Matura to bzdura: Czyli czy Polska to Katolicki kraj?

Dowcipy, śmieszne sytuacje, itp.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

nike, Przesladowania będą zawsze,każdy kto Czci Boga i mu ufa będzie niszczony.Nie dałaś sie zastraszyć i za to szacunek Nike :-) brawo
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

To okrucieństwo i może zostawić uraz na całe życie u dziecka w takim wieku.Szokująca historia.Ze mną do podstawówki chodził chłopiec ŚJ.Nie przypominam sobie żeby mu dokuczano, ale to on raczej nas unikał, zawsze trzymał się z boku,/ja też,ale z powodu czytania książek na przerwach :-P , no dobra-na lekcjach pod ławką też/był bardzo cichy.Wtedy jeszcze nie było religii w szkole i chodziliśmy do salki katechetycznej przy kościele.

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Teraz kochani sa juz inne czasy. kiedy wprowadzili do szkoł religie, to mi zrobilo sie żal moich wnuków, ale nie, to już nie te czasy. teraz dzieci katolikow zazdroszczą dzieciom protestantów,że nie chodza na religie hehehe. Jak cudownie odwróciła sie karta.

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

No fakt jak nie było religii w szkole było lepiej jak chodzi o ietolerancję wśród młodzieży
w mojej klasie nikt nikogo nie pytał o wyznanie
i dopiero gdy sie nawóciłem odkryłem ,ze chodziłem do szkoły z córką pastora zboru ,którego członkiem zostałem
pozdrawiam
sługa w społeczności

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Uważam,że religia w szkole to błąd.Od początku mi się to nie podobało.Typowa zagrywka państwa wyznaniowego. Kościoły są do spraw religii, a nie państwowe instytucje.Razi mnie też to,że portrety Gierka, Zawadzkiego,Rapackiego,Lenina,Stalina,Cyrankiewicza /nike wiesz o kim mówię,prawda ;-)/ zastąpiono krzyżem.
Jutro przyjdą muzułmanie i powieszą półksiężyc,a pojutrze szaman zamiast gimanastyki wprowadzi tańce przy ognisku? :xpanda: :s_zly:
Religia to religia,państwo to państwo i jedno z drugim nie powinno się mieszać.
Tym bardziej gdy w grę wchodzi nauka wśród dzieci.
Mogę się mylić, ale tak już mam.

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

ta religia to rzym
a rzym to cesarstwo
a cesarstwo to państwo
rzymskie
więc ta religia sama w sobie jest państwem
Dioklecjan zreformował cesarstwo
podzielił je
na diecezje archidiecezje i ptryjarchaty
Konstantyn i następcy tchnęli to do chrześcijaństwa
i przekształcili je na odbicie
cesarstwa z ery dominatu z nieomylnym cesarzem
pontifexsem maxymusem
na czele
czy nie jest wciąż tak
chierarchia w układzie dominatu
z pontfexsem na czele ?
pozdrawiam
sługa w społeczności

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

nike pisze:Wchodzi do klasy i jak mnie zobaczyła, to zaczęła pociągać nosem i krzyczy co tutaj tak śmierdzi, odwraca się do mnie i mówi aaaa to kocica jeszcze nie wyszła, cala klasa za mna miauuuuuuuuu a przecież dopiero co ze mna przyjaźnie rozmawiali.
Ja zaczęłam uciekać przewrócilam się, z torebki wypadły mi zeszyty z piórnika zawartość, a oni na czele z zakonnicą szatańską miauuuuuuuuu wołali.
potem juz przestrzegałam dokładniej godzin.
To bardzo przykre, co opisałaś. Niestety, istnieją na tym świecie okrutni ludzie, a ta Siostra była okrutna. Przypomniała mi się książka A. Sapkowskiego "Krew Elfów". Opisano tam, jak dzieci ludzi, krasnoludów i elfów wspólnie się bawiły i miały z tego dużo radości. Któryś z bohaterów książki skomentował to w taki sposób, że tym dzieciom rodzice jeszcze nie zdążyli powiedzieć, że mają się nienawidzić.
Tak jest z dziećmi. Dla nich jest wszystko jedno, jaka jest osoba z którą się bawią. Jakiego jest wyznania, jaki ma kolor skóry, czy ma pieniądze czy też nie. Dopiero rodzice i starsze osoby swoimi słowami i zachowaniem "nauczą ich", że inność jest zła, gorsza i wręcz zaraźliwa. :-(
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

ShadowLady86 pisze:Dopiero rodzice i starsze osoby swoimi słowami i zachowaniem "nauczą ich", że inność jest zła, gorsza i wręcz zaraźliwa.
A następne pytanie brzmi: kto tego nauczył rodziców? :roll:

Henryk
Posty: 11748
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ShadowLady86 pisze: Przypomniała mi się książka A. Sapkowskiego "Krew Elfów". Opisano tam, jak dzieci ludzi, krasnoludów i elfów wspólnie się bawiły i miały z tego dużo radości. Któryś z bohaterów książki skomentował to w taki sposób, że tym dzieciom rodzice
Musiał czytać Ewangelię...
Jezus o tym mówił:
" i powiedział: Zaprawdę mówię wam, jeśli się nie staniecie ponownie jako dzieci, nie będziecie mogli wejść do królestwa niebieskiego." Mat 18:3 br "

ODPOWIEDZ

Wróć do „Humor”