"Lekcja religii" - Żydzi Mesjańscy

Ciekawe strony internetowe, linki do nagrań na YouTube itd. o tematyce Biblijnej i religijnej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

wit pisze:. Oczywistym jest, że Bóg wybrał Izraela i dał mu szczególne oraz chwalebne obietnice. Ale wybrał go w celu, aby był światłem dla narodów, nie jako celu samego w sobie. Izrael nie jest ostatecznym przejawem chwały - ale niezliczona liczba narodów jako świetliste zakończenie symfonii zbawienia
Bóg wybrał Izraela aby wszystkie narody doprowadzić do wiary, świadcząc o jedynym Bogu.
To jest oczywiste.

Apostoł Jakub do dwunastu pokoleń w rozproszeniu pisze:

Jakub 1,(18) Ze swej woli zrodził nas przez słowo prawdy, byśmy byli jakby pierwocinami Jego stworzeń.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

janwisniewski68 pisze:Prawdziwymi Żydami i chrześcijanami są tylko ci co wyznają Boga Abrahama . Boga Izaaka ,Boga Jakuba ,Boga Izraela Boga Jahwe .
Śpieszę się zgodzić z Janem i pochwalić go za mądre słowa
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Ten inny bóg

Post autor: George »

Dezerter pisze:
janwisniewski68 pisze:Prawdziwymi Żydami i chrześcijanami są tylko ci co wyznają Boga Abrahama . Boga Izaaka ,Boga Jakuba ,Boga Izraela Boga Jahwe .
Śpieszę się zgodzić z Janem i pochwalić go za mądre słowa
szalom
Nie śpiesz się tak bardzo Dezerter, choć muszę przyznać że 15 lat temu też bym Jana pochwalił za takie myślenie, bo sam też tak myślałem.

Choć Bóg Najwyższy, ten który zawarł Przymierze z Abrahamem, jest Bogiem wszystkich powyżej wymienionych, to nie wszyscy z nich uznali Go za swojego Boga. Jeden z nich się 'wyłamał' i zaczął wielbić swojego własnego boga, i żyć według jego standartów.
Czy wiesz kogo mam na myśli?

Ta historia ustanowienia nowego boga, i wielbienia go, jest bardzo dokładnie opisana w Księdze Rodzaju, w rozdziałach 32 i 33.

Serdecznie Pozdrawiam
George
Ostatnio zmieniony 28 paź 2014, 22:33 przez George, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Przymierze - początek naszej religii.

Post autor: George »

janwisniewski68 pisze:(1) I rzekł Pan do Abrama: Wyjdź z ziemi swojej i od rodziny swojej, i z domu ojca swego do ziemi, którą ci wskażę. (2) A uczynię z ciebie naród wielki i będę ci błogosławił, i uczynię sławnym imię twoje, tak że staniesz się błogosławieństwem. (3) I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; i będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi.
Ks. Rodzaju 12:1-20, Biblia Warszawska
To mój ulubiony biblijny cytat Janie. Ten Covenant który Bóg Najwyższy zawarł z naszym Patryjarchą Abrahamem zapoczątkował naszą religię.

Pozwól że zapytam. Czy wiesz ilu Abraham miał synów?
Czy wiesz który z nich był spadkobiercą tego Przymierza?

Bóg też powiedział:

Rodzaju 17

"(1) A gdy Abram miał dziewięćdziesiąt dziewięć lat, ukazał się Pan Abramowi i rzekł do niego: Jam jest Bóg Wszechmogący, trwaj w społeczności ze mną i bądź doskonały!

(2) Ustanowię bowiem przymierze między mną a tobą i dam ci bardzo liczne potomstwo.

(3) Wtedy Abram padł na oblicze swoje, a Bóg tak do niego mówił: (4) Oto przymierze moje z tobą jest takie:

Staniesz się ojcem wielu narodów.

(5) Nie będziesz już odtąd nazywał się Abram, lecz imię twoje będzie Abraham, gdyż ustanowiłem cię ojcem

mnóstwa narodów.

(6) Rozmnożę więc ciebie nad miarę i wywiodę z ciebie narody,

i królowie pochodzić będą od ciebie.

(7) I ustanowię przymierze moje między mną a tobą i potomkami twoimi po tobie według pokoleń ich jako przymierze wieczne, abym był Bogiem twoim i potomstwa twego po tobie. (8) Ziemię, na której przebywasz jako przychodzień, całą ziemię kanaanejską dam tobie i potomstwu twemu po tobie na wieczne posiadanie i będę Bogiem ich."

Czy wiesz Janie kim byli pierwsi królowie wywodzący się od Abrahama?

Pozdrawiam
George

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Dezerter pisze:
janwisniewski68 pisze:Prawdziwymi Żydami i chrześcijanami są tylko ci co wyznają Boga Abrahama . Boga Izaaka ,Boga Jakuba ,Boga Izraela Boga Jahwe .
Śpieszę się zgodzić z Janem i pochwalić go za mądre słowa
szalom
Szalom !!!
Mądre słowa bo prawdziwe, zapisane w Torze, Biblii !!

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Re: Przymierze - początek naszej religii.

Post autor: janwisniewski68 »

Jerzy Marian pisze:
janwisniewski68 pisze:(1) I rzekł Pan do Abrama: Wyjdź z ziemi swojej i od rodziny swojej, i z domu ojca swego do ziemi, którą ci wskażę. (2) A uczynię z ciebie naród wielki i będę ci błogosławił, i uczynię sławnym imię twoje, tak że staniesz się błogosławieństwem. (3) I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; i będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi.
Ks. Rodzaju 12:1-20, Biblia Warszawska
To mój ulubiony biblijny cytat Janie. Ten Covenant który Bóg Najwyższy zawarł z naszym Patryjarchą Abrahamem zapoczątkował naszą religię.

Pozwól że zapytam. Czy wiesz ilu Abraham miał synów?
Czy wiesz który z nich był spadkobiercą tego Przymierza?

Bóg też powiedział:

Rodzaju 17

"(1) A gdy Abram miał dziewięćdziesiąt dziewięć lat, ukazał się Pan Abramowi i rzekł do niego: Jam jest Bóg Wszechmogący, trwaj w społeczności ze mną i bądź doskonały!

(2) Ustanowię bowiem przymierze między mną a tobą i dam ci bardzo liczne potomstwo.

(3) Wtedy Abram padł na oblicze swoje, a Bóg tak do niego mówił: (4) Oto przymierze moje z tobą jest takie:

Staniesz się ojcem wielu narodów.

(5) Nie będziesz już odtąd nazywał się Abram, lecz imię twoje będzie Abraham, gdyż ustanowiłem cię ojcem

mnóstwa narodów.

(6) Rozmnożę więc ciebie nad miarę i wywiodę z ciebie narody,

i królowie pochodzić będą od ciebie.

(7) I ustanowię przymierze moje między mną a tobą i potomkami twoimi po tobie według pokoleń ich jako przymierze wieczne, abym był Bogiem twoim i potomstwa twego po tobie. (8) Ziemię, na której przebywasz jako przychodzień, całą ziemię kanaanejską dam tobie i potomstwu twemu po tobie na wieczne posiadanie i będę Bogiem ich."

Czy wiesz Janie kim byli pierwsi królowie wywodzący się od Abrahama?

Pozdrawiam
George
Więc miejcie wiarę Abrahama !!
Oprócz Ismaela i Izaaka miał dzieci z drugą żoną ,które wysłał na wschód .
Prawdziwi królowie byli tylko w Izraelu .
Prawdziwym królem jest ten król którego namaścił prawdziwy kapłan prawdziwego Boga .
Dzień chwały Judy i Izraela jest bliski a dla Gojów oznacza to nadejście potępienia !!

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Przymierze - początek naszej religii.

Post autor: George »

janwisniewski68 pisze:
Jerzy Marian pisze:
janwisniewski68 pisze:(1) I rzekł Pan do Abrama: Wyjdź z ziemi swojej i od rodziny swojej, i z domu ojca swego do ziemi, którą ci wskażę. (2) A uczynię z ciebie naród wielki i będę ci błogosławił, i uczynię sławnym imię twoje, tak że staniesz się błogosławieństwem. (3) I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; i będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi.
Ks. Rodzaju 12:1-20, Biblia Warszawska
To mój ulubiony biblijny cytat Janie. Ten Covenant który Bóg Najwyższy zawarł z naszym Patryjarchą Abrahamem zapoczątkował naszą religię.

Pozwól że zapytam. Czy wiesz ilu Abraham miał synów?
Czy wiesz który z nich był spadkobiercą tego Przymierza?

Bóg też powiedział:

Rodzaju 17

"(1) A gdy Abram miał dziewięćdziesiąt dziewięć lat, ukazał się Pan Abrammowi i rzekł do niego: Jam jest Bóg Wszechmogący, trwaj w społeczności ze mną i bądź doskonały!

(2) Ustanowię bowiem przymierze między mną a tobą i dam ci bardzo liczne potomstwo.

(3) Wtedy Abram padł na oblicze swoje, a Bóg tak do niego mówił: (4) Oto przymierze moje z tobą jest takie:

Staniesz się ojcem wielu narodów.

(5) Nie będziesz już odtąd nazywał się Abram, lecz imię twoje będzie Abraham, gdyż ustanowiłem cię ojcem

mnóstwa narodów.

(6) Rozmnożę więc ciebie nad miarę i wywiodę z ciebie narody,

i królowie pochodzić będą od ciebie.

(7) I ustanowię przymierze moje między mną a tobą i potomkami twoimi po tobie według pokoleń ich jako przymierze wieczne, abym był Bogiem twoim i potomstwa twego po tobie. (8) Ziemię, na której przebywasz jako przychodzień, całą ziemię kanaanejską dam tobie i potomstwu twemu po tobie na wieczne posiadanie i będę Bogiem ich."

Czy wiesz Janie kim byli pierwsi królowie wywodzący się od Abrahama?

Pozdrawiam
George
Więc miejcie wiarę Abrahama !!

Oprócz Ismaela i Izaaka miał dzieci z drugą żoną ,które wysłał na wschód .
Prawdziwi królowie byli tylko w Izraelu.

Prawdziwym królem jest ten król którego namaścił prawdziwy kapłan prawdziwego Boga.

Dzień chwały Judy i Izraela jest bliski a dla Gojów oznacza to nadejście potępienia !!
Naprawdę Janie? Czy naprawdę uważasz że:
"Dzień chwały Judy i Izraela jest bliski a dla Gojów oznacza to nadejście potępienia !!" ???

Czyż nie znasz tego fragmentu w Biblii który wyraźnie mówi nam że z synów Izraela tylko resztka nie będzie potępiona?

(27) A Izajasz woła nad Izraelem: Choćby liczba synów Izraela była jak piasek morski, tylko resztka ocalona będzie;

(28) bo Pan wykona wyrok, rychło i w krótkim czasie na ziemi. (29) I jak przepowiedział Izajasz: Gdyby Pan Zastępów nie pozostawił nam zarodzi, stalibyśmy się jak Sodoma i bylibyśmy podobni do Gomory. (30) Cóż tedy powiemy? To, że poganie, którzy nie dążyli do sprawiedliwości, sprawiedliwości dostąpili, sprawiedliwości, która jest z wiary; (31) a Izrael, który dążył do sprawiedliwości z zakonu, do sprawiedliwości z zakonu nie doszedł. (32) Dlaczego? Dlatego, że było to nie z wiary, lecz jakby z uczynków; potknęli się oni o kamień obrazy, (33) jak napisano: Oto kładę na Syjonie Kamień obrazy i skałę zgorszenia, a kto w niego uwierzy, nie będzie zawstydzony. "

(List do Rzymian 9:1-33, Biblia Warszawska)
Internetowa Biblia 2000 v3.41 ˆ 1994-2001

A jeśli chodzi o królów wywodzących się od Abrahama i jego Pierworodnego syna Izaaka, to masz całą ich listę, i to w pierwszej księdze Biblii, Księdze Rodzaju 36:

"(31) A oto królowie, którzy panowali w ziemi edomskiej, zanim nad synami Izraela zapanował król.

(32) W Edomie był królem ...
... Jobab, syn Zeracha z Bosry.

(34) Gdy zaś umarł Jobab, po nim był królem Chuszam, z kraju Temanitów.

(35) Gdy umarł Chuszam, po nim był królem Hadad, syn Bedada, który pobił Midianitów na polu moabskim; a jego gród nazywał się Awit.

(36) Gdy umarł Hadad, po nim był królem Samla z Masreki.

(37) Gdy umarł Samla, po nim był królem Saul z Rechobot nad Rzeką.

(38) Gdy umarł Saul, po nim był królem Baalchanan, syn Achbora.

(39) Gdy umarł Baalchanan, syn Achbora, po nim był królem Hadar, a gród jego nazywał się Pau; a imię żony jego było Mehetabel, córka Matredy, córki Mezahaba. "

(Ks. Rodzaju 36:1-43, Biblia Warszawska)

Drugi król Edomu, Jobab, syn Zeracha z Bosry, to nie kto inny jak Hiob, którego sam Bóg dał nam za przykład do naśladowania - Księga Hioba - Rozdział 1.

O jego pochodzeniu, czytamy w greckiej Septuagincie w Księdze Hioba 42.


Pozdrawiam
George

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Ten inny bóg

Post autor: Dezerter »

Jerzy Marian pisze:
Dezerter pisze:
janwisniewski68 pisze:Prawdziwymi Żydami i chrześcijanami są tylko ci co wyznają Boga Abrahama . Boga Izaaka ,Boga Jakuba ,Boga Izraela Boga Jahwe .
Śpieszę się zgodzić z Janem i pochwalić go za mądre słowa
szalom
Nie śpiesz się tak bardzo Dezerter, choć muszę przyznać że 15 lat temu też bym Jana pochwalił za takie myślenie, bo sam też tak myślałem.

Choć Bóg Najwyższy, ten który zawarł Przymierze z Abrahamem, jest Bogiem wszystkich powyżej wymienionych, to nie wszyscy z nich uznali Go za swojego Boga. Jeden z nich się 'wyłamał' i zaczął wielbić swojego własnego boga, i żyć według jego standartów.
Czy wiesz kogo mam na myśli?

Ta historia ustanowienia nowego boga, i wielbienia go, jest bardzo dokładnie opisana w Księdze Rodzaju, w rozdziałach 32 i 33.

Serdecznie Pozdrawiam
George
Nie wiem o co ci chodzi i co masz do Jakuba/Izraela - jest to prawdziwy protoplasta tego narodu - jaki ojciec takie dzieci ;-) :-D
ale co mi albo tobie do wyborów jakie Sam Bóg dokonał ??
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Naprawdę Janie? Czy naprawdę uważasz że:
"Dzień chwały Judy i Izraela jest bliski a dla Gojów oznacza to nadejście potępienia !!" ???
To nie jest moje uważanie tylko prawda pochodząca od samego Boga .
A czy ja napisałem wszystkich ?
Twoje myślenie nie jest moim myśleniem !!
Ostatnio zmieniony 29 paź 2014, 22:57 przez janwisniewski68, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Ten inny bóg

Post autor: George »

Dezerter pisze:
Jerzy Marian pisze:
Dezerter pisze:
janwisniewski68 pisze:Prawdziwymi Żydami i chrześcijanami są tylko ci co wyznają Boga Abrahama . Boga Izaaka ,Boga Jakuba ,Boga Izraela Boga Jahwe .
Śpieszę się zgodzić z Janem i pochwalić go za mądre słowa
szalom
Nie śpiesz się tak bardzo Dezerter, choć muszę przyznać że 15 lat temu też bym Jana pochwalił za takie myślenie, bo sam też tak myślałem.

Choć Bóg Najwyższy, ten który zawarł Przymierze z Abrahamem, jest Bogiem wszystkich powyżej wymienionych, to nie wszyscy z nich uznali Go za swojego Boga. Jeden z nich się 'wyłamał' i zaczął wielbić swojego własnego boga, i żyć według jego standartów.
Czy wiesz kogo mam na myśli?

Ta historia ustanowienia nowego boga, i wielbienia go, jest bardzo dokładnie opisana w Księdze Rodzaju, w rozdziałach 32 i 33.

Serdecznie Pozdrawiam
George
Nie wiem o co ci chodzi i co masz do Jakuba/Izraela - jest to prawdziwy protoplasta tego narodu - jaki ojciec takie dzieci ;-) :-D

ale co mi albo tobie do wyborów jakie Sam Bóg dokonał ??
Witaj Dezerter,

Pytasz co mam do Jakuba/Izraela? Więc powiem ci że mam sporo; to że był chciwy, pazerny, że był poligamistą, oszustem i mordercą własnego brata. I to że przekazał te cechy charakteru swojemu potomstwu. Tak jak napisałeś " - jaki ojciec takie dzieci ;-) :-D ".
I jeszcze to, że pogardził on (Jakub) Bogiem Najwyższym, który to Bóg zawarł Przymierze z Abrahamem, i zaczął wielbić swojego boga - Boga Izraela, o czym możesz sobie przeczytać w Księdze Rodzaju 32 i 33.

Pytasz Dezerter co mnie lub tobie do wyborów które Sam Bóg dokonał, więc muszę powiedzieć jak Hiob - że NIC.

Problem mam z wyborem jakiego dokonał Jakub/Izrael, odrzucając Boga Abrahama i wielbiąc Boga Izraela. I jeszcze mam problem z tym, że potomkowie tegoż Jakuba, Żydzi i wszyscy Izraelici, wpychają nam tego swojego Boga do gardeł, zwalając winę za wszystkie zbrodnie na niewinnych ludziach na naszego Boga - Boga Abrahama.

Mark Twain kiedyś powiedział: "Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany", więc może nie łatwo ci będzie to zrozumieć, ale jeśli jesteś zainteresowany to spróbuję.

Serdecznie Pozdrawiam
George

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Piszesz dziwne rzeczy o Jakubie/Izraelu - dziwne i nieprawdziwe , ale dyskusji nie kontynuujmy tu, bo tu jest ważny temat o Mesjańskich Żydach - załóż nowy wątek jak chcesz konturować dyskusję i przenieś tam posty o Jakubie
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Bóg Abrahama i bóg Jakuba / Izraela

Post autor: George »

Dezerter pisze:Piszesz dziwne rzeczy o Jakubie/Izraelu - dziwne i nieprawdziwe , ale dyskusji nie kontynuujmy tu, bo tu jest ważny temat o Mesjańskich Żydach - załóż nowy wątek jak chcesz konturować dyskusję i przenieś tam posty o Jakubie
szalom
Może dla nie znających historii Jakuba / Izraela, dokładnie opisanej w Księdze Rodzaju, te "rzeczy" jakimi określiłem cechy Jakuba mogą się wydawać dziwne, ale taka jest Prawda o nim oparta na FAKTACH z Księgi Rodzaju.

To że Jakub/Izrael, Patryjarcha Izraelitów, zamordował swojego brata Ezawa, nie znajdziesz w dzisiejszych Bibliach, ale jest to dokładnie opisane w Zwojach z nad Morza Martwego, w Księdze Jubileuszów i w Testamencie Dwunastu Patryjarchów.
Księgi te są dziś bardzo popularne na Zachodzie wśród Mesjańskich Żydów.

Więc to co napisałem o Jakubie / Izraelu ani nie jest dziwne, ani nie jest nieprawdą.

Mesyjańscy Żydzi wierzą w Boga Izraela, a nie w Miłosiernego Boga Abrahama, więc ta informacja o ich Patryjarchce Jakubie / Izraelu, i o jego Bogu - Bogu Izraela, trzyma się tematu Mesyjańskich Żydów.

Wiedz Dezerterze że ten kto zna i rozumie 'początek', łatwo też pozna i zrozumie 'koniec'.

Serdecznie Pozdrawiam
George

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Ja nie mam nic przeciwko apokryfom - sam założyłem wątek o pismach chrześcijańskich z poza NT:
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=8154
ale zachowuje priorytety:
- przede wszystkim Biblia!
- inne źródła historyczne z epoki, pisma , które nie weszły do kanony prawdziwych autorów, apokryfy zgodne w literze i duchu z Pismem,
- i dopiero apokryfy nieortodoksyjne, późniejsze , pisma niechrześcijańskie, itd
Więc wszystko co jest sprzeczne z ST , mogę traktować jako ciekawostkę, ale nie jak prawdę objawioną i nie buduje na niej swej wiary!
czego i tobie życzę :idea:
inteligentny z ciebie facet więc powinieneś przyjąć tą rozumną argumentacje
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

Dezerter pisze:Ja nie mam nic przeciwko apokryfom - sam założyłem wątek o pismach chrześcijańskich z poza NT:
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=8154
ale zachowuje priorytety:
- przede wszystkim Biblia!
- inne źródła historyczne z epoki, pisma , które nie weszły do kanony prawdziwych autorów, apokryfy zgodne w literze i duchu z Pismem,
- i dopiero apokryfy nieortodoksyjne, późniejsze , pisma niechrześcijańskie, itd
Więc wszystko co jest sprzeczne z ST , mogę traktować jako ciekawostkę, ale nie jak prawdę objawioną i nie buduje na niej swej wiary!
czego i tobie życzę :idea:
inteligentny z ciebie facet więc powinieneś przyjąć tą rozumną argumentacje
Widzisz Dezerterze, przede wszystkim Biblia, ale Biblia milczy na temat śmierci Pierworodnego i umiłowanego syna Izaaka - Ezawa. Wiec nie ma tu nic sprzecznego.

W tym wypadku możemy zajrzeć do Apokryfów, a najbardziej znanymi i cenionymi apokryfami KrK są: Księga Jubileuszów, i Testament Dwunastu Patryjarchów, znalezione też pomiędzy Zwojami z nad Morza Martwego.
Właśnie w tych księgach czytamy o BRATOBÓJSTWIE jakiego dokonał Jakub/Izrael.

Trzecia w kolejniści była by dopiero Księga Jaszera, która obwinia za śmierć Ezawa jednego z synów Jakuba / Izraela.

Tak że, historyczną prawdą, która nie 'zmieściła' się w dzisiejszych Bibliach, jest że to Jakub / Izrael zamordował swojego brata Ezawa / Edoma.

Ale to nic dziwnego że ten 'szczegół' o śmierci Ezawa, nie dostał się (lub został wymazany) do dzisiejszych Biblii, skoro nie znajdziesz w nich (obecnych Bibliach) także informacji że Hiob, którego Bóg uznał za przykład człowieczeństwa, był prawnukiem tegoż Ezawa / Edoma, a ta informacja jest zachowana w Septuagincie i antycznej Koptyjskiej Biblii.

Serdecznie Pozdrawiam
George

Ps. I nie kadź mi proszę, jam tylko sługa.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Tylko,że twoimi idolami są ludzie dość mizerni pod względem duchowym. :-D
I twoje sensacje są coraz bardziej śmieszne zajeżdżające teoriami spiskowymi zza wielkiej wody :-D

Hioba łączyło pokrewieństwo z Abrahamem, tak jak on należącym do potomków Sema. Chociaż nie był Izraelitą, wielbił Jehowę.
Abraham żył w 10 pokoleniu po Noem; był potomkiem Sema i urodził się 352 lata po potopie, w 2018 r. p.n.e.

Choć najbardziej dziwi mnie, że znajduje się na tym forum kolejny człowiek który chce dyskredytować Biblię na rzecz ksiąg apokryficznych które jego zdaniem mówią prawdę w przeciwieństwie do Słowa Bożego.
W ten sposób pan Jerzy podważa słowa Jezusa- który stwierdził, że słowo Boga jest prawdą.
Sam Jezus był rzecznikiem swojego Ojca on o nim świadczył i się na te pisma powoływał.
Ale co tam, mamy demokrację i każdy pisze co chce - nazywając się " mało skromnie - znawcą".
Ostatnio zmieniony 31 paź 2014, 15:57 przez Wnikliwy, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej”