Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm
Autor Wiadomość
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2016-05-20, 14:07   

Ojciec Jezusa,nie jest ojcem Żydów,plemienia żmijowego


Mat. 12,34-35: „Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście?

Jezus powiedział do Żydów:

Jan 8...

41 Wy pełnicie czyny ojca waszego». Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga».42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie sluchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku byl on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest klamcą i ojcem kłamstwa.


David77
Cytat:

Pogląd Jezusa jaki i również jego apostołów na Boga był dokładnie taki sam jaki mieli wierzący Izraelici w ST Bóg jest tylko jeden i jet nim Ojciec Stwórca nieba i ziemi

Ciekawe z jakiego powodu przekręcacie prawdę? Ojciec Jezusa,nie jest ojcem Żydów,plemienia żmijowego.Według słów Jezusa,ojciec Żydów jest:

-diabłem,
-zabójcą,
-kłamcą i ojcem kłamstwa


Kim był ojciec Żydów,o którym mówił mówił Jezus? Był nim JHWH,Jehowa,czy ktoś inny?
rateo----teraz otrzymujesz napomnienie,jeżeli zobacze dalej takie wpisy,w kórych utożsamisz Stwórcę Boga Wszechmogącego [JHWH] z Szatanem dostaniesz warna.chryzolit

George się mylił przytaczając słowa Jezusa,za które wyleciał z forum?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
Ostatnio zmieniony przez chryzolit 2016-05-21, 04:26, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-05-20, 14:30   

To są symboliczne określenia.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2016-05-20, 15:56   

daglezja77 napisał/a:
To są symboliczne określenia.


Walka w Niebie Michała i Jego aniołów ze smokiem,wężem starodawnym,zwanym diabłem i szatanem


Cytat:
Obj.12...(7) I wybuchła walka w Niebie: Michał i aniołowie Jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego, (8) lecz nie przemógł i nie było już dla nich miejsca w niebie. (9) I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie. (10) I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem.


Istnieje plemię gadzie,żmijowe,jaszczurze,wąż starodawny,zwany diabłem i szatanem
,z którym stoczy walkę w Niebie Michał i aniołowie Jego.

Kto w ST określił siebie za Boga narodu wybranego,Żydów z plemienia żmijowego?
To był Jehowa,czy ktoś inny?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2016-05-20, 23:37   

RM,

Cytat:

Na tym, że takiej formy w Biblii nie ma. Forma ta pojawia się w użyciu dopiero w średniowieczu i najprawdopodobniej posłużyła Masoretom do załatania dziur w judaistycznej teologii.
Wnioskowanie, jakoby połączenie rzeczownika w l. mn. z czasownikiem w l. poj. ma świadczyć o stosowaniu pluralis majestatis, wymaga fantazji dla mnie nieosiągalnej.


Udowodniłem ci że owa forma występuje w tekstach ST

Cytat:
dopiero w średniowieczu i najprawdopodobniej posłużyła Masoretom do załatania dziur w judaistycznej teologii.


Proponuję ci abyś poczytał coś na temat zwojów z qumram , który potwierdzają to o czym piszę , pewnie też nie wiedziałeś że były one napisane długo przed masoretami :-D

Druga kwestia to nie rozumiesz co starasz się udowodnić , ELOHIM znaczy Bogowie tylko wtedy kiedy czasowniki jak i przymiotniki towarzyszący temu rzeczownikowi są w liczbie mnogiej ,ELOHIM nie oznacza OSOBY :-D

W książce ,, Na Początku '' O Juliusz St .Synowiec . wydawnictwo Akademia Teologi Katolickiej . odnośnie słowa Elohim na str 16 napisał

,, Chociaż pod względem morfologicznym rzeczownik Elohim jest w liczbie mnogiej , nie ulega wątpliwości ,że oznacza on jednego Boga a nie bogów . Wszystkie formy czasowników orzekających o Elohim są w lp .

Aaron Ember napisał: "Za tym, że język Starego] Testamentu całkowicie odrzuca myśl, jakoby (...) [’Elohím] (w odniesieniu do Boga Izraela) określało więcej niż jedną osobę, przemawia przede wszystkim okoliczność, iż słowo to prawie zawsze łączy się z orzeczeniem czasownikowym w liczbie pojedynczej, a także jest określane przymiotnikiem w liczbie pojedynczej. (...) [’Elohím] należy raczej rozumieć jako wzmocnioną liczbę mnogą wskazującą na wielkość i majestat, odpowiednik określenia Wielki Bóg"[1]. Tytuł ’Elohim w liczbie mnogiej występuje w opisie o stwarzaniu 35 razy, ale czasownik opisujący, co On robił lub mówił, zawsze jest w liczbie pojedynczej (Rdz 1:1 do 2:4).



Taką

Teksty ST w których występuje słowo Elohim zostały przetłumaczone w greckiej Septuagincie jako θεὸς w liczbie pojedynczej . Jak myślisz dlaczego przetłumaczone je w ten sposób ? Przez kilka tysięcy lat nie przyszło im do głowy jakoby rzeczownik ten sugerował występowania wielości Bogów w jednym Bogu

Nie przyszło to do głowy również pierwszym chrześcijanom. W cytowaniu wersetów ze ST postępowali oni dokładnie tak samo jak tłumacze Septuaginty. Wszędzie tam gdzie w hebrajskim występuje Elohim i dotyczy Boga JHWH, w greckim NT natchnieni pisarze stosują jedną z form rzeczownika Theos w liczbie pojedynczej.

Upss pewnie o tym nie wiedziałeś .


Cytat:
Skąd taki wniosek? Z mojej Biblii wynika coś przeciwnego.


Jeżeli już coś ma wynikać ,to jedynie z twojej pokrętnej wykładni która jest sprzeczna z tym czego naucza Biblia odnośnie jedynego prawdziwego Boga którym jest tylko Bóg Ojciec .

Gdzie w twojej Biblii jest napisane że istnieje trzech równych sobie Bogów którzy istnieją odwiecznie :-D

Ew Jan 17: 21Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś. (22) A Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jedno jesteśmy.

W taki sposób jak Jezus jest jedno ze swym Ojcem tak samo mają być jedno jego uczniowie , czy tz. że mieli wszyscy mieli być jednym bytem :-D
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2016-05-21, 06:58   

Cytat:
Gdzie w twojej Biblii jest napisane że istnieje trzech równych sobie Bogów którzy istnieją odwiecznie


Gdzie ja o czymś takim pisałem?

Jeśli Chodzi o Elohim, to wskazywałem, że Abraham spotykał się z Bogiem opisywanym jako kilka osób.

Tobie, jak rozumiem, wydaje się, że treść ST w rozumieniu Żydów, to był intelektualny i dogmatyczny monolit. Tymczasem tak nie było. Żydzi byli znani w starożytnym świecie ze sporów dot. pism, a to oznacza mnogość interpretacji. Zatem poleganie na Żydowskich interpretacjach nie jest tym samym, co poleganie na pismach. Mnogość interpretacji rodzi konsekwencje w postaci różnorodnych tłumaczeń, bo tłumacz jest po prostu z jakiejś opcji oraz mnogość opinii tzw. ekspertów. A Ty po prostu lekceważysz treść pism i wybierasz sobie interpretacje dopasowane do własnych przekonań. To taki rodzaj zaściankowego obiektywizmu.

Lekceważysz oczywiste biblijne fakty z NT, sugerując, że Jezus wierzył w dokładnie takiego samego Boga, jak Żydzi. O tym, było już tutaj napisane mnóstwo postów.

Cytat:
W taki sposób jak Jezus jest jedno ze swym Ojcem tak samo mają być jedno jego uczniowie , czy tz. że mieli wszyscy mieli być jednym bytem


A taki sposób rozumowania, jest ukoronowaniem błędnego myślenia. Na ten temat już także sporo pisałem, więc nie będę się powtarzał.
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-05-21, 08:29   

David77 napisał/a:
[’Elohím] należy raczej rozumieć jako wzmocnioną liczbę mnogą wskazującą na wielkość i majestat, odpowiednik określenia Wielki Bóg"[1]. Tytuł ’Elohim w liczbie mnogiej występuje w opisie o stwarzaniu 35 razy, ale czasownik opisujący, co On robił lub mówił, zawsze jest w liczbie pojedynczej (Rdz 1:1 do 2:4).


Jest też teoria, że liczba mnoga w Genesis to ślady politeizmu. Historia stworzenia świata istniała w wierzeniach ludów, na których opierał się także Judaizm. A tam bogów-stworzycieli było wielu.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2016-05-21, 13:07   

chryzolit

Cytat:
rateo----teraz otrzymujesz napomnienie,jeżeli zobacze dalej takie wpisy,w kórych utożsamisz Stwórcę Boga Wszechmogącego [JHWH] z Szatanem dostaniesz warna.chryzolit

Proszę o podanie konkretnego tekstu,który napisałem i z którego wynika,że utożsamiam " Stwórcę Boga Wszechmogącego [JHWH] z Szatanem ".rateo, nienawiść nie ma argumentów,lub ich mieć nie chce,dlatego najczęściej dyskusja z nimi jest zbyteczna,przez oskarżenia,które dajesz sam cytujesz teksty,których znaczenia nie rozumiesz,chryzolit.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
Ostatnio zmieniony przez chryzolit 2016-05-21, 13:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-05-21, 16:53   

ShadowLady86 napisał/a:
David77 napisał/a:
[’Elohím] należy raczej rozumieć jako wzmocnioną liczbę mnogą wskazującą na wielkość i majestat, odpowiednik określenia Wielki Bóg"[1]. Tytuł ’Elohim w liczbie mnogiej występuje w opisie o stwarzaniu 35 razy, ale czasownik opisujący, co On robił lub mówił, zawsze jest w liczbie pojedynczej (Rdz 1:1 do 2:4).


Jest też teoria, że liczba mnoga w Genesis to ślady politeizmu. Historia stworzenia świata istniała w wierzeniach ludów, na których opierał się także Judaizm. A tam bogów-stworzycieli było wielu.


To nie liczba mnoga, Elohim to pelnia boskosci.

Wyj 20:11

W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.

Jesli przy elohim czasownik jest w liczbie pojedynczej wskazuje to na jedna osobe.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2016-05-22, 09:00   

Is Jesus YHWH ? How many YHWHs are there ?! - dr. Anthony Buzzard :

https://www.youtube.com/watch?v=k-EY0L0ElwM

_____________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-05-22, 09:36   

daglezja77 napisał/a:
To nie liczba mnoga, Elohim to pelnia boskosci.


W 3 pierwszych rozdziałach Genesis występuje liczba mnoga i tak też się ją tłumaczy.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2016-05-22, 09:52   

RM,

Gdzie w twojej Biblii jest napisane że istnieje trzech równych sobie Bogów którzy istnieją odwiecznie

Cytat:

Gdzie ja o czymś takim pisałem?


Twoje wcześniejsze stwierdzenie


Cytat:
RM Wysłany: 2016-05-20, 11:36

Skąd taki wniosek? Z mojej Biblii wynika coś przeciwnego.

Cytat:

Lekceważysz oczywiste biblijne fakty z NT, sugerując, że Jezus wierzył w dokładnie takiego samego Boga, jak Żydzi. O tym, było już tutaj napisane mnóstwo postów.


Już ci to nie raz napisałem że nie masz pojęcia o Biblii , jeżeli chcesz rozmawiać na poważne tematy to uczciwość wymaga aby najpierw poznać przynajmniej w stopniu podstawowym całą biblię . Ty tego do tej pory nie zrobiłeś dlatego posiłkujesz się czyimiś płytkimi wnioskami a efekt jak taki jaki reprezentujesz .

Twoje powtarzania za kimś że Bogowie odwiedzili Abrahama rozbawiało mnie do łez :-D

1 Moj 18:1 (1) Potem ukazał mu się Pan (יְהוָה ) w dąbrowie Mamre, gdy siedział u wejścia do namiotu w skwarne południe. (2) A podniósłszy oczy, ujrzał trzech mężów, którzy stanęli przed nim. Ujrzawszy ich, wybiegł od wejścia do namiotu na ich spotkanie i pokłoniwszy się aż do ziemi, (3) rzekł: (אֲדֹנָי ) Panie, jeślim znalazł łaskę w oczach twoich, nie omijaj, proszę, sługi swego. (4) Pozwól, by przyniesiono trochę wody, abyście obmyli nogi wasze; potem odpocznijcie pod drzewem. (5) Przyniosę też kawałek chleba, abyście się posilili. Wszak po to wstąpiliście do sługi waszego. Potem możecie pójść dalej. Wtedy oni rzekli: Uczyń tak, jak powiedziałeś! (6) I pośpieszył Abraham do namiotu, do Sary, i rzekł: Rozczyń szybko trzy miary wybornej mąki i zrób placki! (7) Potem pobiegł Abraham do bydła, wziął młode, delikatne i dobre cielę i dał je słudze, który śpiesznie je przyrządził. (8) Wziął także masło, mleko i cielę, które przyrządził, i postawił przed nimi. Sam stanął przy nich pod drzewem, a oni jedli. (9) Wtedy rzekli do niego: Gdzie jest Sara, żona twoja? A on odpowiedział: W tym oto namiocie. (10) Tedy rzekł: Na pewno wrócę do ciebie za rok o tym samym czasie, a wtedy żona twoja Sara będzie miała syna. Sara zaś podsłuchiwała u wejścia do namiotu, które było za nim. (11) A Abraham i Sara byli starzy, w podeszłym wieku. Ustało zaś już u Sary to, co zwykle bywa u kobiet

Jak podje przekaz biblijny Abrahama dowiedziało ( trzech mężów ) gdzie do jednego z nich Abraham zwracał się jak do samego Boga JHWH , nie ma w tym nic zwykłego tak bowiem zwracano się do kogoś kto był przedstawicielem samego Boga

1 Moj 18:22
Potem odwrócili się mężowie i poszli stamtąd do Sodomy. Abraham zaś stał nadal przed Panem (יְהוָה ) zatem dwie osoby udały się w kierunku Sodomy zaś Abraham nadal stał przed Panem JHWH

wniosek : tylko jeden z tych mężów reprezentował Boga był jego przedstawicielem

Apostoł nawiązując do tego wydarzenia napisał

Hebrajczyków 13:2: Gościnności nie zapominajcie; przez nią bowiem niektórzy, nie wiedząc o tym, aniołów gościli.

Bóg zawsze posługiwał się kimś kto go reprezentował tak też było w sytuacji przy przy krzaku gorejącym

2 Moj 3:2-4
„Wtem ukazał mu się anioł Pański w płomieniu ognia ze środka krzewu; i spojrzał, a oto krzew płonął ogniem, jednakże krzew nie spłonął. Wtedy rzekł Mojżesz: Podejdę, aby zobaczyć to wielkie zjawisko, dlaczego krzew się nie spala. Gdy Pan widział, że podchodzi, aby zobaczyć, zawołał nań Bóg spośród krzewu i rzekł: Mojżeszu! Mojżeszu! A on odpowiedział: Oto jestem!”
Jak z tego fragmentu jednoznacznie wynika anioł występuje jako „posłaniec” Boga, ale słowa które wypowiada nie pochodzą od niego. On niejako te słowa tylko przekazuje w imieniu Boga. Dlatego można powiedzieć że je mówi sam Bóg.

Cytat:
Lekceważysz oczywiste biblijne fakty z NT, sugerując, że Jezus wierzył w dokładnie takiego samego Boga, jak Żydzi.


Z biblią jest jak grą w szachy , bardzo dobry gracz jest wstanie ocenić wiedzę przeciwnika zanim ten rozpocznie pierwszy ruch .

Cytat:
Lekceważysz oczywiste biblijne fakty z NT, sugerując, że Jezus wierzył w dokładnie takiego samego Boga, jak Żydzi.


Rozumiem że do tego fragmentu pisma jeszczeż nie doszłaś

Ewangelia według Mateusza ( jest to pierwsza ewangelia w Nowym Testamencie )

Mat 19 :4 On odpowiedział: Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku uczynił ich jako mężczyznę i kobietę?

W słowach ,,czy nie czytaliście ''do czego Jezus tutaj nawiązuje ? gdzie mieli o tym przeczytać ?

Jezus stwierdza : Stwórca uczynił , zatem Jezus nie wierzył jakoby (Stwórcy Bogowie )uczynili mężczyznę i kobietę

Wiara Jezusa w Boga opierała się na wyznawaniu tego samego Boga w którego wierzył Abraham Izaak i Jakub

Dz 3:13 Bóg naszych ojców, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, wsławił Sługę swego, Jezusa, wy jednak wydaliście Go i zaparliście się Go przed Piłatem, gdy postanowił Go uwolnić.
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2016-07-10, 13:27   

Rodz. 3, 22 napisał/a:
I przemówił Jehowa Bóg: "Oto człowiek stał się jak jeden z nas pod względem znajomości dobra i zła
PNŚ

W całym pierwszym rozdziale, Bóg jest przedstawiany jako znający dobro i kreujący rzeczywistość na fundamencie tej wiedzy. Bóg zna dobro. To potwierdza także Wąż mówiąc do kobiety: Na pewno nie umrzecie, lecz Bóg wie, że gdy tylko zjecie z niego, otworzą się wam oczy i będziecie jak Bóg, znający dobro i zło. PNŚ

Zatem jasno wynika, że znajomość dobra to prerogatywa określająca tylko i jedynie Boga stwórcę.

Jak to jest, że 'jeden z nas', w zawiłościach myślenia unitariańskiego, oznacza jedną, ściśle jedną osobę?. Czy można mieć wątpliwości, iż 'jeden z nas' oznacza co najmniej dwie istoty znające dobro, czyli dwie istoty posiadające prerogatywę przynależną tylko i jedynie Bogu?

Ps
Daglezja, uprzedzam, to Ciebie przerasta.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-07-10, 23:51   

RM napisał/a:
Czy można mieć wątpliwości, iż 'jeden z nas' oznacza co najmniej dwie istoty znające dobro, czyli dwie istoty posiadające prerogatywę przynależną tylko i jedynie Bogu?

Jak sam napisales,Waz wiedzial o dobru i zlu.Czyli byl "jednym z nas".W ogrodzie,oprocz Boga,Ewy, Adama i,oczywiscie,Weza bylo wiecej istot.Tylko ludzie byli nieswiadomi istnienia dobra i zla.
Jezeli trynitaryzm to kwestia wiary,nie widze problemu.Natomiest jest problemem,powolywanie sie na Nowy Testament,jako zrodla.Nie ma merytorycznych podstawl,ktore by to potwierdzaly.Okreslenie "Syn Bozy" stawia Jezusa jednoznacznie na okreslonej pozycji w "hierarchii".Zostala jeszcze trzecia osoba,czyli Duch.Jego boskosc jest zadna,albowiem jedynie wykonuje polecenia.Jest bezwlasnowolnym narzedziem.Takim samym jak mlotek,tyle ze "boskofunkcjonalnym".
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2016-07-11, 13:37   

Booris,
Wąż nie zna dobra, jedynie wie, że Bóg zna dobro. Zatem Wąż nie jest "jednym z nas". Tylko Bóg zna klucz do wszystkiego, czyli dobro.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-07-12, 01:33   

RM napisał/a:
Booris,
Wąż nie zna dobra, jedynie wie, że Bóg zna dobro. Zatem Wąż nie jest "jednym z nas". Tylko Bóg zna klucz do wszystkiego, czyli dobro.

Zdecydowanie jest.Waz mial swiadomosc,ze namawia do zlego.Tak to przedstawia Biblia.Jest jeszcze rowniez prometejski wymiar tej historii.Namawiajac ludzi do zjedzenia owocu,Waz dal im swiadomosc.Ta sama z ktorej wynika Twoja wiara.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12