych,którzy wierzą w Boga w Trójcy.
Takich chrześcijan jest na świecie półtora miliarda i ze względu na to powinno się zachować subtelność i wrażliwość odnośnie tego tematu.
Zauważyłem kilka wypowiedzi,które źle świadczą o tych,którzy je wypowiadali i przyznam się,że nie raz poczułem się dotknięty oraz wstydziłem się za te osoby.
Nie chciałem komentować tylko dlatego,aby jeszcze bardziej nie prowokować i nie słyszeć kolejnych wypowiedzi obraźliwych.
Dlatego apeluję o umiar i roztropność.

Dziękuję za wysłuchanie apelu!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”