Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
CZY OBRAZY I ILUSTRACJE PRZEDSTAWIAJĄCE BOGA SĄ WŁASCIWE !
Autor Wiadomość
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-31, 12:38   

tropiciel strasznie to rozczeniowa prośba jest niestety
Jakiej odpowiedzi byś oczekiwał :->
Moze bedzie krocej, jak sam sobie odpowiesz :-> ?
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2014-03-31, 13:13   

Szanowny Panie o nicku " Emet " !

Nie za bardzo Pana rozumiem. Nie chciał Pan ze mną dyskutować, więc po co Pan wszczynasz dyskusję skoro nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytania jakie zadałem. Nie wiem co Pana tak denerwuje, że pisze Pan cały esej na mój temat i nie pierwszy zresztą. Jeśli Pana coś niepokoi i nęka, to ja na to nic nie poradzę, a jeśli Pan żyjesz w sprzeczności ze sobą, to Pana zmartwienie , a nie moje. Ja Pana się nie czepiam i o ile wiadomo - skończył Pan ze mną dyskusję.
Zażalenia do podawanej strony internetowej proszę kierować na tą stronę. Ja Pana nie legitymuję z Pana kwalifikacji w zakresie znajomości hebrajskiego czy greckiego, a ja nie zamierzam się Panu tłumaczyć z moich kwalifikacji.
Nie życzę sobie przytyków pod moim adresem i wycieczek personalnych, bo to chwyty co najmniej nie na miejscu. Jeśli uważasz się Pan za chrześcijanina - to zachowuj się Pan jak chrześcijanin. To forum nie jest chyba Pana własnością i Pana uczestnictwo na tym forum nie jest jedyne. Są jeszcze inni ludzie i do nich się zwracam, skoro nie stać Pana na kulturalną wymianę myśli i dyskusję. Przyznam, że jestem bardzo zawiedziony, bo po Panu spodziewałem się czegoś lepszego od reszty.

I to by było tyle. Szalom

_______________________________
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2014-04-03, 08:00   

W dalszym ciągu nie widzę odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania !

Przypomnę :

Kto ? Kiedy ? i Po co wykonał obrazy, ilustracje, których linki zamieściłem ???
_____________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3642
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2014-04-03, 22:12   

tropiciel napisał/a:
W dalszym ciągu nie widzę odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania !

Przypomnę :

Kto ? Kiedy ? i Po co wykonał obrazy, ilustracje, których linki zamieściłem ???
_____________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

teraz wiem skąd twój nik ... tropiciel :-D
Moje zdanie jest następujące
o ile Jezus żył na ziemi i miał jakieś ciało/obraz swój więc nie widzie nic niewłaściwego by go przedstawiać na obrazach, posągach, o tyle Boga Ojca nikt i nigdy nie widział , więc całkowicie zgadzam się z tropicielem, że nie powinno się go przedstawiać na obrazach, rzeźbach itp
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2014-04-03, 22:40   

Jezusa też nie, albo jeżeli już to identyczny Jego obraz, a ile jest Jezusów , a o matkach boskich to nawet nie wspomnę, każda inna.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
jfs300
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-03, 22:40   

tropiciel napisał/a:
W dalszym ciągu nie widzę odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania !

Przypomnę :

Kto ? Kiedy ? i Po co wykonał obrazy, ilustracje, których linki zamieściłem ???
_____________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.comhttps://www.google.pl/sea...ved=0CFMQ9Q8oAA


reszte wyszukaj sobie podobnie :

Google-> grafika-> wyszukiwanie obrazem

będziesz mniej wiecej wiedział z jakiego źródła pochodzą wszystkie zdjęcia, ktorych szukasz.
Poszukałbym tego sam ale musze lecieć na przerwę
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2014-04-20, 17:48   

Ponieważ nikt nie odpowiedział na pytania, które zadałem więc kontynuuję temat :

http://www.pcsgraphics.ne...C/1993Cover.jpg

kolorowy obrazek wykonany przez Towarzystwo Strażnica z okazji kongresu Divine teaching ( Pouczani przez Boga ), który się odbył na całym świecie w latach 1993 - 1994. Sporządzono też ogromną ilustrację Zasiadającego na Tronie Boga, którą umieszczono jako tło za mówcą przynajmniej na jednym z kongresów, gdyż takowe zdjęcia istnieją.

http://1.bp.blogspot.com/...0Revelation.jpg

autorem kolorowego obrazka jest Towarzystwo Strażnica, książka - Wspaniały finał Objawienia bliski wydanej w 1988 r. str. 16. Wizję Zasiadającego na Tronie Boga przedstawiono również na str. 75 i str. 78. ( ilustracja zajmująca całą stronę książki )
Towarzystwo Strażnica drukuje takie książki w wielomilionowym nakładzie

Ktoś mógłby jednak powiedzieć, że to były jedynie wizje i że w tych wizjach nie widać oblicza Zasiadającego na tronie Boga.

Otóż, nie jest to prawda, gdyż w książce pt. " Pilnie zważaj na proroctwo Daniela " wydanej w 1999 r., na str. 164 przedstawiono - jak wszystko na to wskazuje - ilustrację Boga, ponieważ z jego tronu wychodzą płomienie ognia i światła, i w tej ilustracji widać już zarys twarzy oczu, ust, nosa ponadto wąsów i brody, choć lekko za mgłą, a ilustracja ta zajmująca całą stronę książki nie przypomina Jezusa Królującego, gdyż w tym wypadku Jezus jest malowany bardzo wyraźnie.

Kolejne ilustracje są zrobione przez grafika Teda Larsona :

http://static.squarespace...iels-throne.jpg

Ta ilustracja choć w miniaturze przedstawiająca wizję Boga z rydwanu opisanego w proroctwie Ezechiela pochodzi od grafika Teda Larsona grafika. Kim jest - nie udało mi się ustalić, ale jego ilustracje wykorzystywane są na portalach osoby wykluczonej przez Towarzystwo Strażnica.

http://static.squarespace...543/Jehovah.jpg

Ta ilustracja również pochodzi z portalu grafika Teda Larsona, który handluje tymi obrazkami. W tym wypadku jest to ilustracja przedstawiająca Boga z proroctwa Daniela jako Wiekowego czy Sędziwego, ale ciekawe, że ta sama ilustracja u grafika Teda Larsona ma niewyraźne oblicze Boga , gdyż bije z oblicza światło. Czyżby jeden znał drugiego, a może i jeden i drugi to ta sama osoba ?
A tu niżej jest link do portalu z jego ilustracjami :

http://www.digitalartbytedlarson.com

Dalsze linki prowadzą do ilustracji znanych malarzy, którzy te ilustracje wykonali dla kościoła katolickiego :

http://www.archibial.pl/czas/arch14/obraz.jpg

Bóg Stworzyciel namalowany przez Michała Anioła na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie na polecenie papieża Sykstusa IV ( 1471 - 1484 ), który był fundatorem kaplicy. Prace rozpoczęte w 1475 r., a kaplicę otwarto 9 sierpnia 1483 r.

http://p.alejka.pl/i2/p_n...-174089_0_b.jpg

Bóg Stworzyciel - Adama pierwszego człowieka - namalowane przez Michała Anioła na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej

http://www.amsint.pl/obrazboga/obraz.jpg

Obraz Boga Ojca przestawiający Go jako Starca z Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Sług Jezusa w Kielcach. Nie wiadomo kto jest autorem obrazu, choć podobno był znaleziony gdzieś na Kijowszczyźnie w powiecie Skwirskim

http://beau.blox.pl/resou...oslawiacy_2.jpg

Obraz Boga Ojca błogosławiącego, którego autorem jest wenecki malarz Giovanni Bellini ( 1427 - 1516 ) wykonany ok. 1505 r.

Inny jeszcze przykład to obraz Boga Ojca z Katarzyną Sieneńską i Marią Magdaleną z 1509 r.namalowany w Wenecji. Wykonawcą był włoski malarz, dominikanin Fra Bartolomeo ( 1472 - 1517 ) malujący pod wpływem Belliniego :

http://www.wga.hu/frames-...a/godfathe.html

Jak widać ani Michał Anioł ani Fra Bartolomeo nie wyciągnęli właściwych wniosków z kazań Savonaroli, który zachęcał malarzy, by spalić wszystko co niezgodne z kodeksem moralności. Takim kodeksem była oczywiście dla niego Biblia. Za występowanie przeciw duchowieństwu Girolamo Savonarola został aresztowany wraz z dwoma towarzyszami Domenico i Silvestro. Proces poprzedziły bezlitosne przesłuchania i okrutne tortury. Nie oszczędzono im żadnej męczarni. W końcu zostali publicznie powieszeni, a ciała ich spalono na stosie 23 maja 1498 r. Prochy wrzucono do rzeki Arno, aby nie pozostał po nich żaden ślad.

Jak na ironię zamiast spalić obrazy obrażające Boga palono ludzi, którzy nie chcieli by znieważano Boga ! Tymczasem nakaz w Biblii w 5 Mojżeszowej 4 : 15 - 16 jest jednoznaczny :

וְנִשְׁמַרְתֶּ֥ם מְאֹ֖ד לְנַפְשֹׁתֵיכֶ֑ם כִּ֣י לֹ֤א רְאִיתֶם֙ כָּל־תְּמוּנָ֔ה בְּי֗וֹם דִּבֶּ֨ר יְהֹוָ֧ה אֲלֵיכֶ֛ם בְּחֹרֵ֖ב מִתּ֥וֹךְ הָאֵֽשׁ פֶּ֨ן־תַּשְׁחִת֔וּן וַעֲשִׂיתֶ֥ם לָכֶ֛ם פֶּ֖סֶל תְּמוּנַ֣ת כָּל־סָ֑מֶל תַּבְנִ֥ית זָכָ֖ר א֥וֹ נְקֵבָֽה

Ostrzeżenie to znaczy dokładnie : " I strzeżcie bardzo dusz waszych, gdyż nie widzieliście żadnej postaci w dniu, gdy mówił JEHOWAH do was na Horebie spośród ognia, abyście się nie skazili i nie uczynili sobie, rzeźby, ani podobizny jakiegokolwiek obrazu o kształcie mężczyzny czy kobiety ! "

Kiedy Epifaniusz z Salaminy ( 315 - 403 ) nawrócony na chrześcijaństwo w drodze do Bethel zobaczył w pewnym domu Bożym widoczny kolorowy " obraz Chrystusa albo jakiegoś człowieka " osobiście zerwał zasłonę na której był ten obraz, uważając, że według Pisma Świętego nie może być w takim miejscu żadnego odbicia postaci ludzkiej. Była to zdrowa reakcja, choć dotyczyła Chrystusa, a nie Boga. Nie trudno sobie wyobrazić jaka byłaby reakcja, gdyby malowidło dotyczyło samego Boga.
Podobnie Minucjusz Feliks ( Marcus Minucius Felix ) - z II/III wieku, pisarz i apologeta chrześcijański napisał w dialogu pt. Oktawiusz przeciwstawiając chrześcijan ówczesnym poganom : " My krzyży nie adorujemy, nie zanosimy do nich modlitw. To wy możecie czcić drewniane krzyże jako części składowe waszych bóstw ponieważ bóstwa z drewna uważacie za święte. Czymże też innym, jak nie ozdobnymi i pozłoconymi krzyżami są wasze znaki wojskowe i sztandary ? Wasze trofea zwycięstwa nie tylko przypominają kształt prostego krzyża, ale wręcz rozpiętego na nim człowieka. " - ( 29 ) .

Przeciwko szerzącemu się powstawaniu wizerunków ( ikon ) wystąpił sam cesarz bizantyński Leon III Izauryjczyk panujący w latach 717 do 741, który w roku 726 nakazał usunąć obraz Chrystusa znajdujący się nad drzwiami pałacu cesarskiego, zastępując go zwykłym krzyżem. Dało to początek ikonoklazmowi. Zakazał czczenia ikon Chrystusa, Marii, świętych i nakazał zniszczenie istniejących wizerunków. Nie ominęło to także książek, w których znajdowały się bogato zdobione ilustracje.

Jak bardzo ta postawa różni się od decyzji drugiego soboru nicejskiego z 787 r. podczas którego stwierdzono, że jednym z elementów tradycji, jest malowanie wizerunków na ikonach. W punkcie 14 uchwal tego soboru napisano m.in." " orzekamy z całą dokładnością i z troską o wiarę, że przedmiotem kultu powinny być nie tylko wizerunki drogocennego i ożywiającego krzyża, lecz tak samo czcigodne i święte ikony malowane, ułożone w mozaikę lub wykonane innym sposobem, które umieszcza się ze czcią w świętych kościołach Bożych, na naczyniach liturgicznych i na szatach, na ścianach czy na desce, w domach czy przy drogach. " W punkcie 15 wymieniono kogo dotyczą te wyobrażenia, a wiec : Jezusa Chrystusa, Boga i Zbawiciela, Marii, Aniołów oraz świętych.
Kult wizerunków ( ikon ) został przywrócony przez cesarzową Irenę ( 797 - 803 ), która kazała oślepić własnego syna i osadzić go w więzieniu, gdzie zmarł. Taką to właśnie osobę katolicyzm wraz z prawosławiem uznał za świętą.

W ten właśnie sposób pogwałcono Przykazanie Bożego Dekalogu zabraniające czynić takie rzeczy. Nie tylko więc złamano zakaz z 5 Moj. 4 : 15 - 16 zabraniający czynić wizerunki Boga, ale jeszcze złamano zakaz zabraniający kultu różnych wizerunków zapisany w Bożym Dekalogu - 2 Moj. 20 : 4 - 5.

Przeciwko czynieniu wizerunków oraz ich kultowi występowali wszyscy ci, którzy zdawali sobie sprawę co mówi na ten temat Słowo Boże, a więc m.in. : waldensi, lollardowie, protestanci, anabaptyści, unitarianie, adwentyści, badacze Pisma Św.
Towarzystwo Strażnica usunęło wszelkie symbole religijne w tym krzyż dopiero w 1936 r. Była to zupełnie słuszna decyzja. Nie jest jednak do końca jasne do czego przybito w końcu Chrystusa, bo napis umieszczony był nad głową Jezusa, a nie nad rękami ( Mt. 27 : 37 ) , a po zmartwychwstaniu Jezusa Tomasz mówił do niego o znaku nie gwoździa, lecz gwoździ w jego rękach ( Jana 20 : 25 ). Jakkolwiek by jednak na to patrzeć, wystawianie i posługiwanie się znakiem krzyża, a tym bardziej jego kult jest sprzeczny z Biblią.

http://www.krzyjahu.pl/pa...24614f78d71.htm

Tym bardziej więc zdumiewa dlaczego Towarzystwo Strażnica publikuje w milionowych nakładach książki, w których są ilustracje przedstawiające samego Boga. JEHOWAH wyraźnie sobie tego nie życzy co widać w 5 Moj. 4 : 15 - 16.
Jeśli katolikom mówi się, że obrazy i ilustracje przedstawiające Boga, a nawet Jezusa są złe, to tego samego należy wymagać od Towarzystwa Strażnica.
A jeśli się uważa, że obrazy i ilustracje Towarzystwa Strażnica są poprawne i nie ma w tym nic złego - to w takim razie trzeba też uznać, że ilustracje i obrazy przedstawiające Boga u katolików są też poprawne i nie ma w tym nic złego.
Ale wtedy proponuję wziąć te obrazki i ilustracje, i pójść głosić Słowo Boże ortodoksyjnym Żydom lub muzułmanom. Jaki będzie wynik - nie trudno się domyślić.

Takie jest moje zrozumienie tej kwestii, a przynajmniej jak dotąd nikt nie podał mi lepszego. Nie twierdzę, że wszystko wiem i rozumiem wszystko prawidłowo. Ale gdybym nie miał racji to mam nadzieję, że znajdą się ci którzy mają właściwy punkt widzenia i mnie skorygują.
Celowo nie zamieszczam widzialnych zdjęć podobizn Boga, lecz tylko linki do nich, gdyż te podobizny są dla mnie wyraźnie sprzeczne z 5 Moj. 4 : 15 - 16.

_____________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-04-21, 09:48   

tropiciel napisał/a:
nakaz w Biblii w 5 Mojżeszowej 4 : 15 - 16 jest jednoznaczny :

I strzeżcie bardzo dusz waszych, gdyż nie widzieliście żadnej postaci w dniu, gdy mówił JEHOWAH do was na Horebie spośród ognia, abyście się nie skazili i nie uczynili sobie, rzeźby, ani podobizny jakiegokolwiek obrazu o kształcie mężczyzny czy kobiety ! "


tropicielu, słowo Boże jednoznacznie mówi o zakazie stosowania do czci jakichkolwiek wizerunków Boga.
Myślę ,że źródło nieporozumienia tkwi w nazwaniu Tanachu Starym Testamentem.
Wielu chrześcijan uważa, że na teraz jest Nowy Testament ,więc stary stracił ważność.Traktują więc ST jako nieważne i minione słowo Boga.Niestety tak naucza bardzo wielu nauczycieli chrześcijańskich, nie wiedząc nawet,że stają się szydercami słowa Bożego.
Dla człowieka , dla którego PŚ to jedna spójna całość dużo spraw staje się oczywistych i potwierdzonych.
Najważniejsze to zrobić porządek z samym sobą i wzrastać w posłuszeństwie słowu Bożemu.

2Tm 3:16 nbg-pl "Całe Pismo natchnione jest przez Boga oraz pomocne do nauki, do dowodu, do rewizji, do wychowania dzieci w sprawiedliwości;"


Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2014-04-21, 22:18   

Listek

Cytat:
tropicielu, słowo Boże jednoznacznie mówi o zakazie stosowania do czci jakichkolwiek wizerunków Boga.


Nie tylko do czci. Już samo wykonywanie takich wizerunków Boga jest sprzeczne z zakazem istniejącym w 5 Moj. 4 : 15 - 16

" I strzeżcie bardzo dusz waszych, gdyż nie widzieliście żadnej postaci w dniu, gdy mówił JEHOWAH do was na Horebie spośród ognia, abyście się nie skazili i nie uczynili sobie, rzeźby, ani podobizny jakiegokolwiek obrazu o kształcie mężczyzny czy kobiety ! "

Kult tych przedmiotów i symboli to z kolei łamanie Przykazania Dekalogu - 2 Moj. 20 : 4 - 5

" Nie uczynisz sobie wizerunku rytego i żadnego obrazu tego co na niebie wysoko i tego co jest na ziemi nisko i tego co jest w wodach poniżej ziemi; nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja JEHOWAH Bóg twój - Bogiem wymagającym wyłączności… "

Stąd również kult jakichkolwiek przedmiotów, w tym i symboli jest też sprzeczny z Prawem Bożym

http://www.krzyjahu.pl/pa...4614f78d71.html

Cytat:
Myślę ,że źródło nieporozumienia tkwi w nazwaniu Tanachu Starym Testamentem.
Wielu chrześcijan uważa, że na teraz jest Nowy Testament ,więc stary stracił ważność.Traktują więc ST jako nieważne i minione słowo Boga.Niestety tak naucza bardzo wielu nauczycieli chrześcijańskich, nie wiedząc nawet,że stają się szydercami słowa Bożego.


Nazwa Stary i Nowy Testament jest niebiblijna. Nazwa ta została zaczerpnięta z 2 Koryntian 3 : 14 z Wulgaty : " sed obtusi sunt sensus eorum usque in hodiernum enim diem id ipsum velamen in lectione Veteris Testamenti manet non revelatum quoniam in Christo evacuatur. "
Jest to oczywiście mylące i błędne, i taki błędny podział jest powielany w tradycji katolickiej. Część proroctw zapisanych w Pismach Hebrajskich jeszcze się nie spełniła. Pisma napisane przez uczniów Jezusa stanowią dopełnienie Tanachu. Dzięki nim Tanach uzyskał nowy wymiar i jakość znajdując pełne urzeczywistnienie w Mesjaszu. Jedność tych natchnionych przez Boga Pism jest bezdyskusyjna.

Cytat:
Dla człowieka , dla którego PŚ to jedna spójna całość dużo spraw staje się oczywistych i potwierdzonych.


Jak widać choć wiele ugrupowań to deklaruje, pozostaje to jednak pustosłowiem.

Cytat:
Najważniejsze to zrobić porządek z samym sobą i wzrastać w posłuszeństwie słowu Bożemu.


Bez tego szkoda o tym wszystkim mówić.

__________________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-04-22, 07:13   

Masz rację tropicielu,że już wykonywanie przedmiotów kultu jest obrzydliwością.
Produkcja tych straszydeł była i jest intratnym interesem.
W PŚ dobrze tę sprawę przedstawia fragment o Artemidzie Efezkiej, gdzie źródłem utrzymania rzemieślników jest wyrób posążków kosmicznej boginki.Widać jak ludzie nie chcą zrezygnować z przynoszącej dochody produkcji obrzydliwości. Dziś jest tak samo.To wciąż bardzo intratny interes.

1J 4:12 nbg-pl "Boga nikt nigdy nie widział; ale jeśli miłujemy jedni drugich Bóg w nas mieszka i Jego miłość jest w nas doskonała."

Dbajmy o czystość naszego serca, byśmy świadczyli przed ludźmi do jak wspaniałego Boga miłości i sprawiedliwości należymy.

Prz 4:23 bw "Czujniej niż wszystkiego innego strzeż swego serca, bo z niego tryska źródło życia!"
Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2014-04-25, 16:09   

Listek

Cytat:
Masz rację tropicielu,że już wykonywanie przedmiotów kultu jest obrzydliwością.
Produkcja tych straszydeł była i jest intratnym interesem.


Pismo Święte jednoznacznie określa wykonywanie jakichkolwiek podobizn przedstawiających Boga - 5 Moj. 4 : 15 - 16

Cytat:
W PŚ dobrze tę sprawę przedstawia fragment o Artemidzie Efezkiej, gdzie źródłem utrzymania rzemieślników jest wyrób posążków kosmicznej boginki.Widać jak ludzie nie chcą zrezygnować z przynoszącej dochody produkcji obrzydliwości. Dziś jest tak samo.To wciąż bardzo intratny interes.


Nie przypadkowo w tym samym Efezie w 431 r. ne. ogłoszono bluźnierczy dogmat o Theotokos ( Bogarodzicy ). Ciekawe, że ten kult ma wszystkie cechy kultu Artemidy, która w Rzymie była czczona jako Magna Mater. - Jer. 7 : 16 - 20.

______________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 10