Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
FILM ''KLER''
Autor Wiadomość
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-09-30, 19:46   

rol23 napisał/a:

Nie przesadzajmy, przez kilka tysięcy lat nie było ginekologów a ludzie też byli zdrowi.

To nie prawda. Jacyś lekarze zawsze byli chodź inaczej się nazywali i leczyli naprawdę. Kobiety też nie rodziły same w stajni jak krowy, ale były akuszerki, lub uzdrowiciele jak był jakiś problem to pomagali.
rol23 napisał/a:
Obecnie może i żyją dłużej ale więcej chorują. A ostatnie lata życia to już prawdziwa wegetacja, ale to za sprawą medycyny.

To nie prawda. Jacyś lekarze zawsze byli chodź inaczej się nazywali i leczyli naprawdę. Kobiety też nie rodziły same w stajni jak krowy, ale były akuszerki, lub uzdrowiciele jak był jakiś problem to pomagali.
Moje obie babcie żyły po ponad sto lat i jak umierał ktoś z ich znajomych po 90 to mówiły, że taki młody umarł. To że się mówi iż ludzie żyją dłużej niż dawniej to bzdura. Ponadto medycyna akademicka nie odpowiada za wszystkie wczesne śmierci i choroby. Duży wpływ na nasze życie ma władza, banki i rabunkowa gospodarka, która nie liczy się z ludzkim życiem. Zatem to bardzo złożony temat i problem z którym musimy się jak najszybciej zmierzyć.
Cytat:
Wojsko jest najważniejsza. Bez wojska i obrony nie ma narodu, nie ma wolności.
_________________

To stara prawda. Chcesz żyć w pokoju to bądź gotowy do wojny.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2018-10-02, 07:03   

Byłem na filmie.
Jestem rozczarowany. :-(
Nic nowego nie pokazali...

Od dawna wiadomo co to za twór, podszywający się pod Chrystusa.
Jest Jego zupełnym zaprzeczeniem!

Może powoli i reszta zaślepionego społeczeństwa dojrzy to samo i pozostawi ich samych sobie, zamykając jednocześnie kranik z pieniędzmi.
Ap 18:2-4 bw "I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego. (3) Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu. (4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,"
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-10-02, 08:43   

ZAMOS napisał/a:

rol23 napisał/a:
Obecnie może i żyją dłużej ale więcej chorują. A ostatnie lata życia to już prawdziwa wegetacja, ale to za sprawą medycyny.

To nie prawda. Jacyś lekarze zawsze byli chodź inaczej się nazywali i leczyli naprawdę. Kobiety też nie rodziły same w stajni jak krowy, ale były akuszerki, lub uzdrowiciele jak był jakiś problem to pomagali.
Moje obie babcie żyły po ponad sto lat i jak umierał ktoś z ich znajomych po 90 to mówiły, że taki młody umarł. To że się mówi iż ludzie żyją dłużej niż dawniej to bzdura. Ponadto medycyna akademicka nie odpowiada za wszystkie wczesne śmierci i choroby. Duży wpływ na nasze życie ma władza, banki i rabunkowa gospodarka, która nie liczy się z ludzkim życiem. Zatem to bardzo złożony temat i problem z którym musimy się jak najszybciej zmierzyć.


Nie mam nic przeciwko lekarzom, którzy leczą ziołami czy lewatywą jak Hipokrates. Mam na myśli konowałów w białych kitlach, którzy niszczą zdrowie ludziom, bo nic nie umieją.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-10-02, 12:54   

Nauczał w Sabaty,oraz leczył. I za to Go winili i usiłowali pojmać


Łuk. 4:23-32
23. I rzekł do nich: Zapewne powiecie mi owo przysłowie: Lekarzu, ulecz samego siebie. Dokonaj także tutaj, w ojczyźnie swojej, tych wielkich rzeczy, które, jak słyszeliśmy, wydarzyły się w Kafarnaum.
24. I rzekł: Zaprawdę powiadam wam, iż żaden prorok nie jest uznawany w ojczyźnie swojej.
25. Prawdziwie zaś mówię wam: Wiele było wdów w Izraelu w czasach Eliasza, kiedy niebo było zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak iż był wielki głód na całej ziemi,
26. A do żadnej z nich nie został posłany Eliasz, tylko do wdowy w Sarepcie Sydońskiej.
27. I było wielu trędowatych w Izraelu za Elizeusza, proroka, a żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Naaman Syryjczyk.
28. I wszyscy w synagodze, słysząc to, zawrzeli gniewem
29. I powstawszy wypchnęli go z miasta, i wywiedli go aż na szczyt góry, na której miasto ich było zbudowane, aby go w dół strącić.
30. Lecz On przeszedł przez środek ich i oddalił się.
31. I zstąpił do Kafarnaum, miasta galilejskiego. I nauczał ich w sabaty.
32. I zdumiewali się nad nauką jego, ponieważ przemawiał z mocą.
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-10-02, 19:16   

https://wrealu24.tv/na-zywo/stanislaw-krajski-z-jednym-z-z-biskupow-polski-o-kryzysie-w-kosciele-katolickim

Ciekawe,wielce ciekawe.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-10-02, 20:11   

rol23 napisał/a:


Nie mam nic przeciwko lekarzom, którzy leczą ziołami czy lewatywą jak Hipokrates. Mam na myśli konowałów w białych kitlach, którzy niszczą zdrowie ludziom, bo nic nie umieją.

Wprawdzie też nie mam dobrego zdania o medycynie konwencjonalnej i ZUS, ale nie można wszystkiego negować. Jak jeszcze trochę pożyjesz to zobaczysz jak bardzo koniecznym jest chirurg ortopeda, anestezjolog, ginekolog, czy dentysta. Zlikwidowałbym natychmiast wszystkich psychiatrów, kardiologów i onkologów. Oni praktycznie nikogo nie leczą. Szczególnie kiepsko jest w onkologii. Moja znajoma niedawno dowiedziała się, że ma nowotwór kości. Zrobili jej chemioterapie i po tygodniu nie żyła. Dodam tylko, że przed tą diagnozą normalnie chodziła do pracy i jeździła z nami na wycieczki rowerowe po lesie. Jedna taka przejażdżka to naprawdę spory wysiłek. Ja po 6 godzinach jestem nieźle styrany, a ona dawała radę. Ostrzegałem ją przed tą chemią, ale ona wolała zaufać tym konowałom z onkologii i już mamy jedną przyjaciółkę mniej. Reasumując to trzeba wszystko wyważyć i przede wszystkim zdrowo się odżywiać czystym od zanieczyszczeń jedzeniem przygotowanym w domu.
Wracając jednak do filmu Kler, to w niedzielę był na nim sąsiad i mówił, że w kinie tłumy. Pytałem jak mu się podobało. Powiedział, że film obrzydliwy, podobny w wyrazie do Drogówki. Ja ten hicior Drogówka dałem radę oglądać 15 minut. Pomimo, że nie darzę sympatią Policji drogowej to na to szambo patrzeć nie mogłem. Zatem na Kler nie pójdę, chodź kk mnie drażni, to wolę inaczej spędzać czas.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2018-10-03, 09:54   

ZAMOS napisał/a:
Powiedział, że film obrzydliwy,

A powiedział z jakiego powodu był obrzydliwy?
Film był tak zły, czy może postępki części kleru były obrzydliwe?

Parcie na władzę i mamonę jest takie obrzydliwe?
Cały świat tak postępuje.

Czym więcej Boga na ustach, tym mniej Go w sercach.
Czym więcej mówi się o prawie, tym większe bezprawie…
Zawsze silniejszy wykorzystywał słabszego na wszelkie sposoby.
Nic nowego pod słońcem. :-(
To ludzie są obrzydliwi.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2018-10-03, 15:36   Innym podoba się.

Dla odmiany opinia księdza...

https://youtu.be/wdFWjnY9wno
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-10-03, 23:15   

Henryk napisał/a:
A powiedział z jakiego powodu był obrzydliwy?

Mówił, że język i sceny przyprawiały go o mdłości. Nie wyszedł z kina tylko dlatego, że był z antyklerykalną żoną ,a ta by mu to potem długo zapamiętała, więc jakoś to wytrzymał. Nie mówił o grze aktorów, czy tematyce podjętych wątków klerykalnych, ale szczególnie odrzucał go paskudny język i obrzydliwość w ogóle. Powiedział, że film był brudniejszy od Drogówki i to mi powiedziało, że ja tego oglądał nie będę. Nie mówię, że jestem święty i też czasem zdarzy mi się użyć niecenzuralnego słowa, ale nigdy publicznie, przy kobietach, dzieciach i osobach starszych niż ja.
Henryk napisał/a:
Czym więcej Boga na ustach, tym mniej Go w sercach.

Czytam tu na forum wiele takich tekstów o niby Bogu, miłości, ofiarności i zbawieniu, a tak naprawdę piszący te wzniosłe teksty … ech szkoda pisać co myślę o tych ludziach.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2018-10-04, 07:44   

ZAMOS napisał/a:
ale szczególnie odrzucał go paskudny język i obrzydliwość w ogóle. .

Dziękuje za odpowiedź.
Faktycznie, momentami język był wulgarny.
Jednak na tle innych filmów niczym się nie wyróżniał. :-(
Jednak takim językiem posługiwali się „pracownicy katolickiego boga”.
Przecież nie wierzysz, że ksiądz, biskup, czy inna „przewielebność” to chodząca świętość. :aaa:

Co do obrzydliwości, to fakt. Pedofilia jest bardzo obrzydliwa.
Jednak drastycznych scen nie pokazano. Wyobraźnia widza "dopisywała" ciąg dalszy. :-(
Pomimo wszystko uważam, że powinno się zobaczyć ten film.
Wszystkie pokazane tam sytuacje miały miejsce w rzeczywistości.
Jaki procent kleru dotyczyły pokazane wątki- nie wiem.
Władza i bezkarność zawsze deprawuje i psuje charaktery.
Władza nawet nad sumieniami innych, czyni to jeszcze zupełniej, dokładniej...
Ten film, to dla wielu kubeł z zimną wodą. Jednak i tak jeszcze więcej osób powie, że to kłamstwa, oczernianie i wogóle obraza Boga.

Celibat był mistrzowskim posunięciem Szatana.

Pokazano tam też i pozytywne strony kleru- o czym mało kto mówi...
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-10-04, 14:43   

Henryk napisał/a:

Jednak takim językiem posługiwali się „pracownicy katolickiego boga”.


A skąd to wiesz?
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2018-10-04, 15:12   

rol23 napisał/a:
A skąd to wiesz?

Z autopsji.
Pijanych też widziałem.
Też widziałem, jak prowadzali się alumni, trzymając się czule za ręce.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2018-10-04, 15:52   

Henryk napisał/a:
Też widziałem, jak prowadzali się alumni, trzymając się czule za ręce.

I oczywiscie na pierwszy rzut oka bylo widac,ze trzymaja sie czule. :-D Nie byla to czasem Twoja przeczulona wyobraznia? :-D
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2018-10-04, 18:17   

booris napisał/a:
Nie byla to czasem Twoja przeczulona wyobraznia? :-D

Nie.
Na PW mogę opisać szczegóły, jeśli jesteś ciekaw.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2018-10-04, 19:44   

Henryk napisał/a:
Na PW mogę opisać szczegóły, jeśli jesteś ciekaw.

Nie,nie jestem ciekaw. :-D Natomiast nie wydaje mi sie,by owi alumni afiszowali sie publicznie.Chociaz kto wie?Mimo wszystko detale mnie nie interesuja.Po prostu miales pecha. :-D
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10