Mateusz, Jan i ich niepoprawne naciąganie Pisma

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Wiesz, że jeśli chcemy na to tak patrzeć to jesteśmy na śliskim grundzie? W Piśmie jest ogrom przemocy, śmierci i wręcz bestialstwa nie raz, plus jeśli przyjmiemy, że prawda jest duchowa to równie dobrze możemy dojsć do wniosku, że nawet religia czcząca latającego potwora spaghetti musi byc prawdziwa

i rozumiemm,,ze Ty Weroniko te przemoc akceptujesz..w imie lojalnosci do szefa Stworcy..?

mozesz odpowiedziec za co kochasz JHWH..?

otworzylam watek w tym temacie..zapraszam .... tutaj

:-D

woroniecka
Posty: 536
Rejestracja: 06 paź 2012, 22:10

Post autor: woroniecka »

ata333 pisze:i rozumiemm,,ze Ty Weroniko te przemoc akceptujesz..w imie lojalnosci do szefa Stworcy..?
mozesz odpowiedziec za co kochasz JHWH..?
Nie akceptuję przemocy z rąk ludzkiej, ale z ręki boskiej przyjąć muszę, bo Jego sprawiedliwość jest prawa

za co kocham JHWH? za to, że ukochał mnie gdy ja nie dbałam kompletnie o niego, za to, że był ze mna gdy ja nie byłam z nim, oraz za to, że rozumie mnie bez slow :)

woroniecka
Posty: 536
Rejestracja: 06 paź 2012, 22:10

Post autor: woroniecka »

Co mnie też szokuje, że dosłownie 5 dni przed wrzuceniem Jezusa do więzienia, i 10 dni przed jego ukrzyżowaniem ogromne tłumy witały go jako mesjasza gdy wjezdzał do jerozolimy, a pare dni potem juz krzyczeli niech jego krew bedzie na naszych dzieciach, przedziwaczne

Plus ten zwyczaj wypuszczania jednego z wiezniow wzamian, jest kompletnie nie istniejący w historii, nigdzie czegos takiego nie ma, jedynie w ewangelii

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

woroniecka pisze:Co mnie też szokuje, że dosłownie 5 dni przed wrzuceniem Jezusa do więzienia, i 10 dni przed jego ukrzyżowaniem ogromne tłumy witały go jako mesjasza gdy wjezdzał do jerozolimy, a pare dni potem juz krzyczeli niech jego krew bedzie na naszych dzieciach, przedziwaczne

Plus ten zwyczaj wypuszczania jednego z wiezniow wzamian, jest kompletnie nie istniejący w historii, nigdzie czegos takiego nie ma, jedynie w ewangelii
Myśle raczej nie chodzi o zmienność nastrojów, tylko po prostu Ci co Go witali i słuchali byli w mniejszości i bali się cokolwiek zrobić. Apostołowie też uciekli gdy pojmano Jezusa i gdzie wtedy byli? Dlaczego Nikodem faryzeusz przychodził do Jezusa po kryjomu? Według mnie ze strachu. Tak samo zwykły człowiek, który musiał zarabiać na rodzinę i nie miał żadnej władzy, mógł mieć dużo do stracenia, więc też strach. Według Apokalipsy Piotra z NagHammadi pozostał tylko przy nim właśnie Piotr, ale brak tej informacji w ewangeliach kanonicznych, tak samo jest tradycja, że umiłowany uczeń był przy jezusie to Jan, mimo że nigdzie nie jest wspomniane kim jest umiłowany uczeń. Nawet jeśli by był Jan i Piotr, to reszta i tak zwiała. To nie dziwie się przeciętnemu obywatelowi, że nie chciał sie wychylać i też zapewne siedzieli w domu albo woleli pracować siedząc cicho.
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5

woroniecka
Posty: 536
Rejestracja: 06 paź 2012, 22:10

Post autor: woroniecka »

Jezus powiedział do zgromadzonych w Mat 16:28, że niektórzy z nich nie zaznają śmierci i Jezus wróci tak szybko, Jezus równiez mówił, ze królestwo boskie jest na wyciągnięcie ręki, że pokolenie nie przeminie zanim to wszystko sie stanie, wiele wiele obietnic odnoszących sie do tamtego czasu ale 2 tys lat mineło i ani widu ani słychui

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

woroniecka pisze: Jezus powiedział do zgromadzonych w Mat 16:28, że niektórzy z nich nie zaznają śmierci i Jezus wróci tak szybko

Mat 16:28 bw

"(28) Zaprawdę powiadam wam, że są wśród stojących tutaj tacy, którzy nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w Królestwie swoim."


i Jan oczyma ducha zobaczyl to o czym mowil Jezus..(patrz Apokalipsa..).. ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

woroniecka pisze:że pokolenie nie przeminie zanim to wszystko sie stanie,
no i sie stalo.. ;-)

Jezus mowil o zburzeniu Jerozolimy.... ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

woroniecka
Posty: 536
Rejestracja: 06 paź 2012, 22:10

Post autor: woroniecka »

ata333 pisze:Jezus mowil o zburzeniu Jerozolimy....
Pokaz
ata333 pisze:"(28) Zaprawdę powiadam wam, że są wśród stojących tutaj tacy, którzy nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w Królestwie swoim."

i Jan oczyma ducha zobaczyl to o czym mowil Jezus..(patrz Apokalipsa..)..
Tu już naciągasz, bo mowa jest o nadejściu ery mesjańskiej, którą opiywali prorocy, a ty nagle przekręcasz że to jakaś tam wizja

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

woroniecka pisze:
Listek pisze:Ci z Berei wszystko sprawdzali z Pismami czy tak się rzeczy mają.
Jeżeli coś nazmyślano to czyja to sprawka?
Jeżeli to było pytanie retoryczne to jestem #tępa bo nie wiem co masz na mysli :D Szatana?
Chodzi tu o to ,że mądrzy ludzie z Berei opisani w NT wszystko co dotyczyło Ewangelii i dzałań apostołów sprawdzali z Tanach, czy tak się sprawy mają.Czy to jest zgodne z Tanach.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

woroniecka pisze: Tu już naciągasz, bo mowa jest o nadejściu ery mesjańskiej, którą opiywali prorocy, a ty nagle przekręcasz że to jakaś tam wizja
Weroniko..nic nie naciagam..tylko tzreba chciec zobaczyc prawde..
Sllowo Boze wg.mnie nie jest klamstwem.. ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”